GalantWeb

digitalní klimatizace

Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
čau klubáci....takže se zimou jsem přišel na to,že mě špatně funguje bud čidlo na teplotu v gabině nebo něco jiného? nastavená teplota nesouhlasí s reálnou a bez výhřevu předního okna se mi auto ze vnitř potí na nastevení
 oběhu vzduchu ze vnitř i z venku. jak zjistím jestli čidlo funguje správně a jak se k němu dostanu abych ho zkusil aspon očistit?
a na topení se snad nemusí zapínat klíma? moc díky lidičky,zatím jste mi moc pomohli!
« Poslední změna: 20.10.2018 - 20:00:40 od Ondragalant »


Offline Pepe

 Všimni si někdy , že když si zapneš topení a nastavíš teplotu , tak zapínáš automatickou klimatizaci .  Když si stáhneš servisní manuál , najdeš tam i nákresy klimatizace . No a tam si prohlédni co a jak má být zapojeno - do zadní části ovládacího panelu vede trubice , kterou proudí vzduch právě na čidlo teploty v kabině . Zapnutím klimy ještě nespínáš chladící kompresor , ten se sepne až nastavíš teplotu nižší než je teplota venkovní . Na panelu je též tlačítko okruhů - nasávání zvenčí a nasávání zevnitř .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

Cidlo pro vnitřní teplotu je za mřížkou vedlo otočného voliče pro teplotu. Je možný že ti v zadu za klimapanelem vypadla nasavaci hadice a čidlo nemá kolem sebe průtok aktuálně teplého vzduchu z kabiny. A funguje ti čidlo vnější teploty? Neukazuje náhodou něco kolem 20 stupnu?

čau klubáci....takže se zimou jsem přišel na to,že mě špatně funguje bud čidlo na teplotu v gabině nebo něco jiného? nastavená teplota nesouhlasí s reálnou a bez výhřevu předního okna se mi auto ze vnitř potí na nastevení
 oběhu vzduchu ze vnitř i z venku. jak zjistím jestli čidlo funguje správně a jak se k němu dostanu abych ho zkusil aspon očistit?
a na topení se snad nemusí zapínat klíma? moc díky lidičky,zatím jste mi moc pomohli!
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
venkovní teplotu ukazuje +-dobře. jak se dostanu k tomu čidlu za knoflíkem? nechci to nějak dokurvit


Offline Kouba96


Offline Werewolf66

Záleží jak moc dobře máš pridelany autorádio, když vyndas popelník a kastlik na brejle, tak celej ten panel jde vyndat celej. A myslím si že máš v zadu vypadlou ru nasavaci hadici

venkovní teplotu ukazuje +-dobře. jak se dostanu k tomu čidlu za knoflíkem? nechci to nějak dokurvit
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

 To je důvod , proč jsem psal o stažení a prostudování manuálu - servisního  :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Otevři kastlík před spolujezdcem a šahej doleva.Nahmatáš bok panelu i ten husí krk,který je do něj nastrčen nebo tam bude jen volně někde ležet.


Offline Sir Dag

Presne..jdi na nej z boku (jako Rob) a nebo proste vytrhni celej stredovej panel (Rob i muj style :D) Ps: v tomto pripade si musis odendat i plast okolo radicky.
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
 ^_^ :D
děkuji všem co pomohli,byl to opravdu vypadlí husí krk. dostal jsem se k němu přes kastlík. ty zapařený okna budou nejpíš z kabinového filtru,taky mě pobavilo,jak ho dostat ven. pánové,ještě jednou dík,těším se na další spolupráci.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Kabin filtr jsem nedávno měnil a šrouboval poctivě,co šlo,taky mě to  pobavilo.


Offline Kouba96

Kabin filtr jsem nedávno měnil a šrouboval poctivě,co šlo,taky mě to  pobavilo.
Co je na tom špatného? Přijde mi to v pohodě a jednoduché


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
 šroubek úplně vlevo,pokud nechceš měnit násilím.


Offline Kouba96

Však jo, sundám příčku, vyměním filtr ... Vůbec mě to neobtěžuje  :mellow:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já se k tomu křížáku vlevo nemohl dostat,abych ho mohl povolit,nakonec se ale povedlo.


Offline Sir Dag

To chce malou golu s desitkou :D Jinak ono te to Kubo prestane bavit kdyz to musis delat porad nekomu kazdej mesic.....
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Kudy to jezdí , že je filtr za měsíc zasranej ? ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

To chce malou golu s desitkou :D Jinak ono te to Kubo prestane bavit kdyz to musis delat porad nekomu kazdej mesic.....

Nevím no, prostě s tím nemám problém, nevadí mi to ..