GalantWeb

abs

Offline hoktar

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 112
zdravim, mam problem s abs. na space runneru. kdyz je studeny tak nesviti a poohrati se orzsviti. stalo se to uz nekomu?
Galant V6 2.5 24V 2000


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
ohřátí ABS, zvláštní pojem  ^_^
zkoušel jsi jsi vyblikat chybu?


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
zdravim, mam problem s abs. na space runneru. kdyz je studeny tak nesviti a poohrati se orzsviti. stalo se to uz nekomu?

Jukni na čistotu čidla abs u kola....a prostříkej to nějakým kontaktolem...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline hoktar

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 112
ohřátí ABS, zvláštní pojem  ^_^
zkoušel jsi jsi vyblikat chybu?

myslel jsem po ohrati motoru.
Galant V6 2.5 24V 2000


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
ABS je v motorovém prostoru..... ten se zahřívá sočasně s motorem.... hmmm...
a to znamená ..že......fizyka.... železo se teplem roztahuje a chladem smrštuje....a ne jen železo.
Což značí co...?   Asi nějakej špatnej kontakt - relátko - pojistka - svorka s kontaktama - .....   

Hledej šmudlo   :-)   
Dobso...


Offline hoktar

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 112
budu hledat. ale jen nejdrive si to asi vyblikam. poradil by mi nekdo jak?
Galant V6 2.5 24V 2000


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Diagn.Zásuvka je u pojistek pod volantem... nevím přesně jakej je to pin musíš se podívat do sekce návody. Jinak k tomu potřebuješ led diodu s odporem...ta je nejlepší... jeden pol dáš na kostru auta a druhej na ten jeden pin v tý zástrčce....a taky přístojovku ...v pohotovostním režimu....
Dobso...


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
ale chybu ABS vyblikas iba za jazdy !!! ^_^
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Určitě...? já myslim že to tu chybu zaznamená Řj. a pak to kodovane (nebo vyblikáním) ukáže na diagnostice ne.. ?
za jízdy mě to příde dost uhozený...musí ti to ukázat když stojíš... přece nemůžeš jezdit a čumět na žárovku jak ti bliká a ještě k tomu z poruchou na ABS.. to je tak akorád to někam poslat do strouhy.
Prostě to musí jít i když nejedeš.... !
Dobso...


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Važ si toho... kvůli tomu tvímu divnýmu ABS jsem ještě nešla spinkat...
Éterem přišlo že... nemáš startovat a nechat jen rosvícenou přístrojovku a čekat.... zhruba stejnou dobu po jaký se ti rosvítí kontrolka ABS když máš nastartováno.....
Pokud se ti rosvítí....tak překontroluj všechy 4 čidla na kolech.... většinou sou totiž obalený šponama z kotoučú nebot jsou magnetický.... nejvíc se to prej stává na zadku z důvodú zamrzání čelistí a tvoření rzi na kotoučích..
Dobso...


Offline hoktar

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 112
dekuji a Vazim si toho ze kvuli me nemuzes usnout. a hlavne za rady. podivam se na to. pak dam vedet.
Galant V6 2.5 24V 2000


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Mám další ...:-)
Taky prej ABS začne magořit pokud máš třeba na jedný nápravě dva odlišný rozměry gum, třeba když píchneš a dáš tam rezervu která má menší poloměr třeba 14"   a normalně máš na autě 15" - 16"
Potom se vlastně to kolo otáčí jinou rychlostí než ty ostatní a ABS neví co se dějě a nahlási to jako závadu. tak to taky na to koukni jestli nemáš každou gumu jinou..
Poku jsou stejný obě gumy na nápravě zadní a nebo přední tak by to dělat nemělo  protože ABS kontroluje předek zvlášt a zadek zvlášt..
Dobso...


Offline ada4

Když jsem kupoval to moje,tak jsem měl na přední nápravě různý gumy (195/60 a 195/65), ale chybu mi to nehlásilo. Ale je fakt, že ta větší byla ušlá a ta menší přefouknutá na 3 bary :)) přišel jsem na to samozřejmě až co jsem to koupil :)
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
No vidíš...tak toje taky další možnost jak přečúrat ABS.... :-)
Ale zase si na tom můžete rozbít ůsta....... :-))
A co vím tak sme při dopravních kontrolách tohle moc nepodporovali..... ale jen upozornovali ... :-) Bacha na dopravku.... nevim jak ted ale před tím měli nějakej denní plán pokut...tak že když tě lapnou tak ti najdou i to co tam na tom aute není... Na nápravě musí mít obě gumy stejný rozměr... a min.hloubka dezénu nesmí padnout pod 1.6 milimetru..... sem prostě dobrá..pořád si to pamatuju...!!! 
Dobso...


Offline ada4

Hihi :) Zas aby nedošlo k mýlce, tak v tom stavu jsem to koupil. borec na evidenční kontrole se naštěstí podíval jen na to jediný kolo, který mělo předpisovou gumu. Já jsem si toho, že mám 3 který tam nepatří, všiml až o pár dní pozdějc když už ten krám byl můj :) A pak jsem naměřil i ty zajímavý tlaky...je fakt, že to bylo nafouknutý tak dokonale, že to ani s jednou gumou menší nikam netáhlo.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline hoktar

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 112
pneu by meli byt stejne. ikdyz jsem ted prehazoval na zimni. ale uz tam jely dve sezony. tak predpokladam ze v tom problem neni.
Galant V6 2.5 24V 2000


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Pokud jsou všechny čtyři ze stejný sady... tak ne,....ale pokud je každá jiná tak to pak je problém..Ale asi ti to řvalo už když si tam měl letní ne..? pokud jo tak v rozměrech pneu to nebude...
A další moudrost o ABS.... je tam problém s vodou....pokud se dostane kam nemá tak to pak blbne..

Asi by bylo opravdu nejlepší začít u každého kola a od čidel skončit u samotný jednotky ABS..je to fakt problém ..stačí oxidace nebo se ten snímač obalí šponama a je to hned...
Dobso...


Offline invisibleone

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 134
A ABSko ještě rozhodí zadní LEDkový žárovky, obrysový/brzdový "dvouvlákna".
R.I.P. Galant '94 2.0TD


Offline hoktar

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 112
ted to dokonce dela hned. a dela to v podstate hned jak se tam daly ty zimni. uz tam byly aspon dvakrat tak nepredpokladam ze to bude jejich spatnymi rozmery. jelikoz se kupovala cela sada 4 novych pneu.
Galant V6 2.5 24V 2000