GalantWeb

Jaký olej ?

Offline JanTchi

Pani, ale "dali ste mi brouka do hlavy"  s tou 10w40 od mitsubishi. Ale všade som našiel iba 1l balenia. Ak nájdem väčšie balenie tak vymením na skúšku, ak nie, tak ešte tento rok pôjde 5W40  :angel:


Offline Sir Dag

mě tehdy poradili valvolive durablent. Nestěžuji si..Respektive já nejsem olejář a tady to prošlo schválením, že je to ok..Ovšem litr mě vyšel na 100kč. Tak uvažuji o tom mitsu, protože to je jenom o 50kč dražší..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Majk MG

leju Castrol edge 10w-60 ... zatím jediný olej po kterém mi necvakají hydra.... a to už jsem zkoušel liqui moly, shell, motor gold. Sice je drahý ale vím že to je kvalitní olej  -_- ikdyž ty hydra mají cvakat po 327 tis. km  :laugh:


Offline Werewolf66

na hydra plati jedine je vyndat a vycistit...pak je to skoro jedno jakou znacku oleje tam nalejete :mellow:

a co jeste pomaha, je zkraceny interval vymeny...ja menim po 10 000km
« Poslední změna: 12.01.2016 - 21:02:54 od Werewolf66 »
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


guest2672

  • Host
Já se nehádám, jen když si vzpomenu na hledání oleje pro převodovky předešlého Galantu a takovéto hlášky , to zamrzí . Kdyby si majitelé Galanta občas zalistovali v historii této stránky , tak by věděli co se zde zažilo s olejema . Jinak pohoda .
Též značka MOGUL nebo jiné české výrobky splňují klasifikaci API S_N , S-L, .....ale nikdo z Vás je do motoru nenaleje . Proč ?
To si fakt myslíte že SHELL Helix nebo Castrol všech rozmezí jsou tak výborné oleje ?
převodový olej a motorový je snad rozdíl ne a já se bavil o motorovým a vím že plno přebalů (originál olejů ) pochází nejvíc ze značek Castrol,Mobil,Shell,Total,Elf,Fuchs,a plno lidí o tom nemá ani ponětí co kupuje a co je v obalu.


guest2672

  • Host
není zle..Já ani Pepe to vůbec nemyslíme zle. V pohodě...já třeba olejům vůbec nerozumím, proto se tu vždy ptám jak trouba :D Jediné co vím, že je předepsáno 10W40 :D
já nevím kde to berete mám servisní knížku Mitsubishi výrobce nepředepisuje jestli 15w40,10w40,5w40,5w50,atd výrobce určí příslušné API-trídy a to je SG jelikož uběhlo pár let a tyto oleje skoro nejsou tak třeba jít do SL -těch je většina nebo at si každý vybere podle sebe a jestli někomu ubývá olej z motoru tak to není olejem.


Offline Majk MG

na hydra plati jedine je vyndat a vycistit...pak je to skoro jedno jakou znacku oleje tam nalejete :mellow:

a co jeste pomaha, je zkraceny interval vymeny...ja menim po 10 000km
protože je to galant měním po 5500 km .... a taky protože tohle najedu za 1 rok :D


Offline Pepe

to hugáč:
Ale tohle všechno už je tady v různých diskusích popsané , neberu ti znalosti , které tě opravňují nevěřit ničemu  . Bylo by dobré znát pár výrobců originálních olejů - ale to je právě průmyslové tajemství . Když se budeš zabývat firmou Mitsubishi , zjistíš , co vše tato firma dělá . Konglomerát všeho pro vše . Našel jsi na některých dílech elektroniky název OMRON ? Je to jen jedna z mnoha divizí MMC , včetně tonometrů a jiných zdravotních přístrojů, též se věnují výstavbě krakovacích jednotek, které ze zbytků  dovedou vytěžit čiré syntetické oleje ...... tak proč by taková firma měla přebalovat ve svůj prospěch cizí výrobky . Když si zadáš do vyhledavačú motorové oleje Mitsubishi , uvidíš , o co té MMC běží .Nejsem padlý na hlavu a slepý vůči ostatním firmám , ale když mám auto od MMC, tak se zajímám , proč specifikuje pro své převodovky hypoidní olej 75W85W , protože cokoli jiné tam bylo nalito , auto neřadilo . A tak bych mohl pokračovat dál ,ale už vás tím nudím .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
to hugáč:
Ale tohle všechno už je tady v různých diskusích popsané , neberu ti znalosti , které tě opravňují nevěřit ničemu  . Bylo by dobré znát pár výrobců originálních olejů - ale to je právě průmyslové tajemství . Když se budeš zabývat firmou Mitsubishi , zjistíš , co vše tato firma dělá . Konglomerát všeho pro vše . Našel jsi na některých dílech elektroniky název OMRON ? Je to jen jedna z mnoha divizí MMC , včetně tonometrů a jiných zdravotních přístrojů, též se věnují výstavbě krakovacích jednotek, které ze zbytků  dovedou vytěžit čiré syntetické oleje ...... tak proč by taková firma měla přebalovat ve svůj prospěch cizí výrobky . Když si zadáš do vyhledavačú motorové oleje Mitsubishi , uvidíš , o co té MMC běží .Nejsem padlý na hlavu a slepý vůči ostatním firmám , ale když mám auto od MMC, tak se zajímám , proč specifikuje pro své převodovky hypoidní olej 75W85W , protože cokoli jiné tam bylo nalito , auto neřadilo . A tak bych mohl pokračovat dál ,ale už vás tím nudím .
ale já se nebavím o dílech a o převodáku moc dobře vím jak to je a sám sem na to narazil jenže doba je jiná a u motorových olejích si nemůžeš bejt jistej co tam opravdu je a výroba oleje to není žádná levná záležitost  proč Mitsubishi používá motory VW a sme u toho jináč  firma Mitsubishi vyrábí hodně věcí.


guest2672

  • Host
mám servisní knížku Honda a zas to samé výrobce nepředepisuje žádnej olej jestli 5w40 nebo 10w40 jenom API-SG,SH to vše a průmyslové tajemství? těch je hodně ale občas se to někde prozradí třeba oleje Opel-GM plní Fuchs nebo Elf,a třeba ví někdo že sedmnáct let plnil Elf oil motory Ford to asi o něčem svědčí a to bych mohl pokračovat dál.


Offline Berzelius

Kluci jen tak pro zájímavost kdo by se chtěl dovzdělat ohledně olejů. Ke konci dole je několik článků o mazivářských mýtech,doporučuji.Ale stejně je divný že co se kvality tíče tak pan černý opakuje že oleje stejně specifikace API,VW, nebo ACEA atd. by měly být naprosto stejně kvalitní, když pak slyším a nejem tady ale četl jsem to i na jiných fórech že olej stejné klasicifikace a vizkozity akorát jiný výrobce a při jednom cvakaj hydra dáš jinýho výrobce a ne.To je taky min.divné.

https://www.oleje.cz/obsah/komentare_odborniku


Offline Sir Dag

ale ty jsi napsal jeho slova dobře..: stejná specifikace = "by měly mít stejnou kvalitu"
To znamená, že se nevyvrací možnost odlišnosti.
No a jak vidíš, úplně stejné asi nebudou....
« Poslední změna: 13.01.2016 - 13:58:04 od Sir Dag »
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


guest2672

  • Host
Kluci jen tak pro zájímavost kdo by se chtěl dovzdělat ohledně olejů. Ke konci dole je několik článků o mazivářských mýtech,doporučuji.Ale stejně je divný že co se kvality tíče tak pan černý opakuje že oleje stejně specifikace API,VW, nebo ACEA atd. by měly být naprosto stejně kvalitní, když pak slyším a nejem tady ale četl jsem to i na jiných fórech že olej stejné klasicifikace a vizkozity akorát jiný výrobce a při jednom cvakaj hydra dáš jinýho výrobce a ne.To je taky min.divné.

https://www.oleje.cz/obsah/komentare_odborniku
žádnej olej není stejný a jestli to někdo píše tak at blbne lidi dál s vlastní zkušenosti vím že jsou lepší řady olejů a horší (a s těmi hydra máš pravdu mám stejnou zkušenost)


guest2672

  • Host
a ještě k těm převodovým olejům skoro každá značka má svůj převodový olej Mazda,Ford,Škoda Auto,Honda,atd..všichni mají svůj převodový olej protože mají stejný problém s řazením jako Mitsubishi !


Offline Majk MG

a co tenhle olej ? rád bych ho vyzkoušel ....ale abych nevyhodil zbytečné peníze  :undecided:
http://www.truckmall.cz/75983-liqui-moly-4434-vykonny-prevodovy-olej-sae-75w-90-1-l.html
Tenhle je předepsaný od liqui moly v mazacím plánu pro manuální převodovky galant v6 120 kw.



Offline Majk MG

no chtěl jsem vyzkoušet nejdřív origo mitsu olej.... ale dnes mi  nejde otevřít stránka od mycháka asi chyba někde u mě  ](-: mrknu na to až to půjde


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Divný,mě to naskočí .Má tam diaqueen-origo mitsu.


Offline Sir Dag

Tak pánové...naskytla se taková debata mezi náma která tu jen občas šustne a někde zmizí..pak se zas objeví a zmizí..

Takže kdo by rád vyměnil olej do manuál převodovky za ORIGINÁLNÍ tak napiště sem. Balení je totiž 20 litrové zda se nepletu, a jedna převodovka spolkne 2,5 litru..myslím. Takže kdo by se všechno našel.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Já to rozlousknu  :laugh:

Převodovka bere dle papírů 2.2litru

Pro sebe vemu 2 várky tedy 4.4litru, zaokrouhleno na 4.5 / 5 ? Mě je to fuk... tzn. ještě by se mělo sehnat 6 lidí (pokud připočtu Dagovo slovo také na 2 várky, tak ještě 4 lidi)

PS: A kdyby to nikdo nechtěl, tak toho vemu klidně víc. On se za 1-2-3 měsíce určitě někdo ozve...