GalantWeb

Naklápění světel

Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Mám dotaz ohledně nastavení sklonu světel. Parabolu jsem měl mimo,držák zlomený a motorek už nejel, tak jsem koupil komplet obě jiné starší světla a po instalaci motorky atd. vše funguje. Ale sklon i když je maximálně nahoru pořád svítí směrem dolů. Když jsem stál v mírném kopci odraz paraboly byl perfektní. První co mě napadlo jestli záleží jak byly nastavené staré světla a nové zas jinak zda se to po instalaci srovná dle nových nebo mají vlastní paměť a je ideál aby byly nastavené oboje stejně. Extrémnější vysvětlení mě napadlo, že mám na zadních kolech o 1cm vyšší pneu nebo na zadku jsou nové tlumiče a ve předu vše staré tak je auto skloněné na čumák. Díky za rady


Offline Pepe

 Pokud jsi nevyhodil staré motorky , na nich se naučíš zkracovat a prodlužovat chod pro správné naklopení paraboly .  Jde o to , že táhle vepředu je pohyblivé pouze v podélné ose a šestihranem jej prodloužíš nebo zkrátíš . Při nastavení ve světle , musí být parabola nakloněna co nejvíc dolů , aby šel krok zkrátit . Jiná možnost je , pomocí šroubů na nastavení paraboly ve směru horizontálním - zleva doprava a obráceně - lze těmito šrouby parabolu zvednout .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Pokud jsi nevyhodil staré motorky , na nich se naučíš zkracovat a prodlužovat chod pro správné naklopení paraboly .  Jde o to , že táhle vepředu je pohyblivé pouze v podélné ose a šestihranem jej prodloužíš nebo zkrátíš . Při nastavení ve světle , musí být parabola nakloněna co nejvíc dolů , aby šel krok zkrátit . Jiná možnost je , pomocí šroubů na nastavení paraboly ve směru horizontálním - zleva doprava a obráceně - lze těmito šrouby parabolu zvednout .
Neví někdo přesně kterým šroubem otočit pro naklopení nahoru ?https://postimg.org/image/6wo3w6out/ kdyžtak napište do zpráv


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Na motorku naklápění by měl snad být imbus na doštelování.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jinak reflektor je ve světle myslím na 3 šroubech.Horní,když dotáhneš,tak by mělo víc svítit nahoru.Spodní,když povolíš,tak by mělo svítit  zase víc nahoru a ten třetí-boční by měl snad být na svit doleva/doprava.Už si to přesně nepamatuju.


Offline Pepe

 Dva šrouby nahoře a dole jako třetí je motorek . Horní šrouby  jsou na pohyb paraboly do stran , ale dá se s nimi taktéž parabola zvednout . Co je těžké na tom , postavit auto proti zdi a pohrát si se šroubama na nastavení světla . Popis je též popsán v servisním manuálu . Pro představu - trojúhelník máš podepřen třemi šrouby na hrotech a potřebuješ jej srovnat do vodováhy .
Jeden je pevný bod - motorek k naklápění - a ostatní dva ti pomůžou nahoru , dolů a do stran .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Už je to nějakej ten pátek,co jsem měnil paraboly..............
Pepe,ty máš připravený VR-4 světla na přestavbu?


Offline Pepe

Ne , poslední jsem dělal Fildovi na Legnum VR4.  Myslíš kvůli tomu obrázku ? Ten jsem stáhl z odkazu

Ale za levný peníz bych je tam dal .
« Poslední změna: 07.09.2017 - 20:57:31 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Dag něco splaší. :mellow:
Mě tenkrát stály 130 éček + litr za jetý EU světla kvůli parabolám. Ale moc jsem je chtěl a hned! :o
« Poslední změna: 07.09.2017 - 21:06:18 od Rob »


Offline Pepe

 Tak to byli levné  -_-    Dnes je nabídka na 5 tácích  ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Neboj se mu napsat a ukecat ho ať to pošle. :o


Offline Pepe

 2600 světla a 2450 doprava  ](-:
« Poslední změna: 07.09.2017 - 21:24:44 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Hm  :mad: ,ale furt seš pod bůra.
Budou i jinde. :mellow:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jen pro srovnání.
VR-4/Legnum světla jsou z "plexiskla"rok +/- 1999 a jsou na mém voze jako nový.Jeep 2003 světla plexi, jsou matná (už tam jsou nová).
Focus 2004 plexi ,opět matná,dal jsem tam taky nový.
Z čeho to ti japnci vyrobili,že to nematní a nežloutne?  Pochvala!



Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 To je tím , že vnitřek je stříknutý perlovou bílou a tak se to zdá matné . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Snad jo,nechci malovat čerty na zeď ,..........................ale i ty blinkry jsou nějaký vyšisovaný.Snad blbej foťák.