GalantWeb

Výmena oleja v automate

Offline Pepe

To je tím , že my nic moc nejezdíme a on dojíždí za prací mimo Prahu . Olej nám sežene , nemám obavy a pak to vyměníme.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak snad to do léta vydrží.
Nebo ještě dýl. :-D


Offline Pepe

Ono to snad kope nebo špatně řadí  :o   Jak dlouho jsi se nedíval na čirost oleje na měrce převodovky ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Když stojím při zacouvání do vjezdu zadkem nahoru a dám z P na R,tak to někdy jednou cukne celým autem,ještě než se rozjedu.
Na olej jsem nekoukal nikdy.


Offline Pepe

Tak to abychom se na to duben - květen vrhli . Někdy teda vyndej měrku a kápni olej na bílý papír .Jsem zvědav , co tam máš .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
raději až červen,do tý doby dělám doma,ale dík za nabídku.


Offline Trewor

Hold mladej sklerotik no :undecided:  a teď jsem to musel dát do kupy jak umřel chladič.
Olej zřejmě špatnej neni a převodovka chodí o trochu líp(hlavně podřazování do 1), ale 2->3 mi to furt neřadí úplně hladce :(
Hlavně potřebuju nějak trefit správný množství.
Měří se za běhu motoru, po zahřátí se zařazeným N že jo?

Pokud se nezvednou ceny, tak ten Miller by měl být pod 250 za litr
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já furt nevím,jestli je výměna oleje nutná?
Ze 2 na 3 taky pociťuju lehké škubnutí,ale je to spíš při jízdě do kopce.


Offline Drak

tuším, že se má měnit po 80 nebo 90 tis. případně po 6 ti letech
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jak to máte při rozjezdu (automat) ?Ráno jedu kousek asi 4km,bylo na nule a při rozjezdu- rovina nebo do kopce- v koloně bylo  ticho.No a odpoledne jedu v koloně,bylo +12 stupňů a při každým rozjezdu (sundám nohu z brzdy a lehce šlápnu na plyn) slyším klepnutí z levé strany(jako když máš čep v čudu a vemeš díru).Je možný,že byl nově vyměněný olej v automatu už více zahřátý a automatická brzda-pokud ji vůbec má začla fungovat o něco prudčeji?Zkusil jsem v koloně vyřadit z D na N,pak při rozjezdu pustit brzdu a dát D a bylo ticho.Je to takový pocit,když to klepne,jako by byly "přilepený" brzdový destičky.Dřív(rok zpátky) se mi zdálo,že ten zvuk -o trochu slabší-slyším z pravé strany.Pak se ale na pravé straně vyměnilo rovné rameno a zdálo se být ticho.Pak jsem byl na STK a proběhly samozřejmě i "klepáky" nebo jak se tý kontrole čepů říká.Už u 2 aut se mi stalo,že do půl roku někde odešel čep.Pak jsem s autem nejezdil,vlastně 1x na Šestku(tam mi na množství oleje koukal Pepe a je ho tam akorát).Je tenhle zvuk i u vás nebo mi odchází čep v rameni?
« Poslední změna: 16.02.2017 - 22:04:29 od Rob »


Offline Pepe

Ano , takhle se projevuje vůle v kulovém čepu . Podle pohybu to je zadní - banán .



三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Pepe

 Ano, na tomhle ramenu klepe kulový čep . Na druhém ramenu to klepat nemůže , tlumič se o něj opírá.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 ^_^   To bylo první , co mně napadlo , když jsem četl co tam klepe . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Banán jsem vyměnil (horko-těžko),zvuk přestal,jen mi je divný,že starýmu rameni se s čepem hejbá ztuha,čekal jsem,že čep půjde už zlehoučka. :angry:


Offline Pepe

To su zvědavý co se tam ještě ozve . :angry:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206