GalantWeb

Jaký olej ?

guest2672

  • Host
Byl by velký problém, když bych na zimu místo 10w40 nalil 5w40 kvůli viskozitě?
[/quote/



motoru jenom prospěješ dělá to i více majitelů i ti kteří dělají do olejů,já jezdím celý rok na 5w40 a když vlezu pod auto, tak pod motorem a převodovkou sucho/to se nedá říct u jiných značek i o deset let mladší/ale hlavně dávám 5w40 kvůli hydroštelům a rychlejšímu promazání motoru za studena,pokud někdo jezdí krátké trasy a často startuje je 5w40 optimální .


Offline Kouba96

Jako minulou zimu už jsem to udělal, ale to byla zima ku*evská, tak proto .. s hydrama nemám problém.

Nevím jestli tomu můžu věřit, ale celkem mě překvapili rozdílu ve zkouškách otěru.
Můj vychvalovaný Total dopadl o dost hůř, než Mobil  ](-: teď babo raď.

Mobil - https://youtu.be/uhpiTslSIeE
Total - https://youtu.be/e7JVjNemXgk
« Poslední změna: 28.08.2018 - 20:21:00 od Kouba96 »


guest2672

  • Host
to je totální nesmysl blbosti a u toho Totalu to měřil blbě ale to je jedno na to nedej oleje Total jsou kvalitní  i Mobil ale mám vyzkoušeno spíš Total a Elf pokud něco chceš vědět tak hledej recenze a téma ale každej olej může fungovat v jiném motoru jináč olej Elf NF 5w40 má ještě normu SL,A3,B3,ale olej si dej podle sebe je jich dost hlavně nedávej  C3


Offline Kouba96

Mému motoru právě nejvíc sedl Total a co se divím, tak chutná i převodovce. Třeba Kastról bych tam nedal nikdy. Jednou jsem ho asi po 300km vylil do pryč ..


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo,pamatovat si ty normy,já v tom mám guláš.


Offline Kouba96

Malinko odbočím od motoru ; jaký je rozdíl mezi olejama Dexron II a Dexron III do posilovače/automatů? Jde mi čistě o to, jestli to servo probere tak jak má


guest2672

  • Host
řekl bych že Dexron II se víc hodí do posilovačů řízení někdo značí na minerální bázi a Dexron III víc do převodovek na syntetické bázi podle mě to je jedno oba budou makat.


Offline Kouba96

Hlavně aby mi to nerozežralo nějaký těsnění  :D


guest2672

  • Host
to pak máš do nějakého veterána ?? :o



Offline Kouba96

Olej vyměněný. Takový černý humus vytekl  ](-: nalil jsem Mobil ATF 220, specifikace Dex.II
Asi to týden nechám a vyměním ho zas, abych se zbavil bordelu ..
A nejlepší způsob na odvzdušnění? V krajních pozicích posilovač trošku bzučí, volant škubne. Díky.  :roll:


Offline Pepe

 Postupem času - jízd se to odvzdušní . Hlavně to v koncových polohách nedrž dlouho .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001