GalantWeb

Evoscan + Vag com kabel

Offline Drak

když žadnou chybu nezjistí, tak napíše, že v c jednotce xxxx nejsou yy.mm.dd hh:mm:ss zadné chyby a zakončí to hláškou Check DTCs Complete
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Werewolf66

jo diky, ja uz jsem na to asi prisel. Ale ted to pise chybu vahy vzduchu, snimace rychlosti a jestli jsme to pochopil spravne tak cidlo klepani. Coz je divny pac rychlomer ukazuje a tlak vzduchu zas ukazuje evoscan a Check Engine mi nesviti....zitra to zkusim nejdriv projet a pak vycist, uvidim
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Drak

jestli tukazuje takové nesmyslné chyby, tak si stahni starší evoscan než 2.6. Pak ještě může být problém s rychlostma
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Werewolf66

no ja prave mam 2.6
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

Nastavení je  MUTlll, ECU -EFI, MUTll EFI .Přenos 15625 baud, časování v ms 1000.
« Poslední změna: 04.03.2012 - 18:57:24 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

jop, takle to mam ale vycteni chyb mi nejde prez OBDll EFI, to napise chybu OBDll EFI Info: Arithmetic operation resulted in an overflow. A pak se to zasekne.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Drak

jestli na to používáš nějaký vag kabel, je potřeba znat jaký má ten kabel chip v převodníku. jestli nějaký klon eml 237 nebo něco jinýho. Některý starší vag měli i FTDI převodníky a podle toho stahnout ovladač a zjistit rychlosti. Ty co jsou v evoscanu předdefinovaný jsou pro ty jejich kabely s jejich ovladači.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Werewolf66

to je ten kabel co jstem tu kupoval od Pepeho...tak nevim...

edit: kazdopadne do nej v praci vlezu a zkusim zjistit co v tom je za chipset. To by mohlo byt ono ze je proste pomalejsi

« Poslední změna: 26.02.2012 - 21:19:12 od Werewolf66 »
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Drak

jestli to je ten kabel od Pepeho, tak by to měl být original k evoscanu. Zkus si ztáhnout tu starší verzi 2.5. v těch novějších to na některé modely zlobí.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

 :angry:  Jo, čumim, kabel original Openport 1.3D , máš k tomu stažený driver FTDI ?
Ale pokud se naloguje na EFI - jednotku vstřikování , proč zlobí nevím .Tu 2.5 stáhnu a pošlu . :undecided:
Ale 2.5 je pro vozy 94-96 3000GT .......  mám ji staženou ale zatím nemám lic.num .
« Poslední změna: 27.02.2012 - 18:22:11 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

:angry:  Jo, čumim, kabel original Openport 1.3D , máš k tomu stažený driver FTDI ?
Ale pokud se naloguje na EFI - jednotku vstřikování , proč zlobí nevím .Tu 2.5 stáhnu a pošlu . :undecided:

mno mam k tomu to co jsi mi poslal....ale jestli te muzu poprosit a poslal by jsmi mi to pro zichr jeste jednou?
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm
tady je ovladač , a Evoscan pošlu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

diky, vyzkousim a dam vedet :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

diky, vyzkousim a dam vedet :)
Tak co je nového ?? :undecided:   Maká Evoscan??
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Dnes se mi v garazi pri prijemnych - 11 podarilo rozchodit evoscan  s obycejnym vagcom usb kabelem (k-line)
vycteni jednotek a vsechny parametry funguji bez problemu . Soft nestal nic a kabel 10 Euro .Myslim ze levneji to nepujde.
Kdyby to neporusovalo nejaky pravidlo fora a drak nebude mit nic proti tak bych to sem napsal postup teda pokud to tu uz nekde neni  ^_^.....
Teploty vylezli z -11 na +8 a popis diag. pomocí Vag - kabelu se nevyskytuje ? Why??? :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline zexell

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 45
  • Mitsubishi LEGNUM VR-4 Type S
Tak jsem se vratil a muzu napsat ten popis...Takze
Stahnout si evoscan 2,6 ze seriovym cislem z Uloz to.cz
usb kabel kkl rozsroubovat a propojit pin 1 s pinem 4 ,pozor neinstalovat prilozene cd.
v evoscanu je slozka X86 v je potreba spustit exe. a naistalovat. Ted uz jen zbyva spojit kabel z notasem a obd ......enjoy 


Offline m4rt4s

zexell: Mohl bys prosím udělat nějaký obrázek toho propojení?
Resp jde to zase upravit zpátky ať to bere i VW? Díkes
2.0 Wagon Sportedition


Offline Werewolf66

a Ja bych mel jeste jednu otazku, jsou nektere chyby ktere po zapsani do jednotky nerozsviti check engine? Ted to porad vyhlasuje Vehicle speed sensor a Knock sensor. treba to je dostatecne lehka zavada ze to na check engine neni.
« Poslední změna: 04.03.2012 - 18:44:19 od Werewolf66 »
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

Stejné výpisky DTC mám ze svého motoru, Speed sensor - afto jede normálně dle radaru a knock sensor - motor nemá problém s náběhem otáček a přenastavením předstihu .
« Poslední změna: 04.03.2012 - 18:57:52 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

zexell: Mohl bys prosím udělat nějaký obrázek toho propojení?
Resp jde to zase upravit zpátky ať to bere i VW? Díkes
Když propojíš pin1 a 4 můstkem a po měření MITSU to odpájkuješ, k měření na VW ti nic chybět nebude ----- teda kromě softu  a ten máš na CD.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001