GalantWeb

Nový mobil???

Offline FrantaPMJ

Nastal čas výměny mobilu a potřebuju poradit - chtěl bych novej mobil, bohužel bude muset bejt dotykovej (ačkoliv mě úplně k nepříčetnosti vytáčí to neustálý "zamrzání" displeje, nebo zapínání klávesnice když mam mobil v kapse a následný nechtěný volání a odesílání nesmyslnejch SMS-nejčastěji do Auto Nagano,jelikož je první v tel. seznamu :o) ), a mam vpodstatě jen pár požadavků: musí mít Android, chtěl bych trochu slušněj foťák a musí umět GPS, abych ho mohl používat jako naigaci, když jezdim na kole - ale aby to nemuselo bejt furt online-mam měsíčně v paušálu jen 800 Mb internetu. A cenu bych chtěl tak do 3.000 Kč,- . Máte někdo nějakej nápad, zkušenost??? Doteď jsem měl Samsung SG-H 8530 Wawe II, s tím jejich debilním operačním systémem Bada - vpodstatě naprostá spokojenost, dobrej foťák, dobře i chytal signál, jen neumí navigaci a ta jejich je děsivá! Jen už se displej seká tak často, že vpodstatě průměrně 5x denně vyndavam a zandavam baterku, aby se displej probral a už je úplně ko i baterka, že jsem se po třech letech rozhodl ho vyměnit. Bohužel mam paušál teprve asi půl roku, takže dotovanej mobil přichází v úvahu až za rok a půl. Děkuju za postřehy a odkazy.


Offline Misak

Nejspis odpoved, kterou trochu necekas, ale co primo cinsky trh. Koupil jsem THL T11 a nemuzu si ho vynachvalit, pritelkyni jsem koupil ZTE Z5s mini a taky nadmiru spokojena. Oba rychly, vykonu na rozdavani, bez toho zamrzani jak zminujes, obraz na slunci dobry az velmi dobry, silne baterky (u me 2800mAh, 4 dni na chate s obcasnym pripojenim na internet, obcas nejaka hra, obcas nahrazoval svitilnu a 4 den vecer 42% energie). Cena 5500 u me, cca 6500 u ZTE. Pro porovnani, oba jsou vykonove nekde mezi Samsung S3 a S4.
Takovy malickosti jako GPS/BT/rychly net (ZTE by melo umet LTE),fotak/... samozrejmosti

Trebas tady zajimavy kousek od Lenova ve variante MTK6592 s 16GB ROM (mimochodem jeste letos se maji Lenova zacit oficialne prodavat v CR):
http://www.aliexpress.com/item/Android-4-4-Original-Phone-Lenovo-S820-S820T-MTK6592-Octa-core-Smartphone-5-inch-IPS-2G/1962350320.html

Kdybys nasel odvahu do neceho podobneho, tak dej vedet do PM a neco podle tvych pozadavku muzeme zkusit dohledat.
« Poslední změna: 18.07.2014 - 16:19:04 od Misak »
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline FrantaPMJ

Jojo, vypadají zajímavě, ale já nechci dávat tolik peněz za mobil, jen bych to mohl zkusit přes někoho v T-Mobilu, nebo kdo by měl nárok na novej mobil a nechce jí využít. Já jak chodim s hafanama, tak mi mobily dost padají a já tak letmo koukal na mobily do těch 3000 a nějakej samsung tam je, jen nevim jak to maj s těma navigacema - kamarád kamioňák využil mobil jako GPS a z Prahy do Stuttgartu mu to na datovejch paketech udělalo několika tisícovou položku... Já se v tom právě nevyznam a takovejhle úlet bych si rád odpustil. Ta navigace má tu trasu prej jen jakoby jednou stahnout a pak už internet nevyužívá, ale netušim, jak je to označený jinak a jak se to liší... Kolega má to ZTE a je taky spokojenej :mellow:


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Já se zamilovala do HTC ....  -_- 
Jinou značku bych nikdy nechtěla !
Jeden do té ceny jsem ti našla , je sice o 900,- dražší ale to skousneš :-D

http://www.htc.com/cz/smartphones/htc-desire-310/
« Poslední změna: 19.07.2014 - 00:15:51 od Dobsonie »
Dobso...


