GalantWeb

problem s klimov

Offline emilio7

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 62
Caute mam galosa 2,5 V6 2002 a takyto problem, nejde mi klima, ale sranda ze cez zimu isla ked sa zahmlievalo sklo a teraz ide leto a nic, bol som to dat naplnit a chvilku isla a zase nejde tlak je ok .
« Poslední změna: 30.04.2012 - 18:31:18 od emilio7 »
mitsubishi galant 2,5 V6-24 elegant r.2002


Offline Drak

posvit si na všechny spoje trubek a chladiče UV světlem a zjistíš kde ti uniká chladící medium. Unik bude zelenožlutě svítit.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline emilio7

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 62
pisal som ze tlaky su ok a unik neni nikde lebo tam dal kontrastnu latku mam podozrenie na magnet na kompresore.
mitsubishi galant 2,5 V6-24 elegant r.2002


Offline Drak

tak to jsem na konci přehlíd. Potom proměřit jestli jde do magnetu napětí a nebo další věcí je tlakový snímač na vysoušeči.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline emilio7

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 62
aj ten tlakac ma napadol ale si tober ze ked som bol teraz pri aute a som ho nastartoval tak zoplo aj magnet len ci tam nebude pokles tlaku alebo ci to nebude robit to cidlo ale kde ho zozeniem nove ???? :angry:
mitsubishi galant 2,5 V6-24 elegant r.2002


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Koukni na ty 2 konektory v panelu klimatizace, já měl jeden skoro vypadlej /po montáži rádia/ a klima jako šla -regulace otáček větráku, nastavení teploty, všechno šlo akorát to nechladilo, no a po zasunutí konektoru to už makalo na 100%.


Offline Pepe

Někdy mě spojka nesepne při jízdě ale po staru nemá problémy .  ](-: jo  , je to na palici .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline emilio7

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 62
no bol som dnes autom a ... klima po nastartovani funguje, no potom som zastal v cieli a vypol som ju a chcel som skusit ci ked ju zapnem pojde a zmena nejde skoro ma hodilo o zem vonku 30 a v aute ani nevravim no co otvorit okna A teraz radte co to je  ](-: ](-: ](-:
mitsubishi galant 2,5 V6-24 elegant r.2002


Offline BlackJack

Aspoň ušetříš na palivu  :angel:

Já třeba pokud to není už fakt akutní, tak klimu nepoužívám. Zapínám jen v nejhorších vedrech. Teď s LPG mě to nebude tolik mrzet, ale jinak pokles výkonu dvoulitru při zapnuté klimě je dost poznat.

Ono když je hezky a horko, tak jezdím na motorce.  ^_^
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Někdy mě spojka nesepne při jízdě ale po staru nemá problémy .  ](-: jo  , je to na palici .
Oprava : sepne spojka a vše běží ale nechladí . Vyjel jsem od baráku a mrazila až do cíle +20,0°C ale při spáteční cestě po 5 km topila.   ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline emilio7

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 62
tak co nikoho nenapadlo nic nove co by to mohlo byt??
mitsubishi galant 2,5 V6-24 elegant r.2002


Offline Drak

zkontroluj všechny konektory jestli nejsou zaoxidovaný. Potom kabel od elmag. spojky vede po bloku motoru a časem se vyhřeje a pak se snadno láme, tak jestli není někde nalomený.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline ada4

Ještě bych se zeptal, jestli ti při zapnutí klimy poklesnou otáčky, než to ISC vyrovná?
Dá se to otestovat i tak, že vytáhneš kabel od ISC za chodu motoru a zapneš klimu. Jestli otáčky poklesnou, tak je to v záběru.
Mě ještě napadl ucpanej radiátor, nebo jiná část vedení, ale nevím, jestli je to možné.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Pepe

Ucpaný radiátor ani vedení není - není to možné . U mého vozu je sakra znát jestli klima jde nebo nejde . Po posledním čistění klapky - komplet všechny otvory pro podtlak - jednotka ECU kontroluje točky i při dojezdu - když auto stojí , klesnou na 600, se zaplou klimou 1200.
S tímto problém neni . Uvidím  co bude dál .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline emilio7

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 62
otacky neklesnu prave idu hore, a nemoze to byt magnet ze ho nezopne ??
mitsubishi galant 2,5 V6-24 elegant r.2002


Offline Pepe

emilio7, kukni pod auto keď - motor beží- ako vyzerá kompresor klimy nezopnutý a potom zapni klimu a kukni či to beží ako predtým . Pochybujem že by ECU zvýšila otáčky bez zapnutej klimy . Daj v servise 40 EURO a nechaj doplniť náplň na 700 gramov .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline emilio7

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 62
CAu bol som to plnit mimule a podla auta tam ide 690g a to tam aj je netesnost ziadna vsetko ok.
mitsubishi galant 2,5 V6-24 elegant r.2002


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak už mám taky problém s klimou-nechladí. Všechno sepne ale fouká teplý vzduch. Zkusil jsem i ty ventilky lehce zmáčknout a vypadá to/podle zvuku/, že tam tlak je, že je asi plná, konektory i husí krk ok.Stalo se mi to dneska v těch vedrech-vyjedu od baráku, klima na 19 stupnů a začla mi být po minutě zima, přidám na 21 a už to jenom topilo. Nevím, jestli to může mít souvislost, ale poslední měsíc mi 10 sekund po nastartování píská nákej řemen/myslel jsem, že je to proto, že auto přes zimu nejezdilo/.Dá  se nák vyblikat chyba klimy v diagnostice? :mad:Když klimu vypnu a po 15 vteřinách zapnu, tak mě na vteřinu ofoukne chladný vzduch a pak už jen horko.Je to normální ,že při zapnutý klimě u mě na parkovišti potom nemám pod autem loužičku?
« Poslední změna: 19.05.2012 - 20:26:18 od Rob »


Offline Pepe

Koukám že stejný problém má více vozů . Klimu diag. neumím  ale od doby co to udělalo poprvé, nastavím teplotu 22°C a už na to nehrabu . Až budu mít náladu tak si z manuálu přeložím všechny rady, pokud na to nepřijde dřív. Co na to ty , Draku .  ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

diagnostika jedině MUTem. Zkus zjistit jestli ti sepne elmag spojka. Ta je jištěná tlakem chladiva. Jinak mužou odejít teplotní čidla, pak servo pohybující klapkou tepleho a chladného vzduchu.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)