GalantWeb

Rozvody

Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
jako nový majitel vozu mitsu. galant s motorem 6A13 z roku 97 jsem chtěl zakoupit sadu rozvodu,ale bylo mi řečeno ,že se vyrábělo více druhů rozvodů. Jak tedy poznám,co na autě mám, popř. kde se daj rozvody koupit?

taky bych ocenil,kdyby někdo stím V6 napsal kolik vodících kladek vlastně je potřeba

děkuji
« Poslední změna: 29.10.2007 - 20:33:58 od blazen »


Offline Jendas

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 51
  • 1.8 GLSI 93kw r.v96 asi tak neak xD
U motoru 6a13 je jeden druh rozvodu maximalne vic vyrobcu. A kladky tam sou dve. Kde to de koupit koukni se do odkazu dily a servis a vyber si.


Offline Pepe

jako nový majitel vozu mitsu. galant s motorem 6A13 z roku 97 jsem chtěl zakoupit sadu rozvodu,ale bylo mi řečeno ,že se vyrábělo více druhů rozvodů. Jak tedy poznám,co na autě mám, popř. kde se daj rozvody koupit?

taky bych ocenil,kdyby někdo stím V6 napsal kolik vodících kladek vlastně je potřeba

děkuji
Není to tak dávno, co jsme tu propíraly rozvody 6A13. Řemen Gates 177x30-5515XS,Napínací kladka J1145030 62x35 mm, Vodící kladka J11455028 ,Tlumič vibrací 57333, Vodní pumpa J1515034 .                                        Ty čísla jsou numero catalogue.  Tlumič tutovka a vodní pumpa  po 180 000 km.Pokud neteče . Autostangl,elit,kelly
 :lipsread: :D V návodech nebo Download jsou motory 6A12 a 6A13 ke stažení . :P
« Poslední změna: 31.10.2007 - 20:21:04 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
děkuji, již jsem koupil, snad to budou ony, stály 6300 komplet


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
je rozdíl v rozvodech na 6A13 a 6G73?


Offline Pepe

je rozdíl v rozvodech na 6A13 a 6G73?
Je  a dost veliký . 6A13 je SOHC a 6G73 je DOHC . Takže těch zubů je asi víc . :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
v jednom katalogu udávaj stejné rozvody v jednom jiné, zítra to porovnám


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
tak rozvody jsem vyměnil a jsou stejné= 6A13 má stejné rozvody jako 6G73


Offline Pepe

tak rozvody jsem vyměnil a jsou stejné= 6A13 má stejné rozvody jako 6G73
Takže VELKÁ omluva , to je hrozný  faux - pas , myslel jsem že má dvě vačky. :'(
 Omluva byla veliká ale 6G73 má 257 zubů a 6A13   J E N O M 177   . Takže blazen , bacha na mechanika.
 :D  :undecided:  :worried:  :laugh: :laugh:
« Poslední změna: 07.11.2007 - 20:57:09 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
kde si vzal ten údaj? na mechanika netřeba dávat pozor, rozvody jsem měnil i kupoval sám


Offline Pepe

kde si vzal ten údaj? na mechanika netřeba dávat pozor, rozvody jsem měnil i kupoval sám
Dyť to píšu- bacha na mechanika . Jukni na motory nebo www.autostangl.cz na galanty a jejich rozvody.
  :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Jaké rozvody pro 4G63?

Set rozvodového řemene INA = 3615Kč

Kladky SKF + řemeny Gates = 3451Kč

Kladky SKF + řemeny Dayco ~ 4309Kč

Mně se zamlouvá kombinace SKF a Gates, vychází to i docela výhodně. Dayco ale prý dělá o trošku lepší řemeny. INA je taktéž dostupná za rozumnou cenu. No a teď babo raď ?

Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Jindřišák

Dayco neznám, ale dělali jsme doma rozvody na autě s hodně překročeným limitem výměny řemenu, byl tam gates a uplně v pohodě. Já bych se kombinace SKF+Gates nebál, rozhodně mě nikdy nezklamali, sám tuhle kombinaci používám.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

zrovna na rozvodech bych nešrtřil a vzal to i s vodní pumpou než to dělat na dvakrát. nebo v horším případě i s hlavou a ventilama :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline BlackJack

Chlapci, šetřte mě trochu. Já těch peněz opravdu nemám, abych kupoval i pumpu. Na 50.000km najetých snad pumpa nebude vykazovat problémy. Rozvody chci měnit kvůli jejich staří - 10 let. Stačil by jen řemen, ale to bych pak mohl obskákat na kladkách.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Chlapci, šetřte mě trochu. Já těch peněz opravdu nemám, abych kupoval i pumpu. Na 50.000km najetých snad pumpa nebude vykazovat problémy. Rozvody chci měnit kvůli jejich staří - 10 let. Stačil by jen řemen, ale to bych pak mohl obskákat na kladkách.
Ono je třeba zvážit, jak dlouho s tím autem chceš ježdit a podle toho zainvestovat do rozvodů a nebo je nedělat vůbec. Já je třeba nedělal a ani je dělat nebudu. Maximálně vyměním řemen (možná někdy). Chci s tím jezdit 3-4 roky a pak vrakáč. Nerad bych na vrakoviště vezl zánovní díly za 40 000kč
Radouš


Offline BlackJack

No jelikož jsem zakoupil voňavku v prakticky novém stavu, chci s tím něco pojezdit. Až bude teploučko, pujdu na antikorozní ochranu snad všeho co mi přijde pod ruce. S Galantem se jezdí hezky a v tom stavu bych jiný auto za ty prachy nekoupil. A z vašich zkušeností už budu vědět, čemu se vyvarovat, viz. třeba hydroštely, koroze lemů apod.


Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Drak

toto taky můžeš na vrakarnu víst třeba za měsíc až se ti koukne ventil na píst z blízka :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline BlackJack

Vy mi teda přejete, asik to teda prodám a koupím si kolo, tam je aspoň řetez.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Vy mi teda přejete, asik to teda prodám a koupím si kolo, tam je aspoň řetez.
To DRAK YODOVÁ SODA a VODA narážel na mě  :D
Já s tím tak nějak počítám že se to může stát třeba i zítra. Ale taky předpokládám že to dělal majitel předemnou už podle toho jak řemen vypadá
Radouš