GalantWeb

vadné přední čidlo ABS

Offline tomUs

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 8
Zdravím všechny, mám v plánu koupi Mitsubishi Galant, rok 1995. Od majitele sem se dozvěděl že je u auta diagnostikováno "vádné přední čidlo ABS". Našel by se tu někdo kdo má s touto závadou nějakou zkušenost, a především jak je finančně náročná oprava??? Díky za reakce


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
heh já mám vadný zadní čidlo a cena jestli si dobře vzpomínám je 230Euro bez daně! 
prostě zlodějina jako prase :worried:


Offline tomUs

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 8
heh já mám vadný zadní čidlo a cena jestli si dobře vzpomínám je 230Euro bez daně! 
prostě zlodějina jako prase :worried:
No tak to je teda masakr  :( ..no a jak se tahle závada projevuje, jakože nefunguje ABS? v tom případě je to na zadku furt lepší jak na předku, co?!


Offline Drak

Zavada se projevuje tak, jako bys to ABS v autě neměl
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Misak

Muzu potvrdit, kontrolka porad sviti a krizovatku projedes smykem.....
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
hlavně je průser, že to čidlo nejde vyndat bez toho, aby se zničilo. Takže vrakoviště ti taky nepomůže. Nevím jakej japonskej debil tohle vymyslel. To čidlo má hliníkový tělo, takže v tý těhlici krásně zaroste. Bez pomoci hrubýho násilí ho ven nedostaneš :(


Offline tomUs

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 8
koukám, že je to docela častá závada..  :angry: ..a nechápu jak ti japončíci mohli vymyslet takovej samozničující patent.. takže jediná možnost je tedy nové čidlo za 230 eur.. no tak to je garda.. každopádně díky všem za reakce!


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
častá není, já o něj přišel spíš kvůli vlastní blbosti.

Měnil jsem těhlici, tak jsem kabel k němu ustřihmul až u čidla abych měl rezrvu kabelu k napojení druhýho. Jenže ta těhlice byla jiná a nepasovala tam. Tak jsem to mý čidlo vymlátil že tam dám jiný třeba z vrakáče, při týhle příležitosti jsem zjistil že je vlastně nevyndatelný :worried:


Offline Drak

no ještě to nemusí bejt přímo čedlem, ale ozubeným valečkem na naboji.  Změř odpor čidla a uvidíš
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Misak

Draku, kolik by to melo ukazovat?
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


pepakudr

  • Host
Ja jsem to ted meril a hodnota odporu se porad menila.Na rozsahu 20kOhm se to pohybovalo asi od 3 do 10k


Offline Drak

sem je měřil na konektoru od jednotky ABS a hodnoty byly okolo 4kohm
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


pepakudr

  • Host
Zdravím všechny, mám v plánu koupi Mitsubishi Galant, rok 1995. Od majitele sem se dozvěděl že je u auta diagnostikováno "vádné přední čidlo ABS". Našel by se tu někdo kdo má s touto závadou nějakou zkušenost, a především jak je finančně náročná oprava??? Díky za reakce
Ty cidla mam,ale jsou komplet i s tim celym litinovym ramenem.Jde oto,ze nevim jestli jsou doopravdy v poradku.Musel bych je vyzkouset a pripojit je na moje auto.Je to rocnik 93,takze by se to na tvoje melo hodit.


Offline Lukemob

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, ty čidla za 230e všechny, nebo jen to jedno?


Offline fotobike

Zdar všichni.
Kurňa, ta cena mě teda dost vyděsila  :o ... Určitě musí jít sehnat i levněji. Třeba tady http://www.e-cat.cz/c-704_20372_3810255_3810276/mitsubishi/2-0-1984ccm-125kw-170hp-04-88-07-91/brzdovy-system/snimace-a-prislusenstvi-abs.html ... Nevím, jestli je to přesně ono, ale když mají tohle, mohly by mít i na to tvoje.

Mě odešlo na Toledu a dělalo mi to paseku. Chvíli fungovalo a chvíli ne. Projevovalo se to tak, že mi drnčel brzdový pedál i za jízdy,aniž bych se ho dotkl. Brácha si měsíc předtím kupoval to stejné, ale na Octávku a chrochtal si u ceny 1400,-Kč ... Já jsem odpojil motor ABS, aby mě to nezlobilo a hledal. Koupil jsem na Aukru, zn. Siemens, za cenu 260,-Kč  :o ... A světe div se, mám ho tam rok a funguje bez problému... Chce to prostě hledat. Na Aukru je jich spousta, jen bohužel většinou na koncernové auta... Ale 6tis. bych za to nedal.
Hledej, hledej, hledej  :mellow:
Mitsubishi Galant 1.8i, 85kW, r. 95
Seat Toledo 1.8i SXE, 66kW, r.96
Yamaha XVS 650 Dragstar, 29kW, r.97 - 240kg bublavýho železa pro duševní relax :)