GalantWeb

Odpojení 4x4

Host · 20 · 7787

Bobo

  • Host
Zdravím, nedávno jsem si koupil Galantíka 2,5 litr 4x4. Chtěl bych se poptat, snad to tady ještě nebylo a když jo, tak sorry, jde odpojit pohon 4x4 na léto a pak to na zimu zase připojit??? Něco málo jsem o tom zaslechl. Díkes


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
proboha proč bys chtěl takovou výhodu odpojovat??? kvůli o něco málo nižší spotřebě?  :o


Offline Drak

Odpojit nejde, je to pernamentní 4x4.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
čistě teoreticky, kdyby se odpojil kardan, co se stane?


Offline Syst

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 71

Offline Drak

čistě teoreticky, kdyby se odpojil kardan, co se stane?
čistě teoreticky zničíš viskozní spojku a centralní diferencial. A když se ti povede uvest auto do pohybu, tak budeš štastnej :-)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
takže čistě reálně radši se na to vysrat  :evil:


Offline Drak

Mám obavu, že by se čistá teorie změnila v krutou realitu  :mellow:  Je nesmysl to odpojovat.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
já doufám, že to byl dotaz ze srandy :big grin:
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Mno teoreticky co dát převodovku z předohrabu a vzadu vybrat aji ten diferenciál a nechat čistě zavěšení kol... hmm teoreticky...


Offline Drak

to bys teoreticky 2x ročně měnil převodovku, sundaval a nadaval kardan s diferákem..... no asi by tě to přestalo brzo bavit  :big grin:
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Šak se ptal jestli by to šlo  -_- jak moc složitě to už ne  :laugh:


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
Zdravím, nedávno jsem si koupil Galantíka 2,5 litr 4x4. Chtěl bych se poptat, snad to tady ještě nebylo a když jo, tak sorry, jde odpojit pohon 4x4 na léto a pak to na zimu zase připojit??? Něco málo jsem o tom zaslechl. Díkes
jenom pro zajímavost...proč tě to napadlo?
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
2,5V6 se jako jen předohrab v tomhle ročníku nedělal a převodovka z 2,0 a 2,5V6 je kupodivu jiná, to bys asi lehce nepřehodil  :D

jinak předpokládám že ten "nápad" je kvůli spotřebě že?  Páč jinej důvod mě nenapadá....
« Poslední změna: 10.03.2007 - 10:49:07 od Begy »


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Šak a co novější model... to by šlo... 6A13 je tam taky ne? Ale přehazoval by to blázen, přišel by o přednost toho auta...


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
jo ale tam je motor obráceně, asi bys měl 5 rychlostí dozadu a jednu dopředu  :evil:


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
No tož co by jezdil aspoň pomalu a nezničil si to  -_-... nebo by mohl přehodit rovnou aji motor... a nakonec by vyměnil celý auto  :D


Bobo

  • Host
Čau chlapi, dík za odpovědi. Odpojit je naprostá blbost, tušil jsem to, co už, jen jsem něco takového zaslechl.. Chci se ale zeptat majitelů tohoto modelu, dělá vám to něco, když přidáte do zatáčky?? Mě jakoby prokluzovalo to připojení nebo co??? Je to 4x4 napořád, ne?? Jsem trubka, ale nevím, co mi to dělá.. :o


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
možná máš smetenou spojku, u 4x4 rychle odchází. Nebo si to pleteš když se ti hne zadní náprava - je totiž řízená  :mellow:


Bobo

  • Host
Už vím, co to bylo, nějak mi ubýval olej v servu..