GalantWeb

Záchrana 7g AWD AWS

Offline Trewor

https://auto.bazos.cz/inzerat/65981181/Mitsubishi-galant-25-V6-4X4.php
Mam furt nutkání nějak zachránit tady toho kulatýho Galanta kterej je bohužel bez papírů, VINka, má na prach shnilý věže předních tlumičů, nefunkční posilovač brzd a řízení Ale je ho kurňa škoda.
Otázkou je ale jak?
1) Vykuchat a naskládat pohon do Colta CA. Ale bude tam boj s místem, asi i uchycením zadní nápravy, tunelem pro kardan a určitě hromadou dalších věcí. Udělat to aspoň pololegálně aby se dalo jezdit po silnici nejspíš nereálný. Tohle by se mi líbilo nejvíc.

2) Mechaniku (jsou tam i ESC tlumiče) přeskládat do 7g Galanta V6 s papírama. Předtím by se musela udělat technická a pak doufat, že se na to nějak nepřijde a na další STK to v nejhorším přestrojit na 2WD.

3) pokud by to šlo, mechaniku nacpat do žraloka V6 s papírama. Ale motor je na druhý straně, asi by se musel převařit nebo aspoň vyklepat tunel.

4) dát ho trochu do pucu a nechat si to na autokros nebo podobný blbiny. Ale než bude hotová dodávka tak ho nemám za čím a na čem vozit. A je to prostě na prd mít auto co nesmí na silnici. Navrch tak jak je to neni takovej trhač asfaltu aby to za ty problémy stálo.

Já vím že vymejšlím kraviny ale škoda mu nedopřát dustojnější dožití nebo ho neproměnit v nějakej stroj na zábavu
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Kup ho,schovej ho někde do stodoly a až se rozhodneš,tak začni perestrojku. :mellow:


Offline grafik

Pokud máš tolik peněz na přestavbu ale otázka zní jestli funguje natáčení nápravy nebo ty tlumiče podle toho jak vypadá bych řekl že nemůže fungovat nic a potom to jsou jen vyhozené peníze pokud funguje sehnat kastli s papírama a přehodit


Offline Berzelius

Jo jo, tak to tě chápu taky mě srdíčko bolí když vidím tak vzácný auto jak skončilo.(i když je pravda že moje srdce krvácí i kvůli docela obyč.autům).Kdybych na to měl prachy a místo tak jak psal Rob koupit shovat a na pár měsíců,spíš rok  se zabavit :-D Takže za mě Varianta č.2


Offline Werewolf66

trevor: nebo preskladat do jine kastle a prevarit cisla: https://auto.bazos.cz/inzerat/66806186/Mitsubishi-Galant-18.php
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline grafik

kastle na 4x4 je jiná než na předokolkách


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Werewolf66

se probehne s flexou a se svarecou mno :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline BlackJack

Za mě neopravovat - člověk do toho nacpe kupu úsilí, práce, času, peněz ... a výsledek je takový, že to na dlouho neuspokojí a okolí to neocení.
To je prostě realita.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Trewor

Kurňa akorát jsem chtěl psát na zastoupení jestli mi schválí přestavbu normálního kulatýho Galanta na 4x4, na základě techničáku od Fabregase a koukám na jejich ceník :o
Vyplnění technických údajů na vozy mimo EU: 15 000
Potvrzení o přestavbě individuálně dovezených vozidel z kategorie vozidla M1 na kategorii N1: 15 000
Potvrzení plnění zákona č. 56/2001 Sb. (výpis technických údajů pro STK): 6000

Když to tak počítám kolik by to bylo práce a peněz tak pomalu vychází líp si nechat dovýst Legnuma
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

 Legnum opravdu vyjde levněji . :D     A není s tím tolik práce jako ze záchranou kulaťáku.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

já ti říkám....na přihlášení to moc není..leda to prostě na hulváta naházet do jiného a nebo sehnat jinou 4x4 a ze dvou udělat jednu pořádnou...
Verze dvě...tohodle si postav na amatérské relly..tam nepotřebuješ papíry :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Trewor

Takže záchrana se ruší :(
Je to zrezlý na padrť. Nejde to bez borcení zvedat třema heverama za prahy a vnitřní výztuhu...u řidiče je dovnitř vyboulená podlaha :evil: ](-:
ECS tlumiče vpředu vyteklý a jednotka nejede.

Takže jsem si z něj ukrad tažný.
Ještě nevim kde z toho vykuchám pohon 4x4, středovej tunel a nádrž kdyby někdy někdo...
Motor s převodovkou se pokusím napáchat do E39 hranáče. Pokud budou pasovat tak i 2pístový brzdy.
Vyzobu z toho nějaký využitelný věci jako klimu, ostřikovače světel....no a zbytek je asi k prdu
Tak končí naše komédie.
Rez vyhrává a kov hnije.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline grafik

to se dalo čekat bohužel  :( a do hranáče bych radši sehnal původní motor bude lehčí a mnohem výkonější 125kw na 4x4 je málo  :'(


Offline Pepe

三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

to se dalo čekat bohužel  :( a do hranáče bych radši sehnal původní motor bude lehčí a mnohem výkonější 125kw na 4x4 je málo  :'(

Založil jsem na něj separé vlákno...
Jo železná V6 je těžká, 4x4 něco sežere, z diferáku poháněný zadní řízení taky a 125kW neni moc, ale zkrátka chci rozchodit pseudo-rally auto za pár korun.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Fabregas

No hlavně si nech ty veci z toho tady je jeden kandidat ktery bude nekdy neco urco potrebovat...  :D


Offline Trewor

A nechtěl by sis to po tom co vyškubnu motor, převodovku, brzdy..... celý odvízt? Nebo že by sis přijel vykuchat co by se ti mohlo hodit abych se toho rychle zbavil?
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4