GalantWeb

Řídící jednotka

Host · 20 · 6278

homo15

  • Host
ahojte  -_- , chci se jen tak ze zvědavosti zeptat jestli se dá něco v řídící jednotce nastavit/pozměnit, já bych to viděl tak, že bych propojil pc-auto a jenom bych si v nějakém lepším programu korigoval nastavení.

~ A jsem si vědom toho, že nastavením které pozměním, bych mohl s jistou pravděpodobností poškodit motor.
                                                                                                                                                                        -Já jenom ať se toho zase někdo nechytá


Offline Werewolf66

galant neni oktavka :) do roku 2000 se musi vynat EPROM a bud ji vymenit za jinou...nebo prelejt stavajici program v pameti na ctecce

a myslim ze po roku 2000 jdou mapy upravovat prez nejakej soft, nechci kecat ale mysli ze to jde prez evoscan
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ondrassek koupil "čipnutou jednotku" na 2,0  a prý  je to znát.


Offline Drak

podle typu procesoru potřebuješ ecuflash, tatrix kabel a pak vědět co změnit. Ale není to jako zakliknout chci změnit to a to, musí se měnit číselné hodnoty na příslušném řádku ve zdrojovém souboru.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Sir Dag

Zkrátka (můj názor) kašli na to. Galoš sám o sobě je stíhačka.
Ovšem pokud chceš si takhle hrát. Tak bych to nejdříve dělal na nějaké jednodce bokem .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

nebo to nechat udelat nekomu kdo tomu rozumi :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

Nejdříve si stáhni soft a vyzkoušej si diagnostiku ECU . Koupíš levnější Vag Com kabel s čipem Ftdi , upravíš pro soft Evoscan a Ecuedit a můžeš sosat . Pak si na stránkách evoscan.com zjistíš , které ECU jdou programovat a můžeš se ponořit do hlubin motorářského soft umění .  Nebo rovnou dražší hardware Openport 2.0 ...................  http://www.tactrix.com/
« Poslední změna: 05.11.2015 - 09:20:31 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


homo15

  • Host
Nejdříve si stáhni soft a vyzkoušej si diagnostiku ECU . Koupíš levnější Vag Com kabel s čipem Ftdi , upravíš pro soft Evoscan a Ecuedit a můžeš sosat . Pak si na stránkách evoscan.com zjistíš , které ECU jdou programovat a můžeš se ponořit do hlubin motorářského soft umění .  Nebo rovnou dražší hardware Openport 2.0 ...................  http://www.tactrix.com/


pepe děkuji, myslíš že se tam dá vůbec něco jinak nastavit nebo něco přenastavit ?  :-D


Offline Pepe

Z mého pohledu je to o tom , co z toho motoru chceš dostat . Jestli byse jednalo o zvýšení výkonu , musel bys přebouchat sání a výfuk . Do výfuk svodů vložit turbo , před sání chladič  a pak sehnat někoho , kdo ti naprogramuje ECU , aby to vůbec za to stálo a jezdilo . Teď si spočítej kolik času a energie do tohoto díla chceš vrazit a výslednou hodnotu převeď na cenu již hotového výkonného vozu . Schválně nepíši značku , tu si musíš vybrat .Já programátor nejsem a učit se to nebudu . Drak je v v programování zběhlý a umí . Hraju si z diagnostikou ale ne s flash motoru . Na závěr - bez turba se ani nepokoušej něco v ECU měnit .
A tady si stáhneš soft pro úpravu ECU .  http://www.tactrix.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=57
« Poslední změna: 05.11.2015 - 18:02:53 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


