GalantWeb

Převodovka a spojka :(

Offline Paja

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 12
Ahoj chlapci,mám k vám prosbu o pomoc,co to může být.Nejsem automechanik a dal jsem minulý týden na opravu svoji Micinu,je to klasika žralok 2.5 120kw,s tím,že mi začala klouzat spojka a když jsem spojku pustil,tak je slyšet cvakání,měl jsem za to,že je třeba vysypaný spojkový ložisko,ale dnes mi volali,že je to špatná převodovka,ale kvalty tam jdou normálně a žádný jiný problémy,jen bez sešlápnutý spojky cvakání... tak se jen chci optat co to může být a na co se mám připravit  :'(... Děkuju moc všem a jestli to s kočkou takhle půjde dál,bude na čase se rozloučit bohužel
V6 je V6


Offline Drak

Cvakaní se takto od stolu špatně odhaduje. Může to být třeba synchron, nebo lozisko. Záleží jestli to děla u všech rychlostí nebo jen na některý stupen. Případně i ložiska můžou vydávat cvakavý zvuk
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)



Offline Paja

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 12
Jo jo,takhle to cvaká,jak zašlápnu spojku je klid,copak to je?
V6 je V6


Offline Jindřišák

Ten zvuk teda není moc podobnej, ale mě rachtala převodovka, když sem šešlápl spojku, tak to přestalo.. Převodovka krásně řadila, mechanik mi poradil, že se asi nedomazává ložisko na konci převodovky.. tak jsem vyměnil olej převodovce, mj. asi 2dcl chyběli a zdá se, že to pomohlo.. ale to je u VW, navíc na galanta olej jen tak neseženeš.. třeba ti to pomůže..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Paja

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 12
Děkuju :) Hned jak dojde Micák domů ze servisu,tak na to kouknu :) :)
V6 je V6


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Pokud to není spojkový ložisko a nebo lamela, tak ložisko na předloze. To video je moje, proto beru od pepeho zrepasovanou převodovku  :mellow:


Offline zero_level

Nechtel jsem zakladat nove tema tak to davam sem:
Mam za sebou vymenu prevodovky, a komplet spojky krome pritlacaku ( ten ze sady nepasoval)
Prevodovka radi dobre je v ni olej kuovany v mitsu podle mazaciho planu na galant. Castrol syntrans myslim.
Chvili byl klid a ted mi zacalo znovu takove cvakani na neutralu. Kdyz seslapnu spojku prestane to, kdyz spojku pustim pomalu nejde to skoro slyset, kdyz ji ale pustim rychle cvaka to.
galant je 2.0 97 rok
Galant kombi 97 2.0i 4g63


Offline Trewor

Zero a platí to cvakání po rychlým puštění spojky na všech kvaltech?
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline zero_level

Slyset je to pouze na volnobehu
Galant kombi 97 2.0i 4g63


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
https://www.youtube.com/watch?v=-1I1PQI0kb4 takovej zvuk? U mě to vypadá na ložisko předlohy, ale zatim jsem to ještě nechal bejt. Budu mít najeto 200 000 km a co sem tak četl, tak to odchází spojka. Tak uvidíme, až to bude dole. Pokud do tý doby v tom nekřupně  :D


Offline Pepe

Ložiska hučí i při neutrálu , ale stačí šlápnout na pedál spojky a je klíííííííííííd . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
na neutrál mi nehučej, ale chrastěj, každopádně to dobrý není. Uvidíme, až se sundá převodovka  :mellow:


Offline zero_level

moje spojka ma najeto do 20 tis. takze pochybuju ze by to bylo lozisko spojky :/
Galant kombi 97 2.0i 4g63


Offline Severín

Tak v jiný servisu mi řekli, že přes ložisko to vytéct nemohlo, ale přes spojkový válec. Dolil jsem kapalinu a auto začalo řadit a zároveň se mi zamokřil jeden díl v motoru. Hodím sem foto, jestli víte, co to je a jestli to souvisí.Ale zamokřilo se to až po dolití a šlapání na spojku... :big grin:


Offline Severín

Je to takovej čtvereček na čtyři šrouby a nahoře to prosakuje. Moje technický znalosti stojí za to ](-:


Offline Drak

to je "tlumič rázu" mezi hlavním spojkovým válcem u pedálu a válcem ovládajícím spojku.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Severín

Takže průser? Nebo se to dá nějak přetěsnit těsněním za 10kč??? :D


Offline Drak

dá se to rozebrat a přetěsnit. Jde jen o to, jestli to netěsni pod tou přírubou a nebo kolem matic u přívodních trubek
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Severín

tlačí se to horem, takže asi jen těsnění. Zítra předám poznatky servisu, až to tam povezu, tak snad mě navyfakujou, protože, když jsem řekl Mitsubishi, tak se mu protočily oči.