GalantWeb

pískání při brždění

Offline angell

Zdar lidi.Mám problém že při každém brždění mi píská levé přední kolo a nevím proč.Destičky jsem kontroloval a bylo mi řečeno že jsou ještě v dobrém stavu a nemusím je měnit.Píská to tak měsíc a nevím jesli by to bylo zimou nebo něco zavazelo?


Offline Pepe

 Když už byly venku, stačilo destičky zdrsnit a očistit brzdiče . Stačí trochu prachu, písku, rzi a máš píšťalku hned . Někdy stačí prolít vodou , ale teď bych to nedělal . :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Pokud brzdíš lehkou nohou tak to může pískat.....skus tu przdu pořádně prošlápnout ....
Občas to postačí aby si destičky sedli jak maj... :-)
A nebo ....co si myslim bude rozumější.......sundej kolo ......a podívej se jak na tom opravdu ty destičky jsou..... je na nich rezonanční plíšek kterej pokud ti neupadl tak začne skřípat a pískat aby tě upozornil na to že je musíš vyměnit........
To že ti někdo řekne že jsou ještě dobrý...neznamená že jsou.....
Pamatuj si....       důvěřuj   ,......ale prověřuj...!!!!!
Dobso...


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Teď zrovna sem na jednom fóru narazil na tohle, vyzkoušený to nemám, ale za zkoušku to stojí....

Citovat
Já mám sice Avensis, ale po montáži nových kotoučů (brembo) a destiček (originál toyota) mi začali brzdy, hlavně při lehkém dobržďování, taky pískat. Vždy jsem zajel do servisu tam mi to očistili a chvilku to nepískalo, ale cca po týdnu zase to stejné. Použil jsem tedy strejdu Googla a na octavia fóru jeden maník doporučoval zbrousit "nájezdové" strany destiček. Nechal jsem tedy v servisu ty hrany zbrousit, hoši mimochodem tvrdili, že ferodo destičky to tak mají už od výroby, a pískání přestalo! Občas sice něco pískne, ale rozhodně se na mě už lidi na chodníku neotáčejí. Laughing

Takto by to mělo nějak vypadat po úpravě:
« Poslední změna: 11.01.2009 - 20:14:16 od Rampa89 »