GalantWeb

Galant Od Roku 1997 Pár Dotazů

Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Dobry den,
predem zdravim vse na tomto foru. Stravil jsem skoro dva dny procitanim zhruba pulky fora, to jenom pro zacatek pripadneho kamenovani ze nectu:)

Nastinil bych moji situaci - nyni mam favorita, me prvni auto a co nejrychleji se ho chci zbavit, jelikoz se v nem bojim atd. Cenove hledam auta kolem 100 000 a i tak nevim zatim kdy na to bude. Jezdim 90% v praze. Papirove jsem mel vyhledleho peugeota 206, sice stoji trochu vic, ale zere 5l, velikost idealni a neni tak stary. Po svezeni se ve dvou verich jsem byl tezce sklaman, nic moc interier a silena prevodovka. Nyni uvazuji o Galantu od 1997, jelikoz se mi nehorazne libi predek, a taky snim o EVU X, takze by to mohl byt takovy mezi-krok k nemu :) (jinak by mozna stalo za to srovnat galanta a 406tku)

Co se tyce motoru, jsem student a po Praze zivit V6 no nevim nevim, takze spise premyslim o 2.0 (nebo dokonce 1.8? moc jich neni, jak to jede oproti dvoulitru?). Kolik muze byt realna spotreba v praze? Jak je to s naklady na provoz?

Dalsi veci je, kde kupovat. V CR jich moc neni (zvlaste kdyz touzim po cerne/tmave stribrne(sede)), vyplati se teoreticky dovoz? Ctu ze je s Galanty dost problemu (spojka, prevodovka atd) vite Vy, ctenari tohoto fora o kvalitnim servisu kolem Prahy, kam je vhodne pripadne jezdit, nebo jet rovnou na prohlidku pred koupi? Rad bych mel tak nejak osetrenou vetsinu techto otazek, nez koupim...

Dale bych vam chtel ukazat nejhezciho Galanta co jsem videl, je to teda VR4 asi, nicmene jsem se chtel zeptat, zda-li by se dali nekde poridit realne (a cenove?) naprikald tyto kola + jestli se da poridit spoilerovy kit jako na obrazku. nejsem zadny hypertuzer, nicmene tohle je proste elegan! Opravdu si nemohu pomoct, naaadhera!



dekuji za pripadne reakce, mam na srdci mnoho dalsich veci, nicmene zase nechci presytit. diky a galantwebu zdar!


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
možná se ptám příliš zhurta, případně se omlouvám.. jsem ve fázi počátečního nadšení  :lipsealed:  


Offline Drak

Spotřeba záleží na tom, jak stím budeš jezdit. 1.8 je pro tak velké auto málo. v tvém případě bych volil 2.0 Při dodržování pravidel můžeš jezdit tak za 8-9 po Praze.

Popisované potíže s převodovkou a jiná trápení jsou přímo Úměrná tomu, jak se o auto kdo staral. Galanti potřebujou přesný druh provozních kapalin doporučený výrobcem a pravidelný servis.

Pokud budeš vybírat, tak se hlavně zaměř na motor , převodovku a napravy. Ty jsou mnohaprvkové a výměna ramen a čepů je celkem drahá. Jinak si kupuješ ojeté auto, tak na vše pozor a zkoumat detaily.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Dekuji Drakovi za opoved,
napsal jsem na par inzeratu, a zatim mam odpoved na dva, cervenej V6 najeto 135tisic a strbrnej 2.0 najeto 203tisic.. Cervenej je snizenej o 4cm, tak se bojim aby to nemel nejaky zavodnik. Strbrny ma pry dolozeny servis po 15tis, tak by mozna mohl byt i zachovalejsi. Zvlaste majitel toho strbrneho 2.0 psal co vsechno je vymeney, tak to mozna bude lepsi nez zjistit u auta s 137tisici ze behem par km vsechno odejde...

Jinak prelakovani se nejspis nevyplati ze? To by bylo tak za 20 000 predpokladam :(

A posledni vec ted - da se sehnat ten body kit jako na obrazku?

Diky moc, musim se snim nekde svezt at vim s tim mam tu cest :)


Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
Ja bych auto nelakoval pokud by to nebylo nutne ...

Pak si bude kazdy myslet ze je to totalni crash.

