GalantWeb

spojka

Rob · 19 · 13178

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
zdravim, stalo se mi pri popojizdeni v kolone, ze se mi znicehonic proslapl pedal spojky a nechtelo to vubec radit. tak mi to este chciplo a rozsvitila se kontrolka srs/ nachvili/. zkusil jsem spickou boty pedal jakoby znovu natahnout k sobe, aby mel zas tu puvodni vysku jako pred tim, ted uz byl skoro az na podlaze /v klidovym stavu/. no a pedal jsem teda nejak odpacil nebo napruzil a zas to zaclo radit. uz jsem s tim ujel 200km a klid, jenom kdyz slapu na spojku, tak slysim divny vrzani. nestalo se vam to taky? co by to mohlo byt? pozna se nejak, ze by odchazela lamela? nebo prdla pruzina v lamele? kdo poradi? gal -97 -2.5.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
jakoby zezhora prevodovky, jak je tam ta paka, co ovlada spojku.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
mno skus sundat spojkový váleček jestli nevrže on. nebo jestli to tedy nevrže přímo ve spojce.


Offline Drak

bych to odhadnul na spojkovej váleček. někdy stačí opravná sada těsnění a je opraveno.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
tak jo , kouknu na to a dam vedet, co jsem tam nasel.dik.


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
hmmm...tak mam asi neco podobnyho. nejdriv mi spojka jakoby hudela kdyz jsem seslapl pedal...ted uz se ozzyvaj i takovy zvuky jakoby kov na kov, ruzny piskani a tak...docela hruza...no a nakonec mi to uz blbe radi. nekdu se mi ani nepodari zaradit rychlost.vetsinou pri rozjezdu. musim vypnout motor, zaradit a nastartovat ( pritom stojim nohou na spojce)...neco  uz je asi totalne v...;-)

asi mi  nezbyde nez to dat do servisu, ale rad bych od vas slusel nazory co to je, aby ze me nedelali blbce a necpali mi treba vymenu spojky pokud by nebylo potreba

pripadne jestli nevite nejakej servis, kde by se v tomhle vyznali a hlavne byli solidni...
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Drak

pískání a kov na kov... to nebude jen spojka ale i možná předlohoví hřídel a ložska v převodovce. pro jistotu se koukní, jestli se hýbe spojkový váleček. Lehneš si pod auto a někdo ti bude šlapat na pedal a pozoruj jesli se spojka vypíná
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Kamenožrout

  • Host
A co třeba sluníčko u přítlačáku ? Stačí když vypínací ložisko je v hají a zasekne se,jenže to by zase po nějaké době šlo do háje i to sluníčko a to by si určitě nepřeslech.Potom to múže bejt i vydlička co se opírá o to vypínací ložisko.  :o


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
hmmm...tak mam asi neco podobnyho. nejdriv mi spojka jakoby hudela kdyz jsem seslapl pedal...ted uz se ozzyvaj i takovy zvuky jakoby kov na kov, ruzny piskani a tak...docela hruza...no a nakonec mi to uz blbe radi. nekdu se mi ani nepodari zaradit rychlost.vetsinou pri rozjezdu. musim vypnout motor, zaradit a nastartovat ( pritom stojim nohou na spojce)...neco  uz je asi totalne v...;-)

asi mi  nezbyde nez to dat do servisu, ale rad bych od vas slusel nazory co to je, aby ze me nedelali blbce a necpali mi treba vymenu spojky pokud by nebylo potreba

pripadne jestli nevite nejakej servis, kde by se v tomhle vyznali a hlavne byli solidni...

rozebrat se to stejně musí. a pokud už to bude rozebraný tak minimálně spojku a lužisko určitě vyměň. Abys to pak celý třeba po 50tis km nedělal znova...
osobně pokud sundavám převodovku měnim to vždy, ona je to totiž celkem opruz práce


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
tak sem to vcera dal do servisu Jencik a Janovsky v pocernicich (praha)...uvidime jak dopadnu...

pokud by jste nekdo mel nejake info o tomhle servisu, sem s nim

ted si vzpominam, ze uz tam nejakej galant byl...tak treba nekdo z vas ?
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Pepe

 Jsem zvědav co to bude,možná propadlé ložisko sluníčkem , jak píše Kamenožrout.
 Tuto věc jsem viděl u Golfa.Vše bylo O.K. , jen tato pružina pod vlyvem stálého tlaku ložiska (nohy na spojku) nevydržela. Dej vědět. :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
tak jsem vyšrouboval tu tyčku u pedalu už o 3 závity, vyměnil jsem olej v převodovce za valv. hp-pc 75w-80 a je to zastudena tak o 20%  lepší, ale stejně někdy v řadičce cítím/ZASTUDENA/ ,že to jde jakoby trochu "přes zuby", ale nevim ,jestli mužu ještě tu tyčku u pedalu vyšroubovat, páč někdo psal, myslim, že MITSI,že by mi pak mohlo odejít ložisko. :mellow:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :mellow: tak už to mám asi opravené,stačilo vyměnit 1 gumičku ve spojkovém válci,koupil jsem opravnou sadu, sice tam byla k použití jenom 1 gumička z pěti, ale řadí to pěkně./FK 415004/, nebo autodíly Barták D1116 a taky tam v té sadě je jenom 1 gumička k použití-cena stejná.
« Poslední změna: 20.08.2008 - 21:04:09 od robb »


Offline t.j.silence

Ani s takým niečim nestrašte. Už som v tomto istom po uši a robí mi to odvtedy čo som sa vrátil z Prahy. Keď spojku stlačím tak je ticho, ale keď ju pustím  tak sa mi na voľnobehu ozýva rachtanie a tak. Už len čakám kedy mi to odíde nadobro. Ale ja myslím, že to asi budú tesnenia vo valci sak uvidím.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
tohle bude celkem určitě spojkové ložisko.


Offline t.j.silence

Spojkové ložisko? A ako dlho sa na tom ešte dá behať a koľko by asi stála oprava? Nie že by som nemal peniaze. ale pokiaľ nemusím tak by som do toho zbytočne nevrážal. Behám tak na tom asi už 10 000Km a je to stále rovnaké. Dokonca to niekedy nieje počuť vôbec.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Pepe

Ani s takým niečim nestrašte. Už som v tomto istom po uši a robí mi to odvtedy čo som sa vrátil z Prahy. Keď spojku stlačím tak je ticho, ale keď ju pustím  tak sa mi na voľnobehu ozýva rachtanie a tak. Už len čakám kedy mi to odíde nadobro. Ale ja myslím, že to asi budú tesnenia vo valci sak uvidím.
Tohle bych viděl na ložiska převodovky, ne spojka. :worried: :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
Jojo me to taky rachtalo a asi po 20 tisicich km udelalo paty kolecko prask a rozsekalo celej vnitrek prevodovky... (viz vlakno: Rozsypana prevodovka http://www.galantweb.com/smforum/index.php?topic=1084.0)
Nicmene pred vymenou rozvodu mi trochu rachtala ta dolni napinaci kladka a tak ... takze rachtat muze cokoliv.
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Konečně mi zase převodovka řadí -ne přes zuby,nepomohla ani opravná sada spojk. válečku ani olej valvoline a po něm olej tutela, ale nalil jsem do převodovky ten puvodní muj starý olej diaqueen a je klid.
« Poslední změna: 30.08.2009 - 21:01:13 od robb »