GalantWeb

Svíčky

Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Ahoj lidi. Mám 2.5 V6
Chci se zeptat, jaké svíčky bych měl dát? mám problém s výkonem, když jedu na kousek plynu. Auto nedrží stejný výkon, jakoby pro ti mě foukal silný vítr,auto na sekundu stráží trošku výkonu. Můžou to být svíčky?


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Ahoj.
Nepovím Ti, jestli tohle může být svíčkami, každopádně by v tomhle motoru měli být jedny z těchto:
NGK PFR6G-11
Denso PK20PR-P11
Champion RC8PYP (?)

Nicméně bych neexperimentoval a dal tam ty NGK, na ty jezdí skoro každý, a s těmi problémy nejsou, ty jsou ověřené  -_-


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
koupím ngk. pak uvidím co dál no. ještě by mě zajímalo,na jaký benzín jezdíte?


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Bayern

já tam musím mít nějaké iridiové svíčky, a jedna stojí okolo 900  :o  :roll: ale zase vydrží dlouho  :-D 
svíčkama to být zrovna nemusí, kabely... možná i nějaký zanesený filtr ?  :angry:
« Poslední změna: 25.05.2018 - 16:23:57 od Bayern »


Offline Pepe

 Bayern , někdo natáhl - https://www.svickydenso.cz/zapalovaci-svicky/iridium-tough/vkb16                 pro 2,4 GDI
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Bayern

pepe to né já jsem si je objednával sám z netu, a densa to nejsou, už jsem chtěl nějaké lepší  :mellow: 


Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
A jak se projevuje špatná svíčka?


Offline Ironjack00


Offline Pepe

 Dnes udělej jednu věc Ondro , zkontroluj jaké svíčky - stačí jedna - v motoru jsou .  Jedna ze závad na tomto autě je i porucha rozdělovače . Prasklé víčko , neexistující uhlík ve víčku  , proražená VN cívka .....
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

taky mozna i filtr vzdu, priladne palivak?  :undecided:
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Jaký filtr vzadu   :undecided:   on to není palivák ? :angry:

 Ondro , jaké svíce tam máš ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Bayern


Offline Venda_K

Čau kluci, tady se taky zapojím. Do svého Galanta jsem 7. února 2014 objednal 4x svíčky NGK V-Line 30 (BKR6EQUP) s dopravou až domu mě to vyšlo na 955Kč. Mám je tam do dnes a jsem spokojen.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Pepe

 Platinové svíce pro V6 mají min. životnost 90 000 km -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Zítra si zajdu pro svíčky, stejně je chci vyměnit,tak uvidím. Pak mě asi trápí samozřejmě hydroštely. Jednou za 10 studených startů zaklepou. Majitel predomnou jezdil na olej 5w 40 tigroil. Motor jinak jde krásně potichu.auto vlastní m asi 14dnů,takže ladim nedostatky.
« Poslední změna: 27.05.2018 - 21:51:00 od Ondragalant »


Offline Pepe

 S výměnou svíček je spojena demontáž sacího potrubí - jinak se k zadním svíčkám nedostaneš . Pokud zaklepou jednou za čas , tak bych hydroštely neřešil . Tigrol od Lubstaru - slušné mazivo , lepší než CASTROL .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Jo, počítám s tím, že budu muset sání. Ale to by neměl být problém?? Jinak děkuji za rady!! To klepání jako strojaři se mi moc nelíbí. Podle informací,by už jednou hydrostely měli být dělaný,tak du po mazivu.


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Já kupoval galanta 2.5l loni v březnu, hydroštely byly tiché, loni v červnu jsem měnil olej za Mitsubishi Diamond performance 5W-40 a letos v únoru - na konci zimy se mi rozklepaly. Nevím, co předchozí majitel dával za olej. Zvuk je to nepříjemný, kor u tak jinak tichého a kultivovaného motoru. Mě utichnou po ujetých cca 5km a ozvou se když se ochladí a při jízdě na krátké trasy.

@Pepe: Jakou máš zkušenost? Dají se hydroštely vyndat, "propláchnout" a vrátit, nebo jediná schůdná varianta je vyměnit za nové? Názory, co jsem slyšel, se liší  :roll: Samozřejmě názory ostatních mile rádi uvítáme  -_-