GalantWeb

400000 km fuuu . "Repasovanie opravy"

Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Tak Páni. Moj galant ma ubehnutých 400 000 km :D Po dlhom uvažovaní opraviť alebo zodreť , som prišiel na myšlienku opraviť.To preto že s galantom mám velmi pekné zážitky a je to prvé auto na ktoré som si vlastnými rukami našetril. Ako som tu už raz spomínal chcem ho dať komplet do kopy. A tak som ho 29.10. postavil na "operačku!  ^_^ A nasledovne som stanovil diagnozu : Nové zadné lemy , predné ramená , čapy riadenia , tlmiče . Predné a zadné brzdy - kotúče , desky. Rozvody , filtre. Nový HD-menič. Manžety homo klbov , riadenia . a ešte pár drobností.  :undecided: Jedno s čím by som potreboval pomôcť je - musím meniť aj ložiská a semeringy v prevodovke nakolko už majú vôlu . A tu potrebujem radu. Nevie niekto obj. číslo ? Jedná sa o automat a o ložiska + semeringy ktoré su na klbe poloosí.. S motorom nemám v plane nič na kolko olej nežerie nijak extremne a ani neklepe k podivu :) - Emisie vyšli v stredných hodnotách - CO - 0.07 HC-35.0 Zvýšené rpm.... CO-0.08 Lambda 1.0 takže si myslím , že motor ešte niečo ubehne. Tak dúfam že sa mi všetko podarí urobiť ako chcem. VAM VOPRED DAKUJEM ZA pomoc s tými ložiskami a semeringami. S pozdravom Lukáš.  :evil:  :angel:
« Poslední změna: 31.10.2010 - 13:22:09 od swiftt »
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Tak ty si fakt pacient non plus ultra. Držím ti palce, ať se všechno zadaří, mohl by si sem dát nějaký fotečky z operace.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

Parádička!
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Duni

na tohle musi mit clovek koule :)  snad bude jednou nekde jako unikat :)

po tomhle uz jej nesmis nikdy sesrotovat :)


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Pokial pôjde motor šrotovať sa nebude. Ak zhučí motor pojde na ND.  :angel: Ináč nikto nevie o tých ložiskách nič ? Napr. Mr. DRAK ?  :big grin:
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Tak na aute su komplet nove ramená MOOG. Brzdy ATE komplet. Tlmiče KYB excel g už aj na predku . Filtre komplet. Rozvody komplet..... Manžety nové  :D zatím je to cca 370€ ešte HD a Semeringy. Nakoniec uprava predku. Po všetkom pridám foto.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Duni

pfff to je nejak malo ne?:D ta cena ... a komplet ramena myslis opravdu komplet ramena na vsech ctyrech kolech?:P me se ted posrali na 93 jen predni spodni a kdyz jsem koukal v elitu jen tak orientacne na cenu tak jsem malem umrel :D


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
To se mi taky nějak nezdá, za tu cenu jsem kupoval pouze komplet brzdy a ty říkáš, že ze to máš komplet tramena, filtry a rozvody???  :laugh:
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Neee . Ramená jenom na predku ....  :D zadne su v pohode. Jooo a ináč sorry malo to býť 470€ moja chyba ..... Mám celkom dobreho známeho na dovoz dielov . Za 2 mám všetko za nákupnu cenu :) Za 3 neviem či by sa vám neoplatilo brať niektoré diely ze slovenska:) ??? Nakolko Som aj v Ostrave a pri porovnávaní cien sa mi niektoré diely zdaju troška prehnane . Napr. tie brzdy. Tie same ma na Sk vyšli o zhruba tisícku menej...... Ja neviem kde je pes zakopaný... Popravde sa priznám mal som strach o penazenku ked som zacal kupovať diely (podla toho co som tu čítal to vyzeralo €€€€  :'(  ) Aaaaale je to ok :) na koniec vám to tu popíšem čo ma kolko stálo . ok ? Držte sa.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301

Offline johny11


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
srdeční záležitost nemá nic společného s tím,že to co se chystá udělat je totální pitomost. Kdyby to bylo auto,který to cenově zvědne,možná..kdyby to bylo auto,kde nainvestované peníze odmění majitele výkonem,jízdou.. proč ne..ale tohle je opravdu pitomost. Píšu to jako svůj názor, ale myslím,že majiteli by bylo rozumný takový názory připsat. Protože vaše peníze to nejsou,tak se píše jednoduše o srdečních záležitostech. Za tu cenu co to prodá a přidá nainvestovaný,koupí bud krásnýho jinýho galanta,nebo jiné lepší auto. které nebude mít 400tis km za sebou


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
No já myslím že je jen jeden z mála kterej nemá stočenej tachometr
Radouš


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Blázen: Ja ti tvoje názory neberiem bud rád že si nevidel kolko penazí som napchal do Fiata r.v. 1989 lebo vtedyy som si aj ja povedal že som debil. no k veci . napadlo ta že " nechcem druhé auto ? Že chcem len to čo mám ? Ktoré poznám , ktoré viem že nieje nikde nič zprasene ? To že má 400 kilo ma neštve . Lebo stále ide. Jízda ? Mne vyhovuje. Výkon ? stačí. Vzhled ? Líbi. Keby som chcel výkon kupim si 3000GT vr4. Alebo S8. Keby som chcel komfort  Tak cadilac , Kedže na to nemám keš a za cca 700 eur mi na 3000 , S8 , cadilac nestačí. Som s Galantom nadmieru spokojný. Som si vedomí toho že to auto už má niečo za sebou a práve preto Viem že ked don vrazím pojde dalej. A budem s ním spokojný. Alebo som ho mal predať Za cca 2000€ alebo menej . Doložiť 700 eur kupiť dalšieho "Boh vie akého a vraziť don zas nejaké eurá ? Tak práve toto sa mi zdá ako blbosť. Nieee mysli si o mne co chceš ! Je to tvoj názor. Ja si dám svoju Micu do kupy a dalej bude slúžiť.  :D :D :D ako do teraz.  ^_^
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Blázen: Ja ti tvoje názory neberiem bud rád že si nevidel kolko penazí som napchal do Fiata r.v. 1989 lebo vtedyy som si aj ja povedal že som debil. no k veci . napadlo ta že " nechcem druhé auto ? Že chcem len to čo mám ? Ktoré poznám , ktoré viem že nieje nikde nič zprasene ? To že má 400 kilo ma neštve . Lebo stále ide. Jízda ? Mne vyhovuje. Výkon ? stačí. Vzhled ? Líbi. Keby som chcel výkon kupim si 3000GT vr4. Alebo S8. Keby som chcel komfort  Tak cadilac , Kedže na to nemám keš a za cca 700 eur mi na 3000 , S8 , cadilac nestačí. Som s Galantom nadmieru spokojný. Som si vedomí toho že to auto už má niečo za sebou a práve preto Viem že ked don vrazím pojde dalej. A budem s ním spokojný. Alebo som ho mal predať Za cca 2000€ alebo menej . Doložiť 700 eur kupiť dalšieho "Boh vie akého a vraziť don zas nejaké eurá ? Tak práve toto sa mi zdá ako blbosť. Nieee mysli si o mne co chceš ! Je to tvoj názor. Ja si dám svoju Micu do kupy a dalej bude slúžiť.  :D :D :D ako do teraz.  ^_^

To je správnej přístup. Pokud auto jezdí bez poruch, bez koroze a vyhovuje nám, tak potom nějaká rozumná investice má svoji vejšku. Ale takovej ten kolotoč, kdy se musí pravidelně každou 2-3 stk něco vyvařovat, lakovat a nedej bože do něj ještě cpát značkový autodíly je vyhazování peněz oknem a nemá to nic společného se zdravým rozumem
SWIFT má moji podporu
Radouš


Offline johny11

srdeční záležitost nemá nic společného s tím,že to co se chystá udělat je totální pitomost. Kdyby to bylo auto,který to cenově zvědne,možná..kdyby to bylo auto,kde nainvestované peníze odmění majitele výkonem,jízdou.. proč ne..ale tohle je opravdu pitomost. Píšu to jako svůj názor, ale myslím,že majiteli by bylo rozumný takový názory připsat. Protože vaše peníze to nejsou,tak se píše jednoduše o srdečních záležitostech. Za tu cenu co to prodá a přidá nainvestovaný,koupí bud krásnýho jinýho galanta,nebo jiné lepší auto. které nebude mít 400tis km za sebou
Jasně,koupí jiný auto a zase bude strkat další prachy do jinýho až zjistí co všechno je potřeba opravit.Svoje auto už zná a je sním spokojenej.Ví co potřebuje a že po opravě mu bude sloužit,tak nevidím důvod proč by měl být vůl... :roll:
Já myslím,že spoustu aut by mohlo galantu závidět jízdní vlastnosti i výkon.
Jen tak dál SWIFTE ať se práce daří  :mellow:
« Poslední změna: 05.12.2010 - 18:03:48 od johny11 »


Offline Pepe

Opět se bavíme na téma  srdíčková záležitost ale i rozumu záležitost - vím v čem jezdím, proto jsem ho kupoval a vím co potřebuje . Až nebude moct , udělám mu slušný pohřeb a život jde dál ----za dalším GALANTEM. ˇKoda jen , že nic podobné se už nevyrábí . Takže swifte :mellow: - udržuj co to pude a my ostatní  -_- totéž.     -_- Něco k tomu  :evil:
« Poslední změna: 05.12.2010 - 18:27:17 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Ten výfuk se mi líbí ze všeho nejvíc  :kiss:
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Kluci díki moc. Vážim si toho. Fakt diiiiiiik moc za podporu.  Pepe. nedráždi :D ale ten povozek  :undecided:  :o
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Misak

Pepe, pekna radlice. Nefusujes nahodou Radousovi do remesla?
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)