GalantWeb

Klima

Offline tomasssr

Tak to byl náš galant no, zapnout šla i bez náplně... dneska už je to všechno jedno  ^_^
A s čím ted jezdíš?  ^_^
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
A s čím ted jezdíš?  ^_^
No já, já mám většinou takzvanou permanentní klimatizaci, závislou na rychlosti a povětrnostních podmínkách, naše auta  -_-, moje moto (konkurence Honda)


Offline mcpowel

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 40
Zdravim, nejede mi klima. Kontrolka svítí, ale spojka nesepne. Asi tam nebude napln. Neporadite mi nekdo servis tady v Brne, kde by se mi na to mohli kouknout? Eventuelne doplnit za rozumný peníz?

________
Galant '98, 2.0i 16V, 100kw


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Udělají ti kontrolu a doplnění kdekoli v servisu, já jsem navštívil autoservis Škoda ve Znojmě.
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline aston

Neviete mi poradit, mam automaticku klimu a ked to nastavim na napr. 24 tak ju aj tak musim  v kuse regulovat, nefunguje to ako na inych autach, ked chcem v noci mat trochu teplejsie v aute musim dat az 29 a to je o chvilu zas Tunis v aute. Jazdil som v hocicom s aut. klimou ale toto sa mi este nestalo. nie je tam nejake cidlo teploty co sa moze zaniest alebo nieco podobne. Dakujem.


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Neviete mi poradit, mam automaticku klimu a ked to nastavim na napr. 24 tak ju aj tak musim  v kuse regulovat, nefunguje to ako na inych autach, ked chcem v noci mat trochu teplejsie v aute musim dat az 29 a to je o chvilu zas Tunis v aute. Jazdil som v hocicom s aut. klimou ale toto sa mi este nestalo. nie je tam nejake cidlo teploty co sa moze zaniest alebo nieco podobne. Dakujem.

dělá mi to taky, neřešim nejjednodušší mi přijde točit tim kolečkem.
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline aston

to nie ani pre mna problem, len som sa bal ci to nie je nejaka zavada


Offline Pepe

 Ke kolečku ,kde je umístěn snímač teploty , má být napojena hadička - husí krk- pro usměrnění
proudícího vzduchu. Zkontroluj přes otevřený kaslík na palubce, zda je tomu tak. :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline aston

No nakoniec som skoro kupil celu jednotku klimy [ovladanie] za 10£ skoro novu, lebo ja mam trosku opotrebovany gombik out temp, tak reku pod jednym vymenim a vyskusam, len som mailoval chlapikovi ci to teda funguje a on ze to kupil lebo mu skakala teplota tak to steloval koleckom ako ja teraz tak kupil novu ale nikdy ju neskusal, lebo kupil novsi Legnum a tam to robi tiez takze asi nejaka spolocna chybicka. Tak som sa na to vy... a nekupil som to. Inac vsetko mam tak ako ma byt. :mellow:


Offline tomasssr

Začala mi taky nějak haprovat klima a aji ventylace. (galant 99 digi klima) Při nastavení teploty na max(32 stupňú) začne foukat horký vzduch,ale při ubrání na 31.5 stupňú už fouká jenom vlažnej,dělá to při vnitřním aji venkovním okruhu.. no a k tomu ještě mi přestala chladit klima,fouká stejně jako když mám nastaveno min teplotu bez klimy (taky takovej vlažnější vzduch), v motoru mi při vypínání a zapínání klimy nic necvakne,nesepne..ale na displeji se přitom zobrazí vločka(zapnutí klimy) Poraďte pls.  :'(
Můžou tyto dvě závady mít něco společnýho?
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline morfes

No mě taky nechladí klima...jakoby prostě nechtěla foukat studený vzduch a  v těhlech vedrech bych chtěl mít nastaveno 17 stupňů a fouká to teple, takže si radši otevřu okýnko...nevíte někdo jak to? Na čištění byla minulý rok v září...
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline estimator

skus to hodit priamo do Mitsu servisu teraz je nejaka "jarna akcia" tam mi to rozbehali plati to pre vsetky vozidla mitsu :-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline morfes

Takže kontrola media byla provedena a medium je tam akorat! V servisu mitsu prisli na to, že je to spojka kompresoru klimatizace! Že do ní proud jde, ale dál se to nedostává! Je tam nějaká cívka, co je nejspíše přerušená. Poté jsem navštívil opravnu klimatizací, kde mi řekli, že bude určitě výhodnější koupit celý kompresor... nemáte někdo na prodej kompresor klimatizace pro Galanta r.v.2000?
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Pepe

Dotaz a návnada pro mechaniky a diskutéry. Jak jsem již psal ,husí krk za panelem klimy.je napojen za otočný reostat . Tento je vsazen do průduchu , v kterém je teplotní čidlo . Kterým směrem jím proudí vzduch ? Z kabiny do jednotky ventilace nebo z ventilace do kabiny ?
Podle posledních zkušeností s chladným vzduchemv kabině - střed mezi sedadly-je tento nasáván průduchem do ventilace a tím řídí-chladí-ohřívá-teploměrné čidlo . To by vysvětlovalo dlouhou setrvačnost klimatizace Mitsubishi . Protože kolem panelu klimy proudí vzduch nejméně .
Co Vy na to ??? :undecided: :undecided: ^_^ :kiss:
« Poslední změna: 10.01.2009 - 22:00:37 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Ventilace nasává vzduch z kabiny průduchem u ovladače klimy . Protože se jedná o prostor kde
 vzduch cirkuluje nejméně, dochází k dosti velké prodlevě v reakci na okolní teplotu . :D  :D  :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Ventilace nasává vzduch z kabiny průduchem u ovladače klimy . Protože se jedná o prostor kde
 vzduch cirkuluje nejméně, dochází k dosti velké prodlevě v reakci na okolní teplotu . :D  :D  :D


Pepe mě by spíš zajímalo kde je to čidlo.... bych asi hodil někam jinam a po prdelce ne...?
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

čidlo je přímo v ovládacím panelu klimatizace za průchodama kolem čudlíku ovládání teloty.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
čidlo je přímo v ovládacím panelu klimatizace za průchodama kolem čudlíku ovládání teloty.


Tož to je přímo místo kam bych ho dal ... tak zase nic... aspon to nemusim dělat...  :-D
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
No ja neviem ci som ojedineli ale ja som len riadne založil ten husí krk k tomu koliesku, a mne to kuri ako má ................. :mellow:  :D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji