GalantWeb

Klepání při zapnutí topení

Offline Lukemob

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
Zdravím všechny!

Poslední dobou mě trápí takovej problém, když si chci zapnout topení, začne něco na pravé straně klepat a nechce to přestat. Je to jakoby na pravé straně nad šuplíkem - pokusím se nahrát i video.

Když ale přepnu topení do režimu vnitřní cirkulace, tak to přestane - jen se mlží okna. Nemáte někdo ponětí, čím by tohle mohlo být způsobeno?

Mimochodem, jedná se o Galanta r.v. 93 2,0 101 kw

Mám tušení, že by to mohlo být kabinovým filtrem? Jestli tam nějaký je..

Předem díky moc za pomoc!


Offline Drak

bud uvolněná klapka v systému topení a nebo špatný servomotorek v ovládání těch klapek. Každopádně je to důkladně pozorování a zjištění příčiny klepavých pazvuků hmatem poku nechceš rovnou rozebrat palubku
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Wildas

  • Host
Ahoj měl jsem úplně stejný problém na svém autě, bylo to v motorku který ovládá klapku vnitřní cirkulace.
Vevnitř se vylomil zub na plastovém kolečku a pak to přeskakuje a cvaká. Musí se vyměnit kolečko nebo celý ovladač klapky.  Dočasně jsem to opravil  tak, že jsem do toho kolečka udělal zářez a zalepil jsem tam kus plechu,
který jsem vypiloval do tvaru zubu. To dočasně mi funguje už asi rok bez problémů :-), ale je s tím dost titěrné práce. 


Offline Lukemob

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
Díky za odpovědi!

O víkendu na to mrknu, i když to půjde asi špatně no v tomto počasí.

Jinak, je potřeba sundat palubovku nebo jen šuplík? Či na co bych si měl dát pozor?


Offline Drak

jestli je to jen motorek, tak stačí sundat plasty a šuplík u zpolujezdce.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
to pravidelný cvakání dělají ty motorky.. vytáhni ho, rozeber a vyčisti tu odporovou plochu co je pod jezdcem.. slož a máš klid.. udělaly mi to už oba motorky.. jeden je u spolujezdce..ovládá teplotu topení a druhý u řidiče..přepínání těch výdechů.. oba sem dycky vyčistil,složil a byly OK ..