GalantWeb

Klima

Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
To je přesně vono ! V koloně je to fakt peklo ! Z toho vyplývá že ste to neodstranili....
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
já mám klimu manuální a vůbec jí nepoužívám, radši si pootevřu okýnko. za prvý mám radši čerstvý vzduch, nezvedne se spotřeba a mám pořád stejný výkon.


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
To praktikuju přes zimu, ale v tom černym autě je to v létě jak v sauně a musim mit klimu zapnutou i za jízdy, tak proto to řešim.
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
No nevim me to taky nejaky ten vykon sebere a terba kdyz to vypnu pri akceleraci tak to znat je, ale neni to nijak zvlast strasny. Mam 1,8 93 kw. Jinak mam na klime 2 polohy ECO a neco jako plnej vykon:-)) U ECO to nejede porad a obcas spina a oproti plnymu vykonu to i o neco mene chladi a ta druha poloha jede porad a chladi vic.
Cerstvej vzduch je fajn le na dalnici pri 130 to neni nic moc:-))
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
To praktikuju přes zimu, ale v tom černym autě je to v létě jak v sauně a musim mit klimu zapnutou i za jízdy, tak proto to řešim.

Klima se má zapínat na pár minut i v zimě /zalehlý kompresor a protočit náplň/ u automatické klimy to cukání není tak časté a záleží na tom jak to máš zapnuté.Eco vypíná a druhá poloha jede stále a reguluje se větrákem.  ^_^
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline BAD

Mam trochu prekérku s klimou, normálně klimuje to je úplně v poho, ale když sepne tak se vpředu roztočí nějakej větrák a začne dělat děsnej rámus, což by mi ani tak nevadilo ale docele znatelně poklesne výkon motoru. Jakmile se kompresor klimy vypne přestane vrčet ten větrák a auto zase má výkon.... 
špatně by bylo kdyby se ti neroztočil :) je to úplně normální a dělá to tak všem a čím větší výkon tím míň sepnutí klimi pocítíš, jen možná vyměnit ložiska větráku
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
o tý klimě v zimě jsem taky slyšel, jenže mě sepne na pár vteřin a hned odpadne. Pak už se nesepne nikdy.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Nechci dělat bubáky... ale jestli to dělá opravdu velkej rámus tak se jukni (samo při zapnutý klimě) jestli Ti vrtule ventilátoru o něco neškrtá třeba o drát nebo o plech, jukni třeba jestli sou poutahovaný šrouby... aby nebyl ten větrák volnej... pak se třeba hne a je to rachot.... jen nápady ....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Nechci dělat bubáky... ale jestli to dělá opravdu velkej rámus tak se jukni (samo při zapnutý klimě) jestli Ti vrtule ventilátoru o něco neškrtá třeba o drát nebo o plech, jukni třeba jestli sou poutahovaný šrouby... aby nebyl ten větrák volnej... pak se třeba hne a je to rachot.... jen nápady ....

jojo, to zní rozumně !  ...to mě taky mohlo napadnout !
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
jojo, to zní rozumně !  ...to mě taky mohlo napadnout !



Bych si rejpmul ale ..... ale jo rejpnu... Tebe to nemohlo napadnout..... od toho tady je galantweb....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline BAD

Klima se má zapínat na pár minut i v zimě /zalehlý kompresor a protočit náplň/ u automatické klimy to cukání není tak časté a záleží na tom jak to máš zapnuté.Eco vypíná a druhá poloha jede stále a reguluje se větrákem.  ^_^
kima ti v zimě nesepne protože je na ní moc zima a zamrzla by myslím že je to pod +5 ale na 100% tu teplotu nevim ale můžu pozjistit klimatizáka
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
To já spíš slyšel (zase slyšel  -_-) že prej to má smysl v zimě pouštět jenom ve vytopených prostorách - ne vodou, aby ta klimatizace mohla chladit.... asi to souvisí s tím že nesepne jak píše bad... ale co si pamatuju tak spínala vždycky když sme ju zapli akorát to nebylo poznat - na galantovi do té doby než se podělala.... na corolle na ňu nebyla taková zima...


Offline BAD

To já spíš slyšel (zase slyšel  -_-) že prej to má smysl v zimě pouštět jenom ve vytopených prostorách - ne vodou, aby ta klimatizace mohla chladit.... asi to souvisí s tím že nesepne jak píše bad... ale co si pamatuju tak spínala vždycky když sme ju zapli akorát to nebylo poznat - na galantovi do té doby než se podělala.... na corolle na ňu nebyla taková zima...
poznáš to pokaždý jednak to v motoru cvakne, malinko změní otáčky a sepnou větráky  pokud nesepne tak je něco špatně - zima, prázdná klima atd.
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Jasné, ale já to myslel že nepoznáš jak chladí, páč u nás mohla spínat a cvakat a kdo ví co všechno a nechladila... (pak sme ju nechávali 2x plnit, netěsnila a pak začlo mlátit ložisko v kompresoru posilovače řízení když se zapla... tak sme ju už nepoužívali protože stejně nechladila...)


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Včera mi provedli kontrolu náplně klimy.Bylo potřeba doplnit 200 g, je to dost když plná má 690 g. Chladila trochu míň teď už pohoda.
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline BAD

Jasné, ale já to myslel že nepoznáš jak chladí, páč u nás mohla spínat a cvakat a kdo ví co všechno a nechladila... (pak sme ju nechávali 2x plnit, netěsnila a pak začlo mlátit ložisko v kompresoru posilovače řízení když se zapla... tak sme ju už nepoužívali protože stejně nechladila...)
co na tohle říct  -_-
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
co na tohle říct  -_-

Snad jen to,že v náplni je mazivo a když není náplň v normě 630-690 g tak se může klima zadřít.  ^_^
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Jo je to tak, ale takovej mlátivej zvuk vydával kompresor posilovače, byla to taková záhada, asi kvůli tomu že tam nebyla ta náplň tak to jak říkáš nemazalo a mělo to co dělat aby to fungovalo... i když ono to mělo asi co dělat už když tam ta náplň byla páč aby se ty ložiska vylágrovaly po pár vteřinových spuštěních....  -_- hlavně že dneska už je pokoj, úplnej  -_-


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Jak náplň poklesne pod 500g, tak už klima nejde zapnout. Rozsvítí se sice kontrolka, ale nejede. Po doplnění je to zase v pohodě.  :o
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Tak to byl náš galant no, zapnout šla i bez náplně... dneska už je to všechno jedno  ^_^