GalantWeb

Galant - přemýšlím o koupi

Offline tombik

swiftt: Heh, to s tim Lancerem EVO byl opravdu doufam jen zert. Na to ze je to sportovni nacini to asi pohodlne je....ale myslim ze i takovy superb bude komfortnejsi. :D

blazen: Neber to jako utok, to co mi na tom vadilo jsem napsal vyse. To zda jsi psal fakta nebo ne je v celku nepodstatne. ;)

AlMar: Preji dobre nakoupeni :)


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
to opravdu myslíš vážně? že je jedno jestli píšu fakta,ale že to nemám psát protože vás to sere.. tohle mě už opravdu utvrzuje v jediné věci.....  :D



Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Mazda 323 je malá, to spíš 626 - když už srovnáváš, pak doporučím ještě Toyotu s Avensisem, nebo Subaru Legacy.
Ano, žralok má své vady - přední náprava je velmi náchylná na údržbu ramen a čepů, ale to jsou spotřební díly, zadní lemy? Ukaž mi auto, který při tomhle roku výroby nebude mít jedinej orezlej flek. Motory jsou u Galantů kvalitní, myslím benzín, kdybych měl já volit motorizaci, tak 2.4 GDi, protože narozdíl od některých tady na foru, jsem řídil všechny motorizace vyjma nafty (né krátký vzdálenosti, ale přes 100km s každým) a tenhle motor mě zaujal svojí spotřebou a výkonem - není daleko od 2.5, ale umí jezdit za rozumný peníze.
Pokud se rozhodneš do žraloka jít, doporučím dotáhnout ho z Němců, tam jsou lidi, který mají peníze na údržbu a jsou tam kvalitní silnice.

Ps: na blázna tu má 90% uživatelů vyhraněný názory, je dobře, že si nezaujatej.


jistě,protože blázen se nebojí nic napsat a má vyhraněný názor 90% uživatelů někde  hluboko v prd..i , neber to špatně ,ale je to tak.. stím,s čím se setkávám tady,jsem se nesetkal asi ještě nikdy nikde jinde..


Offline morfes

blazne možná bys měl srovnávat srovnatelné a rovné...pokud je u tebe komfortem A8, tak potom u tebe zákonitě jiné auto nižší kategorie nemůže být komfortní!
Srovnávat Galanta a A8 je opravdu masochismus. Obě auto jsou jiná kategorie a jiná cenová relace = jiné požadavky.

Ve své kategorii je Galant komfortní a pohodlnej. A ano! Jel jsem Accordem(rv 2000) a musím říct, že bych neměnil!

Jinak nechápu co tu vlastně zase řešíš a dokazuješ? Dotyčný přišel na Galantweb a zajímá se o Galanta a ty mu předhazuješ accorda! Jakou reakci jsi asi čekal na Galantwebu? že všichni přijdou se staženým ocasem a začnou říkat jak je Galant nahovno?
My jsme nahoře napsali fakta, protože jsme chtěli pomoct a ty tu zase předvádíš to svoje: já mám pravdu, já jsem nejlepší, co není po mém, to jo špatný! Nebuď trapný...

A propo: s tím s čím se tady setkáváme z tvé strany, jsme se tu ještě nesetkali! Jestli má 90% lidí tady na tebe zlej názor, myslíš že je chyba u nás? Prober se!!!!
Ona tu tak karma pod jménem není nadarmo! Prosím dej mi tam jeden mínusovej bod, ještě nemám  :D
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
kde srovnávám galanta a A8? já jen napsal,že je accord podobnej a líp poskládanej a nehnije tak jako žralok...což je pravda,já nevím co v tom hledáš.

už jsem to psal ale nezveřejnilo se mi to.. nic nepředvádím a názor 90% zdejších lidí na mne mám hluboko v zadku


Offline tomasssr

No je pravda,že tam, kde napíše Blázen, tam je živo -_-
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
je to jen proto,že mám svůj vlastní názor... upřímně ,podobné forum jsem ještě nikdy neviděl..  ^_^


Offline Pepe

Kurňa, toto fórum je fakt hustý . :'(
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Misak

je to jen proto,že mám svůj vlastní názor... upřímně ,podobné forum jsem ještě nikdy neviděl..  ^_^

Co z toho mas, ja zas nikdy nezazil, aby na Mitsu webu nekdo vnucoval Hondu, nebo nedej boze VW koncern. Takze asi tak. Obavam se, ze odkaz na megaherz, co jsem vkladal, mu dal mnohem vic informaci nez to, ze A8 je pohodlnejsi nez Galant.  :P

@pepe: jooooooo :D :evil: :kiss:
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Ghost Buster

Pokud se tu ještě někdy objeví AlMar, což si nejsem jistý vzhledem k tý diskuzi, tak bych měl taky několik věcí, protože sám jsem neměl zrovna šťastnou ruku při výběru konkrétního kusu.  :'(

Rozhodně kupovat auto od někoho kdo se o něj stará nejlíp sám! Já koupil auto od člověka, který ho měl sice 9 let a dával ho zásadně do servisu, ale o údržbě nemůže být řeč. :(

Během půl roku co ho mám už jsem vyměnil snad všechno co tu všichni popisují (mrkni do garáže). Už čekám jen na hydroštely a na jaře půjdou zadní lemy.
Říkám si, že zlomový bod pro žraloka je kolem 220 000 km, pak už je načase všechno povyměňovat.

