GalantWeb

Reproduktory - Galant 97-03

Offline Pepper

Tak sem to udělal taky. Zadní basáky s oddělenýma vejškáčema a s výhybkama(samozdřejmně) Hrajou mnohem líp než ty mitsubishi,předek nechám zatím bejt (nevým jestli tam jsou původní ve dveřích(asi jo) ale předek mi hraje docela slušně. A musím říct že mám v celým autě celkem pěkně vyváženej zvuk (basy-středy-vejšky) nedokáže to nějak extra zařvat,ale bohatě mi to stačí :mellow:

Tak kompletně hotovo ... předek i zadek předělán na komponentní systémy PowerBass s výhybkama (jen pro zajímavost - originální Mitsu repro žádnou vyhybku vepředu nemají). Zvuk je nesrovnatelně lepší a to jsem si myslel, že ho moc nevylepším bez zesilovačů. Vejšky i basy jsou nádherně čisté - zvuk je opravdu o třídu jinde. Původně jsem si myslel, že ty origo repro použiju v druhém autě - srovnával jsem origo s těma novýma komponentama. Půlka auta byla už předělaná, půlka originál - ty Mitsu chrchláky (které jsem předtím taky vychvaloval) zněly děsně. Originály jsem hodil do koše a i do druhýho auta půjdou jedině komponenty.   


Offline Pepper

já bych to rádio taky vyměnil,ale má design ve dřevě tak by jiné asi nebylo pěkné

Chlape, řekl bych spíše opak. Do fungl novýho auta jsem si tenkrát nechával montovat Clariona ve dřevě - top class za 20tKč. Byl přesně v dekoru palubky, perfektní kvalita. Auto mi vykradli - rádio fuč. Taky jsem nejdříve chtěl opět pouze dřevěné, ale nechal jsem se zlákat na jiný design - šel jsem do SONY CDX-MP70 a nelituju. Ten stříbrný hliník se na tom dřevěném dekoru nádherně vyjímá - zpátky do dřeva bych už nešel. Bylo to pak až moc designově "zapadlé" do palubky. Rozhodně bych tam nedával černé plastové rádio - to už je fakt lepší i ten dekor dřeva.


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
díky za radu, já dneska zkusil sladit ty repro, povedlo se mě dost, zjistil sem že mi hraje jen půlka auta, radio zapojoval nějaký opilý elektrikář,.. zkusím si tam dát clariona, kamarád prodává pěkného stříbrného.. ještě kdybys mohl vypsat rozměry těch nových repro. které jsi instaloval

btw:díval sem se do plata na díru pro sub. mám ji tam taky odhadem pro průměr 20-25cm


Offline Pepper

díky za radu, já dneska zkusil sladit ty repro, povedlo se mě dost, zjistil sem že mi hraje jen půlka auta, radio zapojoval nějaký opilý elektrikář,.. zkusím si tam dát clariona, kamarád prodává pěkného stříbrného.. ještě kdybys mohl vypsat rozměry těch nových repro. které jsi instaloval

btw:díval sem se do plata na díru pro sub. mám ji tam taky odhadem pro průměr 20-25cm

S tím subwooferem nevím nevím - já osobně jsem trochu zbrkle pořídil 20cm od US Blasteru a osadil jsem ho tam, když už jsem do toho zadního plata zabudovával ty vejškáče. S rozměrem problém nebyl - možná by se tam vešel i 25cm. Stejně si musíš udělat redukci, nejen proti eliminaci vybrací, ale abys ten subwoofer zvedl na úroveň plata - teda pokud ho nechceš mít utopený. Já ho zabudoval poměrně precizně, s tím problém nebyl - ale nedomyslel jsem jednu věc. Chce to ozvučnici. Chystám se, že ji tam udělám pod plato - prostě takové falešné dno zadního plata. Jestli nepotřebuješ jako já celé dno kufru na převoz kočárku a podobných věcí, tak bych raději místo řezání plata zkusil subwoofer do kufru - zkusil jsem jeden subwoofer od PowerBassu a znělo do velmi dobře. Myslím, že já budu mít co dělat, abych si udělal tu ozvučnici taky alespoň tak dobře.


Offline t.j.silence

Ja som mal povodne nejaky Grundig na CD, som to vymenil za Pionier na Mp3 nejaky a hraje to o 100% lepsie, akokeby som vymenil vsetky repro. A kde je ten otvor na subwoofer? Som si nic take nevsymol, mozno spravim upgrade.  :mellow:
Musíš sa na to plato kde máš repráky pozrieť cez kufor zospodu a tam v tom plechu je spravená ďalšia diera na sen subík a defaultne je zablendovaná ešte jedným plechom zvrchu aby ti to do plátna nespravilo dieru keď tam niečo položíš.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline aston


Offline t.j.silence

No len ja to mam fkombiku  :o
Tak potom smola.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline morfes

Ahoj lidičky,
máte někdo ve svém Galantu 97-03 repro v zadních dveřích? Viděl jsem to na fotce jednoho galantu, tak se chci zeptat jestli to nebyla nějaká příplatková výbava? Já tam nic nemám a popravdě to vypadá dost divně bez repro, tak jsem si říkal, že je logický aby tam byly repro tak proč nejsou? Na tý fotce to nevypadalo vůbec jako dodělávaný!
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

repro v zadních dveřích mají standartně kombici.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

Jo taaaaaaaaak! to byla jenom fotka zevnitř, takže nebylo poznat co to je! Předpokládám, že ty dveře a výplně dveří mají trochu jiné rozměry než sedanovský?
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

tak to nevím, jedině je porovnat mezi sebou :-)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

Ty jo -_- zrovna se mi doma neválí druhý galant v kombajnu :laugh:
Jinak díky Draku za radu.
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
repro v zadních dveřích mají standartně kombici.


Tak to mám potom teda asi zadní dveře s kombajnu.... -_-
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline morfes

To asi jo -_- máš repráky v zadním platě? Kolik máš repro v autě? já 6 (výškáče u zrcátek, v předních dveřích a zadním platě).
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301

Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
To asi jo -_- máš repráky v zadním platě? Kolik máš repro v autě? já 6 (výškáče u zrcátek, v předních dveřích a zadním platě).


všech 8 hraje bezva u zrcátek 2 výšky dveře vpředu ,vzadu a plato .... jak píše blázen origo hraje super.... a ten větší na platě mazi těma origo ... sem před týdnem zkoušel na jinej zesik... a jen o chlup to víc dunělo.......
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
ještě jsem neporovnával s někým jiným, mám origo a hrajou krásně.


Offline morfes

No tak se asi na vrakáči porozhlídnu po zadních dveřích s reprákama! Myslím si, že taky hrajou hezky...záleží hodně na radiu! Do audia si myslím, že nemá moc cenu investovat!
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
No tak se asi na vrakáči porozhlídnu po zadních dveřích s reprákama! Myslím si, že taky hrajou hezky...záleží hodně na radiu! Do audia si myslím, že nemá moc cenu investovat!


 ono ty zadní  poznáš jen když si budeš hrát s nastavením radia od předu do zadu do stran a ták... jinak je to slyšet jen když dřepíš vzadu a to není slyšet vlastního slova....ale jak říkáš u galanta není třeba investovat do audia.... jen to chce trochu slušný radio....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline jorgin

zdravím, tak jsem pročetl Vaší diskuzi a mám pár postřehů k těm repro sedan versus kombi :-) Jelikož jsem byl ještě v nedávné době šťastným majitelem 2,5 kombi v černé kůži a přivezl jsem si stejné auto též 2,5 též v černé kůži ovšem v sedanu a pravda je ta, že u verze kombi jsou repráky v předních i zadních dveřích (v takovém bílém plastovém domečku), v předních jsou i výškáče pod plastovou krytkou z druhé strany zrcátka, ty výškáče jsou zapojeny bez výhybky. Zadek je osazen stejnými repro, též v tom bílém plastu. U sedana jsou origo zadní dveře bez repro a bez přivedené kabeláže, ale díry jsou ve dveřích připravené, stačí natáhnout kabeláž, zacvakat plastové špuntíky na přišroubování těch plastových domečků a osadit repro....poslední věc je výměna plastových čalounění dveří, které jsou stejné u sedana i u kombíka a hned se to tváří jako originál....ty zadní repro v platu mají stejný průměr jako repro ve dveřích, ale mají vyšší a pevnější konstrukci, ale stejně jsou nic moc, nahradil jsem je basovýma repro. Ještě jsem zapomněl zmínit, že do předních dveří jsem dodělal výhybku a výškáče jsem také nahradil jinými, zadní dveřní repro též výhybky a výškáče do plastu zadních sloupků. (oboje dveře mám tedy střeďáky + výšky, zadní plato basáky, celkem 10 repro) Sbwoofer jsem neosazoval, ale díra je tam připravená, leč hodně utopená, jako ozvučnice slouží celý kufr, proto musí být speciální subwoofer...použil jsem komponentní repro, ještě nemůžu dodat jak to hraje, musím ještě dozapojit zesilovač (magnat), ale předpokládám, že to bude bomba....jinak abych to shrnul, zadní dveře v sedanu jsou řešitelné, ale musí se dovybavit a přehodit čalounění z kombíka a nebo udělat díry do čalounění a zaslepit třeba nějakou mřížkou (např. Made in Poland) a černým plátnem jak jsem to udělal já v tom kombi, co jsem prodal :-)....