GalantWeb

Problém s motorem

Offline Pitris985

Zdravím. Mam galanta 98, 2,0 16v, zdá se mi nějaký líný. Nedostal jsem z něho víc než 200. Na 200 a 5000 tis otáčkách se zastavil a víc ani prd. Na nižší rychlostní stupeň točí i výš. Je tam sportovní filtr, sportovní katík a laděný výfuk. Údajně i čip. Můžete mi někdo prosím poradit čím to může být? Že by málo vzduchu nebo nesprávný tlak kuli katíku? A ještě maličkost: poraďte mi prosím kde najdu pojistky. Díky moc za každý tip  -_-


Offline Rafik

Můj názor je, že pokud je tam ÚDAJNĚ čip, tak tam žádný čip není. Pokud není u filtru zajištěno, že bude sát opravdu studený vzduch, naopak výkon motoru sníží. Já bych to řešil sportovní vložkou do origo air boxu. A o úpravy výfuku jsem se taky zajímal... takže po těch radách bych s ním neexperimentoval. Takže je možné, že po všech těchto úpravách, pokud nejsou správně udělány, šel výkon naopak dolů... Druhá věc je, jaké máš kola a gumy a taky nečekej, že ti dvoulitr pojede 230
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Drak

Čip je tak trochu utopije....prostě není. Ostatní upravy pokud nejsou skutečně dobře udělané a spočítané zapříčiní to, co popisuješ. Sice to má třeba hezčí zvuk, ale rozhodí se křivka průběhu výkonu a kroutícího momentu. Zkus si sehnat originalní sání a aspoň subjektivně porovnej jestli to jede líp.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Já sem s otevřenym koncákem dopadl uplně stejně... 5500 otáček, motor dál netočil, jakoby se zasek na omezovači, galoš žral jak prokopnutej, hluk to byl hroznej... Nene, zůstat u origo vyfuku, maximálně tam dát drahej Remus...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Misak

A ještě maličkost: poraďte mi prosím kde najdu pojistky. Díky moc za každý tip  -_-
jedny s relatkama jsou v motoru a druha krabicka je u tvoji levy nohy za prihradkou na mince
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
asi si urychlil motoru výplach a mu se to nelíbí  :o

jina obecně problém ve výkonu bývá v nedostatku paliva..staré pumpy prostě stojí zahovno..


Offline Pitris985

a proč by nemohl jet 230? 1,8 16v mi jezdila 220.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Mein gott, kdo ho má delšího... Pochopte, že nemůže srovnávat auta podle maximálky, každej tachák jinak proměřuje...... 1.8 16V jela 220? Z útesu s větrem v zádech... Já to auto mam, upravený, a 220km/h realných na navi sem z toho dostal jen jednou, z kopce, a hooodně sem se bál...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
reálných 230 nezvládne podle mě ani ta 2,5.. s cca 300hp na 1,8T jsem dosáhl 262km/h GPS a to je jen o 40 víc než ty s 1,8 16v která měla určitě oproti mému motoru tak o 170koní dolů  -_-


Offline Rafik

Moje JEDNAOSMIČKA vytáhne 180 jak nic, do 200 se doškrábe za chvilku a zatím jsem ještě nezkoušel více... Myslím si, že na rovině by 210 vytáhla... Více ani ve snu a dvoulitr se tolik lišit nebude... Otázkou je, jaká je odchytka tachometru, 200 může být ve skutečnosti i 185..
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
u dvoukila sem měl odchylku na 240km tacho asi 25


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Tak tak .....aj u mojho žralok 2.5 Pri 240 na tacho som podla gps isiel 215km/h Ale tu nejde o rýchlosť tu ide o to že jeho motor Nejde ako MA. Aj podla mna . japonske auto a celkovo atmosfera bez turba musí byť troška pridusena. Mne sa vždy páčilo ako to auto ide ticho. A nemal som dovod ho otvarať. Bud rád že tu niesu nejaký greenpisaci lebo to by si videl názor na otvorený kat..... -_-
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
stím souhlasím,galant je perfektně tichý ani BMW ani audi co sem měl doma tak tiché nebyly..


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
 -_- Tooo je všetko pekné ale tu nejde o prerobenie galanta na zavodnu raketu. Išlo o to že mu motor stratil výkon...Ináč neikto spomínal že motory su už z výrobi nastavene na optimalny výkon? Ale kolko to je ?Čo som počul tak že vraj to je 70%
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Dobsonie:to je ale opravdu ale opravdu velká snůžka nesmyslů  -_-


Offline Rafik

Odlehčení točících věcí v motoru musí zákonitě vždycky přidat odpich, tak nevím co to mají být za nesmysly...
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Já s dobsonii souhlasim, jedinou věc podotknu, pokud se lízne setrvák s rozumem, nebo se koupí aftermarket od Fidanzy atp., tak to taky pomůže..
Takže Blazen - stfp...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Nie s tým že sú to nezmysli by som nesúhlasil....práve naopak ! Dievča má pravdu. Poriadny tuning motora tak totiž vyzerá. To som videl aj na vlastne oči. Totiž z pôvodného motora ostava blok a niekedy hlava......Origo motor je robený na svoj výkon. Tuningom motora sa mení všetko! Krutiaci moment,výkon, proste všetko . Z povodneho motora dostane človek max. 20 % výkonu...A to si pak môže byť istý že ako ložiska na kluke pojdu do kelu prvé .
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Blázen- hod sem odkaz na TF, mě by to zajímalo, dík. :mellow:


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
ne nemá cenu pokračovat.. opravdu, mě je fuk..jak jsem psal..dejte na slečnu.. já si auto raději udělám dle svých znalostí..  -_-

nepřišel sem sem pro rady ohledně motoru,pouze sem poukázal na nesmysly co tu píše slečna tunerka..

pouze jsem se ptal na množství oleje v 2,5 6A13.. a to si myslím,že není nic špatného,se na to zeptat na galant foru...kolik oleje do galantu..

na konkrétně co chceš odkaz z TF? Registruj se tam,najdeš tam odpověd na všecko. Při vyhledávání zadej autora taboo

slečno tunerko, jak jsem psal,nikoho neurážím..  pouze prezentuji svůj názor