GalantWeb

Nefunkční sytič

Offline Kačík

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 3
Dobrý den.
Řeším momentálně následující problém. Koupila jsem si Galanta 6.generaci rok 1992, 4G37, 18GLI.  Toto auto jsem si pořídila s nefunkčním sytičem. Od předchozího majitele je součástka s tou jehlou ( nefunkční jehla zdrejmne) vyndána a proto aby šel Galant nastartovat je potřeba nastartovat s plynem a držet otáčky 1500+ a počkat než se motor zahřeje a až potom (po zahřátí motoru) se dá jet.  Jestli se tento postup nedodrží dochází k padání otáček a následovaného chcípnutí motoru.
Po sytiči jsem pátrala. Bohužel bez úspěchu. Že všech Galantu co jsou momentálně na ND, je tato součástka prodána.

Chtěla bych se proto zeptat co dělat s tímto problémem?  Omlouvám se za laický popis. Nejsem v této problematice zatím zběhlá. Zatím jsem na začátku poznání tohoto, pro mě, výjimečného auta. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc. S pozdravem Kačík.


Offline Drak

selenoid na volnoběh v karburatoru by měl být MD615242. Ten je třeba i v L200 a L300. Zkusit sehnat bud přímo originál a nebo aspon náhradu.

třeba https://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/sonstiges/md615242+magnetventil+kraftstoffabschaltung+vergaser+lancer/a/a7ab9742/

jen je otázka, zda je (byl) špatný selenoid a nebo je chyba v jednotce, která ho ovládá. Chce to proměřit jestli jde do konektoru napětí při studeném motoru.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Kačík

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 3
Díky za radu. Koukala jsem ještě po těch starých L200, L300 a Coltovi, co měly ten karburátorový ventil, ale zatím nikde nic na náhradní díly. Objednávala jsem tedy náhradu z amayama, ale dnes mi po měsíci napsali, že u dodavatele ten díl momentálně není. Můžu se zeptat, z toho odkazu výše na německou stránku se dá též objednat? Německy neumím a nikde jsem nenašla možnost přidání do košíku. Předem moc dik


Offline Drak

Ta stranka je neco jako německý "bazos" musi se napsat prodejci a s nim se domluvit za kolik by to poslal do cech.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Kačík

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 3
Díky. Objednáno. Příští týden by mělo přijít. Jen se chci zeptat, když jsem koukala, součástka je z předchozí verze Galanta, bude pasovat i do té 6. generace? Co jsem porovnávala fotky té mé součástky min. to vypadá, že je jiný konektor na připojení. Tj. bude nutné ten konektor nechat předělat?

Takhle mám ten karburátorový ventil co je nefunkční. Viz. odkaz na obrázek.

« Poslední změna: 03.10.2020 - 19:14:21 od Kačík »