GalantWeb

nevíte o práci v zahraničí??? :)

Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
platí se daň.... clo.... a daň.....ze cla.... na to nezapomeň....

A ty kurvy. Vydělám 450 000kč. Zaměstnavatel zaplatí daň, já z těch peněz zaplatím taky daň, dám na spořící účet a zaplatím daň z výnosu, koupím auto zaplatím daň, projedu hranice zaplatím clo, zaplatím daň ze cla, prodám auto zaplatím daň, koupím auto zaplatím daň atd. A když budu vždy prodávát za to co sem koupil tak za nějakej čas se dostanu z mercedesa na trabanta ale budu jezdit po nejdražších ale za to nejhorších silnicích na světě, platit si doktory, spořit na důchod a sledovat jak si nějakej Bursík navrhne dotace, zajistí pevnou výkupní cenu, postaví solární elektrárny a žije si z mejch poctivě vydělanejch peněz ale on přece nic nemá protože to vlastní společnost se sídlem v nějaké obci na Kypru a majitele nedohledá ani Interpol
 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Radouš


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
souhlas, být mladší, tak snad přemýšlím o emigraci. HNUS.


Offline Drak

aha to je dobré vědět to sem se zatím nikde nedočetl že se platí i daň ze cla..... :undecided:


Daň ze cla žádná není. Platíš jenom DPH 20% a clo podle toho, co to je a odkud.  většinou je clo 5%. Když si objednáš prsten za 200 kč s free dopravou, nebudeš platit nic navíc, protože to není přes 20 euro. Teda ono to nebude ani zlatý, leda tak alpaka :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
A ty kurvy. Vydělám 450 000kč. Zaměstnavatel zaplatí daň, já z těch peněz zaplatím taky daň, dám na spořící účet a zaplatím daň z výnosu, koupím auto zaplatím daň, projedu hranice zaplatím clo, zaplatím daň ze cla, prodám auto zaplatím daň, koupím auto zaplatím daň atd. A když budu vždy prodávát za to co sem koupil tak za nějakej čas se dostanu z mercedesa na trabanta ale budu jezdit po nejdražších ale za to nejhorších silnicích na světě, platit si doktory, spořit na důchod a sledovat jak si nějakej Bursík navrhne dotace, zajistí pevnou výkupní cenu, postaví solární elektrárny a žije si z mejch poctivě vydělanejch peněz ale on přece nic nemá protože to vlastní společnost se sídlem v nějaké obci na Kypru a majitele nedohledá ani Interpol
 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

čemu se divíš... jsev v čechách .... o tom to je .... proto radši ročně vydělám co nejmín a státu dám minimum....je to banda zlodějů....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Daň ze cla žádná není. Platíš jenom DPH 20% a clo podle toho, co to je a odkud.  většinou je clo 5%. Když si objednáš prsten za 200 kč s free dopravou, nebudeš platit nic navíc, protože to není přes 20 euro. Teda ono to nebude ani zlatý, leda tak alpaka :D


když přijde bedna čínanovi je tam dan ze cla... a je to u faktury....tak asi jiná dan no,...(zase kecám).... :lipsread:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

čínan je obchodník a tam se to řídí asi jiným celním řízením.  jinak pro jistotu přímo od celníků

Ostatní zásilky, u kterých bude vyměřeno clo a daně:

Jedná se o zásilky, jejichž hodnota přesahuje limity pro osvobození od cla a DPH uvedené výše. Hodnota zásilek je vypočítávána z ceny uvedené na hodnověrném dokladu (např. výpis z pay pal, faktura), který se vztahuje k dováženému zboží. Takový doklad by měl být, pokud je to možné, přiložen k zásilce, aby byl dostupný již v průběhu kontroly zásilky. Pokud je předložena faktura, neznamená to, že celní úřad nemůže požadovat, aby deklarant předložil další doklady potvrzující správnost údajů uvedených v celním prohlášení. Takovéto předložení dalších dokladů může být celním úřadem vyžadováno v souladu s čl. 68 NR (EHS) č. 2913/92 (celní kodex Společenství).

Hodnota zásilky = cena uvedená na hodnověrném dokladu + dopravní náklady přepočtené dle přepočítacího kurzu na Kč.

(Přepočítací kurz: Stanovení směnného kurzu je upraveno v čl. 168 – 172 nařízení Komise (EHS) č. 2454/93 ve znění pozdějších předpisů následovně. Jsou-li skutečnosti, které slouží k určování celní hodnoty zboží, vyjádřeny v jiné měně než v měně členského státu, v níž se celní hodnota určuje, použije se při určování této hodnoty v měně daného členského státu směnný kurz zaznamenaný v předposlední středu kalendářního měsíce, který je řádně zveřejněn téhož nebo následujícího dne. Kurz zaznamenaný v předposlední středu kalendářního měsíce se používá po celý následující kalendářní měsíc, není-li nahrazen kurzem uvedeným v článku 171. Jestliže v předposlední středu uvedenou v odstavci 1 není zaznamenán žádný kurz nebo jestliže není týž nebo následující den zveřejněn, považuje se za kurz zaznamenaný v uvedenou středu poslední zaznamenaný kurz pro danou měnu zveřejněný v předchozích čtrnácti dnech.)

