GalantWeb

Problémy & závady => Tuning & Úpravy => Téma založeno: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 12:47:21

Název: Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 12:47:21
Tak o čem tento oddíl/vlákno bude. No řekl jsem si, že udělám takový seriál úprav na mém galantíkovi. Jelikož jsem přehnanej na světýlka, tak se můžete dočkat návodů jak zprovoznit a vylepšit mnohé v interiéru případně exteriéru. Proto oddělení tuning (hlavně to budou úpravy a zlepšováky) ovšem budu dávat i opravy či varování před poruchamy co mohou přijít. Návody se budu pokoušet vždy kompletně nafotit a lajcky popsat ať to pochopí každý. Četnost příspěvků bych viděl na jeden týdně.

Tak a co bude obsahem - to co jsem již stihnul a budu pozvolna přidávat. Budu písati o přestavbě auta z klasického čalounění do kůže, jak dostat palubovku ven, o klimě, filtrech, o tajných (pro někoho) neznámích podsvitech v tlačítkách/čudlíkách a vším možným, úpravě modulu okének, opravě hodin, o správném zapojení rádia a jeho výměně, tahání elektriky do přední části (motor), montáži dodatečných spínačů, úpravě světel (blinkr), montáži denního svícení a ono slavné vyrobení angels eyes do světel, repas třmenů, abs, budíkách, led žárovkách, odporech a vyváženosti napětí v autě a mnohé další..

PS: tak a teď mi klidně napište zda něco takového oceníte abych přidával nebo zda vám přijde, že zbytečně spamuji fórum.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 14:06:45
Tak a na začátek "malý" příběh jak to celé začalo.
Cca před sedmi lety jsem viděl poprvé galanta. To byl ještě hranatý galoš. Před čtyřmi lety mu bylo 22 co vím (snad teda, no zkrátka zbývaly mu dva, tři roky a byl veterán (25 pokud se nemýlim, ale to je fuk)). Párkrát jsem v něm jel, byla to sice rachotina, ale to bylo tim v jakém byl stavu. Stáří dělá svoje. No pak se pořídil žralok, kombajn. Modrej v automatu, béžová kůže. Když jsem to viděl tak se mi to v něm moc nelíbilo, ale co. Mezivsuvka..paradoxně převodovka z něj teď zkončila v mém sedanu, který to dostal o dva dny později naprdel. Takže jsou zas díly :D Proč paradox, kombajn byl otce bývalé a rozchod nebyl v míru. Policie atd. Nu nic. Říkám si dva galanti a už mi to přišlo zajímavé. Starý, nový. Nijak sem tomu nepřikládal význam až jednoho dne to s přítelkyní nedopadlo dobře. Takže mi bylo řečeno papá a poté následovali problémy. Jelikož jsem přišel částečně o bydlení a dostávat do práce jsem se musel chtělo to auto. Celkem jsem se za půl roku sedmkrát stěhoval. No každopádně po rozchodu jsem začal tedy hledat usilovněji než předtím. Moje finanční situace nebyla jednuduchá a v tuto chvíly se ještě více zhoršila. No jezdil jsem se dívat na různé vozy. Felície, formany,marena a já nevim co. nakonec jsem našel galanta ročník 97. Řekl jsem si...musím ho mít. Měl ho tuningář, od něj jeho kamarád (ten ho měl rok) nu a pak já. Co vám budu nalhávat. Přijel jsem a koupil jsem galoše za nějakých 9,5 tisíce. No jo, ale bylo léto a já měl na voze dálničku. V něm natankováno půlku nádrže, v kufru hever, rezervu trojúhelník a pákový klíč na kola s nástavcem goly. Prostě na to, že je to dva roky zpět to byla parádní cena. Sice to byl tak trochu vrak, ale jezdil a neměl nejmeší problém. Dokonce si říkám, že by bylo lepší si nechat jeho než toho co mám teď.
Tak to tedy máme. Moje první auto. Jak se říká, to si prostě zamilujete a navíc jsem tomu možná ještě přidával trochu větší význam když vlastně takové auto měl i otec bývalé. Každopádně auto jsem si zamiloval tak rychle, že i když mi po měsíci bylo řečeno. Tady to máš rezavé tak jsem měl chuť ho poslat někam " a co" je to první. Nemám moc penez a navíc někdo jiný nemá ani kolo natož auto. Ke všemu pořád auto s erbegy a né felcku. Takže jsem si úžíval mé nové lásky. Pak nastaly problémy. Spojka. Nu udělal jsem novou spojku ať se to někomu líbí nebo ne prostě narval jsem tam valeo za 1400 kč. Bomba. Já neměl pomalu nic takže pro mě cena paráda. Nová spojka, levná a jak jezdila. Za montáž jsem nechal 2500 takže dohromady jsem to měl za čtyřku. Dobré. Při montáži prdnul vlnovec. Párada nový za 400 a kratší na renaulta o polovic stál 700. Krutý :D V zimě mě vyklepla baterka na které rostla centimetrvá vrstva oxidace. Takže to prostě přišlo a koupě baterie byla na světě. Bohužel jsem uřízl zadní část nárazníku. Byl tam spojler tak k zemi, že když jsem přelel spomalovací práh, tak jsem o něj zavadil. Nárazník se mi začal odtrhávat od kasle. Nu tak jsem to uřízl a později sehnal jiný. K jeho nasazení jsem se dokonce pak ani nedostal a celou dobu mi ležel v garáži. V té době jsem pořád neuměl ani vyměnit kolo. Pak přišlo na svět blížící se konec technické a já věděl, že to bude chít nové destičky na všech kolech, kotouče, ramena, vyvařit prahy a udělat lemy. No zapoměl bych, nechal jsem si opravit páté dveře. Hezky vykytovat, zbrousit a nastříkat metlou. Mezi barvou nebyl poznat rozdíl. No každopádně já tehdy kalkuloval, že oprava by byla tak na 15 tisíc. Na vebu se ukázal galant údajně roku 2001 za určitý peníz. později za 12 tisíc. Říkám, toho svého prodám za 15 a do toho nového 20 vložím. Hm..auto za 30, ale bude to 2001 a né auto za 25 z roku 97 a ještě bude vypadat. Jedu pro něj. Měl mít vadu spojky a měl být z německa, takže dovozová techniká atd. U mě by mě stejnak čekala. No každopádně přijel jsem. Ručka v piči, lemy na sračku, probořenej zadní bok, spojka v háji jak uváděl majitel svítila kontrolka ABS, prahy taky na kaši, disky též naprdel (to jsem zjistil později). No a doklady, v tom bordel. Auto mělo na sobě tři papíry. Cože......No takže jsem popátral a nakonec to byl rok 98....Takže říkám paráda...se tam seru zbytečně...Úplně zklamaný nevím zda ho teda vzít či ne. Nakonec jsem ho přitáhl. Kupci dal 7tisíc za nepojízdné auto které ani nemělo v pořádku doklady. Celkem mě ten den stál desítku, za něco jsme ho přitáhli. No a mohlo se jít na věc.
Jedna rada do života.....nikdy nekupovat auto co není schopný provozu a nemá v pořádku doklady. Já už to nikdy dělat nebudu. Za menší peníz jsem přitáhl o půl roku bezproblémový totéž vůz a ještě v lepší kondici a na originálech hliníkáčích...takže..
Každopádně udělala se spojka, to mě vyšlo práce za 5,5 tisíce, nechal jsem obrousit disky za 7 stovek a stejnak to byla na prd. Nu vypořádal jsem se s doklady a jejich náprava, aby bylo vše v pořádku mě celkem vyšlo na 5 tisíc. Cesťáky, německo a hlavně neuvěřitelné dohadování se s českým úřadem o přestavbě  ](-: totální debilové (ti u nás na technickém oddělení). Ani nevědí co je přestavba a co náhradní díl.. Pak se zjistilo, že pořád vynechává spojka. Blbec co dělal montáž spojky neuměl odvzdušnit. No po čase vyšlo najevo, že válec teče do kabiny. Později jsem tedy koupil hliníkáče, nové gumy a auto projel přes technickou a dal oficiálně do provozu. Každopádně mi bylo řečeno, že mám v pytli brzdy a geometri tak ať to dám do kupy. Přibrždovali mi všechy pístky. Takže kompletní repas. Na geometrii mi řekli špatné ložisko, dávám to za vinu dírám které jsem mnohokrát přejel a silenblok příčného ramene. Takže ložisko vyměněno. Problém abs byl vyřešen vyndáním žárovky z budíků :D JJo a úplně jsem zapoměl, že auto mělo díru skrz na skrz v zadních dveřích. Díra byla přelepená kobercovkou. To jsem byl také nasrát na prodejce, že prodává něco a neuvádí pravdu. To já byl ochotný poslat všem detajlní foto ikdyž si o něj neříkali. Každopádně díru jsem sám zakytoval a prahy stříknul černou barvou. No stk bylo dost zajímavé. Jo tam mě vyrazili, že nemám značky. Tvrdim jim, že jsou v depozitu, že je ani mít nemohu. No paka. Takže jsem si musel pro potvrzení, že opravdu jsou tam  a pak jsem ji dostal. Sám se tomu dívím, že jsem ji dostal. Každopádně na novém vozidle je asi o polovinu více závad než na starém a už jsem si v hloubi duši nadával jaký jsem kretén, že jsem se do něčeho takového pustil. Ovšem mezitím mi odtahovka vzala za střechu mého starého modráska a tak to měl zpečetěné. Když jsem ho vezl na jeho poslední jízdu jako vrak tak mi i ukáply slzy. Fakt jsem ho miloval. Ani toho nového tak rád nemam...možná je to tím, že mi tak sere. Nezbývalo nic jiného než tedy pokračovat v tom co jsem dělal. Takže dnes stavím stříbrnáka. Jsem v něm bezmála za 40 tisíc. Z toho cca 15 tisíc bych měl jakoby odečíst, že tolko by stála oprava starého..Něco málo z prodeje starého..tak pětku. Takže dejme tomu dvacet dolu. Takže strříbrnák zatím vychází na 20 a to ještě nemá udělané vyvaření a kompletní opravu předku. Naštěstí bude ze sedana. takže se vyřeší můj problém ABS i uložení ložiska a ramena a bůh ví čeho ještě. No z původních 15 na kolko mě měl vyjít v tom budu celkem troufam si říct o 25 více. Tudíž za 40 tisíc. S přičtenim těch dvaceti co jsem sundaval za stejné opravy..60 tisíc.
Tak to moje story jak jsem potkal galanta....A teď čas na návody a tunit :D Z tohoto důvodu to tu je .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 14:34:33
No,je vidět,že máš výdrž. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 14:37:58
Ty kráso..on to někdo čet..tak to máš u mě chválu :D právě jsem dokončil první návod..dneska dám asi dva .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 14:54:03
Je to takový dobrodružný.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 14:57:29
Tak a první věc co mě vždy naprosto rozčiluje je nefungující hodiny nad fukarama. No to mě naprosto tahá za vlasy. Zatím jsem narazil na jednoho galoše, kterému to fungovalo. Možná proto, že to někdo opravoval.
Každopádně co s tím když vám nesvtítí nebo občas probliknou. Jsou dvě možnosti. Buď je na desce hodin kdy se nachází konektor studeňas (stačí proletovat a je to dobré) a nebo máte zlámané kabílky u konektoru. Můj případ, dvakrát. Takže nezbývá nic jiného než udělat jiný. Použil jsem známí počítačový molex konektor. Koupíte rozdvojku za 25 kaček a můžete pájit (máte tam oba potřebné: samci/samici). Ovšem použít se dá i jiný co má čtyři piny. V první řadě rovnou řeknu, pokud se vám v kabině spojí kabely tak nevyšilujte. Jenom pak vyměntě pojistku 10A v prostoru motoru (interierová pojistka). Ať neřešíte půl hodiny proč to sakra nefunguje :D Samozřejmě by se vám drátky správně potkat neměly.

Takže nejdříve musíme hodiny prostě vyškubnout z palubovky. Moc se jim chtít nebude, ale ven jít musí. Hodiny drží jen dvě packy. Až je dostanete ven tak je zapotřebí 1) odšroubovat šroubky a 2) povolit packy. Ty povolí krycí plexi. POZOR packy rády praskají. 3) Další packy na vás čekají v další vrstvě a tím sundáte vroubkovaný plast. 4) ukáží se vám hodiny a na obrázku 4.a vidíme slavný konektor který zrušíme :D
Na 5tce vidíme již samotný konektor. Deska jde vyndat v celku snadno. Odletuje me jej. Je to sice pracnější, ale jde to. Hlavně s citem a moc neprohřejvat ať se neodlípne měď z desky (6). Na 7mém obrázku protahuji bývalým konektorem drátek který rovnou pájím na desku. Drátek si na konci označím dle barvy káblíku v kabině ať to pak správně spojím .-)
8) naletujeme piny v kabině a za 9) nasadíme konektor
Pak stačí hodiny poskládat. Nejde to zaměnit, je to blbuvzdorný takže nic se nedá obrátit, ani čudlíky.
10) nám ukazuje náš produkt :D 11) připojení do palubky a 12) jak se zadařilo

No a prvnímu nešvaru konec .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 15:25:49
Zjistil jsem, že pro některé je naprosto záhadou svítící přihrádky. Mě teda už jenom ten modrý plastík byl nápovědou. Pídil jsem se a ejhle. Našel jsem ruplou žárovku. Je jedno zda máte 2.0 či 2.4 gdi nebo 2.5 V6, výhřev sedaček. Prostě zatím jsem neviděl galoše co by to neměl. Takže se podívat .-)

Tak obrázek 1) popisuje jak to má vypadat. Zároveň ukazuji šipečkou který šuplík pujde ven. Obrázek 2 nám ukazuje konektor do kterého je přiveden káblík (teď nevím zda od palubovky či je je tam samostatně..to je fuk) Zkrátka modul si můžete vyndat, ovšem drží ho ze spoda dva šroubky a není prča to tím pádem vyndat .-) Každopádně nalézá se mnohem jednoduší varianta a to vyndat přímo žárovku která je také na obrázku 2 zobrazena v černém plastovém pouzdře. Tyto pouzdra se vyndavají po celém autě čtvrtotočkou. Jsou to pouzdra T5. Každopádně výměna bude efektivně funguvat pouze s klasickou žárovkou. Pokud tam dáte led žárovku tak počítejte s tím, že odraz světla je minimállní. Ledka nesvítí moc do stran a tak vám do přihrádek nepůjde moc světla. Proto to moc nedoporučuji.

Každopádně obrázek 2.A ukazuje i tuto možnost..a to je můj upgrade. na každou stranu jsem si vyvedl svoje vlastní dvě led které jsou namířené přímo na modré plexi. Tudíž bude přihrádka dobře osvětlena .-)

Tak sice je to návod nenávod...ovšem pokud bych sem tímhle tempem dával všechny svoje úpravy tak za týden není nic :D Děsně mě to baví takhle tvořit a předávat. Cítím se aspoň užitečně :D
Né teď vážně....klidněmi piště svůj názor zda mám pokračovat v podobných návodech. Jinak na příště si připravím úpravu ovládacího panelu oken :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 15:32:54
Je spínač varovných světel podsvícený nebo ne?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 15:40:06
pokud mysliš tohle (viz obrázek) tak ano. Je tam taková úchylná žárovka..ti jí najdu....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 15:40:50
Jinak tohle s tim nožem je způsob jak se tam vloupat :)

Ovšem pozor na poškrábání palubky
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 15:44:33
S tou žárovkou to vzdávam..rozebírat se mi teď vypínač nechce :D Je to tak debilní miniaturní žárovička, že to ani snad už nenajdu ani na portále. Každopádně já tam vyrobil vlastní .-)

POZOR....vyndáním vypínače přerušíte okruh na blinkry. Ať budete mávat páčkou u volantu sebevíc...tak blikače ani nebliknou
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 16:41:36
Je tam teda 1 nebo 2 ?Díky.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 09.07.2015 - 16:47:46
S tou žárovkou to vzdávam..rozebírat se mi teď vypínač nechce :D Je to tak debilní miniaturní žárovička, že to ani snad už nenajdu ani na portále. Každopádně já tam vyrobil vlastní .-)

POZOR....vyndáním vypínače přerušíte okruh na blinkry. Ať budete mávat páčkou u volantu sebevíc...tak blikače ani nebliknou
Někde ve foru jsou foto rozebraného spínače varsvětel .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 16:52:18
Jo,vzpomínám si,každýmu odletělo pérko. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.07.2015 - 16:57:14
je tam jen jedna žárovička
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 19:31:28


.............. na každou stranu jsem si vyvedl svoje vlastní dvě led které jsou namířené přímo na modré plexi. Tudíž bude přihrádka dobře osvětlena .-)


[/quote]
Jaký dáváš Led? :undecided:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 19:59:35
Čína taky něco vyrábí,ale kam která patří?
http://www.aliexpress.com/item/10pcs-lot-T3-T4-2-T4-7-T5-White-1-SMD-5050-Instrument-lamp-Dashboard-Dash/1403933636.html (http://www.aliexpress.com/item/10pcs-lot-T3-T4-2-T4-7-T5-White-1-SMD-5050-Instrument-lamp-Dashboard-Dash/1403933636.html)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: homo15 kdy 09.07.2015 - 20:55:46
no jo ty hodiny nad ofukama mi taky nejdou  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 20:57:49
To bude chtít pájku. :o
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: in4mator kdy 09.07.2015 - 21:08:40
Symbol varovek je podsvícený? Myslel jsem, že ne - u starého G jsem měl dokonce napsané v TP, že výstražná činnost směrovek není signalizována červeným světlem. Nebo nevím, co jiného tím bylo myšleno... Každopádně ti Dagu fandím s těma návodama!
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.07.2015 - 21:15:25
Asi mysleli,že  jeto podsvícený při zapnutejch potkávačkách je, ale při spuštění 4 blinkrů to tlačítko prostě nebliká a je jen podsvícený.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: JanTchi kdy 09.07.2015 - 22:32:28
Dúfam že tento seriál bude pokračovať ďalej. Veľká vďaka za neho
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 10.07.2015 - 10:34:02
 http://www.galantweb.com/index.php/topic,3074.0.html (http://www.galantweb.com/index.php/topic,3074.0.html)

Přidal jsem ještě jedno foto .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 10.07.2015 - 10:47:04
Paráda,Pepe,dík.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 11.07.2015 - 01:25:22
Děkuji...se seriálem budu pokračovat když vidím, že je užitečný a má zatím úspěch..

Co se týče těch led do přihrádek tak používám svoje led které jsem kdysi dávno koupil. Všude v autě používám 5mm ledky. S tím, že bílá je 7cd (7 000mcd) s úhlem 30stupnů s napětím 3.3V na 20mA. To vše k led .-)

Jinak t3, t4 či t4 něco co to bylo..tak tyhle žárovky. Respektive jedna z nich patří do spínače mlhovek :D Ale k tomu se také dostamu. Každopádně jinak zatím co jsem koukal nepřatří  nikam jinam. A to jsem měl elektriku už komplet venku :D Jo pravda, spínač TCL a podsvit naklápění jsem nedemontoval :D Jinak vše ano. Samozřejmě v takovýchto vypínačích a spínačích jsou podobné jebky. Osobně doporučuji si s tím raději 20minut hrát a narvat tam ledku .-) Vypadá to lépe
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 11.07.2015 - 07:50:55
V panelu klimy jsou 2 druhy žároviček s paticí.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 11.07.2015 - 12:37:34
Přiznám se, panel klimy jsem nachal napokoji a asi i nechám. Uvidím. Každopádně se mi líbilo předělání podsvitu displeje. Vložením ploché led (nevím zda to byla oled či něco jiného) byl displej mnohem více čitelný ve dne a dost o tom uvažuji také. Ovšem bojím se, že to bude až moc svítit v noci.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 11.07.2015 - 14:04:41
Nemá někdo volný středový panel pro radio a klimu v motivu šedý mramor ? Padlo jej má - ale někdo špatně vyloupl tlačítko varsvětel a ulomil spodní opěrku pro tlačítko , teď to tam plandá .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 11.07.2015 - 21:21:41
Nemám,bohužel,ale líbil by se mi taky.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 11.07.2015 - 23:34:31
mam jen klasiku šedivý fukáros z galanta 97
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 13.07.2015 - 20:59:11
citace: Přiznám se, panel klimy jsem nachal napokoji a asi i nechám. Uvidím.
Neboj se toho,je to jen 8 šroubů. :mellow:

Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.07.2015 - 21:42:04
Omlouvám se, že jsem dva týdny teď nic nepřidal. Bohužel moc práce a pájit něco na autě a dělat z toho návod jsem teď prostě nedokázal. Každopádně to po Japancampu napravím .-) a vše doženu.

Přidávám aspoň foto na pobavení..což budu též průběžně také dělat. Uvidíte aspoň něco co vás ani nenapadne :D

Zde uvádím foto HEVER VERZE 1
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 24.07.2015 - 09:32:44
Ty seš ďábel :laugh:
Mějte mě klidně za sraba ale pod tohle bych nevlez.
Kup si za pár stovek stavitelný stojky/podpěry. Jsou bytelný a hlavně stabilní
Takovýhle.
(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ft4.aimg.sk%2Finzercie%2Fba_orig_3294494250_stroje-a-naradie-naradie-stojky-pod-auto.jpg%3Ft%3DL2ZpdC1pbi81MjB4MzkwL2ZpbHRlcnM6d2F0ZXJtYXJrKGluemVyY2llL2JhemFyLXdhdGVybWFyay5wbmcsLTEsLTEsMCk%253D%26amp%3Bh%3DqWPMTodjltyKrGbfkUq-4w%26amp%3Be%3D2145916800&hash=36d415c87a583ef99eeb5ccff9e4329d83ac50a3)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 27.07.2015 - 19:43:04
No tohle bylo už po pádu. Takhle se to zaseklo na nějakém "větším" kamínku :D Škoda, že nemam tu fotku kde jich bylo víc :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 13.08.2015 - 05:31:00
Vím, že jsem sliboval návod každý týden..

Bohužel..přiznám se..pár věcí se teď u mě doslova zesralo a bojím se abych  nepřišel i o svého mazla..Každopádně návody pak nějak doženu...počítám to .-) tenhle týden bych měl jakoby dohnat čtyři, myslím na vás :D
No tak aspoň pro pobavení....Fachmanskej hever verze dvě :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 30.08.2015 - 02:18:25
Občas mě rozčilovalo, že jsem neviděl ovládání oken a tak jsem si řekl, že to chce úpravu. Po nějaké době jsem zjistil, že v noci tak trochu zdáse mi svítí jedno tlačítko. Je nam proužek říkám si, tak to asi podsvícené není. Protože tak malý svit je děs. No a po pár minutách jsem byl svědkem jak to zhaslo. Ha podsvit :D

Nu takže se jde předělávat...
Zaprvé...opatrně rozebírejte jinak polámete packy, držáky a já nevím co všechno. Přikládám fotku jak to vypadá když rozebírá někdo kdo neumí (odborný servis na zabezpečovačku) a pak někdo kdo to umí (já nemechanik hobby galanták.

A teď samotný návod. 1) Je zapotřebí odšroubovat tří šroubků. 2) nožem nadzvedneme jemně horní díl plastu a provedeme tak u tří zámečků. Stačí jen jedna strana. ovládání se krásně rozlouskne. 3) Pak následuje odšroubování dalších čtyř šroubků. 4) odkryjeme gumovou cosi :D 5) a zde se bude dít vaše dílo :D Jsou zde dvě místa pro led. Jedna je už obsazená a druhá volná. Stačí led vyměnit a máte vyhráno. Co jsem proměřoval tak to běhá na nějakých 2,5 V s odběrem 2mA. narval jsem tam Led 3,3V 20mA takže ve finále odebírá mnohem méně proudu. Berte však toto měření orientačně. Je to rok a půl zpátky a moc dobře si to nepamtuji. No každopádně má tlačítko docela silný difuzor takže se nemusíte bát použít ledku co má 5 000mcd. Já použil zelenou s 13 000mcd. Ze začátku mě to v noci oslňovalo, ale dnes si to neumím bez toho představit :D
No a pakud seženete druhý hmatník jako já. Tak vyměnte hmatník a narvěte tam druhou LED. Pak stačí složit.
6) výsledek práce .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 30.08.2015 - 11:17:40
Koukám , že tomu nedáš chvilku odpočinout.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 30.08.2015 - 21:40:21
Diod a žároviček je v Galoši docela dost a mě už toho moc nesvítí tak asi někdy zneužiju tvých zkušeností a zprovoznim to
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 30.08.2015 - 22:05:11
Škoda ze se ty tlačítka blbe schanej, bylo by fajn udělat to na všechny čtyři gombiky :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 31.08.2015 - 18:26:43
koukal jsem na tištáky a podsvit má připravená deska jen u řidiče a to ke všemu jen na předních dvou hmatnících. Zadní už to nemaj :(

Jinak ještě jeden s difuzorem tu mam. Sehnat se dá z nějakého vyflákaného galoše .-)
Jo a abych nezapoměl..barva podsvitu může být samozřejmě jakákoliv.


Tak a něco dál.
Jednou jsem viděl svůj starý fitr na dvoulitrovi. Říkám si, že na tom novém 2,5 si ho vyměním. Když už chci mít z toho pěkné auto. Tak jsem si objednal nový, 130 kaček takže paráda, a vyndal starý. No zděsil jsem se velice. To co jsem viděl se nedá ani popsat. Takže jsem vyfotil a dávám příkladnou ilustraci. Včera a dnes jsem se projížděl a musím vám říci, že auto ožilo ani nevím jak. Jede jak splašený. Voneď by nejelo, když najednou se nedusí a má kyslík. To možná neznalo pár let.....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 02.09.2015 - 12:34:20
Tak jsem si dneska jel do prace jako kazdy jiny den a bohuzel to  nebyl obycejny den. 
Stacila jen malicka chvilka  nepozornosti a sveho misaka jsem naboril :'( . Pul roku prace a ted tohle. Chce se mi brecet.......
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 02.09.2015 - 12:50:11
jaj, jak moc?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 02.09.2015 - 16:19:33
Dej sem foto . ](-: ](-: ](-:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 02.09.2015 - 16:39:14
A ty jseš celej?
Sakra těch Galantů nějak ubejvá.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: pol252 kdy 02.09.2015 - 16:49:48
Tak snad to jsou jen plechy a ty jsi dopadl bez zranění  :(, jinak po půl roce práce to musí bejt strašná rána...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 03.09.2015 - 19:30:38
Tak jako Micina je vesměs v pořádku. Jen je pomuchlaná kapota, zlomený držák světla, poškrábaný nárazník a cvočky co mi drželi sání tam teď nejsou a náhradní ani nepůjdou nasadit. Přijde mi to hnuté, ale přední čelo (brejle) se nezdá být poškozené. Tak nevím
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 03.09.2015 - 20:51:45
Kapota se vymění , světlo též - případně se rozlepí a vymění sklo, ..... jestli ta rána šla na kapotu, tak je to promáčklé i se světlem . Sundat nárazník a zkontrolovat , jestli sedí otvory pro čepy na lištu . Možná bude hnutá ta lišta .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: BlackJack kdy 04.09.2015 - 20:02:32
To není nic hrozného. Sám jsem zkoušel čelně překonat sloup osvětlení a nepodařilo se. Výsledkem byla kupa zklamání a trochu práce, ale vše se dalo do pořádku.
Pepe by mohl také zavzpomínat.
Galant naštěstí není tak měkej na předek a něco vydrží. Náklady na případnou opravu také nejsou závratně vysoké.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 04.09.2015 - 21:23:47
Kapotu mám. Co se týče světla, tam je ulomený ten plastový držák. A zrovna já jsem měl jako jediný pár na svém autě ze všech světel náhradních co mám neulomené držáky :(
Nárazník je v poho..to neřeším. Tu lištu pod ním stejnak měním, protože je na stranách u blatníku schnilá.
Ale spíš se děsím toho předního čela u sání. Zítra hodím foto..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 19.09.2015 - 20:51:33
Koukám, že někteří řeší neřešitelné. No tak přidám další návod, stejnak bylo na čase :D

Když jsem řešil proč mi umírají led v autě, odpověděl jsem si do jedné minuty. Pro ty, kteří neznají elektriku a je jim led technologie tajemstvím, mám malý dárek v podobě řešení problému.

Auto má 12V baterii. Jenže v reálu 12V nemá a nikdy přesně mít nebude. Auto jako takové už vůbec ne. Jiné napětí je při rozsvícení světel, při nastartovaném motoru. Jiné napětí je na pravé straně a jiné na levé. S tímto si LEDka neumí poradit. Klasické žárovky jsou dělané na 12V a pokud do nich jde větší napětí třeba 14V tak si s tím poradí. Ano, vláknem jde větší proud než je předepsaný a tím se zkrátí životnost žárovky třeba na polovinu ovšem žárovka jako taková to přežije. Sice vám bude svítit rok, dva možná pět let, ale bude svítit. LED žárovka tento malý rozdíl nezvládne. Proč? Malé LEDky mají napětí okolo 2.2 až 3,5V (zbytek se reguluje odporem) a pokud jde do LED o 2V více tak je to skoro dvojnásobek. U LED je ovšem neúměra proudu. Stačí jen maličko napětí navíc a proud se zněkolikanásobuje. Tudíž o 2V navíc může znamenat 4x více proudu. LED toto samožřejmě usmrtí (u mě to bylo v řádu 3 hodin). Takže jsem mohl ledky vyházet a předělávat na svoje  :evil:

Jak na to? Někteří výrobci počítají s tím, že auto má větší napětí než 12V a to konkrétně kolem 14V. Proto některé ledky vydrží bez úpravy a některé udělají papá..Ovšem výrobců, kteří počítají se 14V je tak málo, že to můžeme přirovnat jehle v kupce sena. Proto se nám naskytují dvě možnosti. První možnost je předřadit před LED 12V stabilizátor a druhá možnost je zvolit jiný odpor pro led (větší) což je z drtivé většiny jediná možmost.

Úprava LED
Změříme si odběr proudu ledky na stabilizovaném napětí 12V (bude to pár miliampér (mA)). Pak pomocí ohmova zákona si dosadíme do vzorečku. Ještě jednou připomínám, že je zapotřebí počítat s vyším napětím a to cca 14V. Tak po počítám i u sebe a to jsem naměřil i 14,5V. Takže příklad- vzoreček: např při 12V má ledka odběr 100mA (0,1A); nejdříve spočteme rozdíl napětí který na led půjde navíc 14V-12V=2V Tento rozdíl použijeme tedy do našeho vzorce a to tak že napětí budeme dělit proudem které má ledkou procházet. Vyjde nám odpor který máme přidat před ledku .-) 2V:0.1A=20ohmů
Takže si koupím někdě 20ohmový odpůrek a prostě ho přiletuji někam před ledku :D (Pozor - Vždy na plusový kabílek)

Přikládám foto jak se může přidání odporu udělat. Nejdřívě mě napadlo přidat odpor do do patice (obrázek 1) no už mě to nikdy znova nenapadne. Pakárna. Obrázek 2 ukazuje výsledek. Každopádně obrázek 3 ukazuje nejjednoduší variantu. prostě se přestřihne + kabílek, naletuje se daný odpor a použije se smršťovací bužírka. Takže je vše opět i voděodolné, vypadá to a hlavně je to rychle :D

Následují obrázek 4.1 ukazuje výměnu odporu za silnější (což dovolují ledky s paticí T10, T5 atd.) Obrázek 4.2 ukazuje izolaci ( která od výrobce není  ](-: ) a 4.3 výsledek který není vůbec rozeznatelný :)

Každopádně výsledek jako takový považuji za úspěšný jelikož ledky svítí déle jak tři hodiny či týden použivání v parkovačkách a to konkrétně rok a stále svítí :D
Jinak ty parkovačky jsou zatím nejnovější úprava led, ale i tak jedou úspěšně třetím měsícem .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 19.09.2015 - 21:39:12
...... Jiné napětí je na pravé straně a jiné na levé :o...ale jak je to možný?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 19.09.2015 - 23:50:45
Kabeláž vytváří přirozený odpor, též i kontakty konektorů a všelijakých spojů kudy vede cesta k žárovičce. Dále může být někde odbočka a na ní něco připojeno atd. Všechno má sice jednotlivě malý vliv, ale ve finále když se to sečte tak to klidně udělá 1V. Což je pro Led hodně. Proto může na straně kde je baterka umírat raz dva.

Standartně nejvyšší napětí lze vždycky najít v oblasti baterky a nejnižší na druhé straně, u galíka (žraloka) je to pravá strana. A vzadu je nepatrně ještě maličko menší .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 20.09.2015 - 09:07:23
Tak tam teda budu muset dát 220ohmů.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 21.09.2015 - 00:39:32
To je nějak moc..já musel předřadit 10 ohmový odpor. Bez něj mi to umíralo do tří dnů. Teď to šlape.
220 mi přijde opravdu hodně. Pravda je, že taky záleží co tam rveš za ledku :D :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 21.09.2015 - 08:10:04
Máš pravdu,překlepl jsem se myslel jsem 22ohmu,ale možná fakt bude stačit těch 10.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 21.09.2015 - 18:57:46
Čím menší proud prochází ledkou tím větší odpor potřebuješ.
Jelikož mě prochází ledkou cca 200mA (0,2A) tak mam relativě malý odpor 10 ohm. Ovšem tento odběr mi ledka dělá z důvodu toho, že tam není jedna led, ale je jich na té patici více a to konkrétně pět. Viz foto o pár řádků nahoru.
Když jsem použil led co měla jen jeden led chip tak odpěr by samozřejmě menší a tudíš je zapotřebí většího odporu. Samozřejmě tato led svítila pouze dopředu. Tudíž rozptyl světla po parabole byl téměř nulový a ledka svítila prostě na hov.... Tak jsem zvolil tu která se skládá z pěti. Má správný rozptyl světla do stran na parabolu a světlo jde vidět .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 21.09.2015 - 19:05:07
Mě číňan proud nepíše,změřím ho až to dorazí http://www.aliexpress.com/item/Wholesale-ba9s-5630-5730smd-6Led-t10-ba9s-Canbus-Car-Smd-Light-ba9s-6smd-Bulb-No-Obc/32276958014.html (http://www.aliexpress.com/item/Wholesale-ba9s-5630-5730smd-6Led-t10-ba9s-Canbus-Car-Smd-Light-ba9s-6smd-Bulb-No-Obc/32276958014.html)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 21.09.2015 - 19:12:34
Kolik jsi jich objednal ? :undecided:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 21.09.2015 - 19:17:34
2ks
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 22.09.2015 - 05:34:11
Tyhle ledky se ti možná nepovejdou do světla. Pepe si také objednal nějaké delší a nenapasoval je do světla.Tak držim palce ať se zadaří.
Až přijdou tak změř odběr na stabilizované napětí 12V. Do té doby budem jen spekulovat .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 22.09.2015 - 08:09:15
Už jsem je měl a 1 právě odešla,ale dotýkala se mi stínítka.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 22.09.2015 - 18:12:09
Tak jelikož stínítko je kovové a jak psal Drak, nějaké bludné proudy jím mohou chodit, tak bych ledku odizoloval od stínítka. A rovnou bych sáhl po té nejjednoduší variantě. Jelikož se jedná o malé napětí tak bych ten kraj ledky prostě na férovku stříknul bezbarvym lakem .-)
Pak si můžes být jistý, že na plošnák nepůjde proud odjinud.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 22.09.2015 - 19:27:37
Jo,ňákou izolaci by to chtělo.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 28.09.2015 - 19:18:38
Booože....opravdu mam už tendenci se na všechno vys... Poslat všechny fachmany kteří se mi podíleli na "opravovaní" auta do prd...
(krom pár výjimek kteří ví co dělají jako například Pepe. Solidní chlap a hlavně expert přes galanty. Bez něj by už jezdilo o dost méně našich miláčků)

Každopádně..když vám někdo provede výměnu ramene a doprasí a zníčí čep na rameni, dobrý, dáte nové rameno a to také doprasí. Ovšem všimnete si toho až o měsíc později. Výměna spojky. Jo jasně počkejte si skoro dva měsíce pak vám to dáme. Jé hele nám zbyl šroub z převodovky, ale to neva ne. Potřebujete udělat pakny, máte je totálně sjeté. Koupím nové a hele, oni mají úplně stejnou tloušku jako ty staré. To se vám omlouvám myslel jsem, že mají být širší. No tak aspoň budu mít nové si říkám. No ani pakny sestavět neuměj, takže mi auto na ručku pro jistotu nebrzdí vůbec. Výměna ložiska, ano umím. Při výměně ložiska opět dojebáno další rameno a pro jistotu zničeno čidlo na ABS. Paradoxně když se chtěli podívat na druhou těhlici jak je to tam dělané tak domlátili i to druhé. Takže těhlice na výměnu. Vyvařovat, no problem. Já tu měl aut. To vidim, prahy na pizděs a lem. Po týdnu vykvet takže se bude muset znova uřezat a udělat celý znova. Jenže jak. Navařil to co nejdál to šlo takže když koupím opět vylisovaný lem z e-shopu tak jako před tím tak bude krátký. No pak výměna spojky na druhém autě. To se dělá tak, že tám necham poloosy. Vyndáním se zníčí. Takže se lomcovalo s převodovkou i s poloosama a jedna to odsrala. Výborně. No a mohl bych pokračovat dále.

Co tím chci říci....vyletělo oknem asi cca 20 tisíc a auto evidentně budu muset odstavit, protože je prostě dosr...
Zkrátka hledám normálního, slušného člověka který se věnuje galantům a zná je. Ví jakou potřebují péči a kam sáhnout. Zklamali mě jak soukromíni, tak fachmani tak i firmy.
Raději opravdu dám o 30% více peněz někomu solidnímu než abych všechno musel předělávat a znova kupovat. Protože teď mam chuť se na to vys.. a jít si koupit nového. Na kterého bohužel nemám díky pár idiotům :(

Tak kdo má znalosti a sílu, čas a hlavně chuť pozvolna opravit to co jiní zvorali a dát mého mazlíka dohromady. Nechť se ozve. Hledám človíčka kterému nejde tak o peníze, ale opravdu o to, aby další galoš jezdil a byl z něho budoucí veterán.

Jinak pardon za menší spam. Jinak tímto chci všem říci ať si dávají pozor na všechno, kdo vám co bude dělat na autě. A za mě vám mohu doporučit, že co jsem si na autě udělal sám to dopadlo dobře nebo aspoň lépe. Přinejhoršim když to zmrvíte tak si to zmrvíte sami a nestojí vás to peníze které by jste dali někomu jinému .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 28.09.2015 - 19:37:45
No,máš teda superpech. :(
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: homo15 kdy 28.09.2015 - 21:42:23
Booože....opravdu mam už tendenci se na všechno vys... Poslat všechny fachmany kteří se mi podíleli na "opravovaní" auta do prd...
(krom pár výjimek kteří ví co dělají jako například Pepe. Solidní chlap a hlavně expert přes galanty. Bez něj by už jezdilo o dost méně našich miláčků)

Každopádně..když vám někdo provede výměnu ramene a doprasí a zníčí čep na rameni, dobrý, dáte nové rameno a to také doprasí. Ovšem všimnete si toho až o měsíc později. Výměna spojky. Jo jasně počkejte si skoro dva měsíce pak vám to dáme. Jé hele nám zbyl šroub z převodovky, ale to neva ne. Potřebujete udělat pakny, máte je totálně sjeté. Koupím nové a hele, oni mají úplně stejnou tloušku jako ty staré. To se vám omlouvám myslel jsem, že mají být širší. No tak aspoň budu mít nové si říkám. No ani pakny sestavět neuměj, takže mi auto na ručku pro jistotu nebrzdí vůbec. Výměna ložiska, ano umím. Při výměně ložiska opět dojebáno další rameno a pro jistotu zničeno čidlo na ABS. Paradoxně když se chtěli podívat na druhou těhlici jak je to tam dělané tak domlátili i to druhé. Takže těhlice na výměnu. Vyvařovat, no problem. Já tu měl aut. To vidim, prahy na pizděs a lem. Po týdnu vykvet takže se bude muset znova uřezat a udělat celý znova. Jenže jak. Navařil to co nejdál to šlo takže když koupím opět vylisovaný lem z e-shopu tak jako před tím tak bude krátký. No pak výměna spojky na druhém autě. To se dělá tak, že tám necham poloosy. Vyndáním se zníčí. Takže se lomcovalo s převodovkou i s poloosama a jedna to odsrala. Výborně. No a mohl bych pokračovat dále.

Co tím chci říci....vyletělo oknem asi cca 20 tisíc a auto evidentně budu muset odstavit, protože je prostě dosr...
Zkrátka hledám normálního, slušného člověka který se věnuje galantům a zná je. Ví jakou potřebují péči a kam sáhnout. Zklamali mě jak soukromíni, tak fachmani tak i firmy.
Raději opravdu dám o 30% více peněz někomu solidnímu než abych všechno musel předělávat a znova kupovat. Protože teď mam chuť se na to vys.. a jít si koupit nového. Na kterého bohužel nemám díky pár idiotům :(

Tak kdo má znalosti a sílu, čas a hlavně chuť pozvolna opravit to co jiní zvorali a dát mého mazlíka dohromady. Nechť se ozve. Hledám človíčka kterému nejde tak o peníze, ale opravdu o to, aby další galoš jezdil a byl z něho budoucí veterán.

Jinak pardon za menší spam. Jinak tímto chci všem říci ať si dávají pozor na všechno, kdo vám co bude dělat na autě. A za mě vám mohu doporučit, že co jsem si na autě udělal sám to dopadlo dobře nebo aspoň lépe. Přinejhoršim když to zmrvíte tak si to zmrvíte sami a nestojí vás to peníze které by jste dali někomu jinému .-)

Ano je to pech přiznávám, ale já si v takových to chvílích říkám, že když nejde o život jde o ho*no , všude se teď vraždí, syrie, imigranti.... buď rád ,že máš takové problémy   :angel:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 29.09.2015 - 08:08:13
No ty kjavičko to nechápu jak někdo takový věci je vůbec schopnej udělat :o.
Však ramena vydržej naprostej nesmysl...leda by zničil jen prachovku.

Tohle je bohužel důsledek toho, že (nejen) učňovský školství šlo naprosto do hajzlu, nechodí se na vojnu kde by se někteří aspoň něco naučili a vůbec je tahle společnost plná šmejdů co se ostatní snaží akorát odrbat o prachy.
Proto jsem Galanta na výměnu ramen dal sousedovi - starýmu motoráři, kterej normálně dělá škodovky u kterýho vím, že umí a dělá poctivě. Jen jsem si poplet těhlice pro jednopíst a na 4 dny mu tak zacpal garáž a ostatní auta musel dělat před dílnou...tak byl trochu nasranej ^_^
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Berzelius kdy 29.09.2015 - 10:51:55
Tak to tě chápu,taky radši říkám že někdy je lepší si to dokonit sám.Ani já moc cizím mechošům mocnevěřím.Ale naštěstí mám kámoše-kolegu z práce, kterej je vyučenej,začínal tady kousek v pasu v zábru na motorárně repase tatrovek.liazek,avií.atd.Pak robil nějáký roky v Nissanu.Teď se sice oficiálně autama neživý..bo dělá se mnou.. ve fabrice,ale stějně pořád pofuškách spravuje auta známejm,kámošům a rodině.A hlavně je to nadšenec do japonců a aut celkově.Jezdí hobby motokros..jak jinak než s hondou..a i na ní si všechno dělá sám.Výměna pístu,repase vydlic atd. bo u těchle poloprofi-profi strojů se všechno počítá na hodiny.I když musím říct že asi nikdo jako mechoš není dokonalej,mě se na něm líbí že se umí skoro vždycky poradit.Kolikrát neměl nějakej přípravek či nástroj..no tak si ho prostě vyrobil.A hlavně se snaží si ze vším vyhrát.Ale zase větší práce mu trvají dýl(třeba moje lemy a podběhy..ale věděl že na to nespěchám) bo má furt práce  nadhlavu, co koupil starej barák na kterým si dělá z 99% sám.Ale u našich aut jak sám říká je problém že jsou to holt starý káry a podle toho se ktomu hodně servisů-mechošů chová..Bo má kámoše co má ofiko servis a ten mu sám kolikrát říká."ser na to,vždyť to pude za pár let do šrotu,já bych se stím tak nesral"
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 29.09.2015 - 11:18:05
Nejsem expert přes Galanta , ale co můžu opravit a vyměnit , udělám . Pokud to naplánuješ tak , abych mohl na autě dělat i v týdnu - kromě svařování karoserie - udělám vše. Jde jen o dohodu . :mellow: 
Krátkou poloosu mám v garáži .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 29.09.2015 - 18:42:30
a přesně takovým mechanikům kteří říkají ser na to apodobně bych nejraději urazil pazoury. Staré autí má právo na stejnou péči jako nové. Ba naopak čím starší tím větší péči k němu je třeba, jelikož je náchylnější.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 19.10.2015 - 15:15:18
Přišlo 45kg drobností na galanta :D
Jde se makat!!!
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 19.10.2015 - 15:22:07
Generálka?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Drak kdy 19.10.2015 - 17:18:26
vidím tam něco jako dva výstražné trojuhelníky :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 19.10.2015 - 17:55:21
3 nebo 4 trojúhelníky mám v garáži a nikdo je nechce   ](-: ](-: ](-:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 19.10.2015 - 20:05:17
Hele u Daga neni trojúhelníků nikdy dost :laugh:
Koukám, že sis koupil hever, stojky a v bublinkách je i panenka?
Tak teď s chutí do práce...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 20.10.2015 - 18:15:48
Hever tam je, jeden trojúhelník je pro otce. Žádná panenka, žádná stojka, na to tu mam trámky a špalky .-)

Ano, generálka dvou galantů. 6x brzdový kotouč, 2x dvě sady desek, 2x čep řízení, 2x rameno, 2x čep do horních ramen, 4x opravná sada třmenů + pístky k tomu atd....
Prostě generálka. To říkam pořád, že chci, aby se dožil galantík veteránských značek.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.10.2015 - 00:25:36
Přemýš jsem nad tímhle. Co vy na to?
http://www.alarmy-vanura.cz/Modul-pro-bezpecne-nouzove-brzdeni-ESB-d2657.htm (http://www.alarmy-vanura.cz/Modul-pro-bezpecne-nouzove-brzdeni-ESB-d2657.htm)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 27.10.2015 - 22:51:58
1) Pepe..budeš mít ze mě radost. Včera mi přišel balíček s něčím užitečným :D
2) Jinak svoji haubničku měním za jinou. Byla dosti zrasená, ovšem znám šikovné ručičky a takhle vypadá polotovar .-)
3) No a dneska jsem přivezl i nárazník na renovaci. tak uvidíme co se stane
4) Tak jsme tak s Pol252 demontovali auto a ejhle. Něco na nás vypadlo ze zadního třmenu. Tak se začneme smát a Pol mi říká. Dej to na web a napiš: ZA ODVOZ :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 28.10.2015 - 08:49:47
Tak to už máš vybavení jak profiservis. :-D       Ta destička je z tvého nebo pneumatikářského vozu ?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 28.10.2015 - 10:57:40
Pneumatikářského... Jo a ještě jedna bizardnost. Nešla ruční brzda. Ještě, aby jo když chyběl u páky ten plíšek na lanka. Ovšem u zadního kola (na tom kde na nás vypadla destička) na nás čekalo ještě jedno překvapení. Sundali jsme kotouč a ejhle, něco chybí :D
A s tímhle lidi jezdí  ](-:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 28.10.2015 - 11:03:29
Jak vidíš, někdo si řekne ...na co ručka . ](-: ](-: ](-:     Někdo tady hledal plech pod zadní - ruční brzdu.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 28.10.2015 - 11:41:25
To byl nějakej tuner a chtěl snižovat neodpruženou hmotnost :laugh:
Zřejmě tam má automat nebo věří že při parkování na kvalt zařadí vyždycky správně a nevyskočí.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.11.2015 - 18:09:52
Tak jelikož se diskuze rozjela v nesprávném tématu přesměruji ji opět sem :)

Takže jak se tu již říkalo. Někdo mi řekne na mé tvrzení "mám zrezlý spodek" svoji úvahu "tak to vyvař a vlastně proč? vždyť to máš vyvyřené."
No jo. Jenže to prostě dělal debil takže vyvařil jen jeden práh a na druhý "zapoměl" (se mi přiznal sám, že se na to vykašlal). Nu a tu stranu co vyvařil udělal tak na hovno, že se může předělat. Jo a lemy samozřejmě taky v prdeli. Samozřejmě mě to stálo nějaký peníz...
Takže na tvrzení jenom to vyvař a máš hotové auto moc nevěřím. Očekávám zklamání a to, že to opět někdo posere. Jo a taky, že příjdu zas o balík peněz.

