GalantWeb

Světla Pro Denní Svícení

Host · 90 · 38028

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Asi tak, jak píšeš jenom snad AUDI má výjimku, že prý jejich elektronika nedovoluje, aby při denním svícení nesvítil zadek.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
V tý vyhlášce ale přeci není že mají svítit "přední" potkávačky, je tam, že mají svítit potkávačky...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Právě proto ti musejí společně s předními potkávačkami svítit i zadní, jelikož by to jinak byla úprava která by neodpovídala jiný vyhlášce, dle který musí společně s předními svítit zadní... Obrysový světla pro denní svícení podléhají zvláštnímu předpisu a proto nemusí svítit se zadním osvětlením...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
asi je v tom háček že zadní jsou jednou koncový a jednou zadní potkávačky, nevim. :undecided:


Offline Ghost Buster

asi je v tom háček že zadní jsou jednou koncový a jednou zadní potkávačky, nevim. :undecided:

Zadní potkávačky zní nějak divně, když někoho potkávám, tak čelem ne?  :laugh: :big grin:


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Nemyslím si že se zadním říká potkávačky, jsou to dle mě zadní obrysová světla, a ty musí svítit společně s předními obrysovými, nebo s potkávacími světly...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Přední a zadní obrysové světla,   Potkávací + přední a zadní obrysové světla  a k nim se dají zapnou  světla dálková a světla do mlhy  zvlášť přední a zadní .   
U denního svícení jsou diody (na mém voze) připojeny k přednímu obrysu  (klasik 4W) a napájení celého spínacího relé je napojeno  na + a - pól baterie . Roztočí li se altík, zapne to diody a zapneš li světla , diody vypnou . To je zapojení dle vyhlášky . Ty stromečky které potkávám se zapnutýma světlama a diodama  :roll: :roll: :roll: :o
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ghost Buster

Přední a zadní obrysové světla,   Potkávací + přední a zadní obrysové světla  a k nim se dají zapnou  světla dálková a světla do mlhy  zvlášť přední a zadní .   
U denního svícení jsou diody (na mém voze) připojeny k přednímu obrysu  (klasik 4W) a napájení celého spínacího relé je napojeno  na + a - pól baterie . Roztočí li se altík, zapne to diody a zapneš li světla , diody vypnou . To je zapojení dle vyhlášky . Ty stromečky které potkávám se zapnutýma světlama a diodama  :roll: :roll: :roll: :o

Takže po nastartování ti svítí přední i zadní obrysovky a LED denní. Ale šlo by to i bez těch obrysovek si myslím  -_-

Beru zpět, špatně jsem to pochopil, mrknul jsem k tobě do garáže a je mi to už jasné...
« Poslední změna: 07.02.2011 - 21:53:39 od Ghost Buster »


Offline Pepe

 Čti pořádně : po roztočení altíku se rozsvítí diody-z nabíjecího napětí . Zapnu světla v pořadí  obrys (zhasnou diody) a potkávačky . Zhasnu světla  a svítí diody - a to bez zadních obrysů . :(
« Poslední změna: 09.10.2014 - 20:44:31 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ghost Buster

Čti pořádně : po roztočení altíku se rozsvítí diody-z nabíjecího napětí . Zapnu světla v pořadí  obrys (zhasnou diody) a potkávačky . Zhasnu světla  a svítí diody - a to bez zadeních obrysů . :(

Pardon, jsem to trochu zeslonil  :(


Offline Werewolf66

Ja tomu sam moc nerozumim, ale misak je ted v servisu kvuli brzdam.....ale abych rekl pravdu tak sem zatim nenasel v kabelazi zadnej zasah od predchoziho majitele, ale jeste pohledam az se auto vrati ze servisu. Ale chova se to tak, ze otocim klickem do prvni polohy, rozsviti se kontrolky, otocim pro startovani, motor naskoci a rozsviti se potkavaci svetla ale podsvit budiku zustane zhasnuty i zadni svetla az na digi klimu, ta sviti jako vanocni stromecek, a kdyz rozsvitim normalne vypinacem, tak se rozsviti vse jak ma a display klimatizace pohasne coz me docela irituje pac na slunicku na nem neni skoro nic videt.

vysvetleni co psal drak je docela logicke, uvidim co najdu az na to budu mit vic casu
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Se vám divim že to řešíte,,, diody nebo žárovky....potkávačky nebo tlumený.... prostě si rosvítim a jedu ... těch pár watu navíc nejni pro altík zase taková námaha....ani na spotřebě to nepoznáte a abych se pindil s nějakýma diodama a trnul hruzou kde mě jakej pindík  :big grin: zastaví a smlsne si na mě...? na to nemám nervy... krom toho se s tím kde kdo děláte, já neříkám že to nejni pěkný, ale za jakou cenu....a když na to máte čas tak jen do toho ... státní pokladna zeje prázdnotou...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)



Offline Drak

jen ty americký maj u blinkru jiný tvar a pak vznikne 1cm mezera u nárazníku
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo, to je fakt,jen by mě zajímalo,jak by v tom svítily ty Pepého xeny? :-D


Offline Pepe

Denní světla DRL místo dodatkových dálek.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Jen to potřebuji zapojit podle návodu - na spínaných 12V- zkusím zapalovač nebo čerpadlo benzinu . 
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001