GalantWeb

Klima

Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
Spina vam tedka v ty zime klima?Mam na mysli manualni klimatizaci.Me ne. Kontrolka sviti, ale neslysim sepnuti kompresoru.
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
Nevite nekdo pls....
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline BAD

Citovat
Nevite nekdo pls....
mám za to že pod +5 nespíná ...
BMW 745i, V8, 332 PS


Rasto

  • Host
a hele , presno to som hladal, ani mne teraz nespina, mam manualnu a v zime mi ju nezopne


Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
V servisu mi v lete cistili klimu, ale podle me jenom to potrubi a tedka kdyz pustim klimu tak to ma zapach, ktery podle me jde z vyparniku.(stejny zapach jako pred cistenim) Kdyz pustim teplej vzduch tak nic, kdyz pustim jenom studenej tak taky v poho, ale kdyz pustim klimu tak to chvili smrdi pak to prestane, ale jakmile vypnu klimu tak to zase nejakou dobu smrdi.Mate nekdo zkusenosti jak se cisti vyparnik?nebo kde to delaji, Nasel jsme neco na www.autodoktor.cz Nemate s nimy nejaky zkusenosti?Popride se samotnym cistenim? Spray na cisteni je asi na prd, podle me je to ve vyparniku a to asi sprejem nevycistim...Diky
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
nevíte někdo o nějakým malým pokojovým termostatu bez týdeního cyklu? Chci z něj udělat regulaci klimy. Dá rozum že nebude umět přitápět, to mě netrápí. Chci zkrátka udržovat přes tyhle hicy v autě konstatní teplotu. Mám manuální klimu a ta dělá s teplotou v autě psí kusy.  


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Begy.... a  :P  :hehe: bude hur....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
ty jsi chtěl pomoct se zesikem viď?  -_-  


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
no vypada to nejen na zesik........dyk ja uz budu hodnej......dik vis.... :P  lurk  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
jakej regulator....?sem nejak mimo.... :o  :huh:  :confused:  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
tak termostat no :rolleyes:    jsem schopnej ho i rozebrat a vytáhnot ovládací prvky na palubku


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
mám na mysli digitální i s ukazatelem teploty.  


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
sem nejak mimo....  :confused: o termostatu sme snad ani nemluvily ale kdyz si o tom uz zacal tak by se mi libilo koukat na teploty venku a uvnitr.... ;)  vis jak displaye neni nikdy dost.... lurk  :D  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Mam trochu prekérku s klimou, normálně klimuje to je úplně v poho, ale když sepne tak se vpředu roztočí nějakej větrák a začne dělat děsnej rámus, což by mi ani tak nevadilo ale docele znatelně poklesne výkon motoru. Jakmile se kompresor klimy vypne přestane vrčet ten větrák a auto zase má výkon.... 
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Ten děsnej rámus, nebo pokles výkonu ???
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
dokonce by se měly tušim sepnout oba ventilátory, rámus je subjektivní pojem. Nevim čemu říkáš rámus  :evil:
jinak pokles výkonu je normální. Ten kompresor klimatizace sebere kolem 10-15kW pokud vim. Proto by taky měla jednotka kompenzovat tu zrátu při volnoběhu a dokonce držet i vyšší otáčky.

jinak taky proto se klima moc nedává (teda spíš nedávala) do nízkooběmových aut. třeba Fabie má klimu na volnoběhu tušim vypnutou a při akceleraci se taky odpíná, aby to ten motor vůbec utáhnul. tohle jsem slyšel že to tak funguje, takže to o tý Fabii neber jako 100% pravdu


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Těch 10-15kW odpovídá. Ale zaráží mě, že máš nastavenou teplotu, o nic se nestaráš v pohodě jedeš a najednou to s tebou "škubne" tak se loudáš, pak zase samo vypne tak "škubne" a zase frčíš, takhle to je pokaždý když ten kompresor sepne.
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
já si jí nechal dofouknout a  nějak to chlapci přepískli a spínala mě po cca 1sekundě, skákal jsem jako blázen. Nedalo se tak fakt vůbec jet, tak jsem jí s Vávrou odfouknul a je to dobrý. To spínání je peklo když popojíždíš v koloně, jinak to jde