Zásilky EMS se zbožím neobchodní povahy:
CLO =  x% z (hodnota zboží + dopravní náklady)
DPH = x% z (hodnota zboží + dopravní náklady + CLO)

Balíky a listovní zásilky se zbožím neobchodní povahy:

CLO = x% z (hodnota zboží)
DPH = x% z (hodnota zboží + dopravní náklady + CLO)

Takto vypočtený celní dluh je pak předepsán k úhradě deklarantovi. Částku celního dluhu hradí adresát při převzetí zásilky na adrese doručení pracovníkovi České pošty. Nutno upozornit, že při doručování zásilky mohou být ze strany České pošty vybírány i jiné poplatky, které s činností celních orgánů nesouvisí (poplatky hrazené České poště za poskytnuté služby apod.).

Zbožím neobchodní povahy pro soukromou potřebu je zboží, které vstupuje do daného celního režimu:

 příležitostně,
 jeho povaha a množství prokazují, že má sloužit výhradně k soukromému nebo osobnímu použití nebo spotřebě příjemců nebo osob, které je dovážejí a jejich rodinných příslušníků nebo které má sloužit jako dárek, tj. toto zboží nesmí povahou ani množstvím svědčit o obchodním záměru.

V rámci výpočtu výše cla je možno za níže uvedených podmínek použít tzv. paušální sazbu cla. Celní sazba se uplatní ve výši 2,5 % (ad valorem) pro zboží obsažené v dárkových zásilkách zasílaných mezi soukromými osobami jedná-li se o dovoz zcela neobchodní povahy.  Jednotná sazba cla 2,5 % se uplatní, pokud skutečná hodnota zboží podléhajícího dovoznímu clu nepřesahuje 700 EUR na jednu zásilku. Tato sazba se nevztahuje na zboží, u nějž je v celním sazebníku ve sloupci celní sazba uvedeno „bez“ a na zboží kapitoly 24 celního sazebníku (tabák a tabákové výrobky).

V případě, že máte jakýkoliv dotaz týkající se zásilky dopravované ze zahraničí, věnujte nejprve pozornost níže uvedené tabulce a následnému popisu.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
ale já se s Tebou nehádám ...
jen sem to podoknul...
víš že když potřebuju balík přes ebay jedu za Tebou....
kontajnery tam nemáš uvedený když seš teda už takovej detailista.... :-D :-D :-D
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

kontejner čehokoliv ti asi neprojde pro tvou osobní potřebu a hadej se s celníkem, že třeba máš pro ženu tunu kabelek pro osobní potřebu :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
kontejner čehokoliv ti asi neprojde pro tvou osobní potřebu a hadej se s celníkem, že třeba máš pro ženu tunu kabelek pro osobní potřebu :D

té pravda.... ale že se tam posílaj věco pro osobní potřebu je fakt... třeba sedačka stoly... telka.. skříně z toho jejich dřeva... já si taky sem tam něco nechám poslat neco na RC... ale toje fakt za prdík... takže ani nevidim faktury... zaplatím mu jen to co za objednany a víc to neřešim....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
no celkově jsem zvědav jak to celé dopadne  ^_^

chci ty prstýnky a pak noťas......má to být asus ale jen tak se chci zeptat, jemožno nějak poznat originalitu výrobku??? ikdyž bych to třeba dal do nějakého obchodu ať se podívají jestli je to originál výrobek.....

protože za ty prachy co se prodává tam a tady......se mi to trošku nezdá....jako cena je nádherná....ale až moc podezřele....
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Schválně si všimni že nejdráž na světě je v česku a to ve všem. Tady koupím vrtačku za 1500 ve výprodeji a u sousedů ta samá stojí 800 a bez slevy. Podívej se schválně co by stál ten notas v německu, rakousku nebo polsku
Radouš


Offline LivArt


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
odkaz na toho ťonga??
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....



Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
tady snad pujde, je to vyhledání...cena je zhruba od 250-500 doláčů.....

http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-asus-g73jw.html?tracelog=sourcinglistaliexpress

pokud víš jak to očekovat tak mi dej tip u koho by to bylo fajn a hlavně free shipping....
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline LivArt

nic bych si tam nekoupil už proto, že tam nemají skutečný fotky. A druhá věc, nekoupil bych si notebook bez možnosti reklamace/servisu v ČR. Jinak to budou imho jen kopie, případně nějaký bastly, nešel bych do něčeho takovýho.


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
hmmm taky se právě bojím.....ale našel jsem na netu jakousi firmičku na ověření obchodníka....jenže to vyjde vpodstatě na stejnou cenu co ten noťas :D
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline LivArt

Ověření obchodníka se nerovná ověření výrobku.
Nevim jak pro tebe, ale pro mě je i těch 5000kč docela dost, abych je pravděpodobně vyhodil oknem.


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
 :D na to musím dřít 5 dní jak kokot......
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....