GalantWeb

Basový Reproduktor

Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Mám ještě další otázku, co se stane když připojim basový reproduktor s rozsahem frekvencí 40-4000 Hz na obyčejný výstup bez výhybky...???
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Integer

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 229
    • youtube.com
Niečo strašné. Bude sa to snaži
Mitsubishi Lancer 1.5GLXi 8V 1990 (7'x15' MOMO X 205/50/15)
http://www.youtube.com/profile?user=integer5


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Ale nijak mu tim neublížim...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Tak to je super, plánuju tam výhybku dát ale zatím jsem nesehnal jádro na cívku takže to zatím musí hrát bez...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Alik

Basak muzes odpalit bud vysokym vykonem nebo i dokonce nizkym..
takovehle informace se dobre resi na www.ahc.cz
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
Jak to myslíš tím "odpálit nízkým výkonem" ?
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Já nevim mno, nikdy sem na žádný hodnoty, ani na pls minus ani na frekvenci nekoukal a v životě se s reprem nic nestalo... možná když to budu takhle řešit tak to fakt bouchne, jenom si myslim že takovýhle starosti se spíš řešej u pořádnejch reprosoustav a ne u rádia s výkonem 4x25W sinus...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


pepakudr

  • Host
Na polarite zalezi moc.Kdyz ji nedodrzis u vsech repro stejnou,bude se ti to pekne hadat.Jinak tomu basaku neublizis,ale s tou vyhybkou to bude urcite lepsi.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Já jsem s tou polaritou hodně experimentoval, přehazoval jsem to jak divej ale pořád mto hrálo stejně a to jsem to zkoušel na malý hlasitosti a i na hlasitosti na mezi poslouchatelnosti.... Ale jenom selskej rozum mi říká že na tom musí záležet, ale fakt jsem ještě neslyšel jak to hraje když je to prohozený...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


pepakudr

  • Host
Autoradii jsem uz par zapojil,tak to poznam da se rict hned.Na hlasitosti moc nezalezi.Poslech je ale pro me neprijemny.Je to vlastne tim,ze jeden repro(ve stejny cas) membranu vysunuje a druhy vtahuje dovnitr.Tim padem to kazde ucho vnima jinak.Nejlip je to slyset ,kdyz je hlava uprostred mezi repro.Nejvetsi jistota ale je,kdyz se repro zapoji podle polarity k radiu tak jak ma.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Asi si zajdu k ušnímu  :lol:  Objednal jsem si repro a dodací lhůta je 10 dní tak sem celkem zklamanej...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)



Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Když sem tak četl ten jeden článek tak mě napadlo, kam mám vlastně zapojit ten basák? můžu ho vůbec normálně paralelně připojit na jeden z repráků na platu?
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
kup si v první řadě zesilovač a ten basák připoj na něj. Z rádia ten reproduktor pořádně nevybudíš, navíc budeš potřebovat do něj pustit větší výkon a ten reproduktor na který bys ho chtěl napojit by to asi nevydržel. A to nemluvím o zkreslení atd..
Navíc to rádio bude dost topit, to v tom malým nevětraným prostoru není podle mýho zrovna ideální.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Dobře teda, ale to rádio nemá výstupy, má jenom vstupy, to znamená že to stejně musim přepojit přes nějakej reprák a mám tedy pořád ten samej problém...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
já to mám napojený stejně. Zesilovač většinou má i "výkonový vstup" tedy vstup kam připojíš drátky od reproduktoru. Pak stačí už jenom natáhnout kabely od baterie (doporučuju co největší průměr)


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Takže můžu na ten reprák připojit další nebo ne?  :rolleyes:  Já se totiž zařek že nebudu používat zesilovač, nepotřebuju v autě pojizdnou diskotéku... navíc chci v klidu chcípnout motor a poslechnout si nějakou music bez toho abych to pak musel tlačit... vim že existuje kapacitor, ale to jsou pro mě všechno už moc nákladný záležitosti a já jsem spíš takovej bastlíř co si všechno vyrobí sám... i ten "basák" jsem si dělal sám, je to vlastně jenom reprák v ozvučnici s bassreflexem a ten reprák (je teda basovej...) ma výkon sin. 60 W... skládám to jenom na radio a na radiu mě těch 4x sin. 25W bohatě stačí... ještě sem přemejšlel nad tim, že bych zrušil ty přední chrastítka co se mi nechtěj kupovat nový a v tu chvíli bych měl volnej výstup na ten "basák", ale to je až nouzový řešení...
« Poslední změna: 19.02.2006 - 20:05:27 od Benytrans »
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
rozdíl je v tom, že ten zesilovač nezatěžuje větev reproduktoru.
ty máš tedy podobnou bednu v kufru jako já? Nechci ti kazit radost, ale i to co mám já je fakt málo (cca 3x40W), v tom kufru totiž zabiješ dost výkonu.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Taky to máš jenom na rádiu? Já vim že to není nic moc, ale do zesiku se mi fakt nechce... je to dobrá věc, ale pro mě je to dobrý jenom domů kde je to napojený na 230V střídavýho proudu... A navíc si můžu otevřít otvor na protáhnutí lyží, a bude to jako další bassreflex  :lol:   A máš rádio 4x40W sin. ??? To tě stálo desítku ne?
« Poslední změna: 19.02.2006 - 20:18:19 od Benytrans »
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)