GalantWeb

přední čelo

Offline danmickaa

Čau, bouchnul jsem auto na světlo a ohnul tu konstrukci, co drží světla atd. A chci se zeptat, jestli někdo neví, jak je k sobě přidělaný to čelo se zbytkem konstrukce, páč bych ho chtěl celý vyměnit. Díky!

odkaz na čelo: http://autodily.mjauto.cz/mitsubishi/galant-vi-ea_/2-5-v6-24v-ea5a_120/narazniky/PRA-MB0763200.html


Offline BlackJack

Nejlépe to zjistíš přímo pohledem. Všechno co se kontrukce vozidla týče, tak je buď svařované, šroubované, lepené nebo jen nacvaknuté. Vzhledem k tomu, že Mitsu není Toyota(*), tak bude čelo nejspíš přivařeno bodovými sváry.
Takže s nějvětší pravděpodobností hledej bodové sváry nebo šrouby.

Zkus hledat i v dalších vláknech tohoto fóra, například zde : www.galantweb.com/index.php/topic,3203.0.html

*[Toyota se u některých modelů chlubí tím, že její přední část vozidel je zcela demontovatelná]
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já myslím,že Galant to má taky na šrouby,někdo tu nedávno měnil čelo.


Offline Pepe

 SVAŘOVANÉ  . šroubovaný je jen nosník nárazníku .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

No, teď teda nevím, jestli bude lepší to vyklepat a nebo odřezat a navařit znova..


Offline Pepe

 Šlo by to odřezat na konci otvoru pro světlo a buď vyrovnat a navařit , nebo sehnat část čela z vraku a navařit .  Teda - pokud není hnuto celým čelem .  Pro představu - nové čelo je přivařené v těch dvou děrách pod světlama .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

Šlo by to odřezat na konci otvoru pro světlo a buď vyrovnat a navařit , nebo sehnat část čela z vraku a navařit .  Teda - pokud není hnuto celým čelem .  Pro představu - nové čelo je přivařené v těch dvou děrách pod světlama .

ale bacha jestli budes kupovat cele celo, tak se i v cechach da koupit celo na americkyho galanta....jedno mam doted ve sklepe :D
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline danmickaa


Offline Bayern


Offline danmickaa

No to je skvělý  :laugh: Spíš bych to potřeboval vědět dopředu, jakej je mezi nima rozdíl, abych koupil ten správnej.


Offline danmickaa

Tak už jsem na to asi přišel, velkej rozdíl je mezi těma dírama před chladičem. Nebo je to jedno jaký jsou tam díry? Můj origo díl má číslo MR496239, ale na internetu jsem žádnej (krom origo za 12.000) nenašel. je možný, že by tam pasoval díl i s jiným číslem?
« Poslední změna: 30.12.2018 - 21:04:13 od danmickaa »


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Podle fotek, cos postoval mi přijdou stejný. Jen máš velmi rozdílnej úhel, při kterým to opravdu vypadá, že jsou jiný.

Jinak vrakáč je celkem jistota, hlavně proto, že si tam můžeš vzít svoje čelo s sebou na místě porovnat.

Jinak bych se pokusil domluvit telefonem s e-shopem, pokud chceš kupovat nový díl.


Offline danmickaa

Na internetu jsem fakt našel dvě odlišný čela. Já bych to udělal tak, že ho koupím a když nebude pasovat, tak ho můžu do dvou tejdnů vrátit. Páč jediný kde je maj, tak je až v Brně a Ostravě, což je ode mě celá ČR..


Offline Pepe

  :mellow:   https://www.autokelly.cz/Product/82-19-330/25664/39849642;39850140;95;144844;174516;32008178;32119394;35081773;44312713

 Je to stejný díl jako MR496239
  Ale tobě by stačilo jen to čelo - nosník světel , spodek lze odvrtat nebo odříznout , protože spodní držák chladiče nepotřebuješ - třeba by se hodilo to čelo od Wolfa
« Poslední změna: 31.12.2018 - 11:39:42 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

  :mellow:   https://www.autokelly.cz/Product/82-19-330/25664/39849642;39850140;95;144844;174516;32008178;32119394;35081773;44312713

 Je to stejný díl jako MR496239
  Ale tobě by stačilo jen to čelo - nosník světel , spodek lze odvrtat nebo odříznout , protože spodní držák chladiče nepotřebuješ - třeba by se hodilo to čelo od Wolfa

nehodilo, drzak svetel je jinej a EU svetla tam nejdou dat....leda by jsi celej predek prebastlil a ameriku
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline BlackJack

Pamatuji se, že když jsem bouchnul na předek já, tak v nabídce autodílů se daly sehnat 3 čela, každé různého provedení. Už si nevzpomínám, v čem se čela lišila, ale rozdíl byl tuším ve spodním uchycení chladiče/chladičů.
Dvě čela byla mezisebou téměř shodná (kromě detailů tuším toho ucycení chladiče), třetí z nabídky bylo o poznání jiné (možná právě pro tu US verzi)

Koukám, že cena čela se nyní pohybuje zhruba 3000Kč. Já ho tehdy koupil v akci v ACI.cz za 999Kč.
Uživateli damnickaa by se hodil právě ten odřezek nového čela, který jsem vyhazoval do šrotu. Potřeboval jsem totiž pouze střed.

Zkusil bych vrakáč nebo pohledat někoho tady z fóra, kdo by díl vypáral a odřezal. Tedy pokud je současný stav neopravitelný. Malé plechové části se dají obvykle vytáhnout a vyklepat, případně nahradit plechem "domácí výroby".
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63