GalantWeb

Problém s motorem - OT hadání se

Host · 48 · 13830

Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
1 a nebo 10 000 katalizátorů přidaných dodatečně a nebo naopak už nezachrání nevyhnutelné globální oteplování......  -_-   Naopak odstranění katu ti dá max. 0.5 až 1 Kw navíc....
Nedoporučuje se ani leštěné sání protože i nasaváný vzduch do válcu potřebuje nejaké to procento odporu.... A vejfuk je to samé... sebemenší změna ohybu nebo délky a nebo rovnou tvrdé otevření či jen částečné má katastrofické následky na chování a výkon motoru mohou se totiž odrážet od stěn zpětné rázy spět do válcu a nebo,,.. nasávat tzv.  falešný vzduch....  Navíc tyto úpravy se dělají jen u přeplnovaných motorů (turbo).....  Jak toto uděláš u atmosféry tak musíš počítat stím že ti spotřeba pude nahoru a výkon zase dolu,nehledě na to že už z fabryky je to auto naladěno na optimální výkon a jaká koliv drastická změna je cesta za Velorexem..

Jediné co ti mohu doporučit je vrácení změn spět a začít u sportovního foltru + izolace filtru od tepla, potom Svíčky Den.Iridium + zapalovací měděné kabely ,  Aditivum do oleje pro zvíšení vyskozity- má to potom lepší tesnící schopnosti ,tak že i o něco lepší kompresi a tím pádem i lepší tah a výkon. dále benzín s vyšším okt. číslem ... pokud se ti toto vše povede a budeš mít i výfuk v naprostoém 100% stavu tak máš pod zadkem téměř stihačku......  Můžu ještě pokračovat,ale pro zatím to stačí.... :-)
Jsem utahaná  a pálej mě očíčka...  .-(
Dobso...


Offline Drak

s těma měděnýma kabelama bych byl u zapalování s civkou přimo na svíčce opatrnej :-) Všeobecně pokud máš bezkontaktní zapalování, tak se používají uhlíkové kabely :-)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
POKRAČOVÁNÍ  .....
Dráčku..... to je rada pro všechny.... je mě jasný že u bez kontaktního zapalování se nedá dělat skoro nic.... :-)

Další úprava jsou řemenice, bud hliník a nebo dural.... já osobně bych volila dural... a to i na alternátoru  a ještě lepší dát na něj menší řemenici kvůli přenášené síle.......Ještě je možnost výměny řemenů za plněné tekutinou ,...ale to si myslím že je asi zbytečný,...to se moc neprojeví...
Dál... odstranění serva (pos.řízení) ulehčí to trošku zátěž motoru... pokud ovšem už nejsi(te) zhejčkaný...... :-))  Na odlehčení setrváku zapomentě...jsou pak problémy při volnoběhu... muselo by se totiž pak měnit vše... kovaná klikovka , písty, ojnice...... A to už je docela ranec   .....                                                            Vlastně to je asi tak všechno  to nejlevnější co  nezrujnu finančně...
Maximálně ještě odlehčení ,...dát pryč vše co v tom autě má zbytečnou váhu navíc...
Jinak kola ,... na rychlejší rozjezd jsou lepší malá 12" 13" 14"    Na rychlost  zase od 17" vejš
Dobso...


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Vždit joo..... on totiž má motor v poho.... jen ten tuning se moc nepovedl....a proto to že to .... -_-
Dobso...


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Dobsonie:to je ale opravdu ale opravdu velká snůžka nesmyslů  -_-
Asi je to tím vedrem.... a nebo jsou jen zase nějaké erubce na slunci.... ale nějak nechápu co tím básník chtěl říci...
Pokud si ovšem myslíš že to jsou opravdu blbosti co tu píšu tak se koukni na pořádnej tuning ... (pořádnýho auta)     ..  A taky pak někoho kdo tomu opravdu rozumí... ten pak řekne že každej motor požaduje vždy něco jinýho,... protože má tzv. jiný chutě..  -_-   

Ps.už se vtom to prostředí pohybuju přes 2 roky a to jsem holka.....  a pořád se mám čemu divit...a na co koukat.....
Tak že u vás mě to ani nepřekvapuje že mnou opovrhujete
Dobso...


