GalantWeb

Automat bez filtra oleja

Offline skyline35

Máte niekto skúsenosť s automatom bez akéhokoľvek filtra? Mám Galanta VI Kombi 2.5 V6 24V automat 4rýchlostný r.v. 2003 (vraj 2004, ale to je iba dátum prvej registrácie) a nikde na ňom nie je žiadny filter na prevodovke... Mám z toho zlý pocit. Ďakujem za radu


Offline Drak

filtr je uvnitř pod plechovým víkem.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline skyline35

Dakujem, za odpoved, no viete aj pod ktorym vekom by to malo byt? Ci je to zpredu alebo zospodu alebo kde to mam hladat. Tam bude asi ten obdlznikovy a nie ten valcovy, vsak? Lebo miesto, kde by mal byt valcovy vyzera  ako zablombovane.


Offline Drak

ja ho teda nevyndaval, protože mám starší provedení s kulatým filtrem na horní straně převodovky.

Měl by být pod tím předním krytem do kterého vede měrka. Ale netuším jestli se nemusí i vyndat plato ze selenoidama.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline skyline35

Ak sa môžem spýtať, vy máte program na náhradné diely podľa VIN čísla?


Offline Drak

program mám. stačí mi poslat vin a co je potřeba zjistit
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Podle toho výkresu, jestli teda správně koukám, ten filtr vypadá skoro jak na motor. olej. :undecided:


Offline Drak

starší převodovky mají filtr podobný tomu na motoroví olej. Ty novější už mají větší filtr přímo uvnitř převodovky a na místě kulatého filtru jsou jen neobrobené nálitky.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline skyline35

Drak: dakujem za informaciu, akurat predvcerom som volal do Mitsubishi a objednaval som si prednu mriezku do naraznika ale poslem Ti Vin a ak by si bol ochotny mi pozriet tu prevodovku, bol by som Ti velmi vdacny.
Rob: ten filter je z normalneho typu, ja mam stastie na specialne verzie a tam je nieco uplne ine.


Offline skyline35

Mimochodom, ak by niekto potreboval filter na starsi typ, myslim ten gulaty, tak mam uplne novy, povodna cena 40€, moja 30€.


Offline jorgin

já bych měl na prodej ten filtr do automatu se sekvenční převodovkou, originál MMC a zcela nový....pokud by měl někdo zájem


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
ja ho teda nevyndaval, protože mám starší provedení s kulatým filtrem na horní straně převodovky.

Měl by být pod tím předním krytem do kterého vede měrka. Ale netuším jestli se nemusí i vyndat plato ze selenoidama.
Draku, tenhle tvůj výkres je na mojí převodovku/4kvalt-2001/ nebo já už mám ten filtr uvnitř převodovky?


Offline Drak

ty už budeš mít filtr uvnitř. Na horní straně už bude po filtru jen neopracovaný nálitek.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Dík, mám 150t nalítáno a už se asi výměna filtru blíží nebo je ještě čas?


Offline Drak

olej v automatu se má měnit po 90 tis nebo po 6 letech podle toho, co nastane dřív. a měnit jen za Diaqueen ATF SPII nebo jeho přímý ekvivalent. Žádnej dexron tam nepatří.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline jorgin

Ten origo vnitřní filtr do automatické převodovky mám stále k dispozici. Jinak souhlas s Drakem, pouze originální olej, jinak to špatně dopadne, těch Galantů co jim kiksnul automat kvůli špatnému oleji je spousta, stačí kouknout na mobile.de :-)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ten origo vnitřní filtr do automatické převodovky mám stále k dispozici. Jinak souhlas s Drakem, pouze originální olej, jinak to špatně dopadne, těch Galantů co jim kiksnul automat kvůli špatnému oleji je spousta, stačí kouknout na mobile.de :-)
kolik bys chtěl za filtr? :(


Offline jorgin

No, zrovna levnej nebyl, stál 3000,- tak třeba 1500,-?


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No, zrovna levnej nebyl, stál 3000,- tak třeba 1500,-?
Čau, máš ho ještě, vzal bych ho, úplně jsem na to zapoměl. :mellow: