GalantWeb

Tachometr přestává ukazovat

Offline Ghost Buster

No já si na to už zvyknul. Rozměr pneu mám skoro podle TP a když na tacháku mám 60, tak mi to ukazuje cca 52 - 53. To je normoš, rozhodně bych to kvůli tomu nezkoušel štelovat. Je to o zvyk :) Já prostě jezdím po městě 60 jako po staru a hotovo  :mellow:


Offline KaGn

nj ale uvazoval jsem o tom jestli to pak nepocita aj jinak kilometry...myslim si ze jo...Takze mi pak ukaze tachometr ze jsem ujel 600km a pritom jich mam za sebou jen 500...


Offline Ghost Buster

No tak to si snad ani neměl říkat  :laugh: To ta spotřeba je ještě o něco drsnější  :o


Offline KaGn

no prave taky jsem o tom premyslel...a kolik Ti to zere?Me tak cirka deset...


Offline Pepe

no prave taky jsem o tom premyslel...a kolik Ti to zere?Me tak cirka deset...
cca 10l je tak normál . Jinak rafička neni závislá na počítadle a naopak . ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak to schválně zkus jet šedesátkou přesně 1 minutu a počítadlo by ti mělo ukázat přesně 1kilometr,jestli teda dobře počítám.


Offline Drak

cca 10l je tak normál . Jinak rafička neni závislá na počítadle a naopak . ^_^

Rafička i počitadlo jsou na sobě přimo zavislé a je jedno jestli je to klasicky počitadlo mechanický a nebo digital. Z převodovky tí jdou jen pulzy odečítané z kola diferaku. V palubce jsou v případě mechanického ukazatele převedeny do krokového motorku, který rozatačí stejný mechanizmus jako by byl budík s převodovkou spojený bovdenem. V digitalním provedení ktokovy motorek pohybuje ručičkou a ukazatel ujetých kilometru počítá impulzy v zavislosti na čase.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline KaGn

Tak se kluci dohodnete :-D Takze to pocita blbe kilometry nebo ne???


Offline Drak

kilomery to počítá podle toho, co má za udaje z převodovky. Aby ukazoval jinak rychlost a jinak počítal km, musel bys mít např. trvale posunutou ručičku tachometru nebo jinak rozbité počítadlo.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Rafička i počitadlo jsou na sobě přimo zavislé a je jedno jestli je to klasicky počitadlo mechanický a nebo digital. Z převodovky tí jdou jen pulzy odečítané z kola diferaku. V palubce jsou v případě mechanického ukazatele převedeny do krokového motorku, který rozatačí stejný mechanizmus jako by byl budík s převodovkou spojený bovdenem. V digitalním provedení ktokovy motorek pohybuje ručičkou a ukazatel ujetých kilometru počítá impulzy v zavislosti na čase.


Tyjo.... Draku že Tě to baví mít to takhle zmáklý....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline KaGn


Offline Drak

to nepozná, takže když tam dáš jiný kola, který mají odlišný rozměry (obvod kola), než výrobcem doporučené jsi s měřením rychlosti a vzdálenosti v pr....
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline KaGn

A myslis ze uz s tim u novych auticek neco udelali?V palubnim pocitaci by to byla hracka ne?


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
to nepozná, takže když tam dáš jiný kola, který mají odlišný rozměry (obvod kola), než výrobcem doporučené jsi s měřením rychlosti a vzdálenosti v pr....


a taky se spotřebou ...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
A myslis ze uz s tim u novych auticek neco udelali?V palubnim pocitaci by to byla hracka ne?

 musí to jít u jeepky to byla záležitost několika minut a 4000,-
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

tady to je na obvod měníci šířku pulzů a nebo přeprogramovat švaba přímo v palubce. žadné palubní PC v galošce na to není.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
tady to je na obvod měníci šířku pulzů a nebo přeprogramovat švaba přímo v palubce. žadné palubní PC v galošce na to není.


 hm... to sem si myslel že to na mišce bude jednodušší....ale to se o moc lišit nebude ne ?
Třeba z těch 16" sem to moc nepocitoval ale je fakt že sem to tam měl jen chvilku.....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

no zaleží jako vysokou si měl na těch 16 gumu. Když tam třeba místo standartních 15 s gumou 195/65/15 dáš
215/45/17 je rozdíl v průměru 5mm a na obvodu, který je hodně důležitý pro měření, -29mm a odchylka je -1,46% což je zanedbatelná hodnota. Kdybys tam dal pneu ze stejnou výškou, rozdíl už je 38mm na výšku, na obvodě je to 242 mm a odchylka bude cc 12,5% a o tuto odchylku ti bude jinak měřit rychlost a ujetou vzdálenost.

Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
no zaleží jako vysokou si měl na těch 16 gumu. Když tam třeba místo standartních 15 s gumou 195/65/15 dáš
215/45/17 je rozdíl v průměru 5mm a na obvodu, který je hodně důležitý pro měření, -29mm a odchylka je -1,46% což je zanedbatelná hodnota. Kdybys tam dal pneu ze stejnou výškou, rozdíl už je 38mm na výšku, na obvodě je to 242 mm a odchylka bude cc 12,5% a o tuto odchylku ti bude jinak měřit rychlost a ujetou vzdálenost.




To tak nějak sedí ale já myslel že napíšeš nějaký konkretní čísla o spotřebě a ryhlostech....ale prdni na to...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak


To tak nějak sedí ale já myslel že napíšeš nějaký konkretní čísla o spotřebě a ryhlostech....ale prdni na to...

Konkrétní čísla o rychlostech a spotřebe je věc každého konrétního auta, řidiče a jeho těžké noze, typu a vzorku pneumatiky atd. Nikdo ti neřekne, že ti při pneumatice širší o 30mm stoupne třeba spotřeba o 2 litry a auto hůř pojede, protože bude mít větší valivej odpor.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)