GalantWeb

Brzdové koutouče demontáž montáž

Offline Trewor

Dagu, sundej pakny, nahoď kotouč a protoč, pak je vrať, sundej třemen, nahoď kotouč a protoč ať víš jestli přibrzďuje kotoučová nebo bubnová brzda.
S prasátkem bych se necrcal a dal nový. Ale zkus jestli to neni jen seřízením nebo korozí a pístky chodí v pohodě.
Na třmenu podle stavu: repas sada, přebrousit/lapovat pístek+repas sada a nebo novej pístek a sada.

Krycí plechy jsou píš kvůli teplu a bordelu od brzd ale na STK je tam chtěj.
Další jejich funkce je, že si ho všimnete až když máte hotovo a spustíte auto dolu a musíte to zase rozebrat ](-: :laugh:
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

Palicí po palici vemu Trewora a ne poloosu - vždyť všechen ten náraz jde do kloubů a převodovky . ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Třmeny a držáky sundat, odrezit a nabarvit . Na pístky kup opravné sady , vyčisti, namaž pístky a smontuj . Když se podíváš do servisního manuálu , je tam nákres se všemi díly . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Se hned nečerti. Kloub ani převodovka ránu nedostanou, jelikož tam je ta matka a hne se to jen o kousek a v kloubu u převodovky se to může posunou o docela dost.
Pokud by to drželo opravdu fest, tak by to zkusil přes nějakou trubku či tyč s nasazenym kolem a na zemi.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Sir Dag

Třmeny a držáky sundat, odrezit a nabarvit . Na pístky kup opravné sady , vyčisti, namaž pístky a smontuj . Když se podíváš do servisního manuálu , je tam nákres se všemi díly . :mellow:

hm..a čím to namazat :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Jeníček

vazelínou ne? nebo WDčkem?
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Berzelius

Jen doplňující info, tu fotku jsem sice pořídil já ale nebylo to moje auto, nýbrž Severínovo. Já mám zrezlý jen ty kryty kotoučů. A když tam ty kryty nemáš, neskáče ti tam bordel?

No..nevím, mám to auto chvilu a zatím ho zachraňuju než jezdím..je celkem zbídačený..a prodělám sním i gatě..ale ten motor je lahůdka.


Offline Jeníček

To je škoda no. Já když sem kupoval tak byl v perfektním stavu a nikdy se mi na něm zatim nic nevysralo tak že bych neodjel. Ale je pravda že za ten třičtvrtě rok co ho mám sem v něm utopil asi 30 tisíc :-D a neni to nikde vidět :-D takže je mi jasný že když ho máš v horšim stavu musí to bejt ještě horší... ale to auto za to prostě stojí :-)
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť


Offline Pepe

Dnes kompletní výměna kotoučů - Adl BluePrint 276 x 26 přední a zadní normál- cena za kotouče 2080,- kč. Jsem zvědav , jak dlouho vydrží .   Desky original Mitsubishi.
« Poslední změna: 03.09.2015 - 20:55:28 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Braen

  • Galant, 1999, 2.0l 4G63
  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
Tak já taky měnil... dopředu šla sada od zimmermanna v  průměr 256 ZIMMERMANN  SPORT BRAKE DISC COAT Z i s deskama za celkovou cenu 4351,-.... v zadu byly TRW skoro nové a taky zůstaly šly nové desky TRW a obložení do bubnu + repas zadního třmene (pístek nechodil) v celkovém součtu zadek za 1635,- ...přikládám foto :)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Werewolf66

O kotoucich zimmermann, uz tu nekdo psal ze mu praskaj od toho vrtani. Snad to nebude tvuj pripad, vypadaj pekne :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Před 4 roky jsem je dával na Tomulacovýho žraloka a nepsal,že by zlobily. :(
« Poslední změna: 03.09.2015 - 11:43:25 od Rob »


Offline Braen

  • Galant, 1999, 2.0l 4G63
  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
Jj trochu jsem ten náboj poprášil měděným sprejem ale jen maličko...no a o praskání vím tak snad vydrží :-) ...jinak brzdí perfektně  :mellow:


guest2672

  • Host
já sem spároval kotouče TRW a desky Mintex a brzdí spolehlivě ani v těch největších vedrech si nepískly a do hor dostanou brzdy zabrat, předtím sem tam měl desky taky TRW a bylo to horší (bych řek že se desky TRW zhoršily)


Offline Braen

  • Galant, 1999, 2.0l 4G63
  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
Uvodím jak budou držet desky ...když ne, tak bracha děla v lisovně brzdového obložení a od něj si nechám udělat z jiné směsi  :mellow:


Offline BlackJack

Hezký .. tak ať to brzdí. Pak nám dej vědět, jestli se však někde projevila vyšší investice. Sám jsem trochu názoru, že to na brzdném výkonu nepřidá v bežném provozu. Ale zkušenost nemám, tak se lajdácky ptám.  :lipsread:
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Sir Dag

Já jsem dal na doporučení a zakoupil ATE desky. Ovšem chce to mít v pořádku i třmeny (pístky) a pak samozřejmě kotouče. Za mě spokojenost. Jen díky události co se mi stala, tak asi vyměním i kotouče (poslední věc co chybí .-) )
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


guest2672

  • Host
nechci na ATE nadávat ono se toho hodně mění něco k horšímu něco k lepšímu ale asi před deseti lety sem je občas dával a řekl bych střední třída a hlavně předraženo.


Offline Pepe

"" řekl bych střední třída a hlavně předraženo."" Napiš která značka není předražená , protože cokoli koupíš přes velkosklady a přeprodejce , je o 100% dražší .Někdo ti prodá vrtané Zimmermany za 900 a jiný 2100 , desky EBC , ATE anebo Starline ...... co koupit ?
« Poslední změna: 05.09.2015 - 15:51:57 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001