GalantWeb

Výmena oleja v prevodovke.

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Pepe, co tam lijou v mitsu servisech, když dělaj opravu převodovky?


Offline Pepe

Nechci to nazvat pravým jménem - ale aby to řadilo , daj tam starej . Vyčuránci ti naúčtují nový , ale Ty už se nepídíš po tom co tam je - řadí , tedy jedeš a máš klid . Nic jinýho mě nenapadá . Když zadáš do guglu  olej API GL4, tak ti jich moc neukáže .
 :mad: :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Jindřišák

Mě v mitsu doporučili tento: http://www.olejshop.cz/oleje/prevodove-oleje/p/prevodovy-olej-mobil-1-mobilube-shc-75w-90-1-litr/ Řadí to s tím dobře, ale za studeta se musí řadit pomalu, jinak se tomu 2 a 3 nelíbí :mad:
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline m4rt4s

Dokud to řadí, tak do převodovky nevrtat... Život mě naučil. :mellow:
2.0 Wagon Sportedition


Offline duri

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 2
  pripajam sa k nazoru nemenit. tiez som chcel urobit dobre mojmu miciakovy a prevodovka je po dvoch mesiacoch zrela do srotu. prvy mesiac bolo lepsie ale potom to zacalo ist dole vodou- najprv sem tam vyskocila stvorka teraz uz vyskoci hned ako pridam plyn, a uz to zacalo robit aj na 5 stupen.

  Neviete niekto o prevodovke na galant 90  2,0l 80 kw? 2wd.
 


Offline Pepe

  pripajam sa k nazoru nemenit. tiez som chcel urobit dobre mojmu miciakovy a prevodovka je po dvoch mesiacoch zrela do srotu. prvy mesiac bolo lepsie ale potom to zacalo ist dole vodou- najprv sem tam vyskocila stvorka teraz uz vyskoci hned ako pridam plyn, a uz to zacalo robit aj na 5 stupen.

  Neviete niekto o prevodovke na galant 90  2,0l 80 kw? 2wd.
 
Tohle je tvůj problem . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kandry

Tohle je tvůj problem . :mellow:
Tím bych si nebyl tak jistý,na svojem prvním Galantovi mi vyskakovala 5,tvůj nápad ovšem selhal :-D


Offline Werewolf66

Zdravím, vyřešil někdo, kde sehnat ten OEM Diaqueen 75W85 GL-4 ? Co jsem pročítal, tak byl v jednání 20litrovej soudek. Já mám Galanta z 98 a s řazením zatim zasadní problém nemám ale ozívá se za studena 2-3 stupeň (klasika mno) a docela se bojim aby ta prevodovka nešla do kytek >.>
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
to neřeš. Než odejde převodovka, rozpadne se ti kastle. Rez je rychlejší a nevyplatí se to. Leda by si to chtěl udržovat v provozu dalších 10 let což pochybuju. Stejně je tam věčnej olej kterej se nemusí měnit i když to odborníci doporučují
Radouš


Offline Pepe

Když jsem psal o možnosti dovozu převod. oleje z východní ciziny, netušil nikdo v mém okolí ,že dotyčného propustí takovým fofrem - jen jsme na sebe zírali .   Ne , nebylo to z basy ale ze zaměstnání - a to byl předseda představenstva .
Takže  čekám sám co bude .  :(
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline mitsubishi v6

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 14
zdravím,
na podzim jsem dělal převopdovku na micině 2. 5 l rv 1998. Odešly mi dvě ložiska, mechanit co mi to dělal říkal, že tam mám dát olej, který tam patří od Mitsubishi.  Mám odježděno půl roku po opravě a zatím všechno super.  :big grin:


Offline m4rt4s

Můžu se zeptat na cenu výměny těch ložisek??? Mě začínají chrčet taky..:-(
2.0 Wagon Sportedition


Offline Ghost Buster

Já bych se zeptal, po kolika ujetých km se tahle závada projevuje, páč už se mi sype snad všechno ostatní, jestli začne zlobit i převodovka, tak je to asi jasný...


Offline Pepe

Já bych se zeptal, po kolika ujetých km se tahle závada projevuje, páč už se mi sype snad všechno ostatní, jestli začne zlobit i převodovka, tak je to asi jasný...
Ložiska na předlohové hřídeli a diferáku - já je měnil v 200 000 km.   Záleží jak  a kdo s tím jezdil . :undecided: :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ghost Buster

Ložiska na předlohové hřídeli a diferáku - já je měnil v 200 000 km.   Záleží jak  a kdo s tím jezdil . :undecided: :mellow:

Tak to teda potěš koště...  :o


Offline Pepe

Tak to teda potěš koště...  :o
Potěším - až vypneš spojku a auto se ztiší tak se připrav .  :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ghost Buster

Potěším - až vypneš spojku a auto se ztiší tak se připrav .  :D

Už se těším  ^_^ Dneska mi v servise asi po hodině vykoumali, že se mám poohlídnout po novým řízení. že ty rány po přejetí hrbolu jsou v tom.  :(

Jo a mimochodem - přední ramena - dolní "hokejky" od značky Moog, kterou mi doporučilo více lidí (ne však odsud) - nevydrželi ani rok, ani 20 000 km. Jsou tam nekvalitní silentbloky - už jsou vytlučený  :mad: a to jsem za ně dal víc než bůra. Paráda!


Offline Werewolf66

a kdyz jsme u tech susticich a rachoticich lozisek v prevodovce, staci to lozisko jenom vymenit? neni tam i jina pricina proc odejde?

ja se omlouvam za svoje prihlouple otazky, ale nejsem uplne automechanik
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline m4rt4s

A lidičky na kolik vyjde celá ta sranda s ložiskama?
pepe: Já mám najeto 195 400, taaakže za chvilku taky pujde...:-D
2.0 Wagon Sportedition


Offline Jindřišák

Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.