GalantWeb

Nezdravý zvuk plus únik oleje z převodovky

Offline Czenda

Zdar dnes cestou do práce mi začal unikat olej z převodovky projevilo se to nejdříve klouzáním spojky a následnou kaluží pod autem. Zhruba před měsícem jsem vyměnil spojku ložisku přítlačák a lamelu. Ložisko na spojce  vydávalo hrozny zvuky ale po výměně to bylo skoro stejný jen když jsem šlápl na spojku tak bylo ticho. Poslední dobou to i při jízdě přestávalo chroupat když jsem buď přidával plyn nebo brzdil motorem. Při přeřazení rachot a při udržování rychlostí rachot. Tak jsem si myslel že to bude nejspíš špatně složené nebo spojková hydraulika v čudu. Nedokážu si představit jak to tam vypadá ale myslím si že to ložisko je tam špatně dané jestli to jde a udělalo díru do gufera. Je to možný?  2.5 V6 97
« Poslední změna: 20.09.2017 - 21:50:12 od Czenda »
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Pepe

 Olej je převodový nebo motorový ?   Pokud je to převodový , sežeň si jinou manuální převodovku , protože za opravu dáš majlant . V případě motoroleje je gufero na klice a teče ti do spojky .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Czenda


Offline Czenda

Převodovka venku špatný gufero na výstupní hřídeli. Plus ložisko hřídel se hýbe převodovka KO. Kdo má nějakou jetou?
« Poslední změna: 22.09.2017 - 14:16:33 od Czenda »
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Radec

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 48
Olej je převodový nebo motorový ?   Pokud je to převodový , sežeň si jinou manuální převodovku , protože za opravu dáš majlant . V případě motoroleje je gufero na klice a teče ti do spojky .

Co je to zhruba majland? Na 90% mě to čeká také...


Offline Pepe

 Majlant...... oprava převodovky 12 tisíc .   Jedině že by se našel někdo slušný a rozumný - a k tomu mechanik převodovek .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Radec

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 48
Tak není to málo. Ale dá se nějak poznat dobrá převodovka vytáhlá z auta? Zas krásně řadí, jen křupe na volnoběh no..


Offline Czenda

Mě to vydrželo zhruba 10 tisíc. Chroupani na volnoběh byl začátek a pokračovalo to chroupanim i za jízdy.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Pepe

 Hřídel , co vede od motoru do převodovky - předlohová- je uložena ve dvou kuličkových ložiscích . Jestli se hýbe do stran , nebudou v prd.li jen ložiska ale i karter -  hliníkový odlitek převodovky . Neopravitelné , protože pohyb této hřídele vymlátil gufero . Protože jsou všude vůle akorát , tak mimo auto řadí jak zamlada , ale všechno je vymletý - oddělit Al od Fe a prodat do šrotu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Czenda

Ložisko jsem dal nový karter vymletý není. Na YouTube je spousta videí jak to jen vytáhli i s ložiskem z karteru rukou u mě to vůbec nešlo musel jsem kladivem. Nový ložisko za 455 Kč a už to fachá.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan



Offline Sir Dag

máme druhého převodovkáře :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue



Offline Sir Dag

ve finále vidiš k čemu to bylo dobré..ušetřil jsi finance a zjistil si, že převodovka nená zas tak složitá...takže věřím, že si výměnu ložisek budeš dělat i nadále za dalších třeba 200 tisíc km..no a věřím, že i do rozvodů se pustíš .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Czenda

Rozvody už mám ale ty sem si sám nedělal kámoš pomáhal. Samozřejmě je rozdíl dát 5 tisíc za jetou převodovku z vrakoviště nebo jen vzít ložisko a těsnění. Zbytek nákladů je stejný gufera+olej
« Poslední změna: 27.10.2017 - 10:50:18 od Czenda »
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Bayern

chlapi je převodovka stejná jak u 2.4 ? Já řekl že je  :-D


Offline Sir Dag

no..od dvoulitru je jiná a od 2.5tky taky...pochybuji, že bude stejná s dieselem
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Radec

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 48
Rozvody už mám ale ty sem si sám nedělal kámoš pomáhal. Samozřejmě je rozdíl dát 5 tisíc za jetou převodovku z vrakoviště nebo jen vzít ložisko a těsnění. Zbytek nákladů je stejný gufera+olej

Co jsi tam nalil za olej?  :angel:


Offline Czenda

Nějak extra jsem to neřešil. Ale zatím funguje.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan