GalantWeb

Zadní kotouče

Offline Berzelius

Zdar chlapci, mám žraloka 97 2.0 100kw sedan, před třema měsícema dotaženej z němec...měsíc měl po technické v německu a tady se dělala znova (já ne).asi před dvěma týdny byl na geometrii a nechal sem si zkontrolovat brzdy a tlumiče.Předek v pohodě a zadní náprava,řekli že absolutně nebyla schopná zabrdit..jen ručka..tak sem to dneska rozdělal a zjistil sem že bez nastartovanýho motoru se obě zadní kola zablokujou až když málem utrhnete volant jak se zapírate....zkoušeno jen rukama otáčet...tak sem sundal kotouče a zjistil že oba mají vydřený z vnitřní strany dvě drážky cca 1 mm  ..vnější strana rovná..a oba hodně rezavý..a to minulej víkend jelo 400km poměrně naložený a byl pak v garáži..destičky taky vydřený ale celkově né moc opotřebený...tak nevím včem by mohla bejt chyba


Offline Pepe

Říká se tomu  - zamrzlé brzdiče -- rozebrat , vyčistit - navléct nový těsnící kroužek, promazat kapalinou , vložit pístek a zamáčknout volně do válce brzdiče  .............. :angel:
 pak smontovat , odvzdušnit a účinek bude 100%ní . :angel:
« Poslední změna: 06.08.2011 - 21:32:15 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Berzelius

Ok, už sem objednal opravnou sadu..jak to příjde idu na to...kotouče pudou na stočení..jestli to teda bude možný..bo změřit se mi to přesně nepodařilo ale bude mít tak lehce přes 9mmm
bo ty drážky maj 0.8mm...když ne tak přemýšlým o koupy Brembo kotouče a ferodo desky co myslíte?? Je to dobrá kombinace...Jinak dík za radu PEPE ^_^


Offline Berzelius

Kurňa akorát sem si teď vědomi..nevíte někdo jestli ta sada z mjauto je na oba brzdiče nebo jen na jeden????


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Když to vyjde, tak příští týden zkusím nové Brembo, jak kot.,  tak desky, sám  jsem zvědavej, jak to bude fungovat, ty desky mi připadaj až nák moc levný /700kč za 2 páry /4ks/ -1 náprava. :o ale jde o př. nápravu.
« Poslední změna: 07.08.2011 - 19:50:02 od Rob »


Offline Berzelius

Já právě na zadek Bremba nikde neviděl...jinak 700 je hodně dobrá cena..většinou co sem tak koukal tak na předek sou dražší 800-2000,-..záleží od koho je budeš mít


Offline Berzelius

Jo a kluci maj žraloci v sedanu zátěžák??


Offline Berzelius

Tak nevím....díval sem se na manuál a nic o zátěžáku tam není..tak ho asi nemám..ale jak psal pepe řekl bych že prasátkem to nebylo..mám to rozhozený ..ještě čekám na druhou opravnou sadu..a samotnej povrch pístku je ok..akorát je rezavý to osazení jak se dotýká destičky..ale ve svěráku sem musel trhákem povolovat na obou stranách jeden stěch čepů ve třmenu..tak jestli to nebylo tím..nevím


Offline Pepe

Zeptám se jinak - třmeny jezdí volně na vodítkách ? Váleček jde zamáčknout palcema ?
Když totiž povolíš pedál brzdy , měli by čelisti uvolnit sevření a obráceně, šlápnu a drží . :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Berzelius

co tak vzpomínám, jak sem to rozdělával..tak váleček s americkým křečovým úsměvem šel zamáčknout..ale jinak na těch čepech sem si ani nevšiml že by se pohly..každopádně teď už sem měl jeden komplet rozdělanej a jak sem ten jeden čep odšroubyl byl v tom sedle hodně rezlej a v pouzdře na proti skoro žáden mazut.Druhá strana bych řekl že bude to samo.SIce nemám grafitku ale mrsknu tam taků spešl. vazelínu červenou..která má bejt údajně lepší ..dle slov tatu..  -_-


Offline Pepe

Nejlepčí by byla MoS2 , suchá M0LYKA . Při vyšších teplotách běžná vazelína škodí a tuhne , jako u tvých vodítek. Vyčistit , vyškrábat , to musí chodit na podtlak který se vytvoří při brzdění . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
suchá M0LYKA...to se dá normálně sehnat?


Offline Pepe

   Molykote® HTP
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Berzelius

Právě tu co máme doma ..vím že je hodně kvalitní...použiváná na mazání nějakech součástí drtičů u nás na pískovně...doma ji používáme už roky na šrouby ke kolům..vlastně stačlo máznout jen jednou aź do teď když sundávám kola tatovi ..cca 4 roky (8xzimni,letni) tak to furt není potřeba přimazávat..žádnej skřípavej zvuk při povolování..de vidět že je furt v tom závitu je.


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Jo a kluci maj žraloci v sedanu zátěžák??


ABS nemá zátěžák
Radouš


Offline Pepe

suchá M0LYKA...to se dá normálně sehnat?
Poslední nákup byla Molyka R , před 2ma roky . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Berzelius

Aha tak tuž to sem nevěděl...to stím ABS..dik za info..hned sem chytřejší  :mellow:

Tady si svama člověk udělá na galoších snad všecko, Lakýrnickou,motor,elektrika,podvozek...jenom čalounění nám tu zaostává :laugh:


Offline BlackJack



ABS nemá zátěžák

Tvá odpověď tedy znamená, že verze bez ABS má zátěžák ?
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63