homo15

  • Host
Z mého pohledu je to o tom , co z toho motoru chceš dostat . Jestli byse jednalo o zvýšení výkonu , musel bys přebouchat sání a výfuk . Do výfuk svodů vložit turbo , před sání chladič  a pak sehnat někoho , kdo ti naprogramuje ECU , aby to vůbec za to stálo a jezdilo . Teď si spočítej kolik času a energie do tohoto díla chceš vrazit a výslednou hodnotu převeď na cenu již hotového výkonného vozu . Schválně nepíši značku , tu si musíš vybrat .Já programátor nejsem a učit se to nebudu . Drak je v v programování zběhlý a umí . Hraju si z diagnostikou ale ne s flash motoru . Na závěr - bez turba se ani nepokoušej něco v ECU měnit .
A tady si stáhneš soft pro úpravu ECU .  http://www.tactrix.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=57


aha aha jasné rozumím, no já jsem před časem přemýšlel že bych udělal chip motoru ale pak mě tady kámoš říkal že když je to auto bez turba, tak jako na čem ten výkon budu hledat a když na tím přemýšlím tak má pravdu, chipnutí auta by stálo tady ve zlíně si myslím kolem 4 tisíc a tím bych získal 5kW ?  :laugh: stejně bych si tam za rok přál motor 6a13TT nezná někdo ? plánuju s kámošem garáž, právě na tyto věci. Já jsem do těchto aut velký fanda a furt bych se v tom vrtal  :mellow:


Offline Pepe

Přestavba GDI motoru na GDI T ---- nevim jak by to dopadlo , raději kup Legnum VR4 type V a budeš jej mít na víkendové vození .A nechat chipovat motor 2.4 GDI  se ziskem 5 % výkonu je blbost .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


homo15

  • Host
Přestavba GDI motoru na GDI T ---- nevim jak by to dopadlo , raději kup Legnum VR4 type V a budeš jej mít na víkendové vození .A nechat chipovat motor 2.4 GDI  se ziskem 5 % výkonu je blbost .

nene určitě bych na GDI turbo nedávál  :laugh: Spíš bych si chtěl našetřit na 6A13TT nevíš kde ho sehnat ? Momentálně mám v prasátku pajcku  :mellow:


Offline Drak


homo15

  • Host
no jako já myslím 50 korun  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

to je škoda že nikdo nezná z ČR  -_-
« Poslední změna: 05.11.2015 - 18:49:28 od homo15 »


Offline Pepe

Srandičky , jak vidíš , ta pajska ti nestačí ani na model : http://www.ebay.com/itm/Mitsubishi-Galant-Legnum-aspire-VR-4-wagon-1-43-model-car-Wits-black-free-ship-/291437246815?hash=item43db03795f:g:BUQAAOSwPhdVM4SU

 -Já jenom ať se toho zase někdo nechytá
« Poslední změna: 05.11.2015 - 18:55:37 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

v ČR těch motoru moc nebude volných. Ten, kdo si ho sežene, tak ho většinou použije. leda, že by si někdo rozmyslel projekt a nebo prodával cele auto protože ho nepřihlásí
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


homo15

  • Host
v ČR těch motoru moc nebude volných. Ten, kdo si ho sežene, tak ho většinou použije. leda, že by si někdo rozmyslel projekt a nebo prodával cele auto protože ho nepřihlásí

pepe prd srandičky nějak se začít musí  :anz:  :mellow:
draku prodej mi svůj dám ti za něho 30 tisíc nebo tu pajsku  ^_^  :-D
« Poslední změna: 05.11.2015 - 19:01:28 od homo15 »


Offline Pepe

Ve zlotých jo . :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


homo15

  • Host
ale když se tam dívám na ty motory tak 6A13 bych se vlezl do 10 tisíc, což taky není špatné whuuu :D


Offline Jeníček

vy tady furt vymejšlíte strašný bejkárny... :D
Mitsubishi Galant wagon 2.5 V6 118kW 08/2002 A/T
A69 Basecoat Munich silver metallic - ta hezčí stříbrná...

R.I.P.
Mitsubishi Galant wagon 2.0 GLS 100kW 11/1996 M/T + LPG Magic G4
F06 Basecoat turquoise pearl - tyrkysová perleť