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Dobsonie:to je ale opravdu ale opravdu velká snůžka nesmyslů  -_-
Pan Dokonalý promluvil...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
blazen -  Jsem (slušná) holka ,..ale nejde to jinak.. i když se musím hodně ovládat...
Takoví jako ty ,.co si hrajou na tunery Made in Hypernova  nebo Made in samolepka a podobně ,.. přímo zbožnuji... nevíš o nadupání ani o tuningu z hola nic,.. a myslíš si že tvoje hadice od vysavače místo izolovaného nerez sání je ta nejlepší a punčocha místo bavlněného nebo sintetického sportovního filtru je prostě bezkonkurenční domácí produkt.. ověřené kvality....

Dám ti jednu radu... a to za dara... abys měl na další samolepku z Hypáče..!! 
Pokud nic o tunění motoru nevíš a ani o zbytku auta...  tak laskavě sem nepiš svoje infantilní názory anti-tunerú....        Děkuji.....   děkuji myslím že za všechny ........   !!
Dobso...


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

x2....
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
ne opravdu o tom nevím nic,motor jsem nikdy neskládal....moje cca 300hp 1,8T se poskládala a naladila sama... její motor stál vic než galant z roku 2000 ve verzi sport.. a taky se zaplatil sám.. hodnoty 5,14s - 100km/h a 16,.. na 200km/h mluví asi za vše (13,2. - 400m) . Odmítám vést podúrovnovou diskusi, jen jsem naznačil,že to co jsi napsala jsou nesmysly a tak to opravdu je, a mohu ti to tu věrohodně prokázat, ani nevíš o čem píšeš a nic z toho jsi nevyzkoušela,protože by jsi to nenapsala. To je asi vše, co k tomu mohu napsat.

Podle mě ani nevíš, co je to octanové číslo a to,že mu nepomůže k ničemu,jen k dražšímu provozu...a proč není vhodné sací port leštit do zrcadla..a mohl bych pokračovat až dokonce..přes nesmysly s ohyby na výfuku - přeplnovaných motorech, turbu a nesmysly o změně rozměru řemenice na alternátoru. Je to prostě kupa nesmyslů... Ty se 2 roky pohybuješ v tuningu.. já jsem dělal svůj první swap před 10lety, takže trošku přibrzdi.

Ano snížením rotačních hmot nepřinese nic,taboo z TF to napsal jasně a vyzkoušel, tak si to tam najděte. Nehledě na to,že fotek po roztržení setrváku a následných amputací končetin je taky plný net. Vřele doporučuji naprosto jiné úpravy a nic z nesmyslů,co tu slečna napsala,nyní řeší na TF 4g63 NA a taboo tam píše přesně co a jak, to je skutečný návon na zvýšení výkonu..ne tyto bláboly


Raději mi napiště jak velká olejová nápln je v 6A13..chci vyměnit olej. Díky.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

JJ.... Plná huba keců....  :laugh: a klasicky koncernovej motor 1.8T...... jo, a tu hodnotu si určitě najdeš sám ne? Když si tak zběhlej v motorech.... Imho, pokud vůbec nějaká 1.8T a 6A13 existuje....
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
JJ.... Plná huba keců....  :laugh: a klasicky koncernovej motor 1.8T...... jo, a tu hodnotu si určitě najdeš sám ne? Když si tak zběhlej v motorech.... Imho, pokud vůbec nějaká 1.8T a 6A13 existuje....

diskuse opravdu pod úrovní..našel sem 2 hodnoty pro můj 6A13 co mám v galantu,proto se ptám tady,na foru,kde to určitě někdo bude vědět...ne nikdy jsem koncernový 1,8T motor nevlastnil.. je to japonský 1,8T.
Na narážky a urážky reagovat nebudu,je to ztráta času.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Začni s hodnocením sebe nejdřív, až pak s ostatníma...  :-D :-D
Pro šašky co neznaj svuj motor - oil capacity: 4.3 liters
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Dragone  -- neřeš ho... je tak dokonalej že si ani nepamatuje a neví kolik oleje se mu tam vejde -_-
Hlavně že si ten svúj super motor skládal sám...hmmm  ..  tak jo.. 300 koní   jasně  ... nejsmutnější na tom je že bez těch úprav co sem tu psala těch 300 mít nemůže ...a to ani kdyby měl titanové ventily plněné dusíkem + titan. sedla..... ale to je jedno..  chce bejt jen zajímavej a to se mu bohužel daří.... neštěstí je že to musí ventilovat zrovna tady...  -_-
Dobso...


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
u sebe? Koho jsem urazil? Já našel 3,7l a 4,6l..  Ne netuším kolik se vléze do mého motoru a proto jsem šašek? Protože jsem měl již více aut a vždy sem se na to ptal u výrobce nebo na forech..proto jsem šašek? Nebo jsi šašek ty,protože motorům nerozumíš a obhajuješ bludy.. Nemám v úmyslu tu nikoho urážet, klidně dejte na slečnu..a na mě se vyserte.. nikomu nic nevnucuji a jestli se takhle chováte na tomto foru,tak mne to upřímně mrzí, zkuste přehodnotit přístup k těm,kteří jen na něco poukazují,když je to špatně..já jsem vás odkázal na TF..kde se jeden NA mitsu řeší a radí tam člověk,který o tom ví asi všecko.. a který píše to jak to skutečně je. A pro konktrétní případ. S konktrétními nápady a závěry.. a to co k motorům píše a co sem od něj četl za skutečné vyzkoušené závěry se od slečniných "nápadů" liší..

holka,ty ani netušíš,na čem výkon motoru závisí.. takže mne prosím neurážej, kolik se vejde oleje do mého galantu skutečně netuším a kdybys trošku četla co píšu, neplet mou 300hp 1,8t s motorem galantu,na který se krze olej ptám. děkuji.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

JJ, já sem Šašek, dokonce mi to před časem vyšlo v jednom testu... Lidi, co jezdí na srazy ví, že šaškuju a nestydím se za to... Ale první co bylo, když sem to auto dostal do rukou, tak jsem zjišťoval tovární hodnoty olejů a dalších tekutin, který sem hned koupil....:-D
Nechci nic říkat, ale o tom člověku sem v životě nic neslyšel, pro mě byl, je a bude GURU DRAK... TF?
Já v tomhle pokračovat nebudu, nebaví mě tyhle žabomyší války. Only talk, never do...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
no když sem ho koupil po výměně oleje,kčemu bych to zjištoval..řešil sem rozvody a tuším i na ty sem se ptal zde.. a i na hydra..
to ,že si o taboo nic neslyšel,jen dokazuje to,že se motorům nevěnuješ,protože,takové zkušenosti ,které on předává v českém textu jsou jen jedny a jen od něj..jo drak je fajn,možná se záměrně nevyjadřuje..ale drak má 280hp VR a taboo má 800hp eclipse které jezdí 400m pod 10s.. a živí se stavěním motorů pro drag racing. Pro mne není guru nikdo,přečtu si názory kohokoliv,kdykoliv a kdekoliv a čtu je víc jak 10let.. takže vím,že slečna píše nesmysly..dorazila to tím,že mě napsala,že 300hp nemohu mít bez jejích úprav...

slečno ano mohu.. i se seriovýma řemenicema i bez viskozního oleje a titanových ventilů a já nevím jakých bludů ještě ... ale nyní skládám 450 - 500hp 1,8T a s pomocí se na slečnu určitě obrátím.. jisto jistě.. 


Offline morfes

Tak už toho nechte. Ať tu nevládne nevraživost. Nestavím se na stranu ani jednoho tábora, sám o tom nic nevím, ale slušne vychovaný jsem ^_^
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Moment, to, že neznam 1 člověka na Drag racing scéně znamená, že nerozumim motorům?
 Jo, nakoupit věci stylu stroker kit, kovaný součástky do 6bolt bloku v eclipu, to je fakt umění, naladit standalone jednotku na 800koní, to je taky fakt umění. Vsadim kšandy, že i XOR by zmáknul odladit na brzdě... Nechápu, proč sem teda chodíš, když ten TABOO zná všechno?

JJ morfes, ja sem napsal, že už mě to nebaví, ale pán pokračuje....
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Proboha hodtě na něj už nekdo tu sít...!!!!!    
Jen pro tvou informaci.... raději mě moc nedráždi... a neber si mě do huby.. a ty tvoje keci si str do prdele ,.. nikdo na tyhle hovadiny tady neni zvědavej.....
Tak že radeji se vyvaruj mého přímeho kontaktu     ...  Děkuji.
Dobso...


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Nejsem ,z těch,co vyvrací názor druhých, usudek si raději jen nechávám pro sebe a mám klid.

na vyvracení názoru není nic špatného, špatné je to,že když napíšeš,že někdo napíše hromadu nesmyslů,tak se dozvíš,že jsi šašek a že máš držet hubu..