GalantWeb

Vypadává 5. rychlostní stupeň

Offline libors

Zdravím všechny,
začala mi při záběru vyskakovat pětka, prsty ji lze snadno udržet, ale není to jaksi moc komfortní :(
má s tím někdo nějaké zkušenosti? Táhlo to asi nebude...
Galant 1,8 GLSi


Offline aschanek

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 32
mě zase někdy při couvání vyskočí zpátečka, nedělá to pravidelně jen asi 1x z 50 zařazení a couvání,  ostatní stupně jsou v pohodě. Co s tím?
1,8  16V GLSi


Offline Drak

jedna příčina vyskakování může bejt prasklá pružinka v mechanizmu aretace vidliček v převodovce.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Jak píše Drak - šroub M12 , přístupný z vnější strany prev. Vyšroubovat a vyměnit. Unavené nebo prasklé pružinky. Teď sem je měl v ruce.  ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Nebo kus drátu a dycky tu šaltrpáku přidrátuj k sedačce. Pak nevyskočí !
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline aschanek

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 32
tak to já neumím, kolik  bude stát ta oprava?
1,8  16V GLSi


Offline Drak

Jestli to budou pružinky, tak to máš za par stovek, ale taky to může bejt něco jinýho a pak se cena špatně odhaduje
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline aschanek

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 32
v tom případě jezdím jen do předu :)
1,8  16V GLSi


Offline Drak

no mužou to bejt i špatně seřízený lanovody a tím se "obrousí bok" zpátečkovýho kolečka... Pak ti zmizí i polovina hmoty zubů....jako svavrovi :-)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline libors

Takže nikdo nemá zkušenost s vypadáváním pětky? Dám to do servisu, uvidíme...


Offline BAD

no mužou to bejt i špatně seřízený lanovody a tím se "obrousí bok" zpátečkovýho kolečka... Pak ti zmizí i polovina hmoty zubů....jako svavrovi :-)
no jo ale vávra měl v galošovi převodovku z GTčka  :D
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline libors

Tak sháním pětkové kolo s přesuvníkem, toť výsledek prohlídky v servisu. Pětka vypadávává (mémě často) i po seštelování. Neporadí někdo, kde to sehnat? Případně poškozenou převodovku na díly?