GalantWeb

Zimní pneu na Galant

Host · 27 · 9611

Carlyle

  • Host
Zdravím všetky,

přemýšlím teď trochu dopředu a koukal jsem na zimní gumy. Našel jsem pneumatiky Maloya Cresta 220. Dle oficial testů ADAC nebo nějakých jiných fašistů to dostalo 2 hvězdičky a to jen díky tomu, že se víc sjíždějí. Dle uživatelských poznatků jsou to nejlepší gumy s jakýma kdy jezdili. Nemáte někdo nějakou zkušenost. U mě se jedná o rozměch 185/70 R14 ( pěkně blbej profil, 65 je teď častější). Cenová hladina se pohybuje kolem 1580 Kč, což je tak mnou představovaná cena. Ale to hodnocení me fakt zaujalo. Akorat nevim jaka je znacka Maloya? Mel ji nekdo nekdy? Ja snad o ni slysim poprve.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
abych se přiznal tuhle značku teda fakt neznám. Jestli jsou dobrý nebo ne netuším, ale osobně bych asi vsadil na nějakou "jistotu"
ty ceny jsou stejně +- nastejno, takže nějak experimentovat kvůli stokoruně podle mě nemá smysl


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Mozna by stalo za to omrknout zameny - 185/70 R14 by mohlo odpovidat cca 195/65 R14, tam by mohla byt cena jeste nizsi... TO, ze se gumy vic sjizdeji neni na skodu, stejne by se spravne mely po 4 letech vyhodit...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Carlyle

  • Host
Begy, ale me nejde o cenu, ale ze maji dobry hodnoceni. Kdyby slo o penize, tak koupim Barumky po 1200,- a je klid, ale oni fakt maji vyborny hodnoceni.

Ano tahle zamena je pouzitelna, ale je v ni jeste mensi nabidka nez 185/70 R14, takze si moc nepomuzu


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
No tahle debata se rok co rok opakuje, nicméně Maloya asi nebude trefa do černýho. Nevim jaký hodnocení myslíš a nevim co pro tebe znamená dobrý, ale tuhle značku testovali loni jen v jednom rozměru 185/60/14 a pouze ADAC a ÖAMC. V obou testech skončila na 10. místě. Takže ti dovedu doporučit minimálně 9 lepších.

P.S. Zrovna u takové věci jako sou zimáky bych sázel na jistotu tzn.: blizzak, ultra grip 7 apod.

Pro ilustraci přikládam výsledky testů
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
už jsem to tu někde psal...na zimu mám jasno...jedině Vredestein
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Carlyle

  • Host
Koukal jsem jinak na test z 2005 kde dopadla celkem dobře. Samozřejmě ta guma prochází asi i dalším vývojem, ale dle mého názoru je ten vývoj minimální, spíš to výrobce představí jako nový tip. JAk hodně může tyhle testy rozměr pneumatiky?

Jinak Blizzak delaji i v mnou chtenem rozmeru,takze o nich urcite popremyslim.
« Poslední změna: 01.08.2007 - 13:09:29 od Carlyle »


Offline Dash

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 202
Ja mam UG 7 a naprosta spokojenost, oproti Polarisum 2 nebe a dudy.
Galant '96 1.8 GLSi, Praha


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Koukal jsem jinak na test z 2005 kde dopadla celkem dobře. Samozřejmě ta guma prochází asi i dalším vývojem, ale dle mého názoru je ten vývoj minimální, spíš to výrobce představí jako nový tip. JAk hodně může tyhle testy rozměr pneumatiky?

Jinak Blizzak delaji i v mnou chtenem rozmeru,takze o nich urcite popremyslim.

Tak předevšim v roce 2005 ji testovali v jiném rozměru a skončila na 9. místě, takže zase nic. Prostě je to slepá ulička, za ty prachy si radši kup Kléber HP, ten mám aspoň vyzkoušenej a je docela slušnej. Nicméně já bych si připlatil 4kila na gumu a koupil bych DUNLOP WS M3. Ten je z těch osvědčenejch gum nejlevnější.
« Poslední změna: 02.08.2007 - 08:48:47 od Kublajchán »
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Carlyle

  • Host
Základní potíž je, že si nemůžu jentak ukázat na gumu tu chci ( bez toho aniž bych si je nechal zapsat do TP). Prostě blbý rozměry. Asi to vidim na ty Blizzaky


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
To je uplně jedno jakej máš rozměr ! Nikdo to nekontroluje, taky sem měl na Galantu 17´´ a v TP jsem měl jen 15´´ Jediný kdy to potřebuješ je technická. Holt tam pojedeš na letňákách...
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline aschanek

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 32
a nebo až budeš mít nedejbože havárku  tak k tomu taky při vyšetřování  přihlídnou že máš jinej rozměr a pak seš v hýždi  z neviného bude viný, :)  jinak je pravda že to nikdo nekontroluje jen na STK. 
1,8  16V GLSi


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
a nebo až budeš mít nedejbože havárku  tak k tomu taky při vyšetřování  přihlídnou že máš jinej rozměr a pak seš v hýždi  z neviného bude viný, :)  jinak je pravda že to nikdo nekontroluje jen na STK. 

Tak to neni pravda.
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Neboj rozměr pneu nemá vliv na určení vinníka a pojišťovna taky plní !
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Drak

Kdybych neměl osobní zkušenost, kdy mě nabourali služebák a likvidátora hned jako druhá věc zajímalo jaký jsou na autě pneumatiky a kontroloval si to v nějakých tabulkách. Na moji otázku proč to tak pečlivě kontroluje řek, že pokud jsou na voze pneumatiky neschváleného rozměru, je auto nezpůsobilé provozu po pozemních komunikacích a může zkrátit plnění z poviného ručení. 
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline BAD

už jsem to tu někde psal...na zimu mám jasno...jedině Vredestein
jj akorát na suchu bacha na svodidla  -_-
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Kdybych neměl osobní zkušenost, kdy mě nabourali služebák a likvidátora hned jako druhá věc zajímalo jaký jsou na autě pneumatiky a kontroloval si to v nějakých tabulkách. Na moji otázku proč to tak pečlivě kontroluje řek, že pokud jsou na voze pneumatiky neschváleného rozměru, je auto nezpůsobilé provozu po pozemních komunikacích a může zkrátit plnění z poviného ručení. 

Někde tady ve foru je tema "jine pneu nez v TP" nebo tak neco, kam sem daval vyjadreni pojistovny prave k plneni. Kdyz sem po tom loni patral jasne mi potvrdili ze to na pojistne plneni nema vliv.
« Poslední změna: 21.08.2007 - 08:00:29 od Kublajchán »
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Drak

Třeba záleží na pojištovně. Mě se to stalo letos v dubnu u český pojištovny a asi záleží jak se kterej likvidátor vyspí. Kdybych snim u toho oblejzání auta nebyl a neptal se ho na to, tak bych na to prděl. To je jako když máš na autě předělenaý nehomologovaný xenony. To je prej ten samej případ.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Kublajchán

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 232
Našel sem ten e-mail, tak tady je:

Vážený pane Kublajcháne,

odpovídám na Váš dotaz ohledně pneumatik na vozidle. Dojde-li ke škodné události Vaší vinou na cizím majetku (pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla)  pneumatiky jiného rozměru než jsou uvedeny v technickém průkaze nejsou překážkou k pojistnému plnění.

S pozdravem

Martina Cikánková
Česká pojišťovna a.s.
Klientský servis, P.O.Box 305, 601 00 Brno
klient@cpoj.cz , www.cpoj.cz
(Galant VI 2.0i - in memoriam)
Škoda Fabia RS 2004


Offline Drak

To je v případě, že seš viník a to ti stejně nic nedaj. V případě že seš poškozenej a maj ti něco platit, tak se kroutěj jak psí víno
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)