GalantWeb

Vypadnutí motoru za jízdy

Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Zdravím stala se mi včera docela nepříjemná věc. Při jízdě cca 80km/h motor jakoby skočil na dva válce, rožly se kontrolky mazání a baterie. Tak jsem si říkal že zastavím vypnu zapnu a motor už nenaskočí jen se točí startér a nic. V tu chvíli jsem zkontroloval olej, chladící kapalinu a řemeny. Nevím jestli to může souviset se zapalovacíma cívkama. Ty mám obě vyměněné ale kabely ne. Další věc co mám vyměněnou je snímač vačky. Další náznak by mohl být chod na dva válce když motoru naložím a protáhnu ho déle vyšší rychlostí. Ale vždy po zastavení a opětovném nastartování jede normálně. Díky za rady a tipy nemám vůbec tušení co a jak dnes půjde auto k mechanikovi


Offline Venda_K

Ten snímač polohy vačkové hřídele občas dělá bordel. Zkusil bych tam, když jsi ho měnil. Teď jde o to co jsi měnil dřív. Snímač polohy vačky? Nebo cívky k válcům? Zaměř se prvně na tu věc co jsi měnil jako poslední.
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
a baterka je nová zatím co čtu na foru vypadá to na alternátor zkusím pak, nahodit s kabelama


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Ten snímač polohy vačkové hřídele občas dělá bordel. Zkusil bych tam, když jsi ho měnil. Teď jde o to co jsi měnil dřív. Snímač polohy vačky? Nebo cívky k válcům? Zaměř se prvně na tu věc co jsi měnil jako poslední.
už to bude tak rok a vše v pohodě snímač předtím byl straší ten to už je nový a vyměněné jsou obě zapalovací cívky


Offline Pepe

 Co říká diagnostika ? Cívky i snímač polohy vačky jsou plně diagnostikované .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Se snímačem byl problém že motor naskočil a pak chcipl


Offline Pepe

 Ptám se , jestli i předtím diagnostika hlásila chybu snímače polohy vačky ? To byl důvod výměny nebo jen nápověda z fóra ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Byla to ta chyba a dostal sem tip na palivové čerpadlo


Offline Pepe

 A co "check engine " po výpadku ?   Svítí - nesvítí ? Píšeš o altíku , to ti svítí dobíjení ? Zkontroluj pojistky v motorovém prostoru .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
A co "check engine " po výpadku ?   Svítí - nesvítí ? Píšeš o altíku , to ti svítí dobíjení ? Zkontroluj pojistky v motorovém prostoru .
check engine mi svítil celou dobu ty pojistky jsou taky dobrý tip díky


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Tak jsem se bavil s mechanikem a zkoušel svíčky i čerpadlo a prý funguje ale v motoru nejsou vůbec tlaky nechci střílet od boku. Nějaké tipy? Zítra zkusím vyblikat chybu


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Zkusil bych ještě jiný měřič tlaků,jinak je motor možná blízko smrti?


Offline Pepe

 Jak píše Rob- opakovat měření jiným tlakoměrem a pokud bude opět tlak malý , tak sežeň jiný motor .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

nemůže malý tlak dělat špatné těsnění?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
Po obědě jedu za mechanikem,to fakt netuším už jsme hledal náhraduhttp://bazar.automedik.cz/AMD4395940447/mitsubishi/galant jen ta práce


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225

Offline Pepe

 Proč to nemáš na youtube.com , bylo by to rychlé prohlédnutí . Takhle to chce registraci - free je na půl hodiny .   Tak teda ať se podívá na značky a nastaví rozvod , jinak budeš hádat wocogo .
« Poslední změna: 06.10.2018 - 16:54:00 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Za chvíli mu to dám na YT,tak uvidíš.
https://www.youtube.com/watch?v=gknKkW2O1CQ&t=9s
« Poslední změna: 06.10.2018 - 22:44:14 od Rob »


Offline freematch

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 225
« Poslední změna: 06.10.2018 - 22:16:38 od freematch »


Offline Pepe

 :o Ne , tahle diskotéka neukazuje na žádnou závadu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001