GalantWeb

Palubní kamera

Offline elkappi

tak jsem zkoumal truecam oficial stránky a stáhl upozorňování na radary tak to ozkouším a dám vědět jak to funguje 
Galant navždy a FTO



Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Není ňáká aplikace,aby to  uměl točit přímo mobil?


Offline Pepe

 Pár jich je , třeba ---https://play.google.com/store/apps/details?id=com.camonroad.app&hl=cs
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Aplikace je třeba v navigaci. Sygic to umí, ale v placený verzi.


Offline Sir Dag

Dost pekny..takhle ciste umi malo ktere kamery tocit...elkapi: dokazes nekam narvat jednu smycku ci minutu zaznamu v originalu (no youtube)..napada me ulozto... Chci totiz kupovat dalsi kamerky..a o true kamce jsem uvazoval..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
já jsem dostal tyhle dvě.https://www.czc.cz/garmin-gdr-20-predni-kamera-pro-nuvi-2585tv/110659/produkt
ale jsou bez navigace.Když se něco šustne,nahrávají.Když to pak chci v PC přehrát,tak slyším zvuk,ale obraz jsou jen proužky.Asi to umí přehrávat jen v navigaci ( https://www.youtube.com/watch?v=teICEQGy5AU&t=203s )
.Zkusil jsem 3 playery a nic.


Offline JanTchi

Tak ja mám už asi rok a pol kameru TrueCam A7s
Hneď prvý kus ktorý som dostal bol nefunkčný - neišla dolná polovica tlačidiel. Vymenili mi ju prakticky hneď za novú (kupované u zeleného mimozemšťana). Druhá reklamácia bola, keď odišiel medzikus kde je riešené napájanie, takže sa kamera náhodne vypla a zapla kedy sa jej zachcelo. Na prvý krát neuznali reklamáciu, lebo "zavada sa neprejavila". Keď som si neúspešne reklamovanú kameru zobral, nastúpil do auta, dal kameru na miesto a naštartoval, do 30s sama zhasla  ^_^. Bez problémov vymenili medzikus.
Kameru preto odporúčam kupovať niekde, kde máte overené že nebudú problémy s reklamáciou. Mne ešte "prijímací technik" v povedal, že dané kamery majú tak 10% kazivosť.
Ďalšia vec je, že keď raz kameru vsadíte do toho medzikusu, tak už ju asi nikdy nedáte dole :D našťastie medzikus sa nasadzuje na dalšie kolajničky, ktoré už sú v poriadku.

Čo sa týka záznamu - Youtube kompresia ma silné problémy so spracovaním obrazu kde je "veľa hrán" - stromy, tráva atď.. proste to vždy bude štvorčekové na YT, treba vedieť ako to skomprimovať tak, aby bol záznam dokonalý, žial ja som stále nato nedošiel. Ale originál záznam je už celkom použiteľný - tak 8/10
Nočné zábery sú slušné oproti iným kamerám. Cez deň proti slnku je dobre mat polarizačný filter proti odrazom z čelného skla - ale filter nie je v balíku, treba dodatočne dokúpiť.

Čo sa týka detekcie stacionárnych radarov, tak u nás na slovensku mi detekuje vždy iba 1 radar na D1 a aj to Vás upozorní na radar, až keď ste kúsok od neho. Keď som bol v ČR, tak som akurát riešil problémy s medzikusom kedy sa kamera zapla a vypla len tak, takže nemám ani tušenia či som išiel okolo nejakých radarov.

GPS modul zobrazuje rýchlosť permanentne o 5km/h viac ako tachometrová rýchlosť - na toto môže majiteľ kamery doplatiť (doslova).

Celkovo kvôli problémom s kamerou hodnotím tak na 6/10.. Ak by bola o 1/3 lacnejšia, tak jej všetky chyby odpustím. Ale určite nie pri ich "high-end" rade.. Ak by som kupoval znova kameru, išiel by som asi do DOD LS i napriek vyššej cene...

A mám natočenú aj vlastnú kolíznu situáciu, ale nie náraz, iba brzdenie s ABS pri takmer čelnej zrážke, ale záznam sa sám neuložil i napriek nastavenej vysokej citlivosti. Avšak záznam sa dá aj ručne uložiť cez jedno tlačítko.
« Poslední změna: 12.06.2017 - 14:43:37 od JanTchi »


Offline elkappi

Já mám trošku jinou zkušenost asi zřejmě protože jsem jí měl zadarmo a mám A5S včera nahrál radary  a hned ráno po cestě ozkoušel (i bez kamery jen napájecí mezikus a gps modul) sice mi to dva radary u nás ve městě neřeklo ale ty tam jsou krátce. Jinak v Praze mi hlásí za 450m bude úsek měřený radarem maximální povolená rychlost je 80 KM/h a pak oznámí místo kde měří. Poté hlásí i kamery na na semaforech co natáčí červenou.
Jinak mě vše funguje jak má jen doufám že to vydrží. S tou rychlostí nevím ale myslím že tachometr je nastaven - 5 km/h.
Ale osobně při nehodě se s ním asi prokazovat nebudu, když mě sestřelí idiot s telefonem a bude na hlavní tak je to pořád moje vinna i kdyby se hrabal starý v popelníku :D 
« Poslední změna: 12.06.2017 - 16:47:55 od elkappi »
Galant navždy a FTO