A víte co??? Nevadí mi to, protože s každým dalším problémem se o těhle autech dozvím o něco víc!

Tohle auto jsem si prostě vysnil, už jenom kvůli designu.  :D
Nejspíš na rozdíl od blázna jsem HRDÝ na to, že v něm můžu jezdit, je to rozhodně víc citová než praktická záležitost... :big grin:





Offline Misak

urcite jak pises duchu.
Ja mel Galanta 94, jezdil od prvniho majitele pouze v CR a ve 180t mel podvozek ko.
Ted mam Galanta 97', do 150t jezdil pouze v Nemecku vcetne pravidelnych nemeckych servisu, zatim jsem musel menit pouze jedno rameno a kinetak.
I proto se priklanim k Dragonovi, pokud koupit, tak privezt.
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Pepe

Pokud se tu ještě někdy objeví AlMar, což si nejsem jistý vzhledem k tý diskuzi, tak bych měl taky několik věcí, protože sám jsem neměl zrovna šťastnou ruku při výběru konkrétního vozu .

A víte co??? Nevadí mi to, protože s každým dalším problémem se o těhle autech dozvím o něco víc!

Tohle auto jsem si prostě vysnil, už jenom kvůli designu.  :D
Nejspíš na rozdíl od blázna jsem HRDÝ na to, že v něm můžu jezdit, je to rozhodně víc citová než praktická záležitost... :big grin:

Vzkaz pro ALL : tohle je web srdcařů , :kiss: :kiss: :kiss: tak sem netahejte takové ptákoviny .         
 :kiss: :lipsread:




三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Ježiši.. Dobře nikdo vam nebere vaše auta a píšu podruhé , že jsem nikde nepřirovnal galant k A8.. To ani nejde.. Jen píšu, že to , co jsem mu napsal, jsem mu napsal jako radu. Já nemám galanta jako srdcovku , co jsem si vysnil, nejsem tak zakomplexovaný, abych mu uměl poradit i něco jiného. Vy to tady máte problém pochopit. Bud vám je všem 18, nebo už netuší , jak si to vysvětlit.


Offline tombik

Kamarade, je mi 22 a myslim ze jsem tu asi nejmladsi. Jinak bavi me kdyz mi tohle rika nekdo kdo mi pri prodeji rikal ze se galanta vzdava proto ze je na nej 2,5 V6 pomala :D Pak nevim kdo je tu puboš :D

Jinak jak rikate panove, taky bych hlasoval pro dovoz. My meli galiho diky bohu doma od noveho, ale to s cim se setkavam v mistnich mitsubishi servisech (kromě prahy a pribrami-tam se mi zda ze uplne mimo nebyli) je silenost a běs. Spoustu veci clovek musi vyslovene vyzadat-napriklad co tam chcete za olej a tak podobne, jinak klidne nalejou do galanta 92 5W40ku.


Offline Rafik

tombik: určitě tu nejmladší nejsi :-)

Jako ve spoustě předešlých diskuzích jsme zjistili, že blázen a jeho rady jsou proti všem ostatním a to není o tom, kdo tady je a není zakomplexovaný.
Almar ať sám zváží, jestli Galanta chce nebo nechce, na co se má při koupi zaměřit už ví, tak bych rád tuto diskuzi ukončil, ať se tady nehádáme donekonečna.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Kamarade, je mi 22 a myslim ze jsem tu asi nejmladsi. Jinak bavi me kdyz mi tohle rika nekdo kdo mi pri prodeji rikal ze se galanta vzdava proto ze je na nej 2,5 V6 pomala :D Pak nevim kdo je tu puboš :D

Jinak jak rikate panove, taky bych hlasoval pro dovoz. My meli galiho diky bohu doma od noveho, ale to s cim se setkavam v mistnich mitsubishi servisech (kromě prahy a pribrami-tam se mi zda ze uplne mimo nebyli) je silenost a běs. Spoustu veci clovek musi vyslovene vyzadat-napriklad co tam chcete za olej a tak podobne, jinak klidne nalejou do galanta 92 5W40ku.

ano ta V6 je pro mne využitelná pouze jako prdítko do práce a z5 5km.. skládám si 200Sx pro rychlé ježdění,ale to už jsem psal alespon 3x.. a na to abych jezdil s V6 do práce,to zbytečně požírá benzín,když jezdím ráno ospalej a večer z5 unavenej a opačně. Je to nejslabší auto,které jsem kdy vlastnil


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
tombik: určitě tu nejmladší nejsi :-)

Jako ve spoustě předešlých diskuzích jsme zjistili, že blázen a jeho rady jsou proti všem ostatním a to není o tom, kdo tady je a není zakomplexovaný.
Almar ať sám zváží, jestli Galanta chce nebo nechce, na co se má při koupi zaměřit už ví, tak bych rád tuto diskuzi ukončil, ať se tady nehádáme donekonečna.

ale to víš ,že je..od té doby,co tu slečna tunerka psala nesmysly o úpravě motoru.. od té doby je to vše jen o komplexech.


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Zdravím vespolek, náhodou jsem sem nakoukl a co tady nevidím. Nezlobte se na mě, předchozí vlákna blázen proti všem sem si pročetl a tady musím napsat, že s ním souhlasím. Neuškodila by trochu sebereflexe a když vás všechny tolik štve, tak bych to přešel ne? Osobně bych taky šel do accorda z těhle let, protože je podle mě trvanlivější. Je to můj názor, no flame.

Z vlastní zkušenosti se žralokem: antikorozní ochrana relativně slabá, nemá pozink, zadní lemy, kapota, prahy a taky lůžka tlumičů - z toho co bylo nejvíc vidět. Podvozek výbornej, ale jak tu padlo, investovat do originálních ramen, jinak se investuje pořád dokola, a investice to není nejmenší. Hydroštely zlobí. Převodovka hodně náchylná na olej, dlouhé dráhy a přesnost není zrovna to správný slovo. A když už tak opravdu radši vybrat hezkej kousek v cizině, u nás toho moc nenajdeš. Jinak příjemný auto na dlouhý cesty, s 2.0 se dalo jezdit aji za 7. Ale jinak, fakt je důležitá údržba. Nechci nikoho naštvat, ale od určité doby tomu říkám japonská alfa.

Avensis není žádná sláva, s toyotou to šlo z kopce a to můžu fakt potvrdit. Je rozhodně menší, hlavně vepředu. Když už tak toho novějšího, ale ten je ještě dost drahej. U těch prvních nejit určitě do 1.6, je to příšerně líný. Poslední pořádný toyoty byly tak do 98 roku, carina je takový důchodcovský auto, ale šel bych do ní radši než do avouše. Podvozkově je to taky horší než galant, ale relativně pohodlný, dost se naklání v zatáčkách. Celkově usedlejší. Jinak ale u těch starých toyot nejsou ani "spotřební věci" spotřebníma věcma.... pro mě jako studenta jasná volba, pro zábavu mám jednu stopu.

Chlapi, nebuďte tak zapalovací, vím že tady bylo už dost živo okolo blázna, ale já občas s tím co píše musím souhlasit. Tak hodně šťastnejch km a šťastnou ruku při výběru!


Offline AlMar

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 13
Proboha kam jsem se to dostal  :laugh:
Ptám se na galanta a vy mi tlačíte kdovíco jiného, že vy chcete aby ty galanty zůstaly pro vás  -_-

Chlapi děkuju za dobře míněné rady, které bych shrnul asi takto:

Karosérie: Zadní lemy, možná prahy a uložení tlumičů.
Podvozek: Poslechnout při jízdě, čepy, ramena.
Elektrika bez potíží
Řízení bez potíží
Typ motoru - dle potřeby, žádný není vyloženě špatný
Motor: Hydroštely jinak v poho
Spojka: Hydraulická, takže podržet delší dobu jestli neprotéká
Brzdy: bez potíží
Převodovka: bez potíží
Ještě mě napadá, jak to vypadá s polosama a diferenciálem, vím že Hyundaie, které z Mitsu vycházejí, jsou na to trošku náchylnější. Nějaké zkušenosti ??
Škoda Felicia - Jezdí dodnes
Hyundai Coupé EX: http://www.pozary.cz/clanek/21760-hyundai-se-pri-nehode-skoro-rozlomil-na-dve-casti/
Next: ????


Offline Pepe

 ^_^ Vítej doma . Poloosy a diferenciál  - tento problém u Galantů z praxe a diskuse pouze ojediněle . Hůř na tom bývají ložiska diferáku a ložiska  hlavní hřídele převodovky ale jen ve verzi V6-2l a  2,5l . Prahy málokdy  a uložení tlumičů ---přední , to uvidíš po otevření kapoty . Čus  -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001