Jinak ten bodykit tam zadny nevidim ... jenom lem predniho narazniku a zadni kridlo...  ;)  
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Citovat
Ja bych auto nelakoval pokud by to nebylo nutne ...

Pak si bude kazdy myslet ze je to totalni crash.

Jinak ten bodykit tam zadny nevidim ... jenom lem predniho narazniku a zadni kridlo...  ;)

 souhlasim, reputace by sla asi na nulu po prelakovani...
Jinak rekl bych ze to asi bude cely jiny naraznik, ma kulate mlhovky, standard ma obedelnik nebo se mylim? A pokud je to teda jenom lem, da se sehnat? :)

co se tyce zadniho, libilo se mi treba toto:



(btw paradox ze tu resim spoilery kdyz jeste nemam auticko :) )


Offline a-l-d-a

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 157
Zdarec, hlavne si myslim ze je to predek ze Special Edition galanta ten ma kulate mlhovky a to dve jednu vetsi a druhou mensi. Urcite takovy naraznik koupis u prodejcu mitshubishi treba s nejakeho bouraneho ja sem ho mohl mi tak kolem 4000,-


Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
kulaty se davaly od faceliftu

jinak je fakt mozny jak se tak divam a porovnavam s inezaty tak ten naraznik vypada jako sport edition
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Citovat
kulaty se davaly od faceliftu

jinak je fakt mozny jak se tak divam a porovnavam s inezaty tak ten naraznik vypada jako sport edition
To by odpovidalo, u toho galanta nahore bylo napsano VR4 Sport ;) vsak to rikam :) spis jestli by neco takovyho slo na treba 1997 verzi (klidne s hranatejma mlhovkama to je fuk).

dalsi dotaz: znamy rikal ze do galanta se davaly optitronovy budiky, ty jsou vsude nebo jenom nekde? popripade kde? to bych mu odpustil ten palubni PC :)


Offline Drak

ty sem videl akorat ve 2,4 GDI
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
2.4 GDI u nas moc nebyla ze? tu kupovat by byla asi sebevrazda financi, nebo se mylim?

dalsi dotaz - jaky je rozdil mezi 2.0 a 2.0 Sport? (a 2.5 sport) pry je to s paketem jako jsem ukazoval vyse, ale ma to i jine zmeny?


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Jinak jestli Ti do toho muzu kecat .... poslechni si zvuk motoru a projed se v nem jestli vahas mezi 4valcem a V6 urcite bych volil druhou variantu....a spotreba?No zalezí na tom jak tezkou mas nohu.... na nadrz se da ujet 300km ale i 650km se mi povedlo ale v prumeru sem tak 500-550km... coz je celkem slusny.Zbytek je na Tobe....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
diky za nazor, uz jsem nalomenej :) akorat ze to bude vydaj tak +5000 za povinny, a dalsich +5-10 tisic bude benal na rok vic :(

Muzu se jeste jednou ptat na rozdil Sport verzi?? Diky moc


miroslav1

  • Host
Nevím to určitě, ale mám dojem že se 1.8ky do Galanta 97- nedávali.
Tzn. že to povinné ručení bude asi dražší  :cry: .
Kulaté mlhovky byly myslím po faceliftu od r.v. 99, a zezadu to poznáš
podle toho že zadní světla mají kulatý zpátečky. S tím rokem si ale nejsem
100% jistej.
Co se týče spotřeby, tak já jezdím po městě okolo 10-ti litrů takže si
myslím že takový rozdíl mezi 2.0 a 2.5 zase nebude.


Host cuhan

  • Host
Citovat
Citovat
Ja bych auto nelakoval pokud by to nebylo nutne ...

Pak si bude kazdy myslet ze je to totalni crash.

Jinak ten bodykit tam zadny nevidim ... jenom lem predniho narazniku a zadni kridlo...  ;)

souhlasim, reputace by sla asi na nulu po prelakovani...
Jinak rekl bych ze to asi bude cely jiny naraznik, ma kulate mlhovky, standard ma obedelnik nebo se mylim? A pokud je to teda jenom lem, da se sehnat? :)

co se tyce zadniho, libilo se mi treba toto:



(btw paradox ze tu resim spoilery kdyz jeste nemam auticko :) )

 Galanty od roku 97 měli obdelníkové mlhovky a myslým že rok 2001 mají kulaté a viděl jsem i galanty s digi.palubkou.Vlastnil jsem v roce 1999 galanta 2.5i 24v 4*4   z roku93 bylo to super auto ale ta spotřeba kolem 12l.Teď vlastním 1.8 z roku 1996 aza ty prachy lepší auto nekoupíš.Ale už taky uvažuji o novší model .


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Chtel bych se jeste konkretne zeptat, jak je to s naklady na provoz galata 8g.

Po jakych intervalech je treba servis, a konkretne za kolik? Mohli byste jeste napsat castky nejbeznejsich vymenovanych dilu? (rozvody, desticky atd..)

diky moc


Offline damiens

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 142
Jestli můžu i já přidat názor... Mám 2.0 V6 24V z roku 1995.Má neskutečnou sílu,zabírá hodně od spodu.Spotřeba? Na nádrž v kombi provozu asi 750km.Při relativně prázdné nádrži pistole vypíná při 60l.Motor je hodně moc kultivovaný.Při 130km/h motor točí 4000 ot/min.Slyšíš jen odvalující se kola a proudící vzduch.Podvozek super.Mám ho teprve 2 měsíce.Před tím jsem měl 2.0 8V 88-92.Nesrovnatelné.Pokud budeš jezdit solidně,tak si se spotřebou nedělej starosti.Kolega má Octavii 1.6 a v kombi provozu jezdí za 8l dle PC.Radši silnější motor,pravda je větší ručení,ale já platím 1400 za čtvrt roku. :rolleyes: Ceny? Zkus tohle..http://www.automatejcek.cz
Zdar.
Vlasta Pardubice+Aš

Galant 2.0 V6 24V 1995


Offline whizz

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
Citovat
Jestli můžu i já přidat názor... Mám 2.0 V6 24V z roku 1995.Má neskutečnou sílu,zabírá hodně od spodu.Spotřeba? Na nádrž v kombi provozu asi 750km.Při relativně prázdné nádrži pistole vypíná při 60l.Motor je hodně moc kultivovaný.Při 130km/h motor točí 4000 ot/min.Slyšíš jen odvalující se kola a proudící vzduch.Podvozek super.Mám ho teprve 2 měsíce.Před tím jsem měl 2.0 8V 88-92.Nesrovnatelné.Pokud budeš jezdit solidně,tak si se spotřebou nedělej starosti.Kolega má Octavii 1.6 a v kombi provozu jezdí za 8l dle PC.Radši silnější motor,pravda je větší ručení,ale já platím 1400 za čtvrt roku. :rolleyes: Ceny? Zkus tohle..http://www.automatejcek.cz
Zdar.

diky za info, dobre se posloucha ze je vse super :) Akorat ja chci jinou verzi, a tim i uplne jine motory, no snad nebudou horsi.  Spotrebka typu filtru atd odpovida i fordu, coz je + ke galantu.
« Poslední změna: 03.08.2006 - 22:16:30 od whizz »


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Citovat
Jestli můžu i já přidat názor... Mám 2.0 V6 24V z roku 1995.Má neskutečnou sílu,zabírá hodně od spodu.Spotřeba? Na nádrž v kombi provozu asi 750km.Při relativně prázdné nádrži pistole vypíná při 60l.Motor je hodně moc kultivovaný.Při 130km/h motor točí 4000 ot/min.Slyšíš jen odvalující se kola a proudící vzduch.Podvozek super.Mám ho teprve 2 měsíce.Před tím jsem měl 2.0 8V 88-92.Nesrovnatelné.Pokud budeš jezdit solidně,tak si se spotřebou nedělej starosti.Kolega má Octavii 1.6 a v kombi provozu jezdí za 8l dle PC.Radši silnější motor,pravda je větší ručení,ale já platím 1400 za čtvrt roku. :rolleyes: Ceny? Zkus tohle..http://www.automatejcek.cz
Zdar.

Teda jak ses dostal na 1400 za čtvrt roku? To já platím za 1.8... Bonusy mít nemůžeš protože máš auto teprve 2 měsíce tak jak si to udělal?

2whizz : Podívej se na autokelly.cz tam maj na Galanty skoro všechno... i s cenama samozřejmě, podle mejch zkušeností je to solidní obchod...
« Poslední změna: 03.08.2006 - 22:22:12 od Benytrans »
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


miroslav1

  • Host
Bonusy se dají převádět i z předchozího auta který měl.