Takže se tu teď ptám zda máte někdo fakt hodně šikovného, ale hodně šikovného človíčka na dělání podvozků z hlediska svařování?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Majk MG kdy 23.11.2015 - 19:01:19
dagu upřímě kašli na to ...vím je to škoda viz. moje blbost co mě stala 20 tisíc. vím že jsi v tom autě utopil dost peněz ale fakt se ti vyplatí počkat našetřit nějaké peníze a stávajícího prodat za pár tisíc a koupit si topovku z DE na kterou budeš hrdej :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 23.11.2015 - 19:44:52
dagu upřímě kašli na to ...vím je to škoda viz. moje blbost co mě stala 20 tisíc. vím že jsi v tom autě utopil dost peněz ale fakt se ti vyplatí počkat našetřit nějaké peníze a stávajícího prodat za pár tisíc a koupit si topovku z DE na kterou budeš hrdej :)
Doporučuju,to, co Majk. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 24.11.2015 - 11:01:56
Stejnou věc jsem Dagovi říkal osobně při srazu . Vrazil do auta kopu peněz , vím podělali to "machři" na kastli i laku , tak bych nějakou dobu jezdil , abych alespoň "užil" peněz do auta vražených , našetřil a koupil něco jiné . -_-
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 24.11.2015 - 12:22:01
dagu upřímě kašli na to ...vím je to škoda viz. moje blbost co mě stala 20 tisíc. vím že jsi v tom autě utopil dost peněz ale fakt se ti vyplatí počkat našetřit nějaké peníze a stávajícího prodat za pár tisíc a koupit si topovku z DE na kterou budeš hrdej :)

Pokud budes mit stesti. pokud ne, tak do toho spadnes znova. Ja se byl koukat po par autech, z venku vonafka jak svin,ze vnitr taky super....ale nahnily lemy, nahnily celo, nahnila podlaha....a muzes zacit znova. Proto si ten svuj srot drzim, protoze uz to bylo tolikrat rozebrany, spousta veci vymenena....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 24.11.2015 - 12:35:09
W66,kolik jsi už do něj nasypal?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 24.11.2015 - 13:55:22
taky uz to bude 20 000,- mozna 25 000,- . To byly zadni lemy, pak predni celo ted to bude prah + podlaha. Takove ty blbbinky, jako svicky,brzdy...to nepocitam, to je spotrebak to sezere kazdy auto.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 24.11.2015 - 14:10:06
No ,aspoň,že ti to nezprasili. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 25.11.2015 - 18:36:18
Já jsem v tom 20 auto a nějakých co jsme počítali, tak přes 40 tisíc další investice...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 04.12.2015 - 21:19:21
a pak se mě divíte, že se bojím někam dávat auto když vidím tohle....
Ten červený kroužek ukazuje kde má být normálně zadní kolo
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 17.12.2015 - 19:14:13
Instalováno již v sobotu .-)
Jo a ještě ručku jsem si tam dal Nardi
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 17.12.2015 - 19:26:43
Jo , tohle můžeme, to jim sluší. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Jeníček kdy 17.12.2015 - 19:28:26
ježiš vy z toho budete mít pasácký auta ne?  ^_^
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Drak kdy 17.12.2015 - 20:43:00
jo ten nardi, to je takové kolo jako do parníku :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 17.12.2015 - 20:45:15
Je to luxusní kolo do parníku :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Overlord kdy 17.12.2015 - 21:06:24
k čemu je tá páčka v pravo ?  -_-
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Overlord kdy 17.12.2015 - 21:08:27
Instalováno již v sobotu .-)
Jo a ještě ručku jsem si tam dal Nardi

Ahoj, k čemu je tam tá páčka v pravo ?  -_-
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 17.12.2015 - 21:09:02
Tempomat....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: guest2672 kdy 17.12.2015 - 21:25:38
Instalováno již v sobotu .-)
Jo a ještě ručku jsem si tam dal Nardi
neválí se ti doma nějaký věnec volantu ?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 17.12.2015 - 22:15:22
Ponaučte mne..co to je věnec volantu  :undecided:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 17.12.2015 - 22:23:43
Volant bez bagu. :undecided:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: guest2672 kdy 18.12.2015 - 17:57:23
Volant bez bagu. :undecided:
přesně tak
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 04.01.2016 - 12:50:18
Hoja ho...pomatujete jak jsme se tu bavili o tom, že koroze nám rozežírá prahy. No padaly tady různé možnosti. nechávat to vyvařit, nechat si nalisovat dle kopyta jiný až po koupi nového výlisku v Mitsu. Již nevím kdo, ale mluvilo se tu, že by to stálo ranec. Nějakých 10 tisíc.

Tak pánové, měl jsem cestu kolem mitsu a šel jsem se zeptat. No kupodivu, prej nemají na to v čechách kartu, že to nikdo objednávat zatím nechtěl. Tak k věci. Jeden práh od mitsu vyjde na 2 500 Kč. To je mazec co. Takže jestli to máte schnilé nahadry, tak tohle je krásné řešení.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 04.01.2016 - 13:09:14
Ovšem problém je v tom , že ti to ukazuje na vnitřní práh s výztuhou . Není tam cena za vnější práh. :undecided:
 Ten je vpravo dole a kat. číslo je MR273271, tohle je díl nutný k opravě prahů. Díly 63646 L + 63646 R .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 04.01.2016 - 14:17:50
Dobře ty...tak já až budu mít cestu zas kolem mitsu..vyzjistím .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 04.01.2016 - 15:04:22
Písnu na E shop mitsu na Spořilov , uvidíme jak to nacení . :D

 :mellow: Dotaz odeslán--- počkáme . :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 09.01.2016 - 18:45:38
mno, tak uz mam zas auto, po mocnem vareni, hold se ty popelnice asi nezbavim, nejak mi prirostla k srdci :)

(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi171.photobucket.com%2Falbums%2Fu295%2FRosomack%2FMisaka%2FIMG_20160106_165518_zps3pfnjsf8.jpg&hash=a43abf4a07ba3e12e783692ad4e48599a9060f11)

(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs171.photobucket.com%2Fuser%2FRosomack%2Fmedia%2FMisaka%2FIMG_20160106_165537_zpsumigwbey.jpg.html%3Fsort%3D3%26amp%3Bo%3D4&hash=67bf85f374b19b9c8ed08bbc63615293ab0ad013)

(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi171.photobucket.com%2Falbums%2Fu295%2FRosomack%2FMisaka%2FIMG_20160106_165558_zpsqv8smdfd.jpg&hash=0013fe6b500b09e6c3c569be557ff0d10f9b6610)

(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi171.photobucket.com%2Falbums%2Fu295%2FRosomack%2FMisaka%2FIMG_20160106_165625_zpsjmcnqnvn.jpg&hash=d75049b5371efca80884b494369e5a7c64738f2a)

(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi171.photobucket.com%2Falbums%2Fu295%2FRosomack%2FMisaka%2FIMG_20160106_165634_zps9bd0kkgb.jpg&hash=5b38e3e0e7f7d497497e65c801e59c06c3e3b9bd)

(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi171.photobucket.com%2Falbums%2Fu295%2FRosomack%2FMisaka%2FIMG_20160106_165645_zpsnmvllv0m.jpg&hash=3463fc6c03e63493ff0895127ce15ec3c833a0ab)

(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi171.photobucket.com%2Falbums%2Fu295%2FRosomack%2FMisaka%2FIMG_20160106_165537_zpsumigwbey.jpg&hash=89d60e280b56cf1f5b70680ef7bfd706fb41b4ff)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 09.01.2016 - 18:51:52
Dobrý , hlavně ošetřit dutiny a vnější plechy hned kvalitní základovku . -_-
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 09.01.2016 - 18:55:07
jo, to uz je vsechno hotove, uz ho mam doma. A svet je hned o neco spravnejsi :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 09.01.2016 - 18:58:51
Tak ať to jezdí. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 10.01.2016 - 13:37:47
Ten spodek prahů ti udělali suprově..Asi zajedu k vám :D
Jinak koukám, že na levé straně u zadních sedaček máme všichni v podlaze díru :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 10.01.2016 - 20:03:06
dokonce dve :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Jeníček kdy 10.01.2016 - 20:18:49
werwolfe vypadá to skvěle. za kolik ti to dotyčný udělal? a odkud je, taky z jablonce?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 11.01.2016 - 08:30:20
stalo me to vsechno 8500,- s tim ze si to sami odstrojili a nastrojili. Jen se do toho zamotala hasicska tatra, tak to trvalo dlouho. (hasici maj hold prednost )

Jinak tady mi to delali : http://www.7cars.cz/ (http://www.7cars.cz/)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 13.01.2016 - 17:16:50
Nu tak budem pokračovat dále na zlepšeních :)

Hodně jsem bádal kam dát případné vypínače na cokoliv co si doděláme. Zjistil jsem, že prznit palubku nebo decor který máme kolem rádia není úplně ideální. Kam s nimi. Ukázalo se velmi dobré řešení dát to hned vedle výhřevu sedaček. (proty kdo jej má)

1. vzal jsem 3mm nebo 2mm vrták, už si nepomatuji, a dělal jsem dirky jednu vedle druhé.
2. vzal jsem nůž a prořízl jsem dle direk obrys vypínače.
3. zkusil jsem vypínač vložit, pokud něco drhlo nožem jsem si stěnu proškrábl (nepatrně zvětšil) a opět zkusil. Opakoval jsem dokud vypínač nezapadl.

Co je zde důležité! Začít si otvor dělat menší než je vypínač. Doškrábat (zvětšit) se to dá vždycky. Pokud si uděláte díru nechtěně větší co potom...takže nejdříve menší a pak zvětšovat kousek po kousku přesně dle potřeb vypínače .-)

Co myslíte, dobré místo...?

Ps: vypínače mám osvětlené .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 13.01.2016 - 17:23:01
Šikula a dopředu , před tyto vypínače umístit 3 tlačítka k ovládání tripcompu- teda , kdo jej má .  -_-
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 14.01.2016 - 10:52:13
spis bych dal vypinace na jednu stranu a ovladani tripcomu na druhou, at to tam neni tak nahusteny :)

Jinak hezky napad, podsviceni je v tlacitkach, coz je fajn ze se to nemuse od nekud dlouze tahat.

Ja spis ted premyslim ze pouziju ovladani pro tempomat, na ovladani radia....ale vsichni jsou tajemny jak hrab v karpatech a neni nikde napsany, co konkretni vyrobce pouziva pro ovladani. Jestli odporova kaskada nebo jestli to spinaj natvrdo....vsude ti cpou jen nejakej " prevodnik" kterej je drazzsi nez samotny radio.....tak to je zatim u ledu
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 14.01.2016 - 11:17:53
zkousel jsem to měřit a dva vypínače se mi pod sebe na jednu stranu nevešli. Respektive ač koliv se to nezdá, tak v horní části je plocha pro vypínač širší než ve spodní. Proto je na každé straně jeden a ke všemu v horní části .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.02.2016 - 11:20:26
proto potřebuji elektrárnu :D

Tohle je jeden že čtyř stabilizačních a řídících modulů mého vylepšení galantíka .-)
Každý modul dělá určitou svoji práci, záleží co řídí .-)

Jinak zde může téct 9,5A :D

Pak to ještě zaliji ať je to vodotěsné a nedochází ke zkratům .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 07.02.2016 - 12:30:15
Ty wole to je bastl :D, k čemu to mas?

Edit: a doporucuj osadit chladice
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Jeníček kdy 07.02.2016 - 12:46:53
to je hustej bastl, jen bacha, ať ti kvůli tomu nevyhoří auto. nemá to ani pasivní chlazení a úplně nechápu k čemu to budeš mít
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.02.2016 - 14:18:35
právě, že nechci, aby mi vyhořelo auto a proto tam dávam tohle pánové.
Zrovna tenhle modůlek má stabilizovat a řídit přední led systém (bude spolupracovat ještě s jednim).
Pasivní chladiče jsem si myslel, že budou třeba..Kupodivu i v nejvyším zatížení teplota nepřesáhne 30stupnů..takže v pohodě .-)
Ale přiznám se, že na verzi 1.0 jsem je měl :D
Teď mám 2.4 .-)

Jinak pro představu co řídila verze 2.0..
Každá led spínaná zvlášt. K tomu Soustava čtyř blinkrů reagují spolu s bílou soustavou.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 07.02.2016 - 15:38:20
mno, napad dobrej, ale ty ledky nejsou moc pekny. Jestli to nemas jeste zadelany ve svetlech, tak tam dej spis tohle :

(https://www.galantweb.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.robotoid.com%2Fappnotes%2Fimages%2Fcool-neon-el-wire.png&hash=952e6f83905e2b855f1684a900fbcbed8f88adcf)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.02.2016 - 15:54:56
myslíš el-wire..tak to, ale nesplní funkci kterou chci....
Navíc až příště budu sahat do světel použiji ještě něco lepšího. .-) A už vím i co..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 07.02.2016 - 16:07:46
proc by nesplnil?

Nebo pouzit svetlovod a silnou diodu. A nebo po staru neon :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.02.2016 - 16:45:39
zkoušel jsi viditelnost el-wiru přes den a větší vzdálenost (10m a více). Je nulová a ke všemu bílá..

Mě jde o jednoduchý princip. "Být vidět" To je jediná ochrana, aby to do mě někdo nenarval. Ovšem způsobem abych neoslňoval. Takže denní svícení je ve spodní části, ale ve zpětném není vidět. Proto led ve světlech či na světlech .-)
Žlutý blinkr podlepený pod hlavním světlometem v celé jeho délce z důvodu, že není při proti svitu slunce vidět blinkry. Takto je a osvědčilo se mi to.

Před tím do mě kolikrát málem nabourali v křižovatce, protože nevěděli kam zatáčím nebo je osvítilo slunce či něvěděli, že jsem za nimi. Díky tomuto opatření kolem hl.světel (dodání bílé a žluté) mi dávají vozy najednou více prostoru v křižovatkách.
No a jelikož mám led směřované podle sklonu hl.světla, tak svit jde do země někam před auto. Neoslňuji.
Takže za mě "Být vidět a neohrozit" funkci to plní na 100%.
:)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.02.2016 - 16:47:54
Jo a navíc..v noci je to cool :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.02.2016 - 16:59:26
Verze 1.0
Zde je bilá ze spoda a vede kolem masky. žlutá je pouze ze spodu.

Celý systém funguje stylem:
1) Trvale bílá
2) Bílá a při blinkru se vypne bílá na konkrétní straně a sepne žlutá. V době kdy blinkr nesvítí zase bílá, v momentě kdy zas blinkr svítí opět sepne žlutá.
3) trvale bílá a do toho se spíná žlutá podle blinkru.

Jelikož je vše stočeno podle světel tak je úhel svitu před vůz až šikmo do strany.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.03.2016 - 14:46:11
Začal jsem si hrát včera kolem cca druhé hodiny odpoledne....no už je druhý den a já dělám pořád galíka beze spánku.
Ovšem ten výsledek stojí za to!!!!

Tímhle jsem začal včera... Tak jo :D Prostě elektrárna :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 06.03.2016 - 20:37:40
A co to vlastně bude?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.03.2016 - 21:06:44
no..napadlo me, ze si upravim středový tunel.
Dal jsem si tam voltmetřík (na hlídání napětí baterky, jelikož rád poslouchám hudbu bez nastartovaného motoru), no pak prodloužit (přidat) zásuvku 12V no a v poslední řadě upravit podsvit přihrádek..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 06.03.2016 - 21:12:17
Jo,ták,dobrý.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.03.2016 - 21:12:44
upgrade ovládání a ostatních plastíků .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.03.2016 - 21:21:32
Jinak tohle je malá ochutnávka toho co jsem dělal..Hotovo jsem měl až po 30hodinách beze spánku.Takže dnes v osm večer :D

http://testog.grafitokamen.cz/videjko.mp4 (http://testog.grafitokamen.cz/videjko.mp4)

Ps: těch šroubků všude kolem si nevšímejte :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Majk MG kdy 06.03.2016 - 21:23:56
takovej bordel tam  :laugh: :laugh: Fakt pěkný palec hore  -_-
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.03.2016 - 21:25:22
Taky jsem pak auto čistil a uklízel asi dvě hodiny..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 06.03.2016 - 21:35:44
Pěkný,ale ,kde je teda ten voltmetr?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 06.03.2016 - 21:42:54
Rob: u rucky

Dag: pekna prace, taky sem o tom premyslel :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 06.03.2016 - 21:50:03
Dík,kouknu se pořádně.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.03.2016 - 18:01:34
Jako dával jsem tam toho víc..Třeba pod kaslíkem co je v loketní opěrce mám schovanou nabíječku na USB a kábel mi vede do kaslíku. Kolébka (spínač) je na straně kaslíku. Takže toto mám elegantně schované a navíc přes vypínač, takže to není pořád v zásuvce a nemusím se bát, že něco bafne.
Dále mám v kaslíku schovaný ještě jeden vypínač a ten spíná napájení záznamové kamery.

Samozřejmě mám vše pošéfované tak, že kdybych zapoměl cokoliv vypnout či něco, tak je to fuk. Stačí dát klíček na nultou pozici a je vše vyplé. Všechno mi totiž napájí zásuvka 12V co je na středovém panelu u řadičky. :)

Navíc, že by mi něco baflo se nebojím. Mám vše ve dvojité izolaci a spínače či modulové desky zalité tavnou pistolí. Takže pohoda .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Majk MG kdy 07.03.2016 - 18:44:24
tak to jsis vyhrál :) otázka: jak moc jsou za denního světla vidět ty led pásky v tapecích a na středovém panelu když jsou vypnuté ? jestli to je vidět moc nebo ne a jak to působí .... a vůbec co to je za led ? jaká tloušťka tak :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.03.2016 - 19:04:57
Dobrá otázka..původně jsem chtěl, aby to nebylo přes den vůbec vidět. Na to je nejlepší použít stranové optické vlákno. Můžeš hledat na aliexpresu či ebay jako "optic filber sideglow". Ovšem, aby se to vyplatilo koupit musel bych pořídit 100m vlákna. Pak nevíš jak to bude svítit. Prostě je to elegantní  řešení, protože vlákno je průsvitné a přes den není vidět. Navíc při nasvícení rgb ledkou můžeš menit barvu dle sebe. Ovšem řešení pro někoho kdo má vlákna a může odzkoušet.

Takže jsem zvolil el-wire. Bohužel barva světla odpovídá barevné izolaci. Tudíž u mě zelené světlo = zelená bužírka.
Tak a teď jak jsem ho aplikoval. Narval jsem ho do spár co jsou u středového panelu. Na tapecí jsem ho opět narval do spár, ale tam už bohužel držet nebude a tak jsem jej přilepil vteřinákem.

Výsledek...díky tomu, že je el-wire hozený ve spárách, a jelikož zelená s černou sedí, je výsledek dobrý ikdyž to nesvítí .-)

Co se týče světla za den - zda je vidět či ne..tak přes den jen maličko (téměř vůbec)..ovšem tohle má sloužit když jsou snížené viditelné podmínky, šero, noc atd .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 07.03.2016 - 19:54:37
Takže nakonec,to, co navrhoval W66,já to měl kdysi a bez stáblu mi to vydrželo měsíc.Teď už bych tam asi stábl přidal asi jako ty. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 07.03.2016 - 20:00:02
E-wire je na tyhle picovinky dobrej, da se strihat jak potrebujes, jen je k tomu potreba menic na vysoke napeti...a jak dag spravne poznamenal, neni to moc videt prez den...coz ale zas vesmes moc nevadi.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 07.03.2016 - 20:13:11
Já to měl večer zapnutý okolo masky  :-D ,akorát už si nepamatuju,jesti mi to nerušilo rádio,je to 11 let z5.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 08.03.2016 - 23:00:48
tak ja to mam v tapeci uz pul roku..ale az ted zprovoznil..jinak el-wire je dobry na tyhle kravinky. Jako sviceni rozhodne NE!
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 08.03.2016 - 23:06:09
Tak snad budeš mít delší životnost než já. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 09.03.2016 - 10:55:01
Hele tak z čeho maj nový auta takový ty tenký linky denního svícení?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 09.03.2016 - 12:18:26
To bude asi optický skleněný vlákno.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 09.03.2016 - 12:54:10
to je plastovej svetlovod
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 09.03.2016 - 21:14:13
Někteří výrobci používají světlovody, pravda. Ovšem tím nedosáhneš tak vysokého jasu. (tímto se začínalo u BMW před cca 14 lety)
Dnes je to zmatněný plast či sklo, které má za účel světlo rozptýlit do stran (aby nebylo přímé a neoslňovalo) no a za ním jsou schované vysoce svítivé LED. :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 09.03.2016 - 22:16:21
takze to je porad svetlovod, co ma zkoseni a svetlo se tam lame....proste porad to stejny :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 13.03.2016 - 16:04:40
(https://www.galantweb.com/Garage/uploads/cache/mod_gallery_172608258.jpg)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 13.03.2016 - 18:04:29
Tak jsem použil pásky typu 5050 "o dvou modulech" (to jest šesti diodách) na podsvit nohou. Respektive podlahy. Vše je logicky navypínač, takže se mi nic samo nezapíná, nespouští atd. Když třeba budu něco hledat, tak si to prostě zapnu a nebo když chci udělat dojem na někoho kdo bude nastupovat .-)

Takže u řidiče to bylo nejsložitější..nevěděl jsem kam to lípnout.. Nakonec to vyhrál kabel. Prostě jsem to na něj přivázal zadrhovačkama a svítíme na podlahu :D
U spolujezdce je to dosti jednoduší. Pod kaslíkem (přihrádkou) je kryt na nohy, aby spolujezdec nekopal kam nemá. No tak na něj se lípnul kousek pásku.
Tak a u zadních spolujezdců jsem pásky musel na něco nalepit. Ovšem na co. Je tam sedačka a koberec. Ovšem když si sedačkou popojedete až dopředu nebo když ji máte celou venku...zjistíte, že pod fukarem je vidět kousek kasle. Stačí jej odmastit a lepit.

přikládám foto jak je to řešené pro zadní spolujezdce
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 13.03.2016 - 20:37:00
Dobrý,trpělivost máš. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.03.2016 - 20:41:04
Tak jsem se rozhodl opravit si osvětlení spz a zároveň přidat couvací kamerku.

Co se na mě vyvalilo a jak to funguje jsem zjistil až když jsem prostě sundal tu zadní krycí lištu s nápisem galant. Drží ji čtyři plastové cvočky a tři matice. Po odšroubování matic se musí trochu trhnout, ovšem s citem. Horší je pak lištu nandat. To mi trvalo asi hodinu. Dost jsem s tím zápasil.
Každopádně první snímek ukazuje v jakém stavu jsou držáky no a druhý logicky byl rozsypaný na prach. Takže se musel udělat nový. Jelikož mám šikovného otce..tak mám nové držáky z pozinkovaného plechu. Který jsem pak pro jistotu ještě stříknul barvou .-)

No a důvod proč jsem tam vlastně lezl je jednoduchý. Potřeboval jsem ještě přidělat zpětnou kameru. Uvažoval jsem odkud tahat napájení. Většina chcem mít signál když začne couvat. Takže bych si vzal štávu z couvací žárovky která je hned na dveřích. Takže žádné tahání kabelu krkem dveří (díky bohu, stačilo mi tahat ten signálový...) Ovšem já jsem chtěl mít kameru k dispozici i bez toho aniž bych couval. Tak jsem hledal jiné řešení a napadlo mě to vytáhnout z obrysovky. Ovšem ten husý krk...to né..a pak mi došlo, že s polečně s obrysovkou se sepne i osvětlení SPZ. No tak jsem si našel konektor na osvětlení a připájil dva drátky, zaizoloval, ty následně přidělal k 12V stabilizátoru. Z něho vývod na kamerku .-) Jelikož je ve dveřích průchodka k osvětlení spz, tak protáhnout kábel na napájení kamerky a signál od ní není problém.

Více asi už řeknou foto..
PS: fotku výsledku dám později..nějak jsem to nevyfotil..ale je to boží..mám radost :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.03.2016 - 20:41:54
a fotky instalace kamery
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 23.03.2016 - 20:44:58
Pekne

Odesláno z mého GT-I9195I pomocí Tapatalk

Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 26.03.2016 - 17:14:12
tak a takto je to na autě :)
(https://www.galantweb.com/Garage/uploads/cache/mod_gallery_1987790549.jpg)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 26.03.2016 - 20:43:08
Nebojíš se,že ti jí někdo ukradne?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 26.03.2016 - 20:57:49
ja bych spis volil tohle reseni

https://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpecne-cestovani/kamerove-parkovaci-systemy/parkovaci-kamery/oem-kamery/mitsubishi/couvaci-kamera-maxicam-ca-9815-mitsubishi-galant.html (https://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpecne-cestovani/kamerove-parkovaci-systemy/parkovaci-kamery/oem-kamery/mitsubishi/couvaci-kamera-maxicam-ca-9815-mitsubishi-galant.html)

Myslim ze ji ma i drak na legnumu
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 26.03.2016 - 21:26:26
To vypadá dobře! :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 26.03.2016 - 21:30:56
http://www.alibaba.com/product-detail/Vehicle-traveling-data-recorder-EX7-car_60270201776/showimage.html (http://www.alibaba.com/product-detail/Vehicle-traveling-data-recorder-EX7-car_60270201776/showimage.html)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 26.03.2016 - 21:34:51
Taky zajímavý. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 27.03.2016 - 21:00:05
ja jsem chtel kamerku v drzaku spz..Bohuzel s nasim rozmerem jsem nic nenasel.
Jinak to Warewolf: moje reseni stoji 200kc prosim ;)
Za dalsi..kdyby ji chtel ukrast tak by musel strihat kabel a pak ho pajet. A to mi muzes verit, ze je to takovy oser, ze si ji radeji za 200 koupis
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 27.03.2016 - 21:15:04
Měl jsi na ní nechat cenovku. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 27.03.2016 - 23:28:53
Jinak to Warewolf: moje reseni stoji 200kc prosim ;)

Ale jo, já neříkal že je to nejlevnější řešení :) a na ebayi či od Číňanů bude levnější, ale tohle taky svůj účel splni
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 03.04.2016 - 00:09:59
Tak se dneska udělal komplet podvozek..a paradoxně jsem zjistil, že to nebylo tak hrozné jak jsem si myslel a vcelku zjišťuji po odstrojení nárazníků atd, že je galantík vesměs dobře udržovaný..nu a já v tom hodlám jen pokračovat a pořádně si ho rozmazlím :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 03.04.2016 - 10:03:08
Tu fotku dej do fotoshopu a zamaskuj cihly , jinak tě lidi zažalují za ohrožení vlastní osoby . ](-: ](-: ](-:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 03.04.2016 - 17:07:58
najezdy jsou prisroubovane na stresni tramy, ty jsou sroubovane k sobe pomoci lati, aby se nerozjely. Cele je to polozeno a prisroubovano na dalsim stresnim tramu, ten lezi na zdivu. Ovsem tento tram a lati pridrzovan od steny (opet srouby). Zdivo je drzeno zeleznymi traverzami. Ze zacatku jsem se bal..ale po tom co tu vyvadime vidim, ze to nespadne :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 03.04.2016 - 23:13:11
Tak mi při práci na podvozku bohužel prasky dvě brzdové trubky. Takže teď řeším zda natáhnout od půle auta dvě nové nebo rovnou celý komplet..
Ovšem cena je od dvou do šesti tisíc..tak nevím no..zase nadruhou stranu vím, že by mě to nikde nenechalo.
Tak si říkám zda třeba tenhle měsíc neudělat ten prdlý zadek a příští měsíc pro sychr předek..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 04.04.2016 - 08:22:43
A co koupit trubičku v metřáži a naohybat?To už by nemělo být přece tak drahé.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 04.04.2016 - 08:48:53
to natahni v medi a kasli na to, 5 metru je tak za 300-600kc a holendry za par korun....jediny si nekde pujcit ten lis
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 04.04.2016 - 12:59:47
tak material u me jen na tom zadku je za 600kc. Sperglovacku by mi i pujcili. Ovsem kdo mi to udela? Takze platit praci a jsme tam kde jsme. Kdyz uz nekdo prijede tak je mu fuk zda tam bude hodinu a nebo dve hodiny. Takze kdyz necham udelat zadek tak si rekne treba litr. A za komplet treba trojku. Ta cena dva az sest byl za komplet. Jde o to, ze ten manik to auto zatim nevidel a jen jsem s nim mluvil po telefonu. Zkratka uvidim co mi rekne az to uvidi. Kazdopadne se nic nemeni na tom, ze bud to udela nekdo kdo se tim zabyva a ja mu zaplatim praci jako v servise a nebo bude auto stat. Protoze neni nikdo kdo by to umel a nebo kdo by se nebal vlezt pod auto.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 04.04.2016 - 13:04:13
hele, to fakt ale zvladnes sam, ted uz na tom neni nic moc co zkazit, trubka je prdla tak jako tak. A kdyz zvladnes vymenit ramena nebo rozebrat celi auto...tak tohle je fakzt malickost
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 04.04.2016 - 13:38:50
Stačí udělat zadní trubky .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 04.04.2016 - 16:07:53
prave, ze nejvic nam na korozi trpi zadek. Tak si rikam, ze udelam komplet zadek a predek zatim necham byt..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 05.04.2016 - 23:30:18
Tak jsem dnesk adostal info, že si mam přijet pro auto..přijedu a koukam..brzdové trubky na autě hotové..Ty kráso..dobrý :D
Bohužel..jen zadek..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 06.04.2016 - 08:27:56
A kolik teda byla cena?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 06.04.2016 - 09:17:21
Co jsi objednával ? Výměnu všech trubiček nebo jen vadné ? Bavili jsme se o opravě zadního potrubí a ty bulíš ,že není hotov celý vůz .

 :undecided: Jinak - když jsem prošlápl brzdu na Kbelské, praskla zadní pravá trubka . Dojel jsem do práce - vedle servis ji vyměnil od motoru  až k zadnímu kolu za 3 000,- kč . Jestli na tvém voze je trubka někde vzadu dělená , je to asi už opravované, protože v katalogu dílů jde trubka od rozdělovače -těsně za motorem - až ke kolu vcelku .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.04.2016 - 14:44:12
Na aute mam od pulky vozu dve trubky spojovane. Bohuzel obe mi prdly u palivoveho filtru. Takze od pulky vozu az ke kolum. Ovsem nevim proc, ale ted autu co se tyce brzd neverim. Pedal neni tak tuhy a auto nebrzdi tak jako pred tim. Hlavne tam dolili dot3. Takze musim vymenit kapalinu a dat dot4. Vse znova odvzdusnit. Duveru v brzdovy rozvod budu mit po nejakem case az uvidim, ze mi nikde nic netece.

Ovsem jak sam rikas Pepe. Slapl si na brzdu a prasklo to. Proto to chci udelat pro sychr komplet. Preci jenom brzdy jsou vec ktera ti muze zachranit zivot a nebo take zabit. Proto nechci nic nechat nahode.
Cena byla pro me ze znamosti. 2t
Jak to vypada ted bohuzel nevim, protoze auto behem tech dvou dnu dali z rampy dolu a zaclo se delat jine. Proto ta castecna neduvera. Ovsem po prohlednuti, vymeneni kapaliny a novem odvzdusneni si myslim, ze budu zas s autem v symbioze ;)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 06.04.2016 - 15:13:32
Pro krátkodobé použití lze tyto kapaliny mísit .  Není nic proti ničemu .
Co se týče mých brzd, praskla trubice až skoro u kola , tedy vnější rzí zničena , jako ty tvé .  Jinak stačí system odvzdušnit a bude v pořádku . Ještě bys mohl koupit nové odvzdušňovací šrouby a jestli chceš , přijeď , uděláme to.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Drak kdy 06.04.2016 - 15:36:17
mezi DOT3 a DOT4 není takový rozdíl. Je jen v bodu varu a na galantích brzdách nedosáhneš teploty, abys brzdovku a ještě novou vyvařil :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 06.04.2016 - 15:44:52
Já tam mám DOT 3.Však Pepe ví,co jsem koupil u Shellu.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 16.04.2016 - 00:24:09
Tak jsem si opět musel hrát :D

Rozebral jsem vypínač na TCL a byl mnohem jednoduší než vypínač na varovky. Opět jsem dal ledku, předřadil odpor a jede se dál :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 16.04.2016 - 18:12:54
Kolik těch vypínačů tě ještě čeká? :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 16.04.2016 - 20:11:48
Teď jdu kuchat ten na sklápění světel :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 16.04.2016 - 22:04:00
No,máš výdrž,to se musí nechat! :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.04.2016 - 19:13:03
ala hever level 4 :D
Venku prší a já si lehám pod toto....Nakažený galanťák a blázen v jednom..aneb stovky způsobů jak se nechat zabít..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 23.04.2016 - 19:16:50
Já v takovým případě používal slunečník jako deštník. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 25.04.2016 - 14:42:29
Jinak..když jsme se tu bavili o těch kroužkách do světel..tak el-wire by opravdu takhle dobře nefungoval...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 26.04.2016 - 11:36:55
Už aby ty světla byly čisté, bez diod , konec Vánočních ozdob .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 26.04.2016 - 18:31:36
Nevím proč..mě prostě v těch světlech vždy něco chybí..Tak tam něco musím naflákat..Tohle jsem měl minulý rok na Kadově. Bohužel mi umřel drátek, tak jsem svítil jen půl dne :D Teď jsem ho po roce opravil a už to jede.. :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 26.04.2016 - 18:55:12
Udělej někdy fotku v noci,když máš všechny tyhle světýlka rozsvícený.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 27.04.2016 - 10:36:34
dvoje ledky jsem z auta uz ztrhnul :) a sundam jeste jeden par
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 27.04.2016 - 13:39:14
Tak nejdřív se s tím děláš a pak to vyhodíš,není to škoda práce a času?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 27.04.2016 - 22:21:28
Tahal jsem to pred rokem..a to jsem nemel SE. Takze maska byla trochu serizla, aby se led vesly. Masku jsem mel schovanou jestebz modrazka. Ovsem po obdrzeni SE nehodlam do grill masky rezat a necham ji tak hezkou jako je v originalu. Tudiz, nalepene led na svetle jdou ven.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 18.05.2016 - 16:04:47
Potřeboval bych radu. Hledal jsem hodnoty na pojistkovnách a nějak mám v tom bordel.
Potřeboval bych vědět jak jsou jištěný (myslím hodnotu A) blinkry, brzda, zadní mlha, couvačka, obrys a zda jsou u blinkru zvlášt pojistky na pravou a levou stranu a u obrysu též?
Protože co jsem koukal tak mám v tom nějak hokej :D Moc obrázků na mě :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 18.05.2016 - 16:11:35
To možná poznáš ,když se koukneš u sedanu teda,do kufru z 2. strany (zevnitř) ,co je Spz.Vedou tam kabely od 1 světla k druhému.Potkávačky budou zvlášť každá strana ,ale blinkry asi ne.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 19.05.2016 - 16:33:04
Nikdo tu neví jak velkou pojistkou jsou světla jištěná?
Tak to jsme v pr... :D Galanti umřou... ](-:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 19.05.2016 - 16:48:15
Tak pokračujeme dalším tipem na zlepšení. Už mi také umřela žárovička na sklopu světel a tak jsem co..no to bych nebyl já abych to nepředělal na ledku :D

Takže přikládám foto, kde na levé straně je sklopný systém ještě v půvoním originálním stavu. Nu a na pravé straně je už mnou předělaný. Jsou zde dvě LED nakloněné do písmene V. To, aby osvítili celou stupnici rovnoměrně. Samozřejmě jsem předřadil odpor a zaizoloval tavnou tyčkou. Číselná stupnice má docela solidní difuzor, takže se nemusíte bát použít ledku s vyší svítivostí. Já jsem použil 7 000 mcd a je to ok.
Přikládám ještě foto z noci jak celý výsledek vypadá.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 19.05.2016 - 19:20:21
Nikdo tu neví jak velkou pojistkou jsou světla jištěná?
Tak to jsme v pr... :D Galanti umřou... ](-:
Blinkr- 10A - pod 9 v kabině, horní řada druhá zleva .
Světla - 10A - motorový prostor  6,7,8,9,
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 19.05.2016 - 20:52:08
Jestli myslíš tavnou tyčkou,tavnou pistoli,tak s tou jsem si před lety v interiéru lepil a v létě mi pak to tavné "lepidlo" horkem v kabině ukáplo,tak snad máš lepší matroš,než já před lety.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 20.05.2016 - 05:09:22
bod tání je u mne přes 120 stupnů...to fakt v autě nebude. Kór někde schované ve vypínači, takže ani přímo slunko na to svítit nebude.
Za ty dva roky co to používam po autě se mi nic podobného nestalo.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 22.05.2016 - 19:01:27
Zde je rozměr kol , tebou užitých , Dagu :
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 22.05.2016 - 19:59:38
Tak mi vysvětli ty rozdíly na nararech, otáčky na budíkách atd...
Prostě před tím jsem při nějakých 110km/h měl 3 000otáček a teď si jedu 125km/h a mám teprv ony 3 tisíce.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 28.05.2016 - 17:19:57
Neví někdo jak sundat bez poškození plastový kryt ze zrcátek
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 28.05.2016 - 20:31:16
Přijeď do Letňan , mám tady nějaké na koumání . Co budeš zkoumat ? :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 28.05.2016 - 21:48:48
potřebuji překrytovat.. mám stříbrné nesklápěcí a černé sklápěcí. Takže asi je ti jasné, že sklápecí půjdou na mé. :)  No, ale nechci to dávat do lakýrny když by to šlo překrytovat. Ovšem jedno už jsem takhle kdysi zkoušel překrytovat a plast udělal křup..tak jsem ho zahodil a pejskovi říkám "aport" :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 02.06.2016 - 21:43:41
něco jsem potřeboval..kde to sehnat si říkám..no tak přitáhneme další auto..
Ovšem jak...myslím, že komentář dodávat nemusím....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 02.06.2016 - 21:47:19
kolikátý už?seš fakt borec! :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 02.06.2016 - 21:47:59
jaký to má středový panel?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 02.06.2016 - 21:50:42
DREVO - ořech . :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 02.06.2016 - 21:53:29
Tak zase  žádný světlý.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 02.06.2016 - 22:04:15
tam šlo spíš o to čím jsem to přitáhl :D To sedělo jak...poloha vzlétajícího letadla :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 02.06.2016 - 22:14:35
Takže V6,rok 97?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 02.06.2016 - 22:21:11
tahal to 2.0 97..a přitáhl V6 2001 :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 02.06.2016 - 22:24:54
co ta 2001 má,automat,kůži? nějaký nemoce?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 02.06.2016 - 22:41:36
2001 byla zdecimována...mnou a Pepem během cca 4-5 hodin :D
Pak za dalších cca 40 min, nebyl v autě ani motor s převodovkou, náprava, těhlice a karoserie rozřezána..

Kůži už má Jeník.

Jinak byl vesměs zdravý..škoda ho..ale tak co :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 03.06.2016 - 08:24:55
řezničina!! :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 11.07.2016 - 13:13:36
tak pánové dotaz..Chtěl jsem si připojit zvonek (je dělaný z motůrku na zadní stěrač ze škodovky). Když jsem ěmřil průchod proudu, tak byl 5,5A (měřeno při připojení na baterku). Připojil jsem tedy na okruh zapalovače v interiéru. Cvaknu vypínač, který mám na zvonek předřazený, a prásk. Pojistka na 15A praskla, až jsem se lek.
Takže dotaz. Je možné, že motůrek při startu má skokový náraz proudu něž se ustálí? Třeba na jednu desetinu sekundy 20A...že pak vylítně pojistka?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 11.07.2016 - 13:25:17
ano, stejnosmerne motory umej pri roztoceni udelat i 60A :)...ale fakt jen na chvilicku
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 31.07.2016 - 20:14:30
Tak zde je návod na předělání vypínače pro výstražný trojúhelník.
To, že se mymáčkne z fukarů dodávat nemusím. Poté oddělám kryt (pozor, vypínač se může rozletět a tím možnost postrácet dvě pružinky), pohlídáme si vypínač ať se nám nerozletí. Hezky se dáme kryt + posuv (kde je znak toho trojúhelníka stranou). Uvnitř najdeme bílí plastík, díky kterému to vše spíná. Dobře si zapamatujte jak tam je. No a pak se jen vyndá žárovička a napájí se ledka. Horní kontakt je + a spodní -. Osobně doporučuji použít led o veliksoti 3mm.. Já mám 5mm takže jsem musel do krycího plastu dělat otvor. Pak vznikají problémy s posuvem a člověk si s tím hraje dvě hodky než to chodí jak má..takže 3mm led je ok. Hlavně se snažit ať ta ledka moc nečumí  ven jako mě.. pak vnikají ony komplikace při kompletaci vypínače zpět.
Jinak krytka má docela silný difuzor. Já použil 7cd = 7 000mcd svítivost led. Takže toho se bát nemusíte. Co s etýče odporu tak u mě je ledka stavěná na 3,3V. Běžné led bílého svitu jsou stavěny právě okolo 3,3; 3,4V..takže odpor by měl činit 750 ohm. Ovšem použil jsem 820 jelikož nic jiného nebylo v řadě nejblíže. Takže tam dávam po autě před ledky toto. Svítivost se tím pádem trochu sníží..ale jen trochu..cca na 6 000mcd. Takže je to ok .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 31.07.2016 - 20:24:47
No,dneska jsem si s tím hrál a vyměnil novou žárovku a už to asi předělávat nebudu.
PS. uměl bys tu Led rozblikat podle blikání 4  blinkrů nebo by tam musely být 2 ledky?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 31.07.2016 - 20:59:14
za 1) na dvě led tam není prostor...
za 2) nechápu to rozblikání podle 4 blinkrů..trochu víc lajcky mi to povysvětli..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Werewolf66 kdy 31.07.2016 - 21:05:19
asi kdyz se zapnou vystrazne, aby ten symbol blikal
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 31.07.2016 - 21:35:44
Přesně tak. :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 31.07.2016 - 21:46:23
Sice na to máme v TP výjimku,ale špatný by to nebylo. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 31.07.2016 - 22:13:38
no my to máme natrvalo podsvetlený s celou pristrojovkou a osvetlením interieru..ladi to s obrysovými světli

Pokud by jsi to chtěl udělat takto..tak by se to muselo řešit natažením signálových kabílků od pravého a levého blinkru do kabiny až k onomu vypínači. Tam by se přívodní dráty do konektoru na podsvit tlačítka utafli a napájeli by se na ně ty signálové (samozřejmě se zenerkou) Ovšm pak by ti ten trojúhelník (jen vypínač) blikal i při samotném blikání jako udání směru jízdy. To jest i při blikání jedné strany.
Aby to blikalo jen při zapnutí všech blikrů (tedy obou stran) to nevím jak...napadá mě nějaká šílená varianta a to na ty signálové napojit relátka, napárovat je, použít integráče na sjednocování atd..to bych musel študovat..vzniknul by modul jak prase a z něho by šli dva drátky které by se napájely na ty dva utaflé..

Teď mě ovšem napadá, že když vypínač vyndáš, tak blinkry nefungují. Je průchozí. Ovšem když dáš blinkr přes páčku, jede jen jedna strana a když zmáčkneš vypínač, jedou obě. Takže je průchozí ovšem má tam dvou plošný pojezd. Takže kdyby se našel drátek který je na tom spínači, ten se proklemoval na ten utaflý tak by to šlo...ale to je opravdu velká teorie, protože nevím co kde na tom vypínači vede a kam to vede...ty dráty mohou vést na nějaká relátka které způsobují to, že blinkr bliká a nesvítí trvale.

Takže za mě....aktuálně nevím jak toho docílit a ani mi neni známa kompletni eketrika vypínače (co a kam jaký drát vede). Tudíž neumím řešit a ani navrhnout řešení.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 31.07.2016 - 22:30:23
Nic se neděje,já myslel,jestli by to nešlo jen přepojit někde ve spínači přes obyč diodu,spínač jsem za chodu neproměřoval,tak sám nevím,co se v něm dá napíchnout,zapomeň na to. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 22.10.2016 - 19:28:45
mno..rozvody úspěšně za námi..

Aneb..Pepe servis place :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 22.10.2016 - 21:08:41
Kouká,že tam zase pršelo. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 22.10.2016 - 21:15:44
A tos tam nebyl . :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.10.2016 - 21:47:22
Tak proběhla klasická výměna kabinového filtru a také dezinfekce potrubí.

Mno a, aby toho nebylo málo..tak micí dostala nové ušiska :)
Ps: tady se pracuje mnohdy i přes noc.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 23.10.2016 - 21:50:14
Jakou značku?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.10.2016 - 22:24:31
použil jsem dvoje.. první byl FRA-BER a druhý byl SONAX, filtr Blue Print s temi vetsimi rozmery.
Co se týče ušisek, tak jsou to elektricky sklopná zrcadla. A také jsou nově pod lakem..mám z toho radost a micí taky :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 23.10.2016 - 22:31:54
Fajn,zkus vymyslet,aby se uměla sklopit při vytáhnutí klíčku,mě by se to líbilo a nevim,k čemu je ta mezipoloha u sklápění zrcátek.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Ironjack00 kdy 23.10.2016 - 22:57:32
jj robe, to by se mi taky libilo....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 23.10.2016 - 23:02:54
Ještě že byl v pátek koncert a já v sobotu nemohl za volant. Moknout tam s váma :P
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 23.10.2016 - 23:53:24
sice by se vám tol íbilo..ale až vám zmrznou zrcadla v zimě tak, že se nebudou moc ohýbat..tak si ulámete motory..při velkých mrazech se prostě nezklápí právě z možnosti přimrznutí..

Jinak mezi poloha je jasná...sice to elektronika hlídá, ale aby nešel impuls pořád do zrcadel, že mají sklápět či odklápět
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Drak kdy 24.10.2016 - 00:10:50
no diodu se spínačem bych zrovna elektronikou nenazval :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Ironjack00 kdy 24.10.2016 - 00:45:41
jj dagu, mas pravdu, v zime se tem zrcatkum moc nechce :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 24.10.2016 - 20:26:15
Napadá mě akorát zpožďovací obvod něco jako časovač s relé,to jsem dříve měl v Galantu,když jsem tam dal panel klimy z kulaťáka a nybylo tam tlačítko na výhřev zad. okna.Ale tady jsou motorky  v zrcátkách a nevím,co by to dělalo,kdybych měl časovač na +/- 10 vteřin, ale motorek by zrcátka  zatáhl třeba jen za 7 vteřin.Zkrátka aby třeba ty 3 vteřiny navíc nezničily převody nespíš z plastu nebo nespálily motorek.
Byl  tu někde  kdysi návod na zapojení při zamknutí auta dálkou,že se ti sklopí zrcátka a zajedou všechna okna nahoru,ale to už na mě bylo dost složitý.
Tady to je,rozlouskne to někdo v praxi?  http://www.galantweb.com/index.php?action=articles;sa=view;article=33 (http://www.galantweb.com/index.php?action=articles;sa=view;article=33)
Ale tohle je asi jen na okna.Ale třeba by to fungovalo i na zrcadla?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 24.10.2016 - 21:55:35
Tak jsem se rozhodl dát samozřejmě jak jinak než i ovládání sklopu světel do LED. Předem upozorňuji, že osvětlené je jen ovládání po face (to se sklopem).
takže na obrázku 1) můžete vidět jak to vypadá otvorené. Na obrázku
2) jak jsem na plošnák položil ledku a její nožičky protáhl dírou na druhou stranu. Na obrázku
3) je pak vidět zaletování ledky s předřazeným odporem. Rovnou ukazuji kde je mínus a kde plus. Pokud teda je kabeláž pod palubkou zapojená správně. Už jsem se setkal i s prohozenými drátky na parkovačkách. Přeci jenom byly tam žárovky a těm je to jedno. Takže je třeba s tím počítat a raději si to dopředu zkusit, než se ledka zaletuje. Také v tomto otvoru původně bývala vložená žárovka. Tu můžete spatřit na obrázku 1. Samozřejmě jsem si svůj bastl opět zalil do tavné tyčinky a pro sychr ještě zabalil do izolačky :)

Jinak šipky na ovladači mají docela silný difuzor. Já jsem použil 7 000mcd bílou led s pouzdrem 5mm. Ovšem pro někoho kdo nemá rád, když na něj něco svítí tak doporučuji cca 3 000mcd.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 24.10.2016 - 22:00:04
A samozřejmě přidám foto jak to vypadá v noci..
Tak a teď mi můžete napsat zda se vám to líbí .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 24.10.2016 - 22:27:45
Ale jo,dobrý. Kolik dáváš Ledkám odpor?
Ještě se vrátím k těm zrcátkám,ono aby se sklopily by i možná šlo,ale nevím, jak je donutit,aby se při nastartování odklopily??
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 24.10.2016 - 22:36:01
předřazuji odpor tak, aby součet voltáží byl 14.5V
Takže když mám bílou led s voltáží 3,3V musím srazit 11,2V. při odběru 0,02A je odpor nasazen na 560 ohm. Ovšem já doma totu řadu nemám a neni jsem nesehnal nic kolem..jediné co jsem sehnal bylo 850 ohm. Takže jsem nasadil tento odpor. Ano, použitím většího odporu srazím svítivost ledky ovšem při průtoku 14mA není svítivost o tolik změněna. Takže používám odpory o veliksot 850 ohmů a vím, že díky tomu mají ledky docela velkou životnost a dřív asi umře auto než ledka...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 24.10.2016 - 22:59:30
Ono i při 1 KOhmu to svítí celkem vostře. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Trewor kdy 24.10.2016 - 23:36:21
Až budeš mít jednou podsvícený všechno co v interiéru jde tak bych si to rád prohlíd v noci.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Ironjack00 kdy 25.10.2016 - 00:04:38
to bude diskoteka :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 25.10.2016 - 15:38:43
No,snad už mu chybí jen kroužek kolem zapalování. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 27.10.2016 - 21:00:25
to mám taky :D
Pokud se nepletu, tak jsem udělal vše krom té klimi
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: kenry kdy 30.10.2016 - 07:38:22
A samozřejmě přidám foto jak to vypadá v noci..
Tak a teď mi můžete napsat zda se vám to líbí .-)

Tak pěkný to je ale nebylo by lepší tam dát jen danej odpor...? už jen kvuli místu..?? (celý sem to nečetl)....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 30.10.2016 - 16:46:34
Lepší je dát o něco málo  větší odpor, Led pak na 100% neumře důsledkem průchodu většího proudu. Jinak co se místa týče, tak ve velikosti (rozměrech) odporu se nic neliší a jsou stejně veliké/široké/dlouhé ( termín si vyberte jaký chcete :D )
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 02.02.2017 - 08:26:03
Tak a budem pokračovat trochu ve story..
Tehdy jsem psal něco o tom, že nadávám na servis a fachmany co mi zprasili autí. Dnes se podíváme trochu kupředu do světlejších dějin.

Jak již všichni víme..galiho miluji a nevzdám se ho. Opravil se, dával do kupy a začal jsem si ho rozmazlovat. Byl jsem v tom cca za 50 tisíc..asi..Propadl jsem mu a začal si jej hýčkat.. bylo léto 2015 a já sehnal čumák SE. Narval jsem ho na autí a byl strašně happy. Mno lak se začal loupat..takže na hov..Mno..další 10 tisíc vyhozeno do pryč :D Paráda...Nu nic..stává se..Na autě pokračují servisní práce. Vyměnili se těhlice, všechny čepy, dodělali se opět brzdy, protože se mi zase kousnul pístek ve třmenu.
Pak přichází jaro a zde přichází zlom. Poznávám osůbku jenž jsem miloval....udělal pro ni vše a galík šel stranou..začal hodně trpět, pracoval a dřel pro mě i pro ni. Snažil jsem se ho udržovat v chodu, ale už to nebylo žádné eňo ňůňo. Každopádně se mi opět kousla brzda a tak jsem to řešil. Tentokrát se mi vytáčel šroub z držáku destiček a celý brzdič se dokřivoval..Pecka..Jelik ož mi za celý rok nebyl nikdo schopný předělat ten malej kousek prahu co jeden rádoby karosář udělal..tak jsem neměl přes zimu na autě kryty prahů. Na hrany dveří mi lítala sůl, voda a sních...narezly...a jejej....a to byly úplně zdravé :(  :'(
Každopádně se nakonec prahy a další kousky vyvařily..cca 12 tisíc..pecka...dneska za ty vyvařené prahy chytím panenku a hever projíždí...někde je chyba..a to uběhl jeden rok..takže opět vyhozený prachy okýnkem..A to jsem ještě zjistil, že rádoby karosář před tím mi lemy udělal jen z venku a ze vnitř mi nechal centimetrovou dírů kolem dokola...takže celou tu dobu mi za blatnik lítala voda atd..moc pěkný..no jo..zkušenost těch fachmanů..
Mno autí zkrátka trochu chátrá..ale snažím se ho udržet..Zkrášluji ho aspoň ve vnitř..pokračuji na systémech a modulech..vybavuji novými ledkami a tahám el-wire..Hraju si a dělám galíka krásnější..Dávám decor polepy ořech. Pak přichází krutá rána a slečna mi odjíždí..Nemám náladu a nic se mi nechce..Jedinou mojí láskou je teď gali..další vzpomínka která mi váže druhou milovanou osůbku. Začínám se o galiho opět starat. Dostává led svícení, kroužky do světel,mlhovky..Přelakovala se v Mitsu grill maska, nárazník atd. Vše jsem krásně uchytil..dodělal kabeláž a čumák konečně vypadá tak jak má..Autí jsem si vyluxoval, dostalo kryty prahů a pouští se vosk do dutin lemů. Paráda..mám radost.
Pak přichází léto..dělám si radost znova..na autí umírá spojkový výlec..tak se hold dělá i ten..dodává se i nový pomocný spojkový válec..A co je hlavní..z Mitsu mi přichází nalakové křidýlko z modráska..kompletujeme na stříbrňáka a jak mu sluší..Také mi přišly nově nalakovaná sklopná ušiska. Opravuje se a vylepšuje mnoho věcí. Zkrátka galíček si konečně dopřává svou péči.
V průběhu léta řeším svoji finanční záležitost, dopad z jara a nakonec se zadaří..Gali dostává LPG a je zas o něco kupředu..Dostáváme se pomalu k podzimu..Konečně jsem mu namontoval ušiska a dal je do provozu..je to paráda..Udělal jsem opravu hran dvěří a do dnes to vypadá super. Mno od té doby se moc zajímavého neudálo..jen to, že můj miláček profrčel za 3 měsíce cca 9 územími evropy. Potkal asi to co ještě neviděl a hlavně najel to co nikdy předtím. Protáhl jsem mu pořádně pérka. cca necelých 15000km.
Mno..zaslouží si opět péči a trochu rozmazlování..a tak jsem nakoupil dárečky...sice je ještě nemá..ale dostane je..mám trochu zpoždění..Každopádně jsem viděl jeho nejcenější....srdce..Uká zalo mi jej na podzim 2016 při rozvodech. Kouzelný moment.. Ušel se mnou kus cesty. Při koupi jako malý kousek vraku a dnes přes všechny ty trable je to nádherný vůz..a bude ještě lepší..Viděl mnoho svých žroločích kamarádů a jelikož jim to ušákům sluší..pořídil jsem mu bratříčka. Je nepatrně mladší, 2001 sport..také véčko .-) a jak jinak než pořádný jeden a půl tunový kombíček..Drobeček :D Má už téměř všechny doplňky co stávající , tak si jsou zároveň oporou. Každý den tu vedle sebe stojí a hezky se na nás dívají..

Dnes už vím, že gali bude pro mě prostě moje první autí, které budu u sebe mít dokud budu živ. A je jedno zda bude pojízdné nebo ne..jsou to mé vzpomínky a můj kus života..chci se na něj dívat, chci na něm ležet..chci jej objímat a chci se v něj projíždět..Je to láska k našim miláčkům..láska která nerezaví.. :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 02.02.2017 - 08:53:50
Hezky jsi to napsal.Nebudete se brát? :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 02.02.2017 - 09:36:13
Krása  , ale  taktéž způsob jak zkrachovat . Snad se nám a Vám to nestane. :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Filda223 kdy 02.02.2017 - 20:42:48
nj ... ženská a galant jsou hold drahá hobby  :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Berzelius kdy 04.02.2017 - 12:53:32
Krásně napsané, ani jedno oko benzínové hlavy nezustalo suchý :'( :laugh:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 05.02.2017 - 21:19:03
Tak po půl roce jsem zdolal klimatizaci...sem pako..jsem přehlížel šroubky...
Takže jsou tu dvě menší a dvě větší žárovky. Ty větší svítí pod diplej. Ty menší svítí na světlovody, to jest na tlačítka. Na tištáku uvidíte i dvě malé ledky. Ty jsou k zobrazení výhřívání zadního akna a spuštění odmlžování na předek .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 03.03.2017 - 11:49:53
Pepe bude mít radost :D
Prostě nářadí je čím dál více a více a chystám rozšiřovat a specializovat..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 26.03.2017 - 23:32:50
Holka mě nezlobí a vozí mě všude kam má. A jako zásluhu dostává ode mě tu nejlepší péči :) A tak mi ukázala své srdce....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 27.03.2017 - 21:35:28
Před rokem.....přední třmen. Jeden ze dvou písků byl nový a druhý chodil jakž takž..tak jsem ho chtěl původně vyměnit...mno..nakonec nevyměnil..
Po půl roce jsem začal zjišťovat vyší spotřebu..cca o 1 litr..což není dobře..
Zima..začalo mi hřát levé přední kolo...aaaaaaaa..už tuším...no..říkám koupím kotouče, desky u udělám naráz..po měsíci už začal kov od destičky brát kotouč :D
tak jsem dnes podvečer rozebíral tu svoji kouslou brzdu..Mno....total na kaši...Nový pístek vyjetý tak, že prachovka praskla. Vůbec nejde zatlačit. Ten starší též nejde zatlačit..takže je to total k prdu.. :(
Výsledek: ohnuté dvě svěrky, žvejklý šroub brzdové hadice, kotouč ko, destičky ko...nový pístek = stav neznámý. Brzda neopravena.

Takže budu se opakovat, ale brzdy..a to konkrétně pístky musejí šlapat jak mají a sebemenší spotřeba směrem nahoru dává vědět, že je na autě něco špatně...za dva roky se mi čtyřikrát kousla brzda. 3x pístek a 1x šroub. Vždy začala spotřeba stoupat. Jakmile i hřeje jeden kotouč více než jiný..též varovaní..
Možná si říkáte, že mám pech nebo, že je asi něco špatně..ale autí najíždí strašně velké kilometry a je jasné, že některé věci odejdou. Proto musí vše fungovat jak má, aby i ostatní mohlo fungovat.
Co se snažím říci..i malý detajl jako, že to jakž takž chodí dokáže za pů roku udělat paseku, kterou nepoznáte a vezete se s ní..až to dopadne na výměnu cca za 2500 kč...z původních 200 které stejnak teď musím dát..  ](-:
Nejsem já idiot...  :( :(
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 27.03.2017 - 21:43:15
I. nejsi,ale máš výdrž!
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 27.03.2017 - 22:06:20
Nechceš tam dát jiné třmeny ? :D :undecided: :angry:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 28.03.2017 - 18:32:08
uvažuji nad novými :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 28.03.2017 - 20:31:08
snad repas . ne ? :angry:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Filda223 kdy 29.03.2017 - 09:20:18
zbytecne to hrotis, dagu fakt udelej jenom repas, u mne to tqky bylo resenj, hlavne si dej pozor na to aby jsi neprekroutil prachovku
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 29.03.2017 - 18:56:33
repas už proběhl před dvěma lety...a stejnak se dvakrát kousla...možná jí dám ještě šanci..ale upřímě..nejradši bych se na ní.... :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Filda223 kdy 30.03.2017 - 19:17:30
mas mega smulu na druhou :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 13.10.2017 - 23:42:09
Pánové...pokud chcete rozebírat ovládání výhřevu..tak jen v případě, že máte náhradní..udělám na to nějaký malý návod..protože je to mazec....hned se mi to zlomilo...A jakože žádný vypínač z galiho mi to neudělal...tak tenhle má ultra křehké packy
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 14.10.2017 - 16:13:28
Tak jde na to..takže pánové..jsou tam kuličky, pružinky..takže bacha na to, ať si to nespotrácíte..tak tohle je vnitřek..Mám sice fotky jak to předělat, ale né jak to rozložit..takže ty udělám na druhém ovládání..

Takže začnem trochu netradičně..nejdřív si ukážeme jak to předělat a až teprve jak se do toho dostat :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 14.10.2017 - 16:33:32
Klasika..dáme tam rovnou LED..lepší je použít 3mm než 5mm.. Použil jsem klasiku 3mm led (krásně se tam vejde a je dost místa pro manipulaci. K tomu odpor 810 ohm. Takže připravit, naohybat a jde se pájet.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 14.10.2017 - 16:34:51
pak se podívame jak to vypadá po zapájení..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 14.10.2017 - 16:36:44
jde s evyzkoušt zda je vše ok a když jo..tak to rovnou zaizolujeme
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 14.10.2017 - 20:16:19
Hezky,pěkně!
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 14.10.2017 - 20:21:04
 Až v kabině zapne všechny kontrolky , tak neuvidí na cestu ----- vánoční stromeček dokonán . :angel: :angel:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 27.10.2017 - 23:02:36
Tak..a teď juknem na to jak to složit...není to vůbec nějak těžké.. .-)

1) upravený modul vložíme do objímky
2) nacvakneme plastové kolébky
3) otočíme ovládání a vyrovnámeho tak, aby tyčky v zeleném kroužku byly uprostřed. Poté do dírek (červený kroužek) vložíme kuličky a pružiny.
4) vložíme vodičové jezdce a nasadíme zadní kryt. Ten kryt nasadíme tak, že ovládání výhřevu máme stále na stole. Vůbec s ním nějak nehýbeme. Nesmíme totiž zapomenout, že stále máme kuličky díky této poloze tam kde mají být .-)

PS: a jak to rozložit si ukážem v třetí etapě..tu přidám za pár dní .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 14.11.2017 - 21:40:51
Tak..a teď si ukážem jak se do toho nenásilně vloupat :)

Zaprvé..nikdy se do vypínače ovládání nevloupávejte ze shora..prasknou/zlomí se packy..!!!
2) sundáme zadní krytku tím, že zmáčkneme "zámečky"
3) sundáme bílé plastové pojezdy, pak vyndáme pružinky a kuličky (jinak je ztratíme) a až poté chytíme prsty piny konektoru a vytáhneme celý modul z objímky.
4) Nu a pak stačí prsty zatlačit na kovový výstupek společně s tou plastovou tyčkou a je vyhráno..

Čekali jste něco těžkého? Proč...je to gali :)
Takže se těším kolko z vás bude mít "opraveno"
Zatím zďuř
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 24.11.2017 - 01:33:05
Tak jsem si dal nová spodní příčná přední ramena...nevím zda je to psychika, ale přijde mi jako by autí přes nerovnosti tak jako ladně přejelo a neskáče tam jak koza :D :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 24.11.2017 - 09:21:35
Takže konec vrzání  ... :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Kouba96 kdy 05.01.2018 - 16:32:40
Rychle a stručně doplním Dagovu výměnu žároviček.
Má svítit i Cruise tlačítko  :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 05.01.2018 - 20:29:44
Fajn,tomuhle tlačítku jsem nikdy moc nevěnoval pozornost.
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 05.01.2018 - 22:25:13
Ve starém kombíku bylo , ale v této verzi mám tlačítko na páčce .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 05.01.2018 - 22:34:32
Já vlastně taky,už si pletu auta. :undecided:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 05.01.2018 - 22:47:23
 :D  to jsem si to myslel  :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.01.2018 - 19:50:34
dobrý tip...juknu na to..
Jinak u těchto "starých" tipů znám dvě tlačítka..jedno kterému svítí po aktivaci ta ledka a na tlačítku se jeví rozsvícený obdélníček..ale i také verzi bez toho obdélníčku..prostě jen holé tlačidlo..
Ale tip dobrý..aspoň vím s čím si hrát dál :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Kouba96 kdy 06.01.2018 - 20:02:17
A barva ledky = barva obdélníčku ...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Kouba96 kdy 06.01.2018 - 20:02:58
Já akorát nevím, jak dostat ven tlačítka mlhovek  ](-: poradíš, Dagu?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.01.2018 - 20:27:01
na palubce je takový rámeček..a ten je ze zadu do palubky přišroubován dvěma šroubky...To znamená, že si musíš narvat hlavu pud volant a dívat se kam rveš šroubovák..vyndáš dva šroubky a je to :D Vyndáš ovládání mlhovek i s tím rámečkem..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Kouba96 kdy 06.01.2018 - 21:09:29
Jakože i s výdechem? ...v Coltovi jsem zapáčil šroubováčkem a cokoliv bylo venku   :-D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.01.2018 - 23:19:24
zítra ti sem hodím foto..protože tohle mám venku vyndané už..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Kouba96 kdy 07.01.2018 - 09:10:24
Díky. Zároveň můžeš i ten práh odfotit  :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 21.05.2018 - 00:44:06
Sice pozdě..ale dam to sem :D

Takže na druhé straně toho fukaru je takovej rámeček a v něm je nasazené (nacvaklé) to ovládání mlhovek..Tady je vyfocej rámeček z pravostraného galanta a ten tam má trochu něco jiného..nicméně způsob uchycení je stejný..těmi dvěma šrouby..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 21.05.2018 - 01:43:49
Dlouho jsem sliboval jak sem přidám návod mé výroby angel eyes do světel..tak ho konečně vložím..
Nicméně nedal jsem dohromady nějak všechny fotky..prostě něco mi chybí a tak jsem to poskládal z toho co mám :D

Takže začínáme.. úprava světel 2.0

Začneme tím, že ze světla sundáme kovové packy co drží sklo. Pak vezmem horkovzdušku a pozvolna zahříváme sklo a kraje kde je světlo slepené. Po nějaké době..cca 15 min když objíždíme světlo kolem dokola, zkusíme světlo postavit na nějakou hranu a malým šroubovákem jemně zapáčíme ve spáře kde je sklo lepené. Pokud sklo klade velký odpor není ještě dostatečně nahřáté lepidlo a zahřívejte dál..Jde o to, že páčením si akorád uštípnete sklo jako já....No takže po zahřátí zkouším znova a najednou stačilo jen malinko, opravdu zlehoučka pomalu zabrat, žádnej spěch a sklo se začlo oddělovat jako když nůž jede máslem. Pozor na to, aby vám roztáté lepidlo napadlo na paraboly...to už pak nevyčístíte..respektive jo, ale bude matná. Prostě setřením se to rozpatlá. Takže při oddělování je lepší mít světlo nakloněné tak, aby případně padající lepidlo spadlo mimo parabolu.

Tak a teď se můžem pustit do rozšroubování..kryt kolem parabol je chycen na 4 šroubech. Vyndáme kryt a lapneme vrták. Vyvrtáme dvě dirky ve světle (obrázek 1A) a na krytu (obrázek 1B). Na obrázku 1B je ještě žluté tečkování. Tam jsem pak vložil blinkr, ale foto postupu blinkrů nemohu najít. Každopádně tam kde je to vytečkované, tak to se jedná o horní stranu světla. Jinak ty dirky slouží k protažení kabílku k budoucím kroužkům.

A jdeme na obrázek 2A. Zde vidíme leddiodový flexi pásek určený pro běh pod 12 volty. Z jedné strany jsem ho olepil alektrikářskou páskou (tam budeme pak pásek lepit na kryt) a ještě hlavičky diod. Proč tak činím se hned dovíme na obrázku 2B. Prostě jej stříknem černou barvou, aby nebyl pásek ve světle na první pohled vidět...A světe div se..nikdo opravdu neví o mých kroužcích pokud světla nerozsvítím :D Toto je asi zásadní rozdíl který jsem udělal oproti jiným lidem upravující světla. Prostě je to opravdu pěst na oko a mě se to podařilo docela slušně zamaskovat .-) Po zaschutí barvy prostě elektrikářskou pásku strhneme a výsledek je na obrázku 2C.

Pak už stačí jen vzíti lepidlo na autoskla..ano slyšíte dobře, lepidlo na autoskla a udělat jemnou vrstvičku na krytu. Nemusíte se ničeho bát..mám odzkoušíno, že jde pak pásek případně dobře sundat. Cca po půl roce jsem právě dodělával blinkry a měnil dva pásky :D Takže uděláme malou vrstvičku na krytu a vezmeme náš připravený pásek. Kabílek prondáme vyvrtanou dirkou a pásek chytíme svorkami jak lze vidět na obrázku 3A. Pak stačí nechat schnout (cca 14 hodin) a výsledek je na obrázku 3B a 3C.

Je na čase udělat test zda pásek přežil zacházení (lepení). Obrázek 4.

Pak už jen vložíme náš připravený kryt zpět do světla. Kabílky při vkládání protáhneme vyvrtanými dirkami ve světle (připomeňme si obrázek 1A). Takže protažení bude vypadat jako na obrázku 5.

Jdeme dál..nasadíme sklo. Nezapomeňme zas rozehřát lepidlo..ať to drží...Já jsem třeba udělal to, že lepidlo ze skla jsem utřel a tím pádem bylo čisté..Takže jsem musel rozehřát jen zbytek co zbyl na plastovém spodku světla. Samozřejmě mi nějaké lepidlo tím pádem chybělo a tak jsem použil lepidlo na autoskla a tím sklo světla přilepil. Pak hezky ještě opatlal spoj, aby mi tam nešla voda..říkam si..tak a teď už se tam nikdo nikdy nedostane..prdlajs..bál jsem se, ale po zahřátí se taví podobně jako lepidlo co tam bylo před tím .-)
No a nasadit jen to sklo..výsledný efekt lze vidět na fotce. Pravdou je, že už mi tam zlobil pásek a tak je tam mrtvé místo kde mi nesvítí ledky..taky jsem to musel znova rozdělat  ](-:
Nicméně kdo zná mojí fotku jak se válím na kapotě, tak tam je má práce vidět krásně..nebo na nějaké fotce z kadova... zkusím pak ještě dodat..ale pro představu už tady něco je.

Tak snad jsem vás něčím inspiroval, pokud chcete upravovat světla a nebo i ukázal případně nějaké řešení či myšlenku jak ještě váš nápad zlepšit o něco z mého výtvoru..přeci jen nejlepší výtvory vznikají spojením X myšlenek a výtvorů tím, že se vezme to nejlepší ze všech a dá dohromady..

Každopádně i toto más vá úskalí..musí zde být předřazen 12V stabilizátor jinak pásky odejdou (pozvolna slábnou na svitu až prostě pojdou). Ohýbání pásků, případná teplota. To vše hraje roli. Takže žádné urychlování schnutí barvy horkovzduškou..pak mi právě lehnul jeden pásek v udělaném světle asi po hodině :D Také kvalita pásků je všelijaká. Takže doporučuji řádně zahořené pásky. Prostě je nechat běžet cca 100 hodin aspoň a pak už uvidíte sami kreté zlobí. Blikají nebo jim modul tří ledek pohasne či tak.. S těmi co jsou ok pak pracovat..Poté co jsou nalepené na krytu znovu poslat na test. Dalších třeba 50 hodin...projeví se případná blbá manipulace. Ohnutí, takže by opět pásek dělal neplechu. Toto jsem já neudělal a pak jsem musel světlo rozlepovat po měsíci. A pak ještě jednou a to druhé světlo. Prostě pakárna :D

Každopádně takto vypadala má druhá úprava světel..Pak mě čekal ještě upgrade těhto no a teď už mám již v hlavě tak cca půl roku nápad na třetí úpravu zas o něco dál posunutou jak na technologii materiálu. Tak i provedení a vizualizaci. Provádět ji budu možná tak za dva měsíce možná i dýl :D
Nicméně není to úplná sranda si jen tak něco upravit a mám již určité know-how jak se říká a pokud by chtěl někdo poradit, tak klíďo napište či cinkněte. Má to svoje úskalí a dělat světla každej měsíc, protože to kyksne se nikomu dělat nechce....

No tak mi napiště jak se vám má úprava líbila a zda mám hledat v počítači ten můj vylepšovák na tuhle verzi, případně zda mám fotit a psát moji případnou budoucí úpravu světel. Že mě třeba teď ukamenujete co to tu sem dávám za kraviny..

díky a zatím zdar a dílu..no zmar by se rýmovalo, ale to ne..takže dílu a upravám chval :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 21.05.2018 - 10:27:08
Obrázek 2A , Dagu, co ty ruce špinavý? :mellow:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Obelix kdy 21.05.2018 - 11:36:44
To je u Sira "D" klasika. Nikdy jsem ho nepotkal s čistejma rukama :-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 21.05.2018 - 11:40:41
lepidlo na autoskla...mno jo..nejde umýt nic.. Tři týdny mi to slejzalo než jsem měl ruce zas čisté.
PS: dneska umím úpravu dělat aniž bych se nějak extra zamazal .-)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Venda_K kdy 21.05.2018 - 11:54:06
lepidlo na autoskla...mno jo..nejde umýt nic.. Tři týdny mi to slejzalo než jsem měl ruce zas čisté.
PS: dneska umím úpravu dělat aniž bych se nějak extra zamazal .-)
S tím lepidlem jsem dělal levý zadní podběh, abych ho pořádně utěsnil. Teď mě čeká pravý podběh, ale tentokrát si na to vezmu rukavice. Nechci mít tři neděle černé ruce jako  :evil:  :laugh:
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.11.2018 - 15:29:10
Tak přátelé..měl jsem udělá světla stejně jako Pepe..a rozhodl jsem se je trošku předělat...První fotka ukazuje jak jsou světla udělá před dvěma a pů roky. Místo dálkového světla jsou světla pro denní svícení. A mlhovky zůstaly a jen jsou nahrazeny jinými, protože z původních byla jedna rozbitá. Takže mlhovky tyto: http://www.sportovniautodoplnky.cz/pridavne-dalkove-svetla-cocky-2-ks-o-prumeru-5-5-cm/ (http://www.sportovniautodoplnky.cz/pridavne-dalkove-svetla-cocky-2-ks-o-prumeru-5-5-cm/)
A denní je od výrobce SIJ.

No a cca před měsícem jsem šel na úpravu kdy jsem vložil jiné mlhovky. Mlhy jsou v LED chipu který ovšem stojí za starou belu..takže se to selý muselo rozdělat. vzít jiný LED COB chip a předělat. Pak navrátit dekorační kroužek a je to. No a nakonec i ten šel na rozboru a přidělal se do něj i blinkr.

Ovšem vše používám v mezi zákona..takže když svítím denním mám k tomu i kroužky a k větší bezpečnosti mi svítí obrysová světla (takzvaně parkovačky)..to kvůli tomu, aby svítil zadek. Mlhovky používám jen když opravdu nevidím ani třicet metrů před sebe světla jiného vozidla..do té doby je absolutně nesmysl je používat...pokud bez problému vidím auto před sebou..neni to pro mě mlha :D No a ty blinkry v kroužkách používám jen když jsou špatné viditelné podmínky, třeba když svítí sluníčko proti jedoucím vozidlům do skel (takže mě za zády vozidla) Prostě je jen čudlíkem připojím ke stávajícím blinkrům co jsou vedle hlavního světla. Všichni víme, že když nám šajní do ksichtíčku tak špatně blinkry vidíme...takže tak to mám teď udělané.

Jak říkám..vše je v rámci zákona a používám vše s rozvahou tak, aby to sloužilo k bezpečnosti a né pro srandu..třeba červené kroužky či s tím jezdit za tmy jak to dělají  jiní atd..na dálnicích teď vidím časně z rána jezdit auta s denním svícením..takže zadky jim nesvítí vůbec a přitom jsou místy docela mlhy /ranní opary...takže tak..názor si na moji úpravu můžete udělat každý sám. Nesoudím žádný názor..ale já mám svůj .-) Dávám sem jen inspiraci jak to může vypadat a jak to použít případně s rozvahou, aby jsme neškodili či neprudili jiné řidiče..
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 06.11.2018 - 16:58:30
 Úsměvné je na tom to , jak používáš výraz " v rámci zákona" - v rámci zákona má tvé denní osvětlení po zapnití obrysových světel ZHASNOUT . Nic víc a nic míň .   Jestli chceš udělat úpravu DRL , tak raději zapřemýšlej jak dostat - implementovat- diody do zadních obrysových světel a ty používat s předními diodami .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.11.2018 - 18:58:33
můj termín "v rámci zákona" znamená, že nikoho neprudím..Jinak je denní svícení přímo od výrobců vozidel při kterém svítí i zadek (obrysová světla). Byly jedni z prvních..nepomatuji si ten model auta..Proto s tím nemám problém na stk ani při hlídce pčr..Sice se pronese pár rejpavých řečí, ale nic se neděje...takto zapojené to mají i mé jiné vozy.

Stějně jako jsou dneska auta kterým nezhasne drl ve světlech při rozsvícení potkávacích světel..a ani nepohasne...no jo..hold výrobci si mohou evidentně dělat co chtěj...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 06.11.2018 - 20:24:04
.......Stějně jako jsou dneska auta kterým nezhasne drl ve světlech při rozsvícení potkávacích světel..a ani nepohasne...no jo..hold výrobci si mohou evidentně dělat co chtěj...
? aby na to neměla udělenou výjimku jen určitá automobilka?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 06.11.2018 - 22:42:22
Tak ono se stačí podívat na nová skrytá auta pčr. Ty nesplňují zákon ohledně umístění majáků..a podle ministerstva dopravy je vše v pořádku..tak já ti nevím..podle zákona to není vozidlo kterým mě smí policista zastavit, ale podle ministerstva ano..no..tak si vyber..

co tím chci říci...jsou zákony a kašlou na ně jak ve vládě, tak velké instituce/firmy..a mě budě někdo zkoušet za to, že mi svítí i zadek při RL/DRL (což mimochodem přispívá k bezpečnosti provozu)..no..že by banánistán (ps: nenarážím na Pepeho, ale na remci právě při stk a kontrole hlídkou)

PS Rob: spíš to zhomologovali pro EU a tím pádem to může jezdit i u nás a nic s tím neuděláš..má to homologaci pro EU a náš zákon je evidetně proti tomu málo..a pčr a politici na to serou...co na to říci...ti nahoře raději zatlačí na ministerstvo pčr ať vybírají hodně pokud..takže půjdeme měřit..to samé řeknou obcím..chce to peníze..a pak tu rostou radary jak po dešti a ministertvo pčr tlačí na nižší úředníky a ti zas na své podřízené až se dostaneme na samotného příslušníka ve vozidle který dostal jasný příkaz..dneska měr jako každý den...místo toho, aby dostal jiný a prospěšnější rozkaz..třeba řeš přestupky tipu, jízda v levém pruhu, nedávání znamení o změně směru jízdy...telefon za volantem atd...nemůže za to příslušník, ale ti nahoře...je to tu zas...dnešní doprava není nic jiného než politika...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Jimmy-11 kdy 07.11.2018 - 08:22:59
.......Stějně jako jsou dneska auta kterým nezhasne drl ve světlech při rozsvícení potkávacích světel..a ani nepohasne...no jo..hold výrobci si mohou evidentně dělat co chtěj...
? aby na to neměla udělenou výjimku jen určitá automobilka?
nemá na to výjimku jen nějaká automobilka, mají to všechny auta co mají DRL od výrobce, je jedno, jestli to mají přímo ve světlech nebo to mají v nárazníku nebo nad světlama, prostě auta r.v. 2018 svítěj jak DRL, tak potkávačkama a nikdo to neřeší...
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 07.11.2018 - 08:41:56
 Já to taky neřeším , jen mně vadí slovní spojení  " v rámci zákona" , když to tak není .
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 07.11.2018 - 13:41:09
Pepe..já se, ale bavím na svém voze o použití...a to v rámci zákona je..proto tento termín.....né o tom jak je to celé zapojené...To by jsme se mohly bavit o zvonku z tramvaje který tam je, couvací kameře, majákách (sice oranžových) atd atd..mé vozidlo má snad deset prvků které jsou nějakým způsobem proti zákonu... Ale pokud je použiješ tak jak máš, tak to ničemu nevadí, ani to nikomu nevadí, není to ani nějak v rozporu zákona a naopak to přináší prospěch..Proto ten termín "v rámci zákona"...snad už si rozumíme co tím myslím .-)

Nechci to dál už rozvíjet...foto sport edition světel ve vestacu a jak to mám udělané jsem sem dal pro inspiraci..né pro debatu zda je to správné či ne.....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 03.12.2018 - 04:30:58
Kdo z vás umí takhle píchnout :D mno...asi jen já koukám....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Pepe kdy 03.12.2018 - 09:39:26
To vypadá , že jsi jezdil nějakou dobu s podhuštěnou pneu , protože je utržen límec - není to guma z Kadova ?
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: FattalError kdy 03.12.2018 - 10:18:20
Takhle rozervaná guma... ](-: ](-:   jak byla stará?

Asi se to nestalo na dálnici ve 130km/h, co?

PS: A jak dlouho je ta fotka stará? Že máš i v prosinci obutý letní....
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 03.12.2018 - 21:21:05
fotka je stará dva měsíce... Jsou to kola která jsem dal na auto uprostřed léta. Normálně nafouklá pneu, vyhýbáš se jinému vozu (jel dost po prostředku) a tak jsem musel najet více v pravo...Jelo se v serpentýnách..takže nějakej kámen jsem nabral či co...no a ujel jsem nějak kousek než jsem zastavil..takže takto jsem to rozerval :D

Dobrý co :D :D
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Sir Dag kdy 15.03.2019 - 18:59:17
Tak mám pro vás dobrou zprávu...naše auta jsou prostě nezničitelný.....
Jezdil jsem galošem a v motoru nebyl olej..vydržel to..jezdil jsem s nim když neměl vodu v motoru..vydržel to...to se potvrdilo i na jiném galim.. Jezdil jsem s nim ikdyž měl díru v převodovce a nebyl v ní olej..Prostě to pořád jelo..Nezastavilo ho ani když se rozletěla spojka. Prostě jako žádné obložení neexistovalo. Nic..speklo se to se setrvákem a frčel 180 jak nic.. A jezdil jsem ted celej den s autem které ze spoda hořelo...a pořád jede....Mišáka nic nezastaví.... :)
Název: Re:Sirova stavba / přestavba od Daga
Přispěvatel: Rob kdy 15.03.2019 - 20:14:33
Tak mám pro vás dobrou zprávu...naše auta jsou prostě nezničitelný.....
Jezdil jsem galošem a v motoru nebyl olej..vydržel to..jezdil jsem s nim když neměl vodu v motoru..vydržel to...to se potvrdilo i na jiném galim.. Jezdil jsem s nim ikdyž měl díru v převodovce a nebyl v ní olej..Prostě to pořád jelo..Nezastavilo ho ani když se rozletěla spojka. Prostě jako žádné obložení neexistovalo. Nic..speklo se to se setrvákem a frčel 180 jak nic.. A jezdil jsem ted celej den s autem které ze spoda hořelo...a pořád jede....Mišáka nic nezastaví.... :)
Co tě to popadlo??