GalantWeb

Vymezení vůle v ložiscích zadních kol?

Offline Aldik

Zdravím, tak jsem chtěl obout na zimu a když jsem mel auto u známého na zvedáku, zjistil jsem že mám vůle v obou zadních kolech. Vzhledem k tomu, že ramena (a jejich čepy) se tváří dobře a vůle je do všech stran, došel jsem k ložiskům. Můj mechanik mi říkal, že je možné vymezit vůle v ložisku, že jsou některé tak dělaná.

A tím pádem se ptám... má pravdu? Opravdu stačí něco někde "dotáhnout" a vůle budou pryč nebo mám shánět nový ložiska?

Děkuju za odpověď .)


Offline Drak

ze zadu pod kolečkem od snímače ABS je matice, která drží náboj v ložiskách.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Vymezit vůle ložiska šlo u ročníků 88-92 , na dalších jsem měnil ložiska nebo náboj komplet .O víkendu jsem měnil ložiska ale nenapadlo mě dotáhnout matici a stlačit vnitřní kroužky kuličkového ložiska k sobě a tím tzv. vymezit vůli . Na kuželíkových ložiscích to beru ale kuličkové  :undecided: nevim o tom .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

tam se nedá vymezit vůle, jen se dá dotahnout naboj do ložiska co to jde. Ložisko je na to právě udělané. Jestli ma takovou vůli, že viditelně hýbe kolem všema směrama, tak je bud ložisko uplně po smrti a nebo se mu ta matice povolila a naboj v ložisku lítá.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Matice je zajištěna důlčíkem do drážky , tu nepovolí , chce to nové ložiska . Když to dotáhneš co to dá , po 1000 km z toho vyskáčou kostky místo kuliček . :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Na mým bývalým žralokovi mi to mechoš dotáhl a Tomulac s tím jezdí doted. :undecided:


Offline Drak

právě že se musí dotáhnout jak to jde a vule v ložizcích je dána rozměrem vnitřních kroužků.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Draku, dik za podporu, Dragon mýho mechoše málem ukamenoval. :mellow: