GalantWeb

hlučný motor

Offline Tominok

Ahoj,mám galanta r. 97 2.0. a mám problém s tím,že když vytočím motor nad 3500 otáček je hodně hlučný.Je prostě slyšet,že něco není úplně v pořádku.Známej mi říkal,že to můžou dělat ventily,je to možné?Nebo nevíte někdo čím to je?Předem děkuju za rady.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Tominok

No myslím,že ano,nějak jsem ho neprohlížel,ale měl by být,tohle jde ale přímo z motoru,nejvíc to jde slyšet,když jedu na pětku těch 130 Km,to je kolem těch 3500 otáček.Měl jsem před tím lagunu a ta takhle určitě neřvala.Kdyby to bylo třeba kolem 170,180 nebp tak,když je motor vytočenej,tak bych se nedivil,ale ve 130 by takhle řvat neměl si myslím.


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Hlučný znamená co...vybrace...? 
Pokud jsou to vybrace tak je možný že se bud povolil šroub na napínací kladce u řemene vyvažováku...nebo ten řemen je utahanej a poskočil o zuby.....
Je kratoučkej cca..15 cm...a slaboučkej....najdeš ho úplně dole u vany směrem k chladiči...
Problém je že je to taková dost rozborka - zborka se na něj dostat.... je to vlastně stejnej postup jako když chceš měnit rozvodák... :-)  :-)
Nic jinyho mě nenapadá co by to mohlo bejt... :-(
Dobso...


Offline Pepe

Nech zkontrolovat rozvod motoru .  :anz:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
odkud jsi?

dopr.. fakt je lidi takovej problém napsat do profilu odkud jste? nebo myslíte že to budem zneužívat? :worried:


Offline ada4

Jestli to klepe nebo mlátí, můžou to být hydroštely nebo ventily.
Mě v tom před časem mlátilo taky kolem 3000 otáček, tak jsem si říkal, že ty hydra vyměním. najednou se to rozmlátilo tak, že to vůbec netáhlo, tak jsem to odstavil a hle, vymlácený ojniční čepy a motor v řiti...
Zkus definovat co je to za hluk.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Tominok

Ahoj,hlučný znamená to,že motor vydává hluk jako kdybych jel třeba tak kolem 180,ale přitom jedu 130,jinak všem děkuju za pomoc,ještě mě napadlo,nemůže to být třeba jen olej,sice ho mám měnit až za 2000 Km,ale nemohl by třeba dělat on?


Offline ada4

Podle mě, jak je někde nadmíra hluku, tak má něco větší vůle, než by mělo mít. Nemáš třeba malou dírku ve výfuku? Jestli to hučí, mohlo by být i chycený některý ložisko, ať už kluzný, nebo kuličkový. Nemáš tam toho oleje málo, nebo není v něm bordel?
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Tominok

Jo jinak jsem z Olomouce jak se tam někdo ptal,oleje je tam akorát,právě že jsem se díval,akorát mi právě připadá,že už je dost černej.Diravej výfuk není.No v pátek jde autí do servisu,musím nechat stočit kotouče tak řeknu pánovi ať se na to podívá,tak pak dám vědět na co přišel...
« Poslední změna: 04.11.2008 - 18:06:13 od Tominok »


Offline Tominok

Ahoj,tak k tomu mému hlučnému motoru,udělal jsem to až teď před vánocema,takže vyslédek-měnil jsem totiž koplet všechny filtry,olej a svíčky,olej co jsem vypouštěl byl černej,že to pěkné nebylo,takže po výměně se motor celkem stišil,sice si myslím,že to není ještě úplně to pravé ořechové,ale rozhodně o dost lepší.Jo a jinak doporočuji kdo jste si neměnili pylový filtr od klimy tak to udělejte,byl to opravdu humus,myslím že ho nikdo přede mnou od té doby co auto vyjelo z továrny určitě neměnil