Offline BlackJack

Za mě jedině Windows Phone 8.1  ^_^
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Berzelius

Taky přidám trochou do mlýna, já si před rokem pořídil Gigabyte GSmart Roma R2 a zatím max spokojenost  http://www.alza.cz/gigabyte-gsmart-roma-r2-cerny-d487822.htm  žádnej problém co se týče rychlosti a spolehlivosti a že mu dávám zabrat..hlavně v práci..prach špína špóny emulze a GPS taky v poho stáhl sem si TOM TOM aplikaci a vklidu.

Jinak ktěm navigacím tam de o to aby měl GPS modul.Bo většina mobilů od výroby tuším nemá mapy v sobě a navigační software (měla to jen snad nokie) a většinou se stane že tě to vyzve ať se připojíš na net a bere to mapy on-line přes net a potom platíš .Takže abys neplatil  si stáhneš navigační software Např já TOM TOM Eastern europe (nebo podle typu Operačního systému) a frčíš.
« Poslední změna: 19.07.2014 - 12:42:41 od Berzelius »


Offline LivArt

To Lenovo nahoře je fejkový. Určitě nemá android 4.4 a určitě v něm není MT6592 (to osmijádrový). A ten HD displej to taky nemá. Ale kdo chce kam...
R2 už je dneska taky mimo, neboť má nástupce - Gigabyte R3. Docela povedený telefon. R2 nemá třeba autofocus nebo kompas, to bych radši těch 500 korun za R3 připlatil. R3 jsem měl možnost otestovat, dojmy najdeš tuhle.
Jestli chceš něco levnýho na navi, kup buď Lumii 520 nebo třeba Xperii M. Pokud by ti nevadila trochu horší GPS, tak něco čínskýho (ať už ten Gigabyte, Jiayu G2F nebo třeba Doogee DG450). Nicméně nedoporučím ti nákup přímo z Číny, protože můžeš mít celkem zásadní problém dostat ten telefon do použitelnýho stavu.
HTC 310 je v principu čínský telefon obalený do plastů od HTC s nasazenou cenou, nebrat.
Ad GPS: Nokia má standardně Nokia Mapy, ty se asi dají stahovat pro offline použití. Android má standardně google Mapy, kde si můžeš uložit mapu pro offline použití, nicméně na vypočtení trasy potřebuješ připojení k internetu. Pak jsou třeba Mapy.cz od Seznamu, kde je kompletní česká mapa offline, ale zas bez navigace. Zdarma offline GPS navigace pro Android je třeba Be on road, kde jsou openstreet mapy. Ty nejsou tak přesné a detailní, nicméně jsou zdarma a je to extrémně použitelné.
Co se týče uwarezených navigací, s tím ti neposloužím, protože to nepoužívám. ;)

BTW sám mám (výše zmíněné) THL T11 a dneska už bych si ten nákup dvakrát rozmyslel. Nicméně aspoň funguje, z dalších kusů, o kterých mám informace, to taková samozřejmost není (paradox je, že ty ostatní kusy jsou přímo z Číny, já jsem ho koupil tady u nás právě z mnshopu).
« Poslední změna: 19.07.2014 - 17:28:12 od LivArt »


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Ano... a to je asi ten největší průser ..  Do Evropy se dováží Bééčkové až Dééčkové šmejdy . USA , Japan a pochopitelně i Austrálie se s tímto druhem zboží nesetkávají,vše až na pár vy jímek je prvotřídní a originální ,žádné náhražky ani plagiáty .... -_- Nevím jestli je to rozmlsanost nebo ne ,ale asi je to především o Image značek a výrobců kteří moc dobře vědí kdo je největší odběratel a tím pádem i kde mají největší zisky o které by mohli přijít kdyby si to neohlídaly :-D

Tady se nemůže stát že něco koupíte, rozbalíte .... a vysype se na vás rýže ..... Ať si koupí to co mu bude vyhovovat :-D
Dobso...


Offline LivArt

Pro celej svět se vyrábí ty samý telefony. Rozdíl může být, pokud se dodává přímo pro US a asijské operátory, kteří používají nějaký jiný standard sítě, nicméně v kvalitě je to to samý.
To s rýží by se mohlo stát tak na aukru.  ^_^


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Aukro.... neznám -_- 
Nic méně tomu tak není , označení je Class A , Class B , Class C - C to už jsou šitky směřující někam k Somálcům :-D
Pokud jsi všímaví a máš možnost se dostat někam k odbavovacímu skladu či nákladnímu doku , tak na krabicích to označení najdeš :-D
Je to smutné, ale je to tak .
Další fakt třeba to , že nové hračičky tu mám o " půl " roku dříve než v Evropě ..... 

Našla jsem vám něco na zamyšlení proč tomu tak je . Jinak u vás se to označuje Jakost I. a Jakost II.
Jakost I. asi seženete , ale s velkým úsilím
http://cs-servisyelektroniky.com/view.php?cisloclanku=2011100001/

A to je jen prt proti tomu co se k vám dováží za šmejdy..
« Poslední změna: 21.07.2014 - 01:31:17 od Dobsonie »
Dobso...


Offline LivArt

Dobsonie: Znova, jakost u telefonů neexistuje, protože už z továrny to leze buď pro celou EMEA (Europe, Middle East, Africa), USA a Asii a jedinej rozdíl je v SW, případně podporovaných sítích. Ale na trh se prostě nic jinýho, než ta "jakost 1" nedostane, protože prostě není jak jinou jakost vyrobit. Buď to prostě funguje nebo nefunguje.
V tom článku chybí zásadní informace o datu pořízení. Je vcelku obvyklý, že se přístroj upravuje za chodu a vznikají různé revize. Nicméně to nejsou jiný jakosti.


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Když tomu věříš  :-D

Vím co pluje  za zboží sem , a co jde do Evropy -_-
« Poslední změna: 21.07.2014 - 12:53:46 od Dobsonie »
Dobso...


Offline Misak

Franta: jasny, byl to navrh a neni co dodat. Pokud se ti povede sehnat nejakou slevu, tak neni o cem. K navigaci, souhlasim k tomu co zde zaznelo, be-on-road, pouzivam ji jeste z doby, kdy byla placena, dnes uz pouziva free mapy. V utery jsem stahnul mapy CZ-DE-CH-AT-IT a uplne krasne nas odnavigovala. V Italii mela problem s nejmensima ulickama, ale to melo vic navigaci. Jo a neplatis za data. Mapy si stahnes na wifine doma nebo na pumpe/restauraci a pak uz jedes celou dobu offline.
Dalsi dobra ale placena je treba Sygic. Ted meli nejakou akci, ze Evropa stala asi 400, ale nevim, jestli to nebyla akce jen kratkodoba.

LiveArt: nechci zakladat nejaky flame, s tim lenovem souhlasim, ale muzes jen ve zkratce zminit vyhrady proti T11? Dik
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline LivArt

Tak já s ním až tak problémy nemám, více méně se mi akorát jednou rozbil filesystem na /data, naštěstí aspoň tak, že jsem z toho zachránil důležitý věci (smsky a nějaký nastavení).
Ale třeba ztrácející se IMEI po flashni použitelný český ROM, často problémy se senzory (třeba nefunkční g-sensor), mizerně složený fotoaparát (je zevnitř zaprášený) a občas chodí s fejkovýma baterkama (tuším, že 2350 mAh místo 2750 mAh). GPS u mediatek chipsetů je další věc, nicméně s tím se dá normálně fungovat.


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Za seba,to som už mobilov vymenil kopec. Jedine Windows mobile 8 vyššie alebo iOS. iOS mám aj teraz ip5 a bomba. Tie sekajuce a zalagovane androidi už nechcem ani vidieť. Android  ](-: ](-: ](-: nikdy viac.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Werewolf66

Tak, tak....Windows mobile 8 pro nekoho kdo ho chce jen pouzivat a ne nejak ladit :). Ja osobne sem presedlal na novou blackberry a zatim jen klady, umi to emulovat android, takze s aplikacema neni zadnej problem :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline LivArt

Ani to nemusí bejt nový, taková Z10 není určitě poslední model a dá se to používat.


Offline Werewolf66

ja mam Q5 :) a Z10 je jedna z poslednich
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline LivArt


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland