GalantWeb

Zkřivené kolo

Offline ada4

Měl bych takový dotaz: stalo se někomu, že se mu zkřivil disk i bez nějakého nárazu?
Nějakou dobu jsem měl na zadním kole hučící ložisko s malou vůlí. Jak jsem ho vyměnil za nové (včetně celého náboje), začal zadek auta při rychlostech nad 80kmh brutálně vibrovat. Zjistil jsem, že je to diskem, který najednou házel na stranu o asi 3mm. Když tam dám jiné kolo, tak žádné vibrace nejsou.
Je možné, že to volné ložisko způsobilo tohle házení? Na začátku dubna jsem přezouval a disk byl OK.

Dík.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
To je skoro jistý že je to tím kolem. Kdyby si ho měl v předu tak ti vyšlahá i čepy
Radouš


Offline Rafik

Myslím, že se Ada ptal na opačnou otázku. Jestli volné ložisko mohlo vytvořit házení disku - a to je podle mě blbost. Musel jsi vlítnout do nějaké díry nebo něco, není možné aby se hliníkové kolo jen tak rozhodilo.  A nebo ti háže jen guma, to poznáš když si za jízdy sklopíš zrcátka a sleduješ..
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Howler

..řekl bych že zcela určitě na tom mělo nějaký podíl, jenom přece stači lehce poškodit geometrii jak řízení, nebo kola a začne se to všechno pomalu sraát, mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem jezdil pul roku na nevyvaženych kolech


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Myslím, že se Ada ptal na opačnou otázku. Jestli volné ložisko mohlo vytvořit házení disku - a to je podle mě blbost. Musel jsi vlítnout do nějaké díry nebo něco, není možné aby se hliníkové kolo jen tak rozhodilo.  A nebo ti háže jen guma, to poznáš když si za jízdy sklopíš zrcátka a sleduješ..

Už vidim, jak za jízdy sleduješ ve zpetnym zrcátku kolo, například standartní 15" ... Na tu nevidíš, nejednodušší je dojet do pneuservisu a testnout to na vyvažovačce... Při roztočení kola vidíš jestli kope jako vajíčko, nebo jestli je rozhozenej do strany..(je levnější to za pár stovek zkusit, než za tisíce kupovat ramena s čepama potažmo ložiska).. Většina menších deformací se dá odstanit u profíka, pokud to jsou kvalitní kola, pokud to jsou hlíny, tak to nemá smysl, protože to začne nanovo...



So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Howler

To je jasne Dragone, tím bych nejdřív začal a hlavně to moc neodkladal


Offline ada4

Je to naštěstí jen plecháč. To házení jsem si ověřil (jak na heveru o měrku, tak i za jízdy, ale to jsem byl vzadu a visel jsem z okna), na obvodu disku je to do strany o 3 mm.
Občas nějakou díru projedu, jinak to u nás ani nejde, ale nevím o ničem větším. Všechno, co si vzpomínám, tak pohltily gumy. Ledaže bych to opřel při parkování o obrubník...
Ale divný je, že před výměnou jsem jel po dálnici a pohoda, ihned po výměně náboje už to házelo (ten samej den).
Co jsem se zatím ptal jak řidičů, tak i mechaniků, nikdo se s tím nesetkal a čučeli na mě jak puci :) Teď tam mám kolo z rezervy a s házením je klid.. takže sháním plecháč :)
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Howler

 -_-.....nechceš si otevřít vlastní firmu, stači malou na dělání geometrii a hrubý odhad, myslím že by ti to šlo...maš to tak vše přeměřené do milimetru -_-