GalantWeb

Neprijemne malickosti

Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Nedavno sme si koupily Galanta z 97, 2.0l, ale presto ze si o japonskejch autech myslim to nejlepsi, uz sem si doma dost uzil. Patri totiz nasim a jelikoz sem jim ho vybral, pri vsechny naslednych opravach sem poslouchal kazani. Ja si ho chci stejne pozdeji koupit, ale asi ho ted budeme prodavat. :(  
Jako prvni byla spojka a ramena (ty se daji cekat). Pak se nedalo radit, coz nam tak nejak opravily v Brne, ale porad to blbne (1,2). Cetl sem o tom oleji, tak to zkusim. Ted porad tece olej, nejspis z prevodovky (po vymene spojky - to sme si nevymysleli, ale taky sme to neplatily), z motoru to neni, neubyva. Bohuzel taky zacali vrzat zadni ramena, a nejak to rezavi (podbehy, podvozek). Hodiny taky blbnou, ale na to sme si uz zvykly. Nejak to zacalo cvakat (motor).
No nic, ale kdyby ste nekdo narazil v nejakym vrakacu na tenhle model, tak mi prosim napiste. Potreboval bych taky kryt motoru. Sem vdecny za vsechny rady.  


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Jeste drobnost, pri brzdeni na snehu, ledu atd. brzdy vydavaji divnej zvuk (hlavne prava) a chveje se volant. Vypada to, ze se to snazi neblokovat a pri tom se to zadrhava.
Jinak sme na nem nalitali uz pres 6 tis. km a jezdi za 7-8 l , takze sme snim tak nejak spokojeni.


Guest

  • Host
To že to špatně řadí, je problém převodovky. Kolik má najeto? U Galanta okolo 150.000 km odchází synchrony na 2. a 3. převodovým stupni. řešením je nová převodovka, ale ta stojí 50.000,-. Kdyby se nás ale složilo víc, cena bude klesat, 50.000,-/počet zájemců. Tak nějak to tu myslím už někdo psal.
Taky bacha na spojku, nejlepší je vyměnit za originál nebo značku SACHS. Ostatní spojky vůbec nepasujou.
Galant je dobrý auto, ale jen pokud ho koupíš jako nový. Až nalítáš cca 120.000km, tak je dobrý ho prodat, protože ty problémy s převodovkou (někdo i spojkou) jsou fakt děsný. <_<  


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Jo ke 150 se blizime, ale menit to asi nebudem, spis to zkusime vymenit za mladsi. Spojka je SACHS, aji ramena. Bylo to prej firemni auto kdesi v Rakousku, takze se neni cemu divit. Melo to dost krutej zivot, asi bourany, protoze mu chyby plasty ze spodu, a je to odrany, jako by to jezdilo po horach. Dost nas ale prekvapilo, jak to rezavi, hlavne vzadu, aji viko kufru. Mame doma jeste o rok starsi Toyotu s 220 000 a je jako nova, krome spojkovyho loziska, ktery se uz dost projevuje. Zatim to jezdi, tak uvidime.


Offline Drak

To že rezaví i víko kufru a spodek bych přisuzoval nějake bouračce a odbyté opravě.  :o  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Je to dost mozny, mame to totiz od jednoho, co taha bourany a opraveny je prodava. Mame od nej i Colta 95, ale nebyly s nim problemy. KDYBY ho nekdo chtel tak za 75 - 80 tic. , je ted na prodej. Jinak zatim to sou jen takovy maly puchyrky ktery sme trochu spravily. Ted uvidime, jak to bude na jare a v lete, a pak uvidime... Jinak jak sem psal, ten ws. manual je super, snad ti to budu moct oplatit.


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Nevite nekdo prosim, jak je to s plasty pod motorem? Nejaky sem schrastil na vraku, z Galanta 93>97 a z T.Cariny E. Budu si stim muset trochu pohrat..Jo a maj tam i starsiho Galanta. Je to v Drasove u Tisnova a maj hlavne japonce.


Marek78

  • Host
Ahoj, nemáte někdo tip, kdo by dělal na zakázku z plastem nebo laminátem? Roztrhl jsem si vepředu spodní plasty a trhlina jde až do spojleru, takže je to zepředu vidět (obrubník na parkovišti). Na www.lamino.cz mi odpověděli, že opravu udělají, ale že mi k tomu vymění boční lišty a upraví zadní nárazník, vše od 20.000,-. Tak jsem jim napsal, že o boční lišty nestojím a že zadní nárazník mám v pořádku :D , a že se budu muste obrátit na jinou firmu. Zkrátka jen přední nárazník mi udělat nechtějí. <_<  Takže máte nějaký tip?


Offline Drak

Zeptej se tady www.narazniky.cz
je lepší to vyměnit za celej nárazník v kuse. Když se to svaří, tak je to poznat a časem to praskne znova.
« Poslední změna: 21.03.2005 - 10:05:27 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Marek78

  • Host

Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Souhlasim s Drakem, ale hodne opraven je v brne. Nemuzu si vzpomenout konkretni adresu, ale jsou tam reklamy. Aji v tom Drasove bylo neco o svarovani a opravach plastu. Ale ted je tady na prodej z vr4, za 3000.-  


Offline mitsupaja

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 135
    • http://
Citovat
Souhlasim s Drakem, ale hodne opraven je v brne. Nemuzu si vzpomenout konkretni adresu, ale jsou tam reklamy. Aji v tom Drasove bylo neco o svarovani a opravach plastu. Ale ted je tady na prodej z vr4, za 3000.-
 ;) k tem plastum,zrovna dnes jsem byl pro zakazku na komplet spoilery a tak ti dam cislo na borce kterej dela snad uplne vsechno co se tyce plastu a lamina.je to ale v benesove a to cislo je 603 588 683.hodne zdaru.jinak velkej vyber plastu pod motor maji v mlcechvostech
GALANT 93' 4x4 170 hp PRAHA


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
A ještě jedna perla,ale co jsem slyšela tak to prý funguje,.
Asi už jste o tom slyšeli.... Pokud někde zaparkujete a nejste si jistíííí  že vám autí neodtáhnou tak stačí dát na palubku otevřený pití a jít pryč....   :P
Odtahovka si nelasne že se to zvrhne a poškodí to itoš či nateče do elektroinstalace....   :P

Ovšem pokud vám daj botu.......    tak je to v   P......... :anz:
Dobso...


Offline Duni

jojo ... kava na palubovce, mimino v sedacce a jeste pro jistotku pes  ... tri pojistky proti odtahovce :)


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Ustřihni kus plechu, přinejtuj to a víc se s tím neser. To ještě omlátíš tolikrát že ti z toho bude špatně. Přední převis na galantu stojí fakt za hovno. Já už to opravoval 4x ale po 5 jsem to snejtoval a hotovo. Když teď někde škrtnu tak se to jen ohne v plechu a ten už jde narovnat snadno
Radouš


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)

Offline mates_lancer

 -_-
« Poslední změna: 30.10.2011 - 20:16:33 od mates_lancer »


Offline Howler

Zdravím,
nevěděl jsem kam to dát, tak jsem se usmyslel zde.

Kdysi jsem daval do galanta xenony,  už je tam nemam a elektrkař vytahl krabičku a dal mi ji bokem. Doted nevím proč. Konektor jsem našel za levým světlem, jestli je to von. Mám pořad problemy, že mi pípá auto ne při rožnutých světlech a otevřených dveřích, ale při otevření řidičových dveří + dalších. Krabičku jsem zkoušel zapojit do konektoru jak jsem zminoval a žadná změna. Foto viz niže.


Offline Drak

jestli to bylo za levým světlem, tak to tvarově odpovídá relátku od ostřikovače předních světel
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)