GalantWeb

Převodovka a spojka :(

Offline grafik

Já objednával na kulaťáka a přišel správný díl  :angry: :angry:


Offline Berzelius

Njn co naďelám,už jsem domluvenej že jim to pošlu zpět a vrati mi penize. tak budu doufat že se někdo sekl při balení a  objednam to samý bo jinou sadu sem nenašel.




Offline Severín

Před pár dny jsem sedl do auta a spojkový pedál byl na podlaze a nešlo zařadit. Večer jsem to zkoušel znova a v pohodě. Dalších pár dní jsem jí po natočení motoru párkrát prošlápl, aby se trochu natlakovala a někdy jsem jí musel vrátit nohou a teď už zase drží i má normální odpor... Byl jsem v servisu a ptal jsem se na to. Prý to mohla být dočasná indispozice, že mi může propouštět spojkovej válec, ale zatím to nechám. kapalina neutíká, možná jí zkusit ještě odvzdušnit...


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Nejspíš ti propuští ta gumička ve spojk. válci.Je na to opravná sada Frenkit(cca 130kč).


guest2672

  • Host
Nejspíš ti propuští ta gumička ve spojk. válci.Je na to opravná sada Frenkit(cca 130kč).
je pravda cena je rozdílná než dát nový jenže ty nové gumičky někdy vydrží jen chvíli pokud je poškozený vnitřek válce nebo je vydřený k jedné straně.


Offline Pepe

http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-dily/trw-hlavni-valec-spojka-pnb533

že bych se na opravnou sadu .................. :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Berzelius

http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-dily/trw-hlavni-valec-spojka-pnb533

že bych se na opravnou sadu .................. :mellow:


Pepe..pozor.Jelikož válec řeším tak ten co máš v odkazu je pro pravostranné řízení..výstup z boku.Já ho budu brát  tady..jako většinu dílů
http://autodily-haspa.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=1000000001_1000000342_1000002920_1000018304&products_id=1001310996


Offline Pepe

Jo, jo , sorry , já to bral jako názornou ukázku a tak jsem přehlédl tento detail. :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
Haspa-koukám na to a některé díly nejsou za špatnou cenu.


Offline Pepe

Haspa.cz a prodejdilu.cz mají dobré ceny . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Berzelius

Jj,pak ještě autdily-cardo.cz Nemaj teda všechno ale když už tak za hubičku.


guest2672

  • Host
je jasné že někde mají lepší výběr někde zase lepší ceny je potřeba hledat třeba přední brzdový kotouč stejná značka je rozdílná cena až 400kč přibližně a když se toho vezme víc tak to je pak znát.


Offline Sir Dag

Jak pracuje spojka a převodovka..pěkné
Teda to převodovkové video bylo pak ve spod pod článkem..nevím zda ho tam budete mít také

http://www.autoforum.cz/bleskovky/jak-vypada-skutecna-spojka-v-akci-podivejte-se-dirou-v-karteru-video/
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Dostal jsem dotaz a neumím na něj solidně odpovědět - " při zařazeném . stupni a rozjezdu auta se uvnitř vozidla pohybuje řadící páka podle záběru motoru , v rozsahu 3 mm . " ...... ptám se majitelů manuálních převodovek : jde o normální jev , nebo poruchu čehosi ??? ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

Dostal jsem dotaz a neumím na něj solidně odpovědět - " při zařazeném . stupni a rozjezdu auta se uvnitř vozidla pohybuje řadící páka podle záběru motoru , v rozsahu 3 mm . " ...... ptám se majitelů manuálních převodovek : jde o normální jev , nebo poruchu čehosi ??? ](-: ](-: ](-:

Pri zatizeni prevodovky se radici paka pohne bud dopredu nebo dozadu podle zaberu motoru. Ale nevim co to muze byt, jestli vychozena kulisa? tezko rict
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

Tohle dělá renaul megane jednička... :D hrozně se tomu směju...přidáš plyn a páka letí směrem dozadu..ubereš a páka se hne směrek k palubce...

U žraloka to normální není...ovšem...s tim meganem..pokud jedeš a máš zařazíno, sáhnete si na páku, jemně s ní začnete lomcovat do strany a zpět..tak zjistíte jakoby bylo vše vyžvejkané..prostě halda vůlí...u galiho toto nejde..máš zařazíno, jedeš, chceš jemně cukat s pákou tam a zpět a ono nic..drží...u toho megane se to kroutí jak já nevím co...mívají to auta co mají hodně najeto či jsou to prostě levné křápy...respektive taky mohly mít špatné majitele co jedou s rukou na řadičce a opírají se o ní..tudíž zničí total synschrony atd...

Takže dle mě..převodvoka v otvoru kam ani slunce nedosvítí... :)

PS: prostě verdikt...každý na to dlabe a jede dál..i my s tim meganem...a funguje to :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Trewor

To dělaj i relativně nový auta, že když jim naložíš tak se řadička pohne a jakoby ztuhne(přestane vibrovat).
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4