GalantWeb

katalyzátor

Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
jaký je rozměr katalyzatoru na 2,0 benzín r.v.98 vím že trubka má 50mm když jsem kupoval vlnovec tak jsem to měříl


Offline Pepe

2,5l  má kat  400 mm a trubka je stejná .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Obelix

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 55
Mam doma uni katík od Bosalu. Najeto cca 15000 Km


Offline Sir Dag

Co říkáte na toto.. je to ze stránek kam odkazoval freematch. Je to hned pod produktem.
Myslíte si, že je to pravda?

Katalyzátory s keramickou vložkou nelze použít do vozů s alternativním pohonem LPG/CNG.

Druhá otázka...my nemáme keramiku, ale platinu, že jo..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Myslím si , že Mitsubishi má keramiku s obsahem 1,2 g palladia. :angel: :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206


Offline Sir Dag

dobře..jinak..ta věta, že katalizátory s keramickou vložkou se nehodí pro lpg a cng...co myslíš..je to blbost nebo ne?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Keramická vložka
Vložka katalyzátoru
Katalyzátor s keramickou vložkou bývá levnější, než s vložkou kovovou. Nevýhody keramické vložky však jsou vyšší náchylnost k poškození například při nárazu (kámen odražený kolem například), vzhledem k tomu, že keramická vložka je křehčí.

Tyto katalyzátory není vhodné používat s motory na alternativní pohon LPG/CNG. Výfukové plyny při tomto pohonu mívají vyšší teplotu a jsou suché. Zvláště při nesprávně seřízeném motoru tak hrozí poškození vložky roztavením

 Tolik teorie na http://www.aaavyfuky.cz/index.php?stranka=54-katalyzatory#.WQ96x-7yi70


Katalyzátory keramické mají keramickou vložku. Jedinou výhodou těchto katalyzátorů je o něco nižší cena. Keramické katalyzátory jsou však mnohem citlivější na poškození jak mechanické (uder cizího předmětu na vozovce) tak chemické a to zejména při špatném seřízení motoru. Keramické katalyzátory se nehodí pro vozy upravené na alternativní pohon LPG/CNG ani do dieselových motorů.

Katalyzátory kovové mají vložku kovovou. Tyto katalyzátory nejsou tak citlivé na mechanické poškození, není tak velké riziko poškození vlivem horšího chodu motoru. Kovové katalyzátory jsou vhodné pro benzínové a dieselové motory i motory poháněné alternativním pohonem LPG/CNG.
« Poslední změna: 07.05.2017 - 21:56:36 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

no a my tam máme právě nějakou kovovou mřížku..proto jsem si říkal platina :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Kecáš , je tam keramika palladium - rhodium .  Jsou to 2 vložky ---- jedna , u motoru je palladiová a druhá je rhodium .  Ale je to KERAMIKA pro benzínové motory . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

v tom případě ti pak ukážu kat co tu mám..a je origo.. Jsem zvědavý co mi řekneš, že je to za materiál..Mě to přijde jako kovové..ale nechám se překvapit..
Jde mi o to, že jsem pár katíků z galíka viděl a rád bych věděl co teda vlatně máme :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
U Opla a Eskorta jsem měl prý platinu,říkal vykupitel.Byla tam jakoby zlatá kovová mřížka.
« Poslední změna: 07.05.2017 - 22:38:19 od Rob »


Offline Pepe

 Jestli je z GDI , tak je jiný .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

tak u nás je to šedé..respektive kam my dohlédnem..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
kat je po výměně + filtry a svítí mi kontrolka diagnostiky téměř hned po. Může to být jen změna vstupních hodnot lambdy ?A dával jsem kat do 3000cm


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Zkus odpojit a připojit baterku na 15 sec. při zapnutým klíčku(aby svítily kontrolky).


Offline Sir Dag

špatná lambda?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Zkus odpojit a připojit baterku na 15 sec. při zapnutým klíčku(aby svítily kontrolky).
Někdy je 15 sec. málo na vybití kondíků